Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hangi Evren ve Karakterler?

Dünyanın yarısını gittiğinde zaten aynı yerlere varmaman lazım. Türkiyeyi dünya olarak düşünelim mesela. İzmir ile Van'ın birleştiğini ve yuvarlak olduğunu gözünde canlandır. Grand Line'a döndüren dağdan girdiklerinde İzmir'e girmiş oldular. Hedefleri Raftele yani Van'a ulaşmaktı. Ama arkalarında red line olduğu için geri gidemezdiler ve ileri doğru gitmeye başladılar. Zaten takip ettikleri pusula nedeniyle mecburen şu an gittikleri yoldan gittiler. Geçtikleri adaları şehir olarak düşün. Şehir şehir (ada ada) ilerleyerek şu an Kayseriye kadar geldiler henüz. Şehirleri zaten belli bir sırayla takip ederek geçiyorlar. Aynı şehri yol sırasında iki kere geçme şansları yoktu zaten.
Dünyayı Türkiye olarak düşünürsen nereye gidersen git biryerler sana yakın olur hep bir yerlerden geçersin.
:artiz:

thosy

Bu haritada mesela. East Blue da geziniyorlardı başta. Daha sonra Reverse Mountain dan Laboon yazan yere giriş yaptılar. New World'e yeni giriş yaptılar. Bir bu kadar daha gittiklerinde haritanın en sonunda görünen Raftel adasına varacaklardı.

Grand Line ekvator gibi gezegen boyunca giden bir deniz. Üstünde ve altında Calm Belt olduğu için direkt olarak giriş yapamıyor denizciler. Üstünde ve altında bir deniz var yani. Dünyanın kuzeyi ve güneyi gibi düşün. Ama bu Grand Line'a dik bir şekilde yine ekvator gibi uzanan bir kara parcası var. Bu da Red Line. Red Line da üstteki ve alttaki denizi ikiye bölmüş oluyor. 4 parça okyanus oluşmuş oluyor. Yani büyük bir kağıda tüm kağıdı kaplayacak şekilde + çizdiğini düşün. Kağıdı 4e bölüyorsun. Bunları da East Blue, West Blue, South Blue ve North Blue olarak adlandırıyorlar.

subjektif olarak one piece derim boşuna one piece forumu değil burası çizim dışında yazarların ıQ su dahil one piece hemen hemen bütün serilerden her özelliği ile üstündür

Aynen.One Piece'in üstün olması gayet normal.Buna benzer bi konuyu Naruto forumunda açsan Naruto fark atar.Bleach forumunda Naruto yerine Bleach koyup açsan Bleach alır.Nereye açtığın önemli tabi ki.
bu dediğine katılmıyorum bu sitede çoook fazla naruto fanı var yoksa 18 oy niye dışarı gitsin, naruto fan ı olup mantıklı düşünüpte OP ye verenleri sayarsan gayet iyi bir yerde sorulmuş. diğer sitelere gelince naruto, bleach izliyip OP den haberi olmayan tonla adam var ama bu sitedekiler için bu geçerli değil.

Dünyanı yarısı (aynı yerlere varmadan ) nasıl gidiliyor bana bir anlatırmısın :)
Edit ; Coğrafya bilgim zayıf o yüzden soruyorum.
Cevabını bekliyorum ..
Düz bir rotada ilerleyip dünyanın yarısını gezersen aynı yere iki kez varmak gibi bir durum olmaz, haritadan da inceleyebilirsin:

Gerçek dünya üzerinden anlatmak gerekirse, yolculuğa türkiyeden başlayıp sürekli doğuya doğru gidersen azerbaycan-türkmenistan-özbekistan-kırgızistan-çin-kore-japonya sırasıyla giderek dünyanın yarısına ulaşmış olursun ve aynı yerden 2 kez geçmezsin.

Sorduğun soru garip olmuş, düz bir rotada ilerleyip dünyanın yarısını gezersen aynı yere iki kez varmak gibi bir durum olmaz, haritadan da inceleyebilirsin:

Gerçek dünya üzerinden anlatmak gerekirse, yolculuğa türkiyeden başlayıp sürekli doğuya doğru gidersen azerbaycan-türkmenistan-özbekistan-kırgızistan-çin-kore-japonya sırasıyla giderek dünyanın yarısına ulaşmış olursun ve aynı yerden 2 kez geçmezsin.
temiz 1 ay dır bu tarz bir harita arıyorum nerden buldun ya:eek:

D. Luffy

Düz bir rotada ilerleyip dünyanın yarısını gezersen aynı yere iki kez varmak gibi bir durum olmaz, haritadan da inceleyebilirsin:

çok teşekküler :D ne zamandır arıyodum böle tam güzel bir one piece dünyasını :D

Kimlerin kime oy verildiği görünmüyor.Vs konularındada bu oluyor.Ben Thoru suçlamıyorum.Adamın belki 5-6 mesajı var fanı olduğu adama veriyr oyu.İstersen deneyim aynı konuyu Naruto forumuna açalım.
bende onu diyorumya naruto izliyip okuyup one piece den haberi olmayan tonla adam var sen kalkmış narutoda açalım diyorsun yazdığımı okumuyor musun ki dediğimi tekrarlatıyorsun:artiz:

D. Luffy

Kimlerin kime oy verildiği görünmüyor.Vs konularındada bu oluyor.Ben Thoru suçlamıyorum.Adamın belki 5-6 mesajı var fanı olduğu adama veriyr oyu.İstersen deneyim aynı konuyu Naruto forumuna açalım.
karışmak gibi olmasın oy vermemiş bi kişi kimin kime oy verdiğine bakabiliyo :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık