Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Jinbe vs. Bartholomew Kuma

Kim Alır?

• Kullanılan toplam oy
    146
Akainunun saldırısından sağ çıkabilecek çok az kişi var seride.

Bunun dışında Kumayi istemez gibi Jimbei. Hakisi daha sağlam çünkü.
Bu dövüşü millet fazla hesaba almamış da Jinbe'nin gücüne dair çok şey gösterdi. Ciddileştikten sonra iş biraz boyut atladı yani.

En başta hızına gelelim. Jinbe Jack gibi tank bir karakter olmasına rağmen Who's Who'nun dediği üzere oldukça hızlı. Şurada zaten belli oluyor, aniden ortadan kayboluyor, sadece iz düşümü kalıyor.
Gelelim tanklığına. Parmak tabancasını ilk yediğinde Jinbe etkilendi, kan çıktı ve hafiften inledi.
Daha sonra kapanınca aynı parmak tabancasından yüz tane yedi, bir şey olmadan dayandı. En son hakisini yoğunlaştırınca da adamın parmaklarını kırdı.
En başta şu önüne çıkan her şeyi silen diş saldırısı kokalı koluna geldiğinde kolu kesilmişti.
Daha sonra Who'S Who'nun dişlerini falan bloklayıp fiziksel üstünlük kurdu falan o ayrı mevzu ama bu saldırıyı direkt kokasız yüzüne aldığı halde pek bir şey olmadı.
Aynı şekilde yine surata direkt darbe yine bir şey yok.
Bunun dışında bir de kokasız eliyle, haki yıldırımları çakarken Who's Who'nun kokalı ellerini sıkması var ki Luffy'nin kelepçeyi kırma mevzusu gibi geldi biraz.

İşin özü Jinbe hızlı da hakisi bayağı iyi ve dayanaklı bir karakter de. Yani her şeyden var. Bunun dışında Who's Who da güçsüz biri değil sadece şanssız biri, bu eşleşme liginin üzerinde.

Bu dövüşü millet fazla hesaba almamış da Jinbe'nin gücüne dair çok şey gösterdi. Ciddileştikten sonra iş biraz boyut atladı yani.

En başta hızına gelelim. Jinbe Jack gibi tank bir karakter olmasına rağmen Who's Who'nun dediği üzere oldukça hızlı. Şurada zaten belli oluyor, aniden ortadan kayboluyor, sadece iz düşümü kalıyor.
Gelelim tanklığına. Parmak tabancasını ilk yediğinde Jinbe etkilendi, kan çıktı ve hafiften inledi.
Daha sonra kapanınca aynı parmak tabancasından yüz tane yedi, bir şey olmadan dayandı. En son hakisini yoğunlaştırınca da adamın parmaklarını kırdı.
En başta şu önüne çıkan her şeyi silen diş saldırısı kokalı koluna geldiğinde kolu kesilmişti.
Daha sonra Who'S Who'nun dişlerini falan bloklayıp fiziksel üstünlük kurdu falan o ayrı mevzu ama bu saldırıyı direkt kokasız yüzüne aldığı halde pek bir şey olmadı.
Aynı şekilde yine surata direkt darbe yine bir şey yok.
Bunun dışında bir de kokasız eliyle, haki yıldırımları çakarken Who's Who'nun kokalı ellerini sıkması var ki Luffy'nin kelepçeyi kırma mevzusu gibi geldi biraz.

İşin özü Jinbe hızlı da hakisi bayağı iyi ve dayanaklı bir karakter de. Yani her şeyden var. Bunun dışında Who's Who da güçsüz biri değil sadece şanssız biri, bu eşleşme liginin üzerinde.
Bunlara ek şu 2 sayfa da eklenir bece.
Balık adam karate müthiş bir teknik ki lava elini sokabiliyor. Vücudu çok dayanıklı ki lav deldiği halde luffy yi koruyor.

Moria örneği anlamsız mangada yumruk yedi savaşa normal devam ediyordu. Evet burada mangaka Jimbei > Moria dengesi kurmuş oldu. Fakat Jimbei, Crocodile ve Kuma ile savaşsa yine tek atar saçma bir sağlama çünkü ortada bir tek atma yok. Hem Moria eski gücünün çok altında kalmış olarak gösterilen tek savaş lordu adam yerde yatıyor Luffyle savaşırken.

Mangakanın şuan sıvamış olsa da ödüller üzerinden bir güç dengesi kurmaya çalıştığı barizdi önceden. 320, 296, 250 bunlar yakın zamanda ödülleri biçilen karakterler Hancock ve Crocodile gibi uzun aralık yok. 81 Hancock, 80 Crocodile bak ilk tanıtılanların da ödülleri baya yakın birbirine.

En güçlü halinde bile bir şey yapamayan adam 5 yıl plan erteletiyor Kaidoya herçekten hiçbir şey yapamamış. Ayrıca Kaido gibi bir adam karşısında ezilmek veya kaybetmek birisini komutan liginin altında yapmaz. Jacke çeyrek atan Sulong Inu, Neko, Kaido'dan yarım yiyor.

Ayrıca Denjiroyı komutan ligi yapan hiçbir feati yok. Sasakiyi bağlamak mı ? :D
Hancock geç tanıtılan shichilerden değil miydi? Doflamingo'dan Kuma'dan falan sonra gördük. Hem kendisini hem de ödülünü.
Tamam Moria konusunu abartmışım. Ama sonuç olarak ağır bir hezimete uğradığı ortada ve çok güç kaybetmiş haliyle gördük sonuçta biz bu adamı. O halinden çıkarım yapıp genelleme yapmak bana çok doğru gelmiyor.
Denjiro biraz benim kişisel görüşüm olabilir. Başta verdiği hava olsun, Zoro ile kapışması olsun, siluet olarak gösterilen üç kından biri olması olsun ben kedi ve köpekten güçlüyüm havası veriyor.

Adam kaç yıllık shichi.Dof'un da artık Moria'nın ne kadar zayıf olduğuyla alakalı lafı var zaten.Ben shichileri forumun aksine çok yüksek görmeyen birisiyim tam tersi.Herhangi bir sağ kolun atağının sırf 3,4 tane shichiden daha güçlü olacağını düşünmem ama o kadar değil.20 yıl önceki Kaido bile denk getirdiğinde Oden gibi bir adamı yamultacak güce sahip bir adam.Moria'nın Kaido' karşısında hezimet yaşaması onu sıkıntıya sokmaz bence.

Dof'un komutan ettiği net yahu.Nasıl net değil.Jack'den,Queen'den iyi performansı var adamın.
-Gamma yemiş haldeyken bile Law'dan elektro şok,Luffy'den Kong Gun,Rhino,Culverin,Leo bazooka,KKG gibi teknikler yiyip anca inmiş bir adam.Ki gamma sonrası bile g2,g3 Luffy'ye karşı üstündü Dof.Aynı Dof gamma öncesi de önemli hasarlar aldı.En basiti Enjeksiyon atışı.Kaido'dan rahat kan almış bir teknik.Bide bu bahsettiğim sadece dayanıklılık konusu.Forumda antik zoan diye inanılmaz dayanıklı sanılan tiplerden biri olan Page One yediği tek elephant gun atağı sonucunda çenesinin nerdeyse kırılacağını söylüyordu.

Artık olarak meyve hakimiyeti ve uyanış,hakiler,hız falan devreye girince rahat rahat komutan eder bu adam.Kınların hiçbiri komutan liginde değil bu arada.İnu ve Neko 12 saat dönüşümlü savaşıp Jack'i indiremeyen kişiler.Zinde olan halleriyle Jack'i yenememiş adamlar.Sulong hallerinde de 2v1 giriyorlar zaten Jack'e.Ki öncesinde sulong minklerle uğraşıp yorulan bir Jack var.Sulong Wanda+Carrot'u zar zor indirdiğini Peros'un hatırlatayım.
-Atak konusu için şunu söyleyeyim, 1+1+1+1=4 yapmıyor One Piece'de. Bir sürü örnek sayabiliriz buna ama neyi kast ettiğim açıktır diye düşünüyorum.
-Moria için yukarıda verdiğim cevaplar aynen geçerli, biraz hakkını yemiş olabilirim ama oradan çıkarım yapmak da doğru değil.
-Doflamingo'yu henüz tamamen işlenmemiş kişilerle değil de işlenmiş bir komutanla, mesela Cracker ile karşılaştırmayı daha sağlıklı buluyorum. Anti muhabbetine yenilmese G4 ile oyun oynuyordu adam. Doflamingo kendi çapında dayanıklı olsa bile saldırı gücü sıfır. Luffy kendi kendini bitirdi o dövüşte.
-Kın konusuna gelirsek... Ashura Jack ile dövüşebilip seviyesini gösterdi bence. Oden bile bu adamı "çok kolay" bir şekilde yenemiyordu. Sulong İnu ve Neko da Jack'i bitirmeseler de yendiler. Kaido devreye girmese öldürürlerdi de muhtemelen.

Atak konusu için şunu söyleyeyim, 1+1+1+1=4 yapmıyor One Piece'de. Bir sürü örnek sayabiliriz buna ama neyi kast ettiğim açıktır diye düşünüyorum.
Tabii ki.Yine de One Piece'de saldırı gücü başı çeken etmenlerden birisi.

Kın konusuna gelirsek... Ashura Jack ile dövüşebilip seviyesini gösterdi bence. Oden bile bu adamı "çok kolay" bir şekilde yenemiyordu. Sulong İnu ve Neko da Jack'i bitirmeseler de yendiler. Kaido devreye girmese öldürürlerdi de muhtemelen.
Ashura epey kısa dövüştü Jack ile.Ki Jack'in de tam güç olmadığı bir gerçek.İnu ve Neko'ya karşı bile hibrit göstermemiş gördüğümüz kadarıyla adam.Sulong İnu ve Neko zaten üstte de bahsettiğim gibi sulong minklerle dövüşüp yorulmuş bir Jack'i kısa sürede o hale getirdi.2v1 yenecekleri bu formda zaten bir gerçek de gene de 1v1 kesin yenebilirlerlik bir durum yok.Sulong'un normalde çok uzun sürmeyen bir form olması durumu da var zaten.Sulong sonrasında ise oldukça kötü hale düşüyorlar Carrot'dan gördüğümüz kadarıyla.Oden konusunda ise şöyle söyleyeyim.Ashura'yla dövüşüp onu yenen Oden daha 18 yaşındaydı.Ashura'yı yendiğinde de gösterildiği üzere üzerinde epey ok vardı.1v1 olmamış yani o dövüş.

Doflamingo'yu henüz tamamen işlenmemiş kişilerle değil de işlenmiş bir komutanla, mesela Cracker ile karşılaştırmayı daha sağlıklı buluyorum. Anti muhabbetine yenilmese G4 ile oyun oynuyordu adam. Doflamingo kendi çapında dayanıklı olsa bile saldırı gücü sıfır. Luffy kendi kendini bitirdi o dövüşte.
Aslında olay tam da böyle değil.Cracker'ın mangada g4e karşı dövüşü eşit gibi götürebildiğini gördük falan ama Kata'nın Boundman ataklarına maruz kalınca yaptığı yorumdan dolayı Boundman'in Cracker'ı da yenebilecek bir güç olduğu az çok belli.Ki Luffy KKG denemedi zaten o dövüşte.Cracker'ın gücünü Kata'dan iyi bilebilme gibi bir ihtimalimiz de yok zaten.G4 hali hazırda 3.komutanlardan birisine üstün gelebilen bir teknik yani.Dof'un da saldırı gücü çok üst düzey olmasa da fena değil aslında.Law'ın kolunu rahatlıkla kesebildi aynı adam.Uyanışıyla Luffy'ye baya kan banyosu yaptırdı.Saldırı menzili,meyve hakimiyeti,uyanışı, hareket hızı,tepki hızı gördüğümüz komutanların bir çoğundan iyi.Ekstradan h.haki sahibi bu adam.H.haki potansiyel belirten bir şey aynı zamanda da.

@Miyata Ichiro kınlar için bu kadar kesin yorumlarla ilerlersek hiç konuşamayız ki ama. Ben kesin demiyorum ama o havayı veriyorlar diyorum. İnu ve Neko'yu da beraber olarak değerlendirmiştim. Tek başlarına komutan etmezler evet. (Sulong halleri edebilir.)

Ben Katakuri'nin Cracker'in gücünü bizim kadar bildiğini hiç sanmıyorum. Yenilmesini beklemiyormuş, ama sonra G4'ü görünce demek böyle oldu diye mantığa oturtabilmiş. Ama öyle olmadı. G4 Luffy bir şey yapamadı ve Nami adamın meyvesini iptal edince Cracker'e karşı iş yapabilmeye başladılar. Bire birde Dof inerdi demiyorum ama G4 ile yumruk torbası olmak nere, başa baş dövüşmek, hatta üstün gelmek nere?
Dof'un hareket ve tepki hızı gördüğümüz iki komutandan da kötüydü. Cracker fark ediyordu G4'ü. Luffy'e kan banyosu yaptırdığını da hatırlamıyorum ben. :(

@Miyata Ichiro kınlar için bu kadar kesin yorumlarla ilerlersek hiç konuşamayız ki ama. Ben kesin demiyorum ama o havayı veriyorlar diyorum. İnu ve Neko'yu da beraber olarak değerlendirmiştim. Tek başlarına komutan etmezler evet. (Sulong halleri edebilir.)

Ben Katakuri'nin Cracker'in gücünü bizim kadar bildiğini hiç sanmıyorum. Yenilmesini beklemiyormuş, ama sonra G4'ü görünce demek böyle oldu diye mantığa oturtabilmiş. Ama öyle olmadı. G4 Luffy bir şey yapamadı ve Nami adamın meyvesini iptal edince Cracker'e karşı iş yapabilmeye başladılar. Bire birde Dof inerdi demiyorum ama G4 ile yumruk torbası olmak nere, başa baş dövüşmek, hatta üstün gelmek nere?
Dof'un hareket ve tepki hızı gördüğümüz iki komutandan da kötüydü. Cracker fark ediyordu G4'ü. Luffy'e kan banyosu yaptırdığını da hatırlamıyorum ben. :(
Tam tersi.Yıllardır beraber büyüdüğü kardeşinin gücünü bizden daha iyi bilecek adam.G4ün gücünü görünce de Cracker'ın yenilmesini mantığa oturtabiliyor zaten.G2,G3 tekniklerini kullanan Lufy'nin yeneceğine ihtimal bile vermemiş ki g4 sonrası bu yorumu yapıyor.G4 e karşı üstün gelemiyordu zaten de Cracker.Dengede götürüyordu.Kata gibi üstün dövüşmedi G4 karşısında.Ki KKG gibi bir tekniğini de kullanmadığını terkar söyleyeyim Luffy'nin.Her şeyini vermedi yani.

Dof'un hareket hızı ve tepki hızı gördüğümüz 2 komutandan nasıl daha kötü ?
-Dof gamma yemiş iç organlarını sicimlerle bir arada tutan o haliyle bile culverin gibi bir ataktan sıyrılıp,gelen ataklardan hemen önce koka basacak kadar hızlı ve fena olmayan gözleme sahipti.Cracker'ın gördüğümüz bir üstünlüğü yok ona bu konuda.Jack,Queen,King falan ise bırak önde olmayı gerisinde duruyor hem gözlem hem de tepki hızında.
-Queen arkasında durup Momo'yu kurtarmaya çalışan Shinobu'yu fark edemeyen birisi.King ise bunu farketmesine rağmen kılıcına ateş eden İzo'ya tepki veremeyen bir adam.
-Jack'in zaten hız ve gözlem namına övülecek bir durumu yok.Arada epeyce mesafe olmasına rağmen Ashura'dan rahatlıkla blitz yiyen bir isim.Marco'nun bile muazzam bir gözlemi yok böyle uçan kaçan.Udon'da Linlin'den rahatlıkla sıyrılan Base Luffy'nin yaptığını yapamayıp bir anda yakalandı Linlin'e.

Katakuri'den ise hem hareket hızı hem de tepki hızında geri olması gayet doğal zaten.Kata belki de serideki en hızlı 10,15 karakter içerisinde bulunan bir adam.Snakeman kadar hızlı bir form üzerine geleceği görmeyi kasan Luffy'nin ataklarından bile sıyrılabilen bir tip.

Dof'un kan banyosu yaptırdı dediğim panel en basitinden şu.Ki saldırı gücünde de ne Queen,ne de Jack'in bu adamdan daha iyi bir şey göstermediği bariz.

Tam tersi.Yıllardır beraber büyüdüğü kardeşinin gücünü bizden daha iyi bilecek adam.G4ün gücünü görünce de Cracker'ın yenilmesini mantığa oturtabiliyor zaten.G2,G3 tekniklerini kullanan Lufy'nin yeneceğine ihtimal bile vermemiş ki g4 sonrası bu yorumu yapıyor.G4 e karşı üstün gelemiyordu zaten de Cracker.Dengede götürüyordu.Kata gibi üstün dövüşmedi G4 karşısında.Ki KKG gibi bir tekniğini de kullanmadığını terkar söyleyeyim Luffy'nin.Her şeyini vermedi yani.

-Dof gamma yemiş iç organlarını sicimlerle bir arada tutan o haliyle bile culverin gibi bir ataktan sıyrılıp,gelen ataklardan hemen önce koka basacak kadar hızlı ve fena olmayan gözleme sahipti.Cracker'ın gördüğümüz bir üstünlüğü yok ona bu konuda.Jack,Queen,King falan ise bırak önde olmayı gerisinde duruyor hem gözlem hem de tepki hızında.
-Queen arkasında durup Momo'yu kurtarmaya çalışan Shinobu'yu fark edemeyen birisi.King ise bunu farketmesine rağmen kılıcına ateş eden İzo'ya tepki veremeyen bir adam.
-Jack'in zaten hız ve gözlem namına övülecek bir durumu yok.Arada epeyce mesafe olmasına rağmen Ashura'dan rahatlıkla blitz yiyen bir isim.Marco'nun bile muazzam bir gözlemi yok böyle uçan kaçan.Udon'da Linlin'den rahatlıkla sıyrılan Base Luffy'nin yaptığını yapamayıp bir anda yakalandı Linlin'e.

Katakuri'den ise hem hareket hızı hem de tepki hızında geri olması gayet doğal zaten.Kata belki de serideki en hızlı 10,15 karakter içerisinde bulunan bir adam.Snakeman kadar hızlı bir form üzerine geleceği görmeyi kasan Luffy'nin ataklarından bile sıyrılabilen bir tip.

Dof'un kan banyosu yaptırdı dediğim panel en basitinden şu.Ki saldırı gücünde de ne Queen,ne de Jack'in bu adamdan daha iyi bir şey göstermediği bariz.

Queen ve Jack için karakterlerin işlenmesini beklemeyi tercih ederim dediğim gibi. :) Adamların olayları da dayanıklılık çıkacak muhtemelen zaten.

Katakuri biliyor diyorsun ama bilmiyor işte. Luffy'nin daha sonra KKG kullanıp kullanmadığını bilmiyoruz. Tank Man saldırısının seviyesini bilmiyoruz. Ama ilk G4'leri kıyaslarsak Cracker'in genel olarak çok daha başarılı dövüştüğü bariz.
Doflamingo için attıkların okey. Adam güçlü ama Cracker ile karşılaştırınca yukarıda dediğim şeyden dolayı zayıf kalıyor. Kan banyosu diyince ben çok farklı bir şey hayal ettim, Luffy çok sallamamış bile.
Queen'i, Cracker'i bitirecek saldırısı yok bu adamın. Olay da orada bitiyor. :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık