Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni
@Cagdaş ciddi gözün dönmiş senin :) Luffy WB için böcek mi oluyor şimdi...
Neyse boşver zaten konuşmaya deymez adam savaş alanına gelmiş K hakisini evde unutmuşta gelmiş heralde.
Ya Squardo'yu anlıyorumda Croc'u farketmedi demek ne oluyor :D

@Cagdaş ciddi gözün dönmiş senin :) Luffy WB için böcek mi oluyor şimdi...
Neyse boşver zaten konuşmaya deymez adam savaş alanına gelmiş K hakisini evde unutmuşta gelmiş heralde.
Ya Squardo'yu anlıyorumda Croc'u farketmedi demek ne oluyor :D
"Deymez" tabi. Luffy böcekten fazlası değildi.WB Kizaru'nun luffy şutunu yakaladığında zaten ne olduğunu gösterdi luffy'nin. Luffy'i oğlunun kardeşi olduğu için destekledi. D. iradesi için destekledi. ama luffy tüm savaş boyunca böcekti. O alandaki en güçsüz kişilerden biriydi. Yeni dünya korsanları bile PX'e tek atabilirken luffy tüm tayfasıyla ancak bi PX alabiliyodu. Zaten bütün savaş boyunca luffy'nin yendi, dövdü diyebileceğim tek kişinin coby olması da luffy'nin seviyesini gösteriyo. Okuduklarımı anlarsan daha makul cevaplar verebilirsin eminim. Squardo 3 metre arkasındayken onu farketmemesini anlıyosun da 30 metre uçarak gelecek crocodile'ı ve onu durduracak luffy'i görmesini nasıl anlamıyosun? Anlayışında bi sorun var desem squardo olayını da anlamazdın. Wb bakıyo gökyüzünden bir sürü adam yağıyo. Sonra crocodile kendisine saldırmak için uçuyo. WB bekliyo çünkü hem crocodile'ın gelişini görmüş hemde crocodile'ı durdurmak için ayağını suya batırıp soru'yla kendisiyle croc'un arasına girecek luffy'i. Baya 8-10 karelik bi imge görmüş adam. Shanks'a velet diyip sözüne katılsa bile söylediğine karşı çıkan kendi onurunu herşeyden yukarıda gören WB kendisini bi böceğin kurtarmasını izin veriyo. Çok mantıklı...

Olasılıksız'ı okudun mu bilmiyorum ama orda ana karakterin ikizi söylediğine benzer bişeyi yaşıyodu. Geleceğe dair bi kaç alternatifi birden görüyodu ve hangisinin gerçek olduğunu bi yerden sonra şaşırmıştı. Delirmesine çok az kalmıştı. Klinik bi şizofren olarak görülüyodu. Sürekli sonrasını görsen ve bunu da tv izler gibi tek kar değil de herşeyi her yeri her olayı görerek yapsan kafayı yersin. Öyle bi durumda savaşmak mümkün olmaz. Bkz. Coby, aisa. WB'nin k. haki'sinin coby'ninkinden çok daha ileri seviyede olduğuna inanıyorum. Biri yanlışlık uyandırmış bi çömez diğeri efsane. Coby bile sürekli sesleri duyarak, olayları görerek o halde geldiyse WB ne hale gelir sen düşün. Ace konusu farklı. Ace haddini bilmez bi şekilde dünyanın en güçlü adamını öldürmeye çalışıyodu. WB onu sahiplenmek gayesinde olduğundan kendini kabul ettirmeye çalışıyodu. Yaptıklarının hepsi güç gösterisiydi. K. haki'sini o şekilde kullanması da, ilk anda h. haki'yle hepsini bayıltması da, b. haki'yle sürekli ace'e yavaş yavaş vurması da. WB'nin harbi bi yumruğundan sonra ace'in yerden kalkması mümkün değil. WB kaleci antrenmanındaymış gibi uzun süre uğraşmış ace'le sonunda istediği kıvama gelmiş. Yoksa kendi gemisinde oğullarının yanında kendini tehlike de hissettiğini hiç sanmıyorum...
Hocam sen kenbunshoku haki ile neler yapılabileceğinin farkında değilsin sanırım.Aisa ve otohime'nin k.haki'yi nasıl kullandıklarına baktınmı bilmiyorum.
Wiki;Otohime used this haki to sense sense the sufferings and emotions in the heart of a fishman thief and Aisa was able to sense Wiper's aggressive nature with this haki.
Ya da rayleigh'in amazon lily adasındaki 500 tane canavarın olduğunu ve bunların güçlerini dahi biliyor.Hatta luffy'den bile güçlü olduklarını söylüyor(2 yıl önceki hali)
Wiki;It appears it's also possible for the user of this Haki to sense the strength of others as well. This was shown when Rayleigh used this haki to sense that there were 500 creatures on Ruskaina who were stronger than Luffy at that the time.
Haki ile bütün bunlar yapılıyorsa izin ver de wb daha iyisini yapsın.

Hocam sen kenbunshoku haki ile neler yapılabileceğinin farkında değilsin sanırım.Aisa ve otohime'nin k.haki'yi nasıl kullandıklarına baktınmı bilmiyorum.
Ya da rayleigh'in amazon lily adasındaki 500 tane canavarın olduğunu ve bunların güçlerini dahi biliyor.Hatta luffy'den bile güçlü olduklarını biliyor(2 yıl önceki hali)

Haki ile bütün bunlar yapılıyorsa izin ver de wb daha iyisini yapsın.
Rayleigh ada üzerindekilerin konumunu ve gücünü biliyo. WB'de aynı şekilde saldırmadan önce aokiji'nin gücünü biliyodur. Ama önümüzdeki bi kaç dk boyunca olacak olayları bilmek apayrı ve çok abartı bi hadise. Tek kare sonrasından bahsetmiyoruz. Baya kompzisyon şeklinde oluşacak duruma müdaheleden bahsediyoruz. Aisa ve otohime örnekleri ekstrem örnekler. İkisi de savaşcı olmadığı halde haki uyandırmış ve gördüğümüz herkesden farklı şekilde kullanıyolardı. Onları diğerleriyle kıyaslamam...

Rayleigh ada üzerindekilerin konumunu ve gücünü biliyo. WB'de aynı şekilde saldırmadan önce aokiji'nin gücünü biliyodur. Ama önümüzdeki bi kaç dk boyunca olacak olayları bilmek apayrı ve çok abartı bi hadise. Tek kare sonrasından bahsetmiyoruz. Baya kompzisyon şeklinde oluşacak duruma müdaheleden bahsediyoruz. Aisa ve otohime örnekleri ekstrem örnekler. İkisi de savaşcı olmadığı halde haki uyandırmış ve gördüğümüz herkesden farklı şekilde kullanıyolardı. Onları diğerleriyle kıyaslamam...
Valla b.haki ile gökyüzü ikiye ayrılıyorsa k.haki ile olacakları a'den z'ye kadar görmesi pek abartı sayılmaz.
Wiki'de Squardo olayıyla ilgili açıklama yapmışlar mı..? (ben göremedim)
Wiki'ye bakmaya gerek yok onun için,manga'da marco açıklıyor zaten.

Wiki'de Squardo olayıyla ilgili açıklama yapmışlar mı..? (ben göremedim)
Wiki'nin Haki kısmında yok, ben Beyazsakal çevirisindeki Haki kısmından eklenti yaptım o da bunlar ;
Dünyanın en güçlü adamı olan Beyazsakal'da bu güce sahiptir. Ace'in defalarca sinsice yaklaşmalarını uykusunda dahi tahmin etmiştir.
Savaşın başında Crocodile'ın sinsi saldırısını Luffy'nin durduracağını bilerek Crocodile'a hamle yapmamıştır.
Ancak müttefiği olan Squardo'nun arkasında olduğunu sezmesine rağmen, onun saldırısına mağruz kalmış, ilerleyen yaşı ve kötüleşen sağlığı nedeniyle Squardo'nun ihanetini sezememiştir. Marco bunun bir Yonko'dan beklenmeyeceğini söylemiştir.

Ancak müttefiği olan Squardo'nun arkasında olduğunu sezmesine rağmen, ilerleyen yaşı ve kötüleşen sağlığı nedeniyle Squardo'nun ihanetini sezememiştir ve onun saldırısına mağruz kalmıştır.

İlk cümle wiki'de yok, wiki'deki yazı sadece kırmızı kısmı kapsıyor..

However, due to his age and worsening health, he failed to predict Squardo's betrayal and thus got injured.

Şuradaki sayfaya göre ön ekleme yapmıştım bilgiyi uzatmak için ;
İstersen kaldırayım o cümleyi ?

Senin çevirin, ben kaldır yada kaldırma diyemem, ama gördüğüm kadarıyla dikkat etmeden okuyanların kafası karışıyor,

Benim mangadan anladığım şu: Squardo Beyazsakal'ın yanına geldiğinde ilk önce onunla birkaç cümle konuşuyor normal şekilde, burada Beyazsakal Squardo'nun asıl niyetini sezemeyip savaş taktiği hakkında konuşuyor, Squardo da bu boşluktan faydalanıp Beyazsakal'ı hazırlıksız yakalıyor..

Ama bazı arkadaşlar şu şekilde anlıyor: Squardo Beyazsakal'a yaklaştığı sırada Beyazsakal Squardo'nun geldiğini ve niyetinin ne olduğunu seziyor ama bilerek Squardo'yu durdurmuyor ve Squardo'nun onu yaralamasına izin veriyor..

İki durum arasında epey fark var, belki ben yanlış anlamışımdır, belki diğer seçenek doğrudur ama cümlenin şu anki haliyle durum iki tarafa da çekilebiliyor, doğrusu hangisiyse cümleyi ona göre düzenlemen daha iyi olur diye düşünüyorum..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık