Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hangi Evren ve Karakterler?

Karakterler konusunda Naruto da iyidir. Güç olarak iki evrenin karakterleri de haritayı değiştirecek güçlere sahip. Ama evren diyince One Piece' i tek geçerim. Mükemmel bir dengeyle kurulmuş bir dünya. Gerek fiziksel olarak dünyanın şekli, gerek içinde ki organizasyonlar, ırklar, garip teknolojisi, barındırdığı mitolojik figürler One Piece evreni apayrı.

Olayı pokemon kartı kapıştırmaya dönüştürmeden söylemek gerekirse Naruto evreninde yıkıcılık daha basit, Teknikler falan filan ama fiziksel güç olarak One piece karakterleri de azımsanmayacak kadar güçlü. İki evreninde kendine göre artıları var. Naruto vs One piece olayı olsa Naruto genjutsuyla öne çıkabilir. One piece ise haki ve logia faktörüyle. Kurgu ve senaryoyu tartışmaya gerek yok. Naruto tobi=obito dan ibaret, One piece ise tek başıma dünyayı yıkarım yerine muhteşem denilebilecek bir güç dengesi var kimse tek başına bir halt yiyemez.

thosy

Haritayı dörde bölmüyormuyuz usta :)
NORTH - EASTH
WEST - SOUTH

Çok aşırı bir büyüklük var ki ozaman bir ada hiçbir adaya yakın değil :/ Dünyanın sonu felan zaten dönüp duruyorsun :/ Son diye birşey olamaz zaten :T
OP de dünyanın şeklinin ne sorunu var anlayamadım bir türlü? Adaların yakın olmadığı doğru ama gezegenin şeklinde filan herhangi bir problem yok. Sonu yok diye de birşey yok, yarısını gittiler işte, bir bu kadar daha gittiklerinde bir tur atmış olacaklar gezegende.

Amacım kıyaslayıp görüşleri merak etmek fanlık yapanlar olabilir objektif bakanlar çoğunlukta şu an.

OP de dünyanın şeklinin ne sorunu var anlayamadım bir türlü? Adaların yakın olmadığı doğru ama gezegenin şeklinde filan herhangi bir problem yok. Sonu yok diye de birşey yok, yarısını gittiler işte, bir bu kadar daha gittiklerinde bir tur atmış olacaklar gezegende.
Dünyanı yarısı (aynı yerlere varmadan ) nasıl gidiliyor bana bir anlatırmısın :)
Edit ; Coğrafya bilgim zayıf o yüzden soruyorum.
Cevabını bekliyorum ..

thosy

One Piece de henüz gücünü görmediğimiz antik silahlar var. WB'nin dünyayı yokedebilecek büyüklükte gücü vardı. Mihawk kılıcını bir kez sallayarak dağ büyüklüğünde buzulları kesti. Güçlü çok karakter var seri henüz yarısında olmasına rağmen. Mesela Akainu'nun savaş sırasından gökten magma yağdırması da oldukça korkutucu bir teknikti. Belki sona yaklaştıkça One Piece daha da korkunçlaşabilir ama şu an nerden bakarsam bakıyım Naruto daha korkunç geliyor. Özellikle şu anki savaşta bulunmayı kesinlikle istemezdim. :D

İki evren arasında çok fark yok bana göre. Yıkıcılık konusunda üç büyük shonen içinde Toriko başı çeker.

thosy

Dünyanı yarısı (aynı yerlere varmadan ) nasıl gidiliyor bana bir anlatırmısın :)
Edit ; Coğrafya bilgim zayıf o yüzden soruyorum.
Cevabını bekliyorum ..
Dünyanın yarısını gittiğinde zaten aynı yerlere varmaman lazım. Türkiyeyi dünya olarak düşünelim mesela. İzmir ile Van'ın birleştiğini ve yuvarlak olduğunu gözünde canlandır. Grand Line'a döndüren dağdan girdiklerinde İzmir'e girmiş oldular. Hedefleri Raftele yani Van'a ulaşmaktı. Ama arkalarında red line olduğu için geri gidemezdiler ve ileri doğru gitmeye başladılar. Zaten takip ettikleri pusula nedeniyle mecburen şu an gittikleri yoldan gittiler. Geçtikleri adaları şehir olarak düşün. Şehir şehir (ada ada) ilerleyerek şu an Kayseriye kadar geldiler henüz. Şehirleri zaten belli bir sırayla takip ederek geçiyorlar. Aynı şehri yol sırasında iki kere geçme şansları yoktu zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık