Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kaido vs. Edward Newgate

Kaido Vs WB

• Kullanılan toplam oy
    376
Kaido'nun unvanı belli. İnsan değil ama gücü insanları da kapsıyor. Yani Kaido için insanlardan güçlü ve aynı zamanda insan olmayan bir yaratık gözüyle bakabiliriz. Tanıtımda yazan budur. Yalnız şu da var ki bu adamın unvanı Wb gibi net değil. Wb'de mangaka direkt olarak "Dünyanın en güçlü adamı" dedi geçti. Fakat Kaido'da "İnsanlar şöyle söyler, öyle bilinir" tarzı mangakanın dilinden çıkmayan, dolayısıyla %100 doğru olmayan bir bilgi gibi duruyor. Muhtemelen gene en güçlü odur ama en azından Wb gibi diğer imparatorlardan net bir şekilde üstün olmadığını düşünüyorum.

Son düzenleme:
Havada, karada, denizde, en güçlü canlı olduğu SÖYLENİR. Aynı insanlar Luffy'nin dört metre olduğunu da söylüyorlar yoksa sekiz miydi :hhh:

Milletin ağzı torba değil sonuçta, ağzı olan bişeyler söylüyor :a:

Not: Ünvanın kesinliği yok zaten ortada öyle bir ünvan yok.

Havada, karada, denizde, en güçlü canlı olduğu SÖYLENİR. Aynı insanlar Luffy'nin dört metre olduğunu da söylüyorlar yoksa sekiz miydi :hhh:

Milletin ağzı torba değil sonuçta, ağzı olan bişeyler söylüyor :a:

Not: Ünvanın kesinliği yok zaten ortada öyle bir ünvan yok.
Narrator anlatmıyor ama diğerlerinde. Bana bir tane kadraj göster narratorun Luffy hakkında 4 metre dediği. Aynı anlatım şeklini Luffy fblerinde de gösterdi Sabo ile ilgili. Şu ana kadar verdiği hangi bilgi yalan? E. Oda hikayeci anlatımla açıklıyor, sen de anca gevezelik.

Narrator anlatmıyor ama diğerlerinde. Bana bir tane kadraj göster narratorun Luffy hakkında 4 metre dediği. Aynı anlatım şeklini Luffy fblerinde de gösterdi Sabo ile ilgili. Şu ana kadar verdiği hangi bilgi yalan? E. Oda hikayeci anlatımla açıklıyor, sen de anca gevezelik.
Açıkca kendi yazdığın yazıda bile SÖYLENİR denmişken neden gelip laf salatası yapıyorsun anlamış değilim :bilmem:

Söylenir başka bu adam en güçlü canlıdır başka :artiz:

Açıkca kendi yazdığın yazıda bile SÖYLENİR denmişken neden gelip laf salatası yapıyorsun anlamış değilim :bilmem:

Söylenir başka bu adam en güçlü canlıdır başka :artiz:
E. Oda bize fake atıyor evet. Hikayeci anlatım nedir, ne değildir onu mu tartışacağız burada? Daha önce de söyledim, gene söylüyorum; belki 1000 kere söylersen kendine inandırabilirsin. Tekrar et boğam durmaksızın.

Kaido'nun ünvanı insanları kapsıyor:
VIZ Media resmi çevirisi:
Karadaki, denizdeki, havadaki; Dünyada yaşan her canlı içinde... Bu korsanun en güçlü yaratık olduğu söylenir!!!
Every living thing(Yaşayan her canlı), insan canlı değilse veyahut yaşamıyorsa doğru bu insanları kapsamıyor.
O tanımlara ''insanları'' eklemek çok mu zor ? Bir sürü şey yazmışlar ama bir ''insanlardan daha güçlü'' diyememiş adam. Neden acaba.

Ben sana evrendeki algıdan bahsediyorum, bizim algılarımız farklı olabilir, seri içerisinde farklı bakılıyor demek ki. Law diyor ki ''dünyanın en güçlü yaratığı.'' Nami'de diyor ki ''insan bile değil mi?'' yani sizin dediğiniz gibi bu ''yaratık'' sınıfına insanlar dahil olsaydı, niye sorsun ''insan bile değil mi'' diye. Size göre dünyanın en güçlü yaratığı nasılsa insanlarıda kaplıyor değil mi, yani bir insan da dünyanın en güçlü yaratığı olabilirdi, buna rağmen ''insan bile değil mi'' diye sormanın ne gibi bir mantığı var. İnsan ile hayvanlar farklı sınıflarda işte. Kaido hayvanlar kralı olur en fazla, diğer Yonko'lardan üstün değil.

E. Oda bize fake atıyor evet. Hikayeci anlatım nedir, ne değildir onu mu tartışacağız burada? Daha önce de söyledim, gene söylüyorum; belki 1000 kere söylersen kendine inandırabilirsin. Tekrar et boğam durmaksızın.
Şimdi kendini inandıran sen oluyorsun :)

Neden öyle olduğunu anlatayım, bak eğer ilk defa Oda bir ünvan tanıtımı yapıyor olsa ve bu şekilde bize sunsa kesinlikle katılırdım sana ama öyle olmuyor. Oda daha önce ünvan tanıtırken çok sadece ve direk tanıtım yapmış. En güçlü İnsan, En İyi(Güçlü) Kılıç Ustası vb gibi. Sen şimdi tüm bunları bir kenara atıp diyorsunki burda öyle bir tanıtım yapmadı, burda Söylerler'i kullandı ama diğerleri ile aynıdır. Eee haliyle ben öyle olmadığını ortada ünvan olmadığını çünkü ünvan olsa daha öncekiler gibi olacağını söylüyorum.

Şimdi kim neye inanmak istiyorsa ona inanır. Ben bir şeye inanacağım zaman 40 kere yeterli oluyor 1000 fazla :good:

Şimdi kendini inandıran sen oluyorsun :)

Neden öyle olduğunu anlatayım, bak eğer ilk defa Oda bir ünvan tanıtımı yapıyor olsa ve bu şekilde bize sunsa kesinlikle katılırdım sana ama öyle olmuyor. Oda daha önce ünvan tanıtırken çok sadece ve direk tanıtım yapmış. En güçlü İnsan, En İyi(Güçlü) Kılıç Ustası vb gibi. Sen şimdi tüm bunları bir kenara atıp diyorsunki burda öyle bir tanıtım yapmadı, burda Söylerler'i kullandı ama diğerleri ile aynıdır. Eee haliyle ben öyle olmadığını ortada ünvan olmadığını çünkü ünvan olsa daha öncekiler kimi olacağını söylüyorum.

Şimdi kim neye inanmak istiyorsa ona inanır. Ben bir şeye inanacağım zaman 40 kere yeterli oluyor 1000 fazla :good:
Daha önce bu şekilde bir anlatım yapmış, ve doğruları söylemiş bir narrator varken sen inanmak istediğin şeye inanıyorsun. Sana diyorum ki bu narrator 60-70 kere bize seri ile ilgili bilgi verdi, ne zaman yanlış bilgi vermiş? Hatta aynı narrator bu hikayeci anlatımı da daha önce kullandı ve gene doğruları söyledi diyorum direkt o kısmı yok sayıyorsun; diyorsun ki kesin bilgi olsa önceleri gibi verirdi. O yüzden yanlış,safsata diyorsun ve basit bir mantık dahi kuramıyorsun tek nedenselleme dışında. O nedensellemenin de arkası boş çünkü paralel olaylar yaşanmış vaziyette ve o paralel kuramların hepsi doğruydu. Kendi küçük trollüğünde takılmaya devam et.

O tanımlara ''insanları'' eklemek çok mu zor ? Bir sürü şey yazmışlar ama bir ''insanlardan daha güçlü'' diyememiş adam. Neden acaba.

Ben sana evrendeki algıdan bahsediyorum, bizim algılarımız farklı olabilir, seri içerisinde farklı bakılıyor demek ki. Law diyor ki ''dünyanın en güçlü yaratığı.'' Nami'de diyor ki ''insan bile değil mi?'' yani sizin dediğiniz gibi bu ''yaratık'' sınıfına insanlar dahil olsaydı, niye sorsun ''insan bile değil mi'' diye. Size göre dünyanın en güçlü yaratığı nasılsa insanlarıda kaplıyor değil mi, yani bir insan da dünyanın en güçlü yaratığı olabilirdi, buna rağmen ''insan bile değil mi'' diye sormanın ne gibi bir mantığı var. İnsan ile hayvanlar farklı sınıflarda işte. Kaido hayvanlar kralı olur en fazla, diğer Yonko'lardan üstün değil.
Asdkjaskdjasd. Kuşlardan da dememiş, demek ki kuşlardan da güçlü değil . Resmen çırpınıyorsun.
Dünyadaki her canlı diyor, insanları kapsıyor. Resmen basit mantık yahu. Şuraya bi göz at derim:
https://psychology-tools.com/autism-spectrum-quotient/

Daha önce bu şekilde bir anlatım yapmış, ve doğruları söylemiş bir narrator varken sen inanmak istediğin şeye inanıyorsun. Sana diyorum ki bu narrator 60-70 kere bize seri ile ilgili bilgi verdi, ne zaman yanlış bilgi vermiş? Hatta aynı narrator bu hikayeci anlatımı da daha önce kullandı ve gene doğruları söyledi diyorum direkt o kısmı yok sayıyorsun; diyorsun ki kesin bilgi olsa önceleri gibi verirdi. O yüzden yanlış,safsata diyorsun ve basit bir mantık dahi kuramıyorsun tek nedenselleme dışında. O nedensellemenin de arkası boş çünkü paralel olaylar yaşanmış vaziyette ve o paralel kuramların hepsi doğruydu. Kendi küçük trollüğünde takılmaya devam et.
Gene aynı şeyleri yazıp duruyorsun bak :) Çok basit değil mi söylemek istediği ?

Ünvan değil, Ünvan olsa adam Ünvan gibi verirdi diyorum bunun neresini anlamıyorsun ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık