Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İssho & Kuzan vs. Donquixote Doflamingo & Dracule Mihawk

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    174
Ne 3 - 5 hamlesi bitik haldeyken 1 saatte indirdi.Hani mangaka yazı geçmişti hatırlarsan şu kadar zaman geçti diye.O süre içerisinde gerçekten 3 - 5 hamle yaptığını mı düşünüyorsun ? Ne desem bilemedim. :/
Özellikle belirtiyorum, ikiside var gücüyle saldıracak. Yani Luffy'nin ilk atağı king kong gun olacak ve öyle devam edecek, bu şekilde 3-5 hamleye Mingo iner diyorum. Buna karşılık Mingo da uyanışla başlıcak. Ben kkg nin diğer g4 salsırılarından kat be kat üstün olduğunu düşünüyorum. Mingo da kkg ye karşı koyacak dayanıklılık, teknik, taktik hiç bir şey yok.

İlk bakışta direk amiraller dedim ama Handikapsız Doffu göremedik daha.Aslında biraz kesit sundu hem Lawı hem Luffyi paketleyip göndermişti ama kısa sürdü tabi orasI.Lawı 3 dakikada paketlemesi falan.Handikapsız doffu amiralden bir iki tık aşağıda görüyorum güç olarak.Bahsettiğim amiraller sağlıklı kuzan-akainu-kizaru tabiki.

Vs ler Fuji-Mihawk Kuzan-Doff olacak büyük ihtimal ile.

Fuji gördüğümüz kadarıyla kılıç ustası ve yer çekimi gibi über bir meyvesi var.Mihawk ise ne kadar tartışılsa da en iyi kılıç ustası-tam olarak neyi kapsadığı belli değil-.Mihawk Mf de Vista ile denk gitti.Mihawk vistaya savaşı sonlandıralım deyince Vista akıllıca olur hem zaten istediğimi(Luffy i kurtarmak) aldım dedi.Fuji ise Sabo gibi devrim ordusunun dragondan sonra en yetkili kişisi olarak Fuji karşısında üstünlük sağlayamadı.Fuji sürekli savunmada kalmasına rağmen Sabo öyle aman aman bir hasar veremedi Fujiye.Mihawk ise Mf de hani o hasta yaşlı ve en güçsüz yonkou denen Wb den güçsüz olduğunu kendi ağzı ile söyledi zaten.Gerçi bana göre Wb en güçlü yonkou idi ama bazıları yukarda belirttiğim gibi düşünerek kendileri ile çelişiyor o ayrı mevzuu.Üstelik Akainunun Fujitorayı Doff,Luffy ve Law ın olduğu yere göndererek ne kadar güçlü olduğunu bir nebzede olsa ortaya koyduğunu düşünüyorum.Üstelik Fuji adaya çıktığında Doff şiçi değildi gazete haberine göre.Yani Sakazuki alayını paketle getir diye göndermiş Fujiyi.

Gelelim forumda kan çıkaran aylarca tartışılan vs ye.İlk olarak Ph deki karşılaşmayı açıklamak istiyorum.Ph de Kuzan başıboş bir avare iken-bilinen bu-Doflamingo ise şiçibukai yani hükümetin adamı.Kuzan orada Doff a bulaşsa herhangi bir denizci gemisi veya adamı Doff a yardım etmek zorunda olacak.Bu durumda Kuzanın Doff a saldırmak için bir sebebi yok.Zaten Smoker ı kurtardı orada Doffun elinden.Aynı şekilde Doff da Sad fabrikasını yıkmaya giden çaylakların peşinden gitmek zorundaydı.Giderken de ufaktan laf çarparak Smoker ı öldüremediği için yediği ayarı düzeltti bir nebze.Zaten Aokiji de peşine amiralleri yollayın diyerek hem oluşum hem de kişisel bazda ne kadar güçlü olduğunu belirtti.
Bir e bir de ben Aokijinin Doffu alacağını düşünüyorum.Doffun uyanış modu ne kadar etki edebilir ki Aokijiye.Doff her yeri ip yapacak Aokiji buz.Aokiji meyve bazında aşırı ters bir karakter.Bir Sugar bir Ope ope kadar olmasa da uç güçte bir meyve.Mesela herhangi bir karakter elmas Jozuya karşı savaşırken elmas savunmasını aşmak zorunda iken Aokiji değil.Eğer buzu kıracak bir yeteneğin yok ise Geçmiş olsun saf dışı kalıyorsun.Wb titreşim adam olduğundan dolayı Doff ise büyük ihtimal ipler ile kırdı buzu.Jozunun ise ne formu değişiyor fiziksel mana da ne de aykırı bir meyve gücü var.Kuzan hiç bir gücü olmasa da mera mera yemiş bir adamı büyük ihtimal donduramayacak iken hayvan gibi güçlü Elmas Jozuyu tabiri caiz ise tekliyor.
Üstelik Kuzan savunma bazında Doff a göre avantajlı.Zaten Doff kadar çevik ve hızlı bir adam.Dayanıklılık konusunda ise Sakazuki ile 10 gün dövüşmesi yeterli herhalde.Doff da bayağı bir dayanıklı ama Kuzan daha dayanıklı gibi geliyor bana.Meyve olarak anti güç ile 10 gün dövüşmek nedir yav ?
Gelelim neden savunma bazında daha avantajlıya.Doff uzaktan ipler ile yaptığı saldırılara Kuzan direk dondurarak cevap verecek.Peki Doff meyve tabanlı saldırılara nasıl karşılık verebilir..Tabiki buz tabanlı saldırıları da var Ace e attığı gibi.Wb ye salladığı buzdan mızraklar gibi ama direk olarak buzdan ziyade soğuk hava benzeri bir saldırı ile saldırıları da var.Bunlara nasıl karşı koyar Doff bilemiyorum.
Bu vs den bana göre Kuzan galip çıkar.Diğer vs hakkında ise yaptığımız yorumlar beklenti veya tahminden öteye gitmez.Diğer vs bana göre daha bir kafa kafaya vs.Yani oradan kim galip çıkarsa Kuzandan daha fazla hasar alır.Fuji kazanırsa zaten sıkıntı yok ama Mihawk alır ise Kuzanın o Mihawkı alacağını düşünüyorum.

Özellikle belirtiyorum, ikiside var gücüyle saldıracak. Yani Luffy'nin ilk atağı king kong gun olacak ve öyle devam edecek, bu şekilde 3-5 hamleye Mingo iner diyorum. Buna karşılık Mingo da uyanışla başlıcak. Ben kkg nin diğer g4 salsırılarından kat be kat üstün olduğunu düşünüyorum. Mingo da kkg ye karşı koyacak dayanıklılık, teknik, taktik hiç bir şey yok.
King kong gunu öyle her zaman her şekilde yapacağını düşünüyorsan yanılıyorsun onu söyleyeyim.Belli ki baya enerji de götürüyor.Luffy o saldırıdan sonra çöküp baygın yattı.O kadar sıklıkla kullanabileceği bir şey olduğunu düşünmüyorum.Yoksa salak mı luffy dövüşlerde hiç değil.Neden birden fazla ve sürekli kullanmasın.Düşündüğün kadar kolay değil çünkü.

Zaten Dof lucci gibi kkgye kafa atmıştı.Sapasağlamken yerse yıkılmaz tekrar da o şekilde bodoslama girmez ki ben en fazla 3 - 4 defa kullanabileceğini düşünüyorum.O da isabet etmesi lazım.

Yenilir ama sağlamken daha zor olur.

Kuzan ve Fuji alır.
Kuzan Mihawktan,Fuji Doflyden güçlüdür bence.

Keşke anket Kuzan ve Dof vs Fuji ve Mihawk olsaydı.Zevkli olabilirdi o zaman.

Kuzan Mihawki yenebilir,Fujide Dofu yenebilir fakat bu kadar amiralleri abartanlari gorunce,Doffy ve Mihawk diyesim geliyo,zaten sanslarida fazlasiyla var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık