Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Haki ve Tayfa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Uçan_Terlik

Tamam da bütün tayfaya iddia kuponu gibi 1-2-1-2 hakiye gerek yok o kadar.Fazla güçlü olur tayfa.Oda hep bir dengede götürdü tayfayı.5-6 kişide çıksın çıkarsa en fazla.Yoksa bu ne?Koca WB tayfasında(Ki bu adamlar kaç senedir ordalar hani açamamışlar) 4 kişide haki var bizimkilerde elini salla hakiye çarpsın.

Uçan_Terlik

Yanlış anlamışsın sanırım çıksın tabi de öyle adam seçer gibi bunda şu çıksın bunda da bu çıkar zaten şuna karar veremedim ikisi de olsun olayı yok.Korsan kralına lafım mı varmış gibi duruyor ordan bilmiyorum ama DEDİĞİM aynen şudur tayfa illaki en güçlü olucak ama gelsin bütün tayfada haki çıksın vursun kırsın döksünler olayı mantıksız 10 kişi marine devirtmeyi düşünüyosunuz adamlara.3 tane amiral ve üstü diyorum 1-2 tane shichibukai (kuma-doflamingo) geri kalan da koramiral gücünde olur.El insan bundan sonrası dünyayı yıkar.Bu şekilde değil de sizin istediğiniz gibi olduğunda devrimcilerin ve yardımcı güçlerin hiçbir önemi kalmıyor.Anlatamıyor muyum ne

Ayrıca herkesin fikri kendine saçmalamadan konuş.

Gözünüzü seveyim paragrafdan cımbızla laf çekmeden yorum yapın.Tayfayı abartmayın namiden ne bekliyosunuz alla siz.Enies lobby'de yeterince iş yaptı.Canavar üçlü+franky hariç geri kalan WB nin tümen komutanları kadar (1-2-3-4 hariç)olsa yeter de artar onlara.

tum tayfalarda 4-5 guclu oluyor tamamda cogu tayfadada bi 100 200 adam var.Bizde 10 :)
10 tane güçlü yetenekleri olan adam bence 200 tane sıradan korsana karşı çok daha güçlü savaşır
hem aralarında iletişim en üst düzeyde ve birbirlerinin güçlerini iyi biliyorlar hemde hakisi güçlü bir düşmana karşı patır patır dökülmezler :)

Franky de haki çıkmazsa çıkmaz. Franky kendini aletleriyle geliştiriyor.O antremanla güçlü olmuyor. Hayvanlarda haki çıkmıyorsa chopperda olmucak. Robindede haki çıkmasını biraz garip karşılarım tayfanın en zayıf halkası olarak görüyorum. Dogru durust bi işe yaramıyor katıldıgından beri.

thosy

Sonunda gerçekleşileceğini düşündüğümüz büyük savaştan bahsediyorsunuz. Sadece tayfa üyeleri olmayacaktır orada zaten. Jimbei gelecektir, Shirahoshi sayesinde deniz kralları kullanılabilir, belki Vivi'nin ülkesindeki Pluton kullanılabilir, Beyazsakal korsanları ve Kızılsaç korsanları da destekleyebilir. Öte yandan devrimciler olaya katılabilir. Daha Shin Sekai'den destekleyecek güçlü insanlar da çıkacaktır. Enies Lobby arcı gibi geçeceğini sanmıyorum.

Bence Luffy'nin Yonkou, Zoro ve Sanji'nin amiral seviyesine çıkması lazım. Franky, Robin, Chopper ve Brook yardımcı amiral seviyesine çıkmalı. Nami ve Usopp uzaktan destek yapabilirler. Nami gözlem hakisi öğrense yeter, zaten fiziksel güç gerektiren saldırılar yapmıyor hiç. Usopp'un da bitkilere haki eklemesinin bir anlamı olacağını sanmıyorum ama gözlem hakisi iyi gider ona. Franky kendini robot olarak geliştirmeye devam edecektir, haki ile ilgilenmez bence. Robin zırh hakisi öğrenir ve meyve yeteneğiyle kullanırsa çok işe yarayabilir, bence Robin zırh hakisi öğrenir. Brook gözlem, Chopper da zırh hakisi öğrenebilir çünkü Brook'un saldırıları daha çok hızlı ve çok güçlü olmayan türden, Chopper'ın ise daha çok güce dayalı saldırıları var.

Sonuç olarak;
Luffy ve Zoro : Kral, zırh ve gözlem hakisi
Sanji : Zırh ve gözlem hakisi
Brook, Nami ve Usopp : Gözlem hakisi
Chopper ve Robin : Zırh hakisi
Franky : Hakisiz olur diye düşünüyorum.

Size diyeceğim Mihawkı işe katmayın. Büyük savaşta ya zoro vs mihawk ya da Shanks vs mihawk olcak.

Ayrıca zoroda h.haki çıkması gerek, sanjinin yeterli. Usopta da 2 haki çıksa iyi olur ama diğer türlü gözlem hakisi yeter. Nami,brook ve robin de gözlem . Chopperda zırh ve franky de boş kalır.

Luffy tek başına yonkou veya daha üstün bir seviyeye gelene kadar,Zoro ve sanji 2 tip hakide ustalaşır ardından bonus olarak h.haki çıkabilir ikisinde ha çıkmasada olur yakıştırmıyorum zaten.Artı olarak 3lü dışında brook,ussop belkide franky'de b.haki çıkması gerektiğini düşünüyorum.Nami'de çıkmasada olur çıkarsada k.haki olur büyük ihtimal.chopper ve robinde tek tip haki çıkabilir hangisi olacağını kestiremiyorum

Luffy - 3 hakide master
Zoro - b.haki+k.haki birde ilerleyen zamanlarda h.haki çıkabilir çünkü adam tam h.hakilik bi yapıya sahip güç,irade,sadakat falan
Sanji - b.haki+k.haki şaçma sapan zaafları olmasa h.hakide çıkartırdı ama hem Oda'nın sanji ye ibnelik yapmayı sevmesinden ötürü hemde Sanji'nin bazı mal durumlarından ötürü çıkacağını sanmıyorum.
Usopp - k.haki öğrenir. Tüfek veya benzeri bir silah kullanmadığı için b.haki pek işine yaramaz k.hakinin çok faydasını görür hemde çok iyi kullanır.

Nami - K.haki bu kızın doğasında var sezgileri çok kuvvetli. Çıkacağını ve çok iyi kullanacağını düşünüyorum.
Chopper-Meyvesine ve haplara yoğunlaştığından herhangi bir türü uyandırabileceğini sanmıyorum ama çıkarsa bi b.haki fena olmaz chopper için.

Franky - Kardeşimiz sayborg olduğundan haki uyandıracağını sanmıyorum. Belki k.haki çıkar ama oda zor.
Brook - Bu adamında haki uyandıracağını sanmıyorum zaten yaşını başını almış+ölümsüz gibi bişey. Çıkmaz bu saatten sonra haki.
Robin - Bacımız iyi hoş zeki bi karakter ama hakiden zaten haberdar olduğunu düşünüyorum. Diğerlerine nazaran bu konuda daha bilgili bi karakterdir 2 yıllık çalışmada çıkmamışsa bidaha çıkmaz benim görüşüm.

Hakiyi gözünüzde çok büyütmeyin arkadaşlar yetenekli karakterlerin çoğu kullanabiliyor zaten. Gözünüzde büyütmeniz gereken şey kişinin potansiyeli yani bi Ray-San bi Shanks seviyesinde haki her karaktere nasip olmaz. Luffy dışında yeni nesilden bu güce ulaşan olmaz. H.haki uyandırırsa ilerde Ray-San seviyesine gelebilir belki Zoro. Sanji de iki tip hakiyi en üst düzey kullanır ve Amiral-Yonkou arası bi güce ulaşır diye düşünüyorum.

Soytarii26

Luffy: Haoushoku, Kenbunshoku, Busoshoku
Zoro: Haoushoku, Kenbunshoku, Busoshoku
Nami: Kenbunshoku
Usopp: Kenbunshoku, Busoshoku
Sanji: Haoushoku, Kenbunshoku, Busoshoku
Chopper: Busoshoku
Robin: Kenbunshoku, Busoshoku
Franky: Kenbunshoku, Busoshoku
Brook: Kenbunshoku

Öncelikle herkeste haki olacağını düşünüyorum çünkü Kuja kabilesindeki kadınların bile hepsinde vardı yanılmıyorsam. Bizimkilerin bu elemanlara göre daha seçkin olduğunu düşünmek yanlış olmayacaktır bence sonuçta Kral'ın tayfası..

Çok İyi: 5 (Mutlak hakimiyet)
İyi:4 (Elit seviyede kullanıcı)
Orta: 3 (Standart haki kullanıcısı)
Kötü: 2 (Kontrollü ama yetersiz kullanım)
Çok kötü: 1 (Kontrolsüz kullanım)

Luffy: Bütün hakilerde muhtemelen "Çok iyi" seviyesinde olacaktır. Kral olacaksa her türlü yeteneğinde mutlak hakimiyeti olmalı zaten.

Zoro: Haoushoku ve Busoshoku hakisi "İyi" Kenbunshoku hakisi ise "Çok iyi" olucaktır. Kenbunshoku hakisinin daha yüksek olacağını düşünme sebebim ise tamamen gözüyle alakalı. Ayrıca kesme saldırılarından korunmak için sıyrılmak, zırh kullanmaktan daha kesin bir çözüm bence

Nami: Sırf kolay kolay saldırı yemesin diye Kenbunshoku haki diyorum zaten diğerlerine ihtiyacı yok. Seviyesi ise muhtemelen "Orta" olacaktır.

Usopp: Kenbunshoku hakisinin "Çok iyi" Busoshoku hakisinin ise "Orta" seviyede olacağını düşünüyorum. Tayfada en çok patlama beklediğim karakterdir kendisi. Potansiyel var zaten ama kendi içindeki engeli aşması lazım sadece. Ayrıca keskin nişancı olduğu için Kenbunshoku hakisinin çok iyi olması gerektiğini düşünüyorum.

Sanji: Haoushoku ve Kenbunshoku hakisi "İyi" Busoshoku hakisi ise "Çok iyi" olucaktır. Busoshoku hakisinin çok iyi olması gerekli çünkü bu adam sürekli vücuduyla dövüşüyor.

Chopper: Busoshoku hakisinin "Orta" seviyeli olacağını düşünüyorum.

Robin: Kenbunshoku hakisinin de Busoshoku hakisinin de "Orta" seviyeli olacağını düşünüyorum. Meyve yeteneğine de ekleyebilirse çok güçlü saldırılar oluşabilir.

Franky: Kenbunshoku hakisinin "İyi" Busoshoku hakisinin ise "Kötü" olacağını düşünüyorum. Zaten fiziksel dayanıklılık ve saldırı gücüyle alakalı çok bir problemi olacağını sanmıyorum. Logia meyvesi yemiş düşmanlara karşı kontrollü bi şekilde savaşabilmesi için kötü seviyesinde de olsa Busoshoku hakisi olmalı diye düşünüyorum. Kenbunshoku haki ise hız açığını kapatması için daha yüksek olmalı.

Brook: Brook da zaten fiziksel saldırılardan pek fazla etkilenen bir karakter değil bu yüzden onda Busoshoku haki çıkacağını sanmıyorum. Ama zaten hızlı bir karakter olduğu için "İyi" seviyede Kenbunshoku hakisi olacağını düşünüyorum.

Uçan_Terlik

Kuja adasında Luffy'nin H.Haki ile bayılttığı kadınlar bile haki kulanıyordu.Bence Hakiyi biraz fazla gözünüzde büyütüyorsunuz.Tayfada Luffy Nami Zoro dışında herkes 2 tip kullanır bu üçü 3 tip kullanır bence.

Marineford'da kaç kişi haki kullandı usta bana bir sayabilicek misin?Kuja'da olması o kabileye özel bir durum.

Bir de luffy ve zoro'yu anladım da Nami nedir haoshoku haki mi açıcak nami.Yaparken hayal ettim ve güldüm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık