Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kano'da Bir Yıl

Eğer öyleyse Fossa WB tayfasına yakışır çöplükte olur abi, adından anlamalıydım. Bütün vasıfsızları toplamış gemiye ihtiyar. :(
Ulan dün nargile içiyorduk karşılıklı, bu konuyu sana izah etmedim mi ben? Adam kendine her baba diyeni tayfasına almış, niteliğine bakmamış. Çöplük ile ne alakası var?

Ateş kullanacak olması kesin gibi zaten. Punk Hazard'ta Samurayla ilgimi çekiyor falan diyordu. Ama bu ateşle kesmeyi ara vererek değil de bir müsabaka sırasında öğrenme ihtimali de var. Benim gözümde Zoro daha çok dövüşleriyle seviye atlayan birisi. Mr1, Kaku falan hep buralarda zorladı kendini ve seviye atladı.
Olabilir. Her şeyin nefesi olayı burada da devreye girebilir.

Zoro zaten her zaman bir alev kılıcı istemişimdir diyor zaten, bunu yorumlamaya ya da hakkında teori üretmeye gerek yok. E. Oda herkesin hayalini gerçeklestirmeye çalışırsa bir gün o da olur. :)

Ama nasıl olur Kinemonla olmaz o iş, çünkü kinemon alev yaratmıyor, alev kesiyor. Bu konuda WB tayfasından Fossa dan taktik alabilir Zoro. O tam Zoronun istediği gibi alevli kılıç kullanıyor. :)

Fossa'yla denk gelmeleri zor. En son Weevil hepsinin üstünden geçmişti. Lakin durum @Smoker'ın dediği gibiyse hala gerçek bir yanan kılıç görmedik demektir. Ya Wano'da ya da Elbaf'ta bu kılıç ortaya çıkacak. Shusuui yerine bu kılıcı alabilir.

Ulan dün nargile içiyorduk karşılıklı, bu konuyu sana izah etmedim mi ben? Adam kendine her baba diyeni tayfasına almış, niteliğine bakmamış. Çöplük ile ne alakası var?
WBde kabahat yok da ona baba diyenler vasıfsız abi baksana. :(

Olabilir. Her şeyin nefesi olayı burada da devreye girebilir.

Fossa'yla denk gelmeleri zor. En son Weevil hepsinin üstünden geçmişti. Lakin durum @Smoker'ın dediği gibiyse hala gerçek bir yanan kılıç görmedik demektir. Ya Wano'da ya da Elbaf'ta bu kılıç ortaya çıkacak. Shusuui yerine bu kılıcı alabilir.
Weevil bugüne kadar 16 tane müttefikini harcamış WBnin. Fossa ise esas tayfasından. Yani Weevilin indirdiklerinden birisi değil. Wanoya eğer Marco tayfasiyla gelirse o zaman görürüz Fossayı eğer smokerın dediği husus animatörlerin uydurduğu bir şeyse Zoroya powerup gelir. Yok değilse yapacak bir şey yok. :)

Weevil bugüne kadar 16 tane müttefikini harcamış WBnin. Fossa ise esas tayfasından. Yani Weevilin indirdiklerinden birisi değil. Wanoya eğer Marco tayfasiyla gelirse o zaman görürüz Fossayı eğer smokerın dediği husus animatörlerin uydurduğu bir şeyse Zoroya powerup gelir. Yok değilse yapacak bir şey yok. :)
Hee öyle miydi ? Olabilir o zaman. Tabi bu seviyedeki adamların Karasakal tayfası karşısında nasıl hayatta kaldığı soru işareti olur bu sefer ama soru işaretlerine alışığız ne de olsa :oops: Kılıç olmazsa Ashura'nın ateşle ilgili Tanrılarından biri olur atıyorum ama mutlaka olur. Bu konuda katı bir beklentim söz konusu :p

Daha önce Zoro'nun ateş kılıcı alacağından ve ateşi kullanacağından bahsettiğim yorumlar oldu ama bununla ilgili bir teori hatırlamıyorum.

Zoro özünde çift kılıç kullanıcısı zaten. Enteresan şeyler bulabilir tabi ihtimal dahilinde.

Evet, teorinin tutmama ihtimali olsa bile gerçekleşecek olan şeyler var. Mesela yine Zoro için konuşayım. Yeni bir kılıç kesin gelecek gözüyle bakıyorum ve ateşi de kullanacak. Ateşi kesme tekniğini Kinemon'dan öğrenecek falan. Bunlar her türlü gerçekleşecek şeyler bence.
Farklı bir teoriye senin yazdığın mesajındır muhtemelen. Hafızam iyi değil pek. : -)

O fikrede katılıyorum yani element kullanacağına dair. Ve Wano'da veya Teori doğrultusunda Kano'da geliştireceği bu tektik veya sahip olacağı kılıcın temeli bana göre ateşten kesmekten daha güçlü daha ziyade bir ruhu yaratığı vs temsilen mor veya belirsiz olan kılıcının rengi neyse artık hazan suyu falan olur diye düşünüyordum. Kinemonun kılıfı ve Zoro'nun hazansuyu motifi beni böyle düşündürdü. Ben zoronun kılıcın ruhu ile her şeyi kesecek güce ulaşacağını düşünüyordum. Elmas vs. dahil. Ama Zora ateş kılıç istiyormuş Bu eğitim veya zaman atlaması Wano da mı olur Kano da mı olur bilmiyorum ama olacaksa erken olsun isterim.

Zoro zaten her zaman bir alev kılıcı istemişimdir diyor zaten, bunu yorumlamaya ya da hakkında teori üretmeye gerek yok. E. Oda herkesin hayalini gerçeklestirmeye çalışırsa bir gün o da olur. :)

Ama nasıl olur Kinemonla olmaz o iş, çünkü kinemon alev yaratmıyor, alev kesiyor. Bu konuda WB tayfasından Fossa dan taktik alabilir Zoro. O tam Zoronun istediği gibi alevli kılıç kullanıyor. :)

Kin'emon ateş üretebiliyor.

Zoro elementler ile logialara karşı abartı güçlü olmaz mı? Zaten logialar; uyanış verilmeyen , hakiden sonra avantajını en fazla yitiren meyve türüyken bunlar çıkarsa bir logia savaşında Luffy'den daha ürkütücü bir rakip olur bence. @Densetsu no Samurai
Bu arada Kano teorisi tutarsa bile özellikle eğitim için gitmezler 1 yıl değil 1 ay olur , gezi amaçlı gitmişlerken;ilgi alanlarıyla gelişmiş olabilirler.Hatta gidiş nedenleri ihtiyarın ölümü bile olabilir.
Bu arada şu shunpo tekniği hakkında bilgisi olan var mı? @Smoker

Güzel olmuş eline sağlık ama sanki ara verilecekse dövüş sanatı öğrenmek için değil de daha büyük bir şey öğrenmek ara verilir gibi geliyor bana.
Ben konuya haki öğrenecekler meyve uyandırmayı öğrenecekler vs. vs. yazsam ne destekleyecek bir şey var nede şaşırtacak bir hali var. Klasik şeyler yani onlar. Hasshoken gibi 7-8 stilin daha olduğunu ve Luffy'nin hepsini öğrendiğini düşün? Kulağa çok eğlenceli geliyor.

Eline sağlık. Teorine temel oluşturan kapağı ilk olarak sen Smoker'e sorarken gördüm ben de. Ve orada yaptığın yorum da dikkatimi çekmişti. Bunu bir teori ile genişletmen çok iyi olmuş. Gayet güzel, okuması zevkli, ilgi çekici bir teori çıkarmışsın ortaya.

O enerji işaretleri bana da ilk etapta haki ya da bir tür güç artışı gibi geldi. Güç ya da performans simgesi olarak kullanılıyorya o işaret.
Diğer tahminlerin Bonney 3D2Y göndermesi falan çok güzel yakaladığın detaylar.

Kano ile ilgili düşünceni destekleyen şöyle bir detay var. Luffy'nin kıyafeti geleneksel Kung-fu Kıyafeti gibi ama yine de hem dedenin hem de başka bir kişinin benzer kıyafeti olduğu kapağı paylaşayım ben de.

O içindeki güç falan feşmekan bütün dövüş meselelerinde geçiyor o çok ilgimi çekmedi ama Luffy'nin bilerek küçüldüğünü ve boyuna rağmen çok güçlü yumruklar attığını falan düşündüm çok iyi olur bence : ))

Dipnot: Luffy de evet ama Oradaki en Bruce-Lee Sanji olmuş: ))

Aslında Smokere o soruyu ciddi bir şekilde sormadım. Yani cevabını merak ettiğim bir soru değildi. Oraya o soruyu sormamın farklı bir anlamı vardı.

Kıyafetleri dün konuyu açmadan önce fark ettimde eklemeye gerek görmedim sağol genede.

O yıldırım işareti ya enerji ya da tehlike anlamlı. Bakalım ileri ki bölümlerde göreceğiz.

Bu arada Luffy daha önce Kung-funun tekniği olan sarhoş dövüş tekniğini daha önce Enele karşı kullandı yalnız bunu kullandığında saldırı yapamadı. Sadece savunma amaçlı kullanabildi.

Sanji ve Luffyden efsane avatar olur bu arada. :a:

Saniyede bir yer değiştiren buluttan bile anlam çıkarmanı takdir ve tebrik ediyorum öncelikle.

Yıl mevzusu çok hoş olmuş. Böyle renkli kapaklara ipuçları koymayı seviyor mangaka.

Kano'da 1 yılı, daha altı doldurulmuş bir nedene baglasan çok iyi teori.

Şimşeklerden olgun üyelerin yeni büyük özellikler kazanacağını düşündüm, ayrı bir eğitime tabi tutulabilir ve güçlerinin son sınırına ulaşabilirler.
One Piecedeki bulutlara bak ülkeden ülkeye ya da mekandan mekana bulutların şekilleri değişiyor. :D Kanodaki bulutlarda ilk gördüğümden beri aklımda.

Altını dolduracak sağlam bir neden olsa koyardım zaten ama bulamadım. :(

Mesela Robin kapaktaki gibi kılıç kullansa ve çıkardığı uzuvlardanda kullandığı silahları çıkartabilse tıpkı Cracker gibi? Efsane olur.

@Edwar D. Newgate Öyle bir şey olursa Bleach copy-paste diye alay malzemesi olur mangaka. One Piece güç konusunda diğer serilere göre daha ciddi ve iyi. O yüzden öyle bir şey görmeyiz, göreceğimizi sanmıyorum.

West Blue ya anca KK olduktan sonra içki almaya gider bizimkiler. :)
Önce giderlerse OP>Toriko yaz parantez içine.

Oda 1 yıl temasını çok güzel sıkıştırmış araya. Sen de iyi görmüşsün. Usoppun çizim şekli ile 1 yılı birleştirince aslında daha fazla temellendirmeye gerek kalmıyor teoriyi. Bence yeterli. Zaten hep bir zaman atlaması daha geleceğini düşünüyordum. Bu teorinle düşüncem daha da kemikleşti.

Diğer yandan.. Wano'nun Japonya ya da Çin teması eğitim için en uygun yer. Çünkü iki ülke de dövüş ve kılıç sanatlarının buluştuğu zirve nokta. Isteyen kılıç isteyen dövüş sanatlarını öğrenir. Hatta isteyen meditasyon tarzı ruh ve beden uyumunu sağlayan çalışmalar bile yapabilir ki bu eğitimi tayfadan bir çok kişinin yapacağını düşünüyorum. Bu, özellikle haki kullanıcıları için fiziksel ve ruhsal güçlerini en üst düzeye çıkarmaları adına çok faydalı bir eğitim olacaktır.

Mesela Choppi'nin kung fu dövüş stili de bu eğitime ve eğitimin Wano'da olacağına dair bir gönderme bence.

Teori kendi içinde mantıklı. Zaten tayfanın ihtiyaç duyduğu bir şey olduğu için daha da mantıklı bir hal alıyor.

Burada tek sıkıntı senaryo. Ana'nın defteri bir şekilde dürülecek diye düşünüyorum ama bir yıl boyunca Kaido'yu kim tutacak orası meçhul ? Bir ihtimal de bu eğitimin Kaido düştükten sonra olacak olması. Bu da mümkün.

Mangaka bunu da bir şekilde ayarlar diye düşünüyorum. Eline sağlık.
:sapkali:

Sanji ve Zoroyu farklı bir yere, en yaşlı üyeleri farklı bir yere ve tayfanın en zayıf üyelerinide farklı bir yere çizmiş mangaka. Yani Zoro Kanoda değilde Wanoda Sanji Kanoda değilde farklı bir yerde eğitim görebilir. Usoppta Elbafta eğitim görür. :good:Naminin bacaklarında dinamit var. Hırsız Kedi Pedronun mirasını devir alıp Zouda eğitim görebilir.
Chopper dövüş sanatlarını Kanoda öğrenebilir.

Kaido bu eğitimden önce bizimkileri döverse o soru işaretide ortadan kalkar gibi. Tabi dediğin gibide olabilir.

@Kensei Bu arada Yie Ar Kungfu diye bir şey var.
Baktım da eski bir oyun. Pek bir şey çıkmaz ama tezimi güçlendirir. Sağol. :sapkali:

Güzelmiş teori. Belki Kano değil Wano olur :rolleyes:
Belki.

Tutarlı çıkarımlar var, olur mu olur. Kano'nun özel tekniği falan da var, belki öğrenirler onu da.

Ben Kaido dövüşü için en başından beri aynı şeyi söylüyorum. Dayak yiyecekler ve dağılacaklar. İttifaktan bahsediyorum. Bizimkiler de Kano'ya savrulabilir bu dağılmadan. 1 yıl kendini toparlayıp daha güçlü de dönebilir Kaido'ya.
Kaidoyu şuan yenmeleri bana çok imkansız ve mantıksız geliyor. Aradan 1 yıl geçse biraz güçlenseler uyanış öğrenseler dövüş teknikleri öğrenseler vs. vs. gene bi mantık yükleriz.

Ben ortada emek varsa ve art niyet yoksa her türlü teorileri beğenirim. :D Tırt demen olmamış kendi teorine. :D Daha önce okuduklarımın dışında olmuş dövüş sanatı vs tutacağını sanmam ama eline sağlık yinede. :sapkali:
Sen adamsın. :sapkali:

Hoş olur. Ben zaten seviyorum bu dövüş sanatları olayını. Seriye yedirmesi çok güzel olur. Farklılık katar. Luffy'nin hashoken tekniğini öğrenmesi de müthiş olur bence. Ayrıca fiziksel olarak Luffy bu dövüş stiline çok yatkın. Çeviklik esneklik hız hepsi var. Aslında Garp'ın Luffy Rokushiki öğretmesi gerekliydi. Bunu belki de Garp değil onun hayatını mahvettiği Chinjao'nun birliği yapar. Böyle bir ironi de yapar mı bilmem. Ama Hashoken teknikleri bence çok iyi duruyor.

Ki Zoro bile ilerde bu adamlara dikkat etmeliyim diyordu.
Sai çok güçlü. Kullandığı teknik ve o tekniğe benzer 7 teknik daha varsa ve Luffy bunları öğrenirse efsane olur. Tıpkı CP'lerin kullandığı dövüş sanatları gibi bu teknikler hatta daha güçlü.

Okudum ama kafamda oturtamadım. Olacak şey değil gibi geliyor.

Uğraşıp yazmışsın eline sağlık.
Sen oku yeter ki oturtamasanda olur komutan.

Şu eğitim olayı gerçekleşse bizimkilerin yapacağı her şey bir rayına oturmuş olur. Bu eğitim iki yıllık eğitimden de faydalı olur çünkü. İki yıllık eğitimde araba kullanmayı öğrendiler dersek bu eğitimde arabayla dirift yapmayı öğrenecekler diyebiliriz. Haki kullanımında ustalık seviyesine adım atmış olurlar.

Ayrıca Wano'nun sadece savaşçı bir ulus değil aynı zamanda teknolojik anlamda da gelişmiş bir ulus olduğunu düşündüğüm için Franky bile kendine çok şey katar. Zaten eğitimin tek bir ülkede gerçekleşecek olmasına rağmen herkese hitap ediyor oluşu güzel olan şey.

Ben Zoro detayında konuşayım. Wano bir çok dövüş stiline ve bir çok alana hitap eden bir ülke. Bu yüzden Naruto'daki gibi farklı element adaları bekliyorum. Adalar olur mu bilmem Fakat element kullanıcılarının olduğuna dair seride 3-4 örnek var zaten.

Zoro, saldırılarında tek bir elementi kullanıyor şu an. Ancak ben ateş elementine de yatkın olduğunu düşünüyorum. Yani ateş ve rüzgar elementini saldırılarında kullanacak ve diğer elementleri de görüp bilgi sahibi olacak. Zaten canavar üçlüde ateş kullanmayan Sadece Zoro kaldı. O da kullanacak ilerleyen zamanlarda. Zoro'dan ateş kullanımı görmek çok heyecan verici olacak. Hele ateş ve rüzgar elementini birleştireceği saldırılar da çok efsane olacaktır :a:

Ayrıca... Ateş elementi Zoro'nun zaten geniş olan -teknik repertuarını- daha da geliştirecektir.

Gelelim ruh ve beden uyumuna. Teoriye de destek çıkacak biçimde Wano ülkesi uyum ve ahenk ülkesi demek zaten. Bu uyum ve ahenk teoride bahsedilen dövüş stillerine de bir gönderme aynı zamanda. Bu anlamda bu eğitimi (ruh-beden uyumu) en yoğun şekilde yapması gereken kişi Zoro. Çünkü tayfada ruhani gücü en somut ve en aktif şekilde kullanan İki kişiden biri Zoro. Bu çalışmayla ashurayı tamamen ya da çok büyük bir ölçüde kontrol edebilecek bir Zoro karşımıza çıkabilir. Kontrolsüz güç Hakuba'nın kontrol edildiğinde ne kadar faydalı ve güçlü bir koz olduğunu düşünürsek Hakuba'dan da güçlü olan Ashura'nın (ve bunun farklı formları) Nasıl bir güç ortaya çıkaracağı sadece hayal edilebilir.

Aynı zamanda ruhani güç, fiziksel gücün potansiyelini sonuna kadar kullanmayı ve bu fiziksel gücün sınırlarını genişletmeyi sağlayacaktır. Bu anlamda da Zoro zaten üst düzey olan fiziksel güç ve dayanıklılığını daha ileri boyuta taşıyıp Beyazsakal olma yolunda sağlam adımlar atacaktır :good:

Ruhani gücün varlığından haberdar olmak bile insana ayrı bir güç katar. Bu anlamda ruhunu güçlendirmenin haki gelişimine de doğrudan katkısı olacağını düşünmekteyim.

Zoro, gözlem hakisi anlamında temel kullanıma (saldırılardan sıyrılmak, varlıkları hissetmek), Ray gibi radar tipi kullanıma ve muhtemelen Usopp gibi aura hissetme tarzı kullanıma sahip. Bunlarla ilgili örnekler ya da izlenimler mangada var. Zoro'nun çok yönlü gözlem hakisini bir adım ileri taşıması da kendisine ciddi bir seviye atlatacaktır.

Silahlanma hakisi Zoro için çok önemli. Bu haki türünü de ciddi manada geliştireceğini düşünüyorum. Zaten uzmanlık alanı olduğundan bunun üstüne gidecek olursa kısa zamanda ileri düzey bir silahlanma kullanıcısı olabilir. Haki kalkanının seviyesini de yükselterek sadece saldırı anlamında değil savunma anlamında da gelişim sağlayacaktır.

Temel dövüş teknikleri üzerine de bazı çalışmalar yapıp tamamen kompleks bir savaşçı haline gelebilir Zoro.

Kısacası, mangakanın bugüne kadar göstermiş olduğu tüm güç unsurları üzerinde gelişim sağlamış, canavar gibi bir Zoro görürüz eğer bir eğitim olursa :sapkali:
Okumadım ama eline sağlık. :sapkali:

Bence kesin tutacaktır. Kapak tek başına yeter. Zaten tayfa dağılıyor, "1w1y" mesaji verip Wano'da buluşabilirler.
:sapkali:

@amaneden Konudaki alıntılamadığım alakasız mesajları taşıyabilir misin?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık