Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kaido'nun Gücü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
[/url][/IMG]
aklıma şöylede birşey geldi.kaidounun adamlarında numaralar olduğunu gördük.tahminimce bu numaralar 1"den 100"e kadar.1 en zayıf.numaralar arttıkça güçlerde artıyor.kaidounun kendine verdiği numara 100.chinjao 12,scoth 18 gibi.kaidoya 100 canavar denmesi olayı var birde.100 canavar kaidou 100 numaradır.
Nasıl yani Chinjao'dan sonra gelen ondan daha güçlü 98 kişimi var.?

[/url][/IMG]
aklıma şöylede birşey geldi.kaidounun adamlarında numaralar olduğunu gördük.tahminimce bu numaralar 1"den 100"e kadar.1 en zayıf.numaralar arttıkça güçlerde artıyor.kaidounun kendine verdiği numara 100.chinjao 12,scoth 18 gibi.kaidoya 100 canavar denmesi olayı var birde.100 canavar kaidou 100 numaradır.
öyle şeymi olur.o zaman luffy senin deyiminle daha 88.adamı rahat tek darbede indiremediyse bizim çok işimiz var.kaidoya 100 canavar kaido dedikleri için güç sıralaması neden tersten başlasın.

[/url][/IMG]
Bence tam tersidir. Chin Jao en güçlü 12. adamdır.

öyle şeymi olur.o zaman luffy senin deyiminle daha 88.adamı rahat tek darbede indiremediyse bizim çok işimiz var.kaidoya 100 canavar kaido dedikleri için güç sıralaması neden tersten başlasın.
Luffy yeni dünyaya yeni girdi. Kaido ise Yonko. Böyle bişi olur mu bilmiyorum ama güç farkı çok da uçuk değil bence.

Bencede tam tersi,chinjaonun en guclu 12. Kisi oldugunu dusunuyorum.buyuk ihtimal boyledir.zaten chinjaonun gencligi 500 milyon beli degerindeymis.wbnin tumenlerinin guclerini varsayarsak chinjaonun en guclu 12. Kisi olmasi buyuk ihtimal.kaldi ki yonkolarin muhtemelen en guclu 9-10 adamlari var.teach ve shankste boyle idi.wbnin 16 tumeni vardi fakat baktigimiz zaman tayfadaki gordugumuz en guclu kisiler marco,jozu,vista,ace,teach,thatch yani 6 kisi bunlardan gucsuz olarakda 10 tumen komutani bulunuyordu.hal boyle oluncada kaidonum eger numaralandirma olayi gercek cikarsa kaidonun diger yonkolara oranla cok guclu bir tayfasi vardir diye dusunuyorum

Şimdi Keyserav ve Solid Snake'in yorumları okuyunca aklıma şöyle bir şey geldi.
Şimdi 4 yonkouyu(Eskileriyle beraber.) inceleyelim:
1.WB=Aşırı fiziksel güç/dayanıklılık+En güçlü Meyve+Haki.
2.Shanks=Muazzam bir Haki(Bence en iyi haki kullanıcısı o.)+Çok iyi kılıç kullanımı.
3.Bigmom=Muhtemelen asitle ilgili bir meyvesi var.
4.Teach=2 meyve+Muazam bir dayanıklılık.
5.Kaido=?
Şimdi baktığımızda bütün Yonkoular bir şeyde en güçlüler. WB en güçlü meyveye sahipti, Shanks en güçü hakiye sahip(Bir kolu kopmasına rağmen Yonkou kalmaya devam etti. Bidiğimiz kadarıyla bir şeytan meyveside yok. Bu yüzden bana göre gücünin kaynağı haki.),Teach WB'den sonra en güçlü meyve gücüne/güçlerine sahip, Bigmom=? , Kaido da en yüksek fiziksel özelliklere sahip olabilir.

Marineford savaşı yüzünden WB bize her önden en güçlü adam gibi geldi. Ama aslında öyle değil. Bana kalırsa saf fiziksel güçte Garp tek eliyle WB ile denklik kurabilir. Zaten saf fiziksel güç anlamında en yüksek güç bu adamda gösterildi. Bana göre bu adamın fiziksel gücünün kaynağı meyvesi.

Şimdi Kaido nasıl yenilir? Bunun için aklıma şu geldi:
Şimdi seri üçlemeler ve NW'de dörtlemeler serisi oldu. Tayfamız mevcut gücüyle bırakın bir yonkouyu indirmeyi. Onun 3. adamını bile zar zor yenebilir. Tabi bu arcda baya bir power up olur. Ama gine yeterli değil.
Şimdi bu adama karşı savaşan 3 kişi var: Luffy,Law,X-Drake. X-Drake'in durumu biraz meçhul. Ama ölmediğinide biliyoruz. Şimdi bu 3'ü müttefik olsa kayda değer bir güç olmazmıydı? Bunun dışında bu ittifaka girebilecek bir kişi daha var. Bu kişide i Aokiji ama onun durumu biraz garip. Yardım edebilirde etmeye bilirde. Ama ederse bu ittifakın bir Yonkouyu indirebilme olasılığı var.

Luffy yeni dünyaya yeni girdi. Kaido ise Yonko. Böyle bişi olur mu bilmiyorum ama güç farkı çok da uçuk değil bence.
Eğer arkadaşın dediği gibi olursa luffy daha 88.tümen komutanını tek hamlede şuan indiremiyorsa,bırak yonkouyu ve 3 as adamını 50. tümen komutanı bile harcar luffyi.gördük wb korsanlarından ilk 5 tümen komutanı ve diğerleri arasında gözle görülür güç farkı var.birde 88 ile 1 tümeni düşününce herhalde gökyüzü ile yeryüzü arasındaki kadar fark vardır.
o yüzden bence tümen no ları kadionun adamlarında güçlü olan küçük noyu kapmış.

dostum 88 tümen komutanına tek atamıyor diye yenemiyce anlamına gelmez :) luffydeki hırsı herkez biliyor yenecekde nasıl yencek işte orası önemli :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık