Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni
@Cagdas
Belkide kara kral paslanmıstır artık
@Rhaman
Olamazmı olabilir
@Stark
Bence shanks onu geçmiştir karakralın devri kapanmıştır artık herhalde KK gittikten tayfa dagıldıktan sonra
@MaqIc
Bende aynen o şekilde düşünüyorum
Paslanmış bile olsa luffy'e olum böyle bi numara da var bu da aklında bulunsun derdi. Luffy'e öyle bişey öğretmediğine göre böyle bi hadise yok. Ayrıca kara kral'ın efsane zamanında elinde sadece haki'si varmış. Ve bu yeterli olmuş. Shanks'a neden yetmesin???

Hocam sadece haki yeterli olabilirmi diye düşünüyorumda WB nin gura gura meyvesi eğer Roger ve tayfasıyla kapışırken varsa bu adamlardaki güç insanüstüdür(Garp bile bunların yanında cocuk gibi kalır herhalde)
Ama ne bileyim bi an düşününce mantıklı gelmiyor sanki saf haki gücü ile o kadar şey yapılacağı bu işin içinde bi bit yeniği çıkıcak gibime geliyor.

Hocam sadece haki yeterli olabilirmi diye düşünüyorumda WB nin gura gura meyvesi eğer Roger ve tayfasıyla kapışırken varsa bu adamlardaki güç insanüstüdür(Garp bile bunların yanında cocuk gibi kalır herhalde)
Ama ne bileyim bi an düşününce mantıklı gelmiyor sanki saf haki gücü ile o kadar şey yapılacağı bu işin içinde bi bit yeniği çıkıcak gibime geliyor.
Sadece h.haki yokki 2 tane daha var.Diğer haki çeşitleride epey kullanışlı yani hafife alma derim.
B.haki fiziksel gücü artırıyor,kenbunshoku haki önceden olacakları bilmesini sağlıyor.Bunların hepsini ustaca kullanabilirsen kim durabiir karşında.
Shanks nasıl yonkou oldu sanıyorsun veyahut rayleigh KK'nın sağ kolu olmayı nasıl başardı sanıyorsun.

konu gerçekten detaylı ve herkesin anlayacağı bir dilde yapılmış teşekkürler.
bide squardo'nun vuruşunu bence bilerek aldı.

hep diyorum roger ses logiası diye. inanmıyonuz bana :D adam sese dönüşüo görülmüyor :D herkesi böyle öldürüyor bakın görün çıkacak dediğim :p ne uçuk teori.
Ses logia olamaz çünkü moleküler bir yapı değil sadece dalga. İkinci olarak herşeyi duyma özelliği Luffy'de de çıktı yani o özelliğin sadece Roger'a ait olduğu söylenemez.

Ben luffy'nin sadece deniz krallarını duyabildiğini sanıyordum ? Ben mi yanlış hatırlıyorum ?
Benzer olduğunu söyleyen kişi deniz krallarıydı ilk kez orada çıkıyor.

ses meyvesi çıkacak birinde kesin. Bu bence roger olacak. paramercia olur muhtemelen. Ses hızında vuruşlar yapan biri. Kılıcını savurmasıyla insanlar sesden deliriyor falan. ama logia olsa süper olur :D
Konu Roger konusu değildir alakasız mesajlar atmayınız daha fazla.

Tabi ki haki hala gizemli bişey tam olarak açıklanmadı bize bu yüzden merak ettiğim bazı şeyler var. Pek çok yerde okuduğuma göre kralın hakisi fiziksel zarar vermiyor (animede hiç böyle bi söz geçmedi aslında) diyorlar. Ama Shanks Beyazsakal'ın gemisine çıktığında nedense gemide çatlama oldu bunun sebebini bilen veya teorisi olan var mı? Bi de busoshoku haki vücuda bi zırh yapıyor diyoruz ayrıca saldırı amaçlı da kullanılıyor. Peki bunu da alana etki etmiyor diyorlar (animede mangada öyle bişey duymadım ben forumlarda duydum. "Buggy kesilmez çünkü haki alana etki etmiyor silaha ekleniyor" diyorlar) Alana etki etmiyorsa Sentoumaru Luffy'e, Rayleigh de file dokunmadan nasıl vurdu? Bu kadardı sorular :D
Genelde hep şuradan veya buradan duydum şeklinde yazmışsın, kaynak çok önemli... Belki de senin dediklerin doğrudur, tam bilemem ama sorularına kendi bildiklerim üstünden cevap verecek olursam;

Shanks ve Shiro Hige OP evreninde ki en güçlü adamlardan ikisi... Bunların yarattığı gerilim gökyüzünü parçalıyor, iki güçlü iradenin bu tip bir tabiri caizse kendimi ezdirmem tarzındaki bir güç gösterisine girişmesi, Oda gibi abartıyı sanat haline getiren bir adamın elinde gemiyi de kırar, uzay-zamanı da... O açıdan bu tip sahnelere çok takılmamak lazım bence...

Bir diğeri... Busoushoku'nun bu tip kalıplara sokulması meselesi.. Buggy kesilir mi kesilmez mi? Eğer Oda Buggy'yi kesmeye karar vermişse bunun alt yapısını da, mantığını da saniyede kurar... :) Ama Silahlanmanın Ruhu'nda zaten bütün mesele "alan" etkisinden kastettiğin hadisedir... Ruh gücünün fiziksel olarak varlık bulması... Yani bunu kullanan kişi ile boşluk ya da diğer tüm her şey arasına bir perde, zırh geçirmesidir... Bunu silaha ekleme meselesi de benzeri bir örnek olarak Naruto'da Asuma'nın kullandığı Chakra Bıçağı olabilir. Silahı ya da kolu bacağı, bu tinsel enerjiyle sarmak hatta ok-mermi vs. gibi uzun menzilli nanelere eklemek...

Dediğim gibi bunlar benim "son derece şahsi" fikirlerimdir. Ama eminim mantığı aşağı yukarı budur... :)

Şuraya B.haki neyse de H.haki kullanıcılarına Dof'u yazacağımı sanmazdım.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık