Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kaido vs. Edward Newgate

Kaido Vs WB

• Kullanılan toplam oy
    376
En güçlü adam veya yaratık denmesi önemli değil. Mangaka bizimle kafa bulmuyor sonuçta hikayesini anlatıyor. WB yaşarken en güçlü o idi insan olduğu için öyle tanıttı. O ölünce Kaido en güçlü oldu demek ki onu da böyle tanıttı. Çok derin anlam yüklemeye gerek yok. Kaido adam değil demek ki en güçlü adam demedi :) şaka bir yana Kaido ve Linlin'in açıklamaları da WB'nin yaşlıyken bile onlardan güçlü olduğunu gösteriyor.

(Viz: Kaido, The King of the Beasts), "The Strongest Creature" (最強の生物 Saikyō no Seibutsu, vol 79)
King of the beasts'i mi tartışıyorduk biz ?
Ya bırak git gözünü seveyim, nerden nereye getiriyorsun konuyu, hani daha az önce havada, karada, denizde en güçlü canlı olduğu söylenir üzerine yazıyordun :artiz:

Tekrar söylüyorum havada, karada, denizde en güçlü canlı olduğu söylenir = Ünvan değil

Bunun aksini iddaa eden iddaa'sını kendi kendine ispat etsin ben ilgilenmiyorum.

King of the beasts'i mi tartışıyorduk biz ?
Ya bırak git gözünü seveyim, nerden nereye getiriyorsun konuyu, hani daha az önce havada, karada, denizde en güçlü canlı olduğu söylenir üzerine yazıyordun :artiz:

Tekrar söylüyorum havada, karada, denizde en güçlü canlı olduğu söylenir = Ünvan değil

Bunun aksini iddaa eden iddaa'sını kendi kendine ispat etsin ben ilgilenmiyorum.
King of the Beast'i demiyorum, The Strongest Creature'a bak, hemen işine gelene bakma :D
Safsata olduğunu iddia ettiğin The Strongest Creature(En güçlü yaratık) ünvanı ilk kez 795. bölümde veriliyor. Hani şu anlatıcı rivayetmiş gibi söylüyor o yüzden kesin değil dediğin var ya. Ha işte o ifade vol 79'da karakter tanıtım sayfasında Kaido'ya veriliyor. Bizzat E. Oda tarafından. Hmm... Bakalım nasıl çevireceksin :D

King of the Beast'i demiyorum, The Strongest Creature'a bak, hemen işine gelene bakma :D
Safsata olduğunu iddia ettiğin The Strongest Creature(En güçlü yaratık) ünvanı ilk kez 795. bölümde veriliyor. Hani şu anlatıcı rivayetmiş gibi söylüyor o yüzden kesin değil dediğin var ya. Ha işte o ifade vol 79'da karakter tanıtım sayfasında Kaido'ya veriliyor. Bizzat E. Oda tarafından. Hmm... Bakalım nasıl çevireceksin :D
Orası söylenir denilen yer zaten.
En güçlü yaratık olduğu söylenir. Smoker'in çevirisinden aklımda bunun üzerine 10 defa tartışma çıkardım hatta.
Hatta bunu daha önce senle tartıştık diye hatırlıyorum.

İşin özeti en güçlü yaratık olduğu söylenir diye geçiyor mangada.
Eğer bir savaşa gideceksen onu götür kendinle diyor ardından havada, karada, şurda burda işte en güçlü canlı olarak bilinir diyor.

Biraz önce attığın çeviri de aynen bu şekildeydi yani benim bildiğim kadarıyla. Beast olan ünvan ama diğeri söylenti. Bunu en az 10 defa bu sitenin çevirisi ile okudum ve İngilizce de okudum :bilmem:

Benim anlamadığım konu, daha önce tartışmadık mı bunu ?

En güçlü yaratık olduğu söylenir. Smoker'in çevirisinden aklımda bunun üzerine 10 defa tartışma çıkardım hatta.

Eğer bir savaşa gideceksen onu götür kendinle diyor ardından havada, karada, şurda burda işte en güçlü canlı olarak bilinir diyor.

Biraz önce attığın çeviri de aynen bu şekildeydi yani benim bildiğim kadarıyla. Beast olan ünvan ama diğeri söylenti. Bunu en az 10 defa bu sitenin çevirisi ile okudum ve İngilizce de okudum :bilmem:

yanlış hatırlamıyor isem-savaşa giderken yanında Kaidoyu götür-lafı daha sonradan bire birde kafadan Kaidou alır olarak değiştirildi.

VIZ'in 79. volume'ü çıktı. Karakter tanıtım sayfasında söylenir dediği kısmı lakap olarak veriyor. VIZ çevirisi biraz daa değişik ve net. "İnsanları kapsamıyor" diyen arkadaşları artık ciddiye alıp tartışmayacağım bile, o kadar net ki mevzu.

VIZ'in 79. volume'ü çıktı. Karakter tanıtım sayfasında söylenir dediği kısmı lakap olarak veriyor. VIZ çevirisi biraz daa değişik ve net. "İnsanları kapsamıyor" diyen arkadaşları artık ciddiye alıp tartışmayacağım bile, o kadar net ki mevzu.
İnsanları kapsamaması için geçerli bir sebep yok. Viz çeviriyi okumadım, orda karekter tanıtımı sayfası bizzat Oda tarafından mı yapılmış yani ? (Karekter tanıtım sayfası derken biraz önce attığın sayfadan mı bahsediyorsun)

Neyse ben inat yapacak biri değilim Oda'nın yaptığı bir karekter tanıtımında en güçlü canlı denmişse öyledir ama o attığın sayfada söylenir kelimesi işin kesinliğini baltalıyor ve ünvan olmaktan çıkarıyor bana göre :a: Eğer bunun dışında karekter tanıtımında altına en güçlü canlı olarak not düşülmüşse, karekter tanıtımını kabul edebilirim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık