Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] İyiler ve Kötüler

Hangisi Daha Kötü?

• Kullanılan toplam oy
    75
Yok katılmıyorum buna ben. Vahşi adamın yaptığına bir mazeret olamaz kayıkçı. Kayıkçı bir bedel öne sürüyor. Bedeli iyi kötü tartışılır tabii.
Normal olarak " bir iş karşılığı " para istenir. Kayıkçı burda kişisel zevklerini tatmin etmek için "kızı bu hale" düşürüp, Vahsı Adam'ın "cinsel arzularını" tetikleyen bir hamle yaparak hem kız büyük bir bedel ödemiş hemde kız'ın sevdigi erkek kıza bakmamış bu durum yüzünden.

Vahsi adam'in burda bir sucu yok bence, = diye koydum ama yaptığı seyin iyi olmadigini hesaba katarak tabi ki.

Normal olarak " bir iş karşılığı " para istenir. Kayıkçı burda kişisel zevklerini tatmin etmek için "kızı bu hale" düşürüp, Vahsı Adam'ın "cinsel arzularını" tetikleyen bir hamle yaparak hem kız büyük bir bedel ödemiş hemde kız'ın sevdigi erkek kıza bakmamış bu durum yüzünden.

Vahsi adam'in burda bir sucu yok bence, = diye koydum ama yaptığı seyin iyi olmadigini hesaba katarak tabi ki.
Parası olmayan biri için de ihtiyacı olan bir teklif olacaktı belki de. Parasız bir kızın karşıya geçmesi gerekecekti, bu teklifi için kayıkçının küreğini çekecekti belki de. Yani kayıkçı bilmediğimiz bi şekilde yol boyunca mastürbasyon yapıp iyice sapıtmıyorsa... Neyse yahu bana göre de kayıkçı medeniden sonra ki en kötü zaten.

Bilge>Kız=Kayıkçı>Vahşi>Medeni

Kayıkçının teklifi kötü ama herhangi bir zorlama da olmadığı için kabul eden kızla aynı kötülük seviyesinde gördüm. Medeni adının medeni olmasından kaybediyor. Burada tecavüze uğrayanı suçlu görmesinden dolayı benden baya puan kaybetti ama farklı bir olay örgüsü olsaydı büyük ihtimalle en kötü olarak görmezdim. Çünkü benim için fedakarlık yap dememiş, yapılan fedakarlığa da saygı duymasına gerek yok.

En kötü: Vahşi ve Medeni adam.

Kötü: Bİlge

Saf: Kız

En iyisini yine kayıkçı ''kayıkçınııın küreğiii,hop hop eder yüreği '' bundan öteye geçmemiş garibim.

Konuyu okudum gerçekten çok iyi diyebileceğimiz birisi yok aralarında.Saf iyi yani.

İyiden kötüye

Medeni adam > Vahşi adam > Kız > Bilge adam > Kayıkçı

Medeni adam tecavüz eylemi sonrasında geliyor.Ve çoğu insanın vereceği tepkiyi veriyor.Mükemmel bir kişiliğin tepkisini vermiyor tabii.Ona mükemmel insan diyemeyiz iyi anlamında.Kız kendi isteği sonucu bunu yaşamamasına rağmen istemiyor onu.Fakat medeni insana kötü de diyemeyiz bu seçimi yüzünden.Seçim meselesidir ancak herşeye rağmen kabul etmediği için yeterince iyi yani mükemmel kalbe sahip birisi de diyemeyiz.

Vahşi adam doğası gereği olması gerektiği gibi davranıyor.Vahşi adam dediğin hayvan gibi içgüdülerine göre hareket eden bu eylemleri gerçekleştiren birisi.Onların dünyasında kadın saçlarından tutup sürüklenen istediğin gibi kullanılabilen birşey.Ve bir hayvan gibi bunu yapması doğal bir hareket onlar için.Arkasında kötü yada iyi bir niyet yok.Yanlış olduğunun da farkında değil.Zira düşünebilme kabiliyeti olsa zaten vahşi değil medeni adam olurdu.Kötü niyet ile kötücül eylemi karıştırmamak lazım zira ben karıştırmıyorum.Eylem olarak bakarsan en kötü ama niyet olarak öyle bir durum yok.Ve iyi yada kötü ayrımı yapabilecek durumda değil.Fakat vahşi adama iyi de diyemeyiz.Çünkü ahlaki değerleri yok yaptığı eylemlerin farkında değil.Çıplak bir kadın görünce içgüdülerine göre hareket ediyor.O yüzden vahşi adamı " Nötr " olarak ele alıyorum.

Kız

Kız medeni adama ulaşmak için herşeyi yapıyor.Daha sonra yanlış yapacağını düşünüp bilge adamdan tavsiye istiyor.Fakat kendisi de bir akla sahip.Herşeye rağmen yanlış olan hareketi seçiyor ve çıplak gitmeyi kabul ediyor.Bunun yanlış olduğunu bile bile bu yola giriyor.Sadece bilge adam öyle söylediği için yaptı diye kızı aklayamayız.Çünkü bilge adam mutlak doğru değil ve kızın da düşünme kabiliyeti var.Hissettiği şekilde hareket ederken doğru olanı seçmesi gerekiyor.Yani iyi ve kötü olan arasında seçim yapması gerekiyor.İyi ve kötü olanın hangisi olduğunu bilmesine rağmen yanlış seçimi yapıyor.Bildiğini de bilge adamdan tavsiye almak istemesinden anlayabiliriz.Yanlış olduğunu düşündüğü için bilge adama gidiyor.Onun yanlış diyerek onaylamasını bekleyerek onun yanına gidiyor.Fakat böyle bir cevap alamadığından arzularına yenik düşerek yanlış olan yöne kayıyor.

Bilge Adam

Adı üstünde bilge adam.Hangisinin doğru hangisinin yanlış olduğunu en net bilen isim.Eğer iddaa ettiği gibi bilgeyse kızı doğru yola sevketmesi gerekiyor.Çünkü hissettiğin şekilde hareket et diyen bir bilge bunun sonucunda onun yanlış yola sapacağını iyi bilir.Yanlış yola sapacağını bile bile doğru olan tarafa yönlendirmiyor onu.Kendi iradesiyle seçim yapmasını bekliyor.Hani kötü olsan bile kendi seçimini kendin yap der gibi.Arkasında kesinlikle iyi bir niyet yok.Tam olarak kötü bir niyet de yok.Ama sonucunda kötü şeylere yol açacağını net olarak bilmek var.Bu yönde bir tavsiye verdiğini bilmek var.Sonuç olarak yaptığı eylemin sonuçlarını gören birisi var.Daha doğrusu insanları hataya yönelten yanlış hareketlerde bulunan bir insan var.Bilge adam ismi gibi bilge olmasa kızdan daha iyi olabilirdi.Ama tecrübe ve bilgi katsayısı yüksek olduğu için yaptığı seçimin ağırlığı daha büyük oluyor.

Kayıkçı

Kayıkçıyı fazla anlatmaya gerek yok.Yaptığı hareketin net olarak kötü iğrenç bir hadise olduğunun bilincinde olan birisi ve buna rağmen bunu istemekte sakınca görmüyor.Arkasında %100 kötü niyet taşıyor.Para istememesi ve böyle bir seçenek sunması kendi çıkarları için neler yapabileceğinin bir göstergesi.Kendi zevkleri için bir insana herşeyi yapabilir istediği gibi aşağılayabilir tatmin olduktan sonra karşı tarafa ne olacağının başına neler geleceğinin onun için önemi yok.

Şimdi bu insanları nitelendirmek için hayatları hakkında yetersiz bilgiye sahibiz, yapacağımız her çıkarım körlemesine atılan taşlardan ibaret olacak. Fakat genel olarak bakınca hepsi ahlaki olarak yetersiz bireyler, duygularına kolay esir olan bu insanlar arasında iyiden kötüye sıralama yapmak zor.

Bilge adam net mal. Genç birine doğrudan kalbinin sesini dinle denmez. (bir kız varmış dediğin için kızı genç resmettim) Keza seven biri duygularıyla zaten hareket edecektir ve hızla uçurumdan yuvarlanacaktır. Hadi diyelim bilge adam çok bilge ve insanların hayatları hakkında karar verme yetilerine ilişmek, müdahale etmek istemiyor ve o yüzden kalbinin sesini dinle dedi. Ama bir seçeneği dillendirince onu güçlendirmiş oldu, vicdanı rahat nasıl uyuyor anlayamıyorum. Başarısız bir bilge bence. İyi birisi olsa yardımcı olurdu, azmettirici değil. Hadi diyelim kendi eden kendi bulur mantığıyla ne düşünüyorsan onu yap dedi ve hatta kızın o an sağlıklı bir zihne sahip olmadığını da düşünerek bu kendi eden kendi bulur mottosuna oynadıysa o zaman bu bilge kötüdür.

Kız sözde bilge adamın inanılmaz tecrübelerinden (ki tecrübe bayat ekmektir derler) damıtarak verdiği kalbinin sesini dinle öğütünü tek lokmada yutup kayıkçının yanında çıplak seyahat ederek -ki kayıkçının niyeti de belli değildir bu arada, hacı neden kızı çıplak taşıyon seksomanyak- duygularına yenik düşerek gerçeklikten uzaklaşmış, iki gram mantığı olmayan bir birey olduğunu ortaya koymuş, sözde düşünmüş ama ne düşünmüş acaba :S Sen zaten o adama ulaşmak istiyorsun, yani zaten bunu yapacaksın, kalbin bunu istiyor, bilge adamın verdiği cevap zaten senin yapacağın şeyi güçlendiriyor, karar alma mekanizması böyle işlemez. Tezatların oluşturacağı desteklerle güçlenir. Kız duygularına kapıldığı için ve saf olduğu için kötü görülmeyebilir ama kötüye yakın bence.

Kayıkçı denen dingile gelelim. Olm sen bu kızdan iyi biliyorsun belli ki adaları, kızı neden vahşi herifin yanına bırakıyorsun. Üstelik bir de yanında çıplak seyahat etmesini istiyorsun. Ya hadi diyelim hikayede anlatılanlara göre bilmediğimiz birşey var ve kızın çıplak kalması bi şekilde senin fetişin dışında bi şekilde bu seyahate olumlu etki ediyor, neden vahşi herifin yanına bırakıyorsun, herif buna tecavüz ediyor neden engel olmuyorsun :S Bak çıplak seyahate bi tane daha ihtimal uydurayım, kızın o adadaki adama ulaşmak için bunu göze alıp almayacağını tartıyorsun diyelim, sen kimsin olum derler adama. Kimsin kimin neye olan arzusunu tartıyorsun, kişisel olarak tatmin mi oluyorsun bu arzuları sınayınca it. Bu kayıkçı da kötüdür, hem kızın arzularını kullanmıştır, hem de olaylara müdahil olmaktan aciz bir pisliktir. Ama görevi sadece kızı karşıya geçirmek bık bık diyen olursa ağzına kürekle vururum.

Sözde medeni adamımız nerde, heh geç şöyle. Şimdi hikaye başında kızın bu adamı sevdiğinden bahsedildi ama adam kızı seviyor diye bahsedilmedi, yani sanki sadece kızın bu adama karşı hisleri varmış da bi tek o ulaşmak istiyor gibi hikaye ilerledi. Fakat sona doğru görüyoruz ki medeni adam kızı artık istemediğini söylüyor. Yani bu arkadaşımız kızı istese de görünene bakılırsa kılını kıpırdatmamış karşıya geçmek için, he bilmediğimiz kısımda bi hazırlık yapıyorduysa bilemiyorum. Fakat kız karşı adaya geçmiş, hele bi dur sen neden buradasın de, nasıl geldin de, ne oluyor diye bi sor sözde medeni dallama seni. Birine tecavüz edildiğini anlamayacak kadar mal mısın :S Kızın senin için o adaya geçtiğini anlayamayacak kadar akıl yürütemeyip duygularına yenik düşüyorsun, üstüne kız tecavüze uğramış sen hala kendi egonla uğraşıyorsun yetersiz yıkık herif. Sen kötüsün.

Vahşi herif, sen zaten kötüsün geç.

Sıralamamdaki kriterlere göre hiçbirine iyi diyesim gelmiyor ki ideallerdeki iyi zaten çok yapmacık bi kavram. Kız iyi değil çünkü mantık ve akıl yürütme konusunda zayıf. Mesela kayıkçının isteği canlı canlı bir tavşanın derisini yüz, sonra da pofuduk kuyruk tüyü ile soyduğun yüzeyi gıdıkla :))))) olsaydı onu da yapardı mal. Bu durumda mağdur olduğu için değil arzuları için harekete geçen ilk kişi olduğu için ilk sırayı verdim. Vahşi yine akıl yürütmeden yoksun bi arkadaş belli ki. Kayıkçı, medeni ve bilgeden önce gelme nedeni bu. Yine o da iyi değil ama sonuçta karar verme yetisi daha üstün olan diğerlerinden daha az kötü sayılır. Sonuçta hayvanımsı bi canlıyı komplike ahlaki sistemleri olmasına rağmen aldıkları eylemleri leş mi leş olan insanlarla karşılaştıramıyorum. Diğerlerini açıklayasım gelmedi, şerefsizler. Hele o sözde bilge denen mal...

Bi sıralama yapacak olursak Kız-Vahşi-Kayıkçı-Medeni-Bilge

Bilge Adam>Kız>MedeniAdam=Kayıkçı>Vahşi Adam

Vahşi Adam her ne olursa olsun bir kişinin hakkına tecavüz etmiştir. Sonrasında Medeni Adam ile Kayıkçı gelir. Seven adam sevdiğinin halini anlar. Tecavüze uğramış birini yarı yolda bırakmak da kötü bir şeydir. Kayıkçının da altta kalır yanı yoktur. Tüm bunlara en başta sebebiyet verecek isteği o yapmıştır. Neden çıplak kalmasını isterki? Sonrasında sevdiği uğruna her şeyi yapmaya hazır Kız gelir. En iyisi ise Bilge Adam'dır. Zira herkesin verebileceği en iyi tavsiyeyi vermiş.

Çok net olmamakla birlikte (orta üçlünün sırasından emin değilim)

Kayıkçı - Kız - Bilge - Medeni - Vahşi

Kayıkçı piyasada tekel, o yüzden istediği fiyatı çekiyor. Kendisinin sebebiyet vermediği bir sistemde işine bakıyor. Eğer işi vahşi rekabete dökmüyorsa, yani kimsenin kayık yapmasını engellemiyorsa çok kötüleyecek bir durum yok, he eğer öyleyse pislik. İyi biri olmadığı kesin.

Kız, para veya bir hizmet karşılığında vücudunu sergilemeyi kabul ediyor. İnsanlık onuruna aykırı ve kadının toplumdaki yerine negatif hizmet ediyor.

Bilge adam sistemdeki otoritelerden biri muhtemelen ve bu tekel piyasası karşısında nötr. Bana göre toplumun önde gelenleri için sistemdeki ve toplumdaki bozukluklara karşı durmak bir görev olmalı. Kaldı ki bilge olduğuna göre tecavüzü de belki öngördü.

Medeni adam, eğer kızın ona gelmesini istediyse veya geleceğinden haberliyse (ki "seni artık istemiyorum" demesinden öyle anlaşılıyor) kendi adasında misafirinin güvenliğini sağlaması gerekirdi. Bunun yanı sıra kızın onun için yaptığı fedakarlıkları göz ardı edip gaddarca davranıyor. Vahşi olana da birazcık medeniyet katamamış olması da ayrı mesele.

Vahşi zaten en kötüsü. Zihinsel engelli falan denmemiş, medeniyet görmemiş olması onu aklamıyor, toplumsal hayattaki rollerden bahsediyoruz ve kafamızdaki ideal toplum etiğine göre yargılıyoruz en nihayetinde. İnsan, bilinçli bir tür, bu demektir ki empati yeteneğine de sahip, tecavüzün başka bir insana zarar verecek bir eylem olduğunu düşünebiliyor olmalı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık