Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Güç, Vs Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Evet. g4 açtıktan sonra darbe mi yedi adam?
Luffy güle oynaya yendi demek abartı.Bir ara Gatz'ın sırtında dolaşıyordu.Luffy G4 ile Doffy'nin gücünün üzerine çıktı.Buna kimsenin itirazı yok ama bu bir sürelik bir güçtü ve handikaplı Doffy'i (buna itirazın varsa handikapsız Doffy olsun fark etmez) indirmeye yetmedi.Doffy ayakta Luffy sırtta.Kim daha üstün dediğin gibi bariz ortada.

Adam kendi ağzından, 10 dakika kaçarım ondan diyor. Bu yeterli değil mi senin için?
Ne için yeterli olsun?Luff'nin G4 canavar olabilir ama Doffy'nin harcandığı bir gerçek.Ben senin Luffy güle oynaya yendi demene katılmıyorum.Luffy Doffy'i yendi buna itirazım yok ama Luffy netice olarak kazandı sadece.Yoksa o yardımları görmezden gelmek doğru mu?Bu dövüş temiz miydi?Ben de isterdim Luffy Doffy'i temiz bir dövüşte indirsin ama dövüş temiz değildi.Beni rahatsız eden bu.

Hani Croco dövüşleri gibi olsa güzel olurdu.Croco'yu Luffy kendi imkanları ile yendi.Bir olmadı iki olmadı ama üçüncüye Luffy temiz bir şekilde yendi Croco'yu.Bana göre bu Doffy galibiyeti yakışmadı Luffy'e.Başka zamanda yardım alırdı ama bu şekil bir yardım almazdı.Beni rahatsız eden de tam olarak bu nokta.

g4 formundaki luffy, lawı o kısa sürede öldürür ;) ha law daha komplike bir eleman ama, benim gördügüm, doflamingonun yediklerini law yesin ölür. doflamingonun hakiside, herseyide lawdan üstünken, ezildi resmen varlık gösteremedi. lawın gücü sadece lastigi degil, herseyi kesiyor. doflamingoyuda keser. tabi doflamingo iplerini hakiyle önden gönderip, saldırıyı karsılamassa... yani doflamingo yine hakisiyle üstün geldi lawa. ikiside meyve gücü kullandı, dourikide ve hakide dof daha üstündü.

luffy vs dofta ise ikiside meyve gücü kullandı. dourikide ve hakide o an için( yani g4te) luffy üstündü. adam 2 sene önce desert spadayı hissederek sıyrılıyordu.luffy az akıllı olsun, luffye temiz direkt vurus yapabilecek dünyada cok az adam kaldı... herkes bunu gözden kacırıyor. ayrıca vergonun lawdan yedigi teknik ve luccinin yedigi g3 ancak bizim arka mahalllede olacak seyler. yapsana hadi, yapsana işe yaramazki.... dersen adam verir kötegi :D

yani vergoyu yenmek işse eger, muhtemelen luffyde king kong gunla rahatca tek atar vergoya, hatta o yumrukla bence hem ceasara hemde vergoya anı anda tek atar ;)

dresrosanın çizilme amacı belli oldu zaten. bir ittifak var. ittifakın yıldızı luffy. baska bir d. onu destegi olacak. alın size işte goku + vegeta.
Çok doğru demişin hepsine katılıyorum ama Luffy'nin beyinsizliğiyle ilgili genel bi kanı var zaten ona katılmıyorum bir tek :). Öncelikle zeka çok farklı bir şey bedensel duygusal ve zihinsel diye çeşitleri bile var isteyen makale bulup okuyabilir. Mesela Luffy'de duygusal ve bedensel zeka çok üst düzey. Luffy'nin tek meselesi bakın sıkıntı da demiyorum çünkü onu tamamlayan bi etken bu: umursamazlık. Hatta bu özelliğinin de katkısıyla hakisi bu kadar kuvvetli çünkü umursamaz bi insanda şüphe de yer etmez ve hatırlarsınız Rayleigh hakinin gücünü şüpheden yoksun olmakla açıklıyor. Hasılı bu umursamaz karakteri Luffy'i özel yapan şey ve aynı zamanda zayıf karnı çünkü dikkatsizlik ve bi adım sonrasını düşünmemeye sebep oluyor. Gördüğünüz gibi çok orijinal bi baş karakter oluşturmuş Oda bence ve bu seriye en başta güç veren, seriyi özel kılan da bu oldu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

brkyhelios

Şu ana kadar gördüğümüz en iyi kor Vergo ve Law'ın ne yaptığını gördük. Dofy'nin de ne yaptığını gördük. En iyi kor bile olsa Aokiji tekler geçerdi. Bütün Dressrosa bir kor için mi bu kadar uğraştı.
şunuda unutmamak lazım en iyi koramiral 1 se en kötü Amiral 10 dur

Dof amiral seviyesinden öyle çok uzak değil amiral 100 ise Dof 95 dir.Luffy Law'ı alır.Herkez Luffy'nin gücü bitiyor dedi ama Law'ın gücü sanki bitmiyor Law'ında kullandıkca azalan bi gücü var ve bence Luffy oyalayarak bile kazanır.Luffy leo bazuka ile lawa tek atar kanımca fiziksel gücü ve dayanıklılıği Dofun yarısının yarısıdır.

Luffy gearları açmadan da eşit dövüşüyordu zaten. G2 yi adamakıllı kullanmadı bile. Direkt g4 gösterdi bize Oda ve g4 ile 10 Dof olsa Luffyye bir şey yapamazdı. Yani Dof= gearları az kullanan Luffy.

Empyrium

Eğer Dof ilk vs yi Law'la değilde Luffy'le yapsaydı durum Law'ınkinden pek farklı olmazdı bence.Bu adam Law'ı aldı eğer millet müdahale etmeseydi Luffy'i de alıyordu hemde eşşek kadar kafesi kontrol ederken yaptı bunları.Fuji araya girmese o kadar adam durduramıyordu kafesi.Bildiğin adamı bütün ada birleşip aldılar.Aslında Dof'un yerine Luffy'i koyduğunda aradaki güç farkı daha net ortaya çıkıyor.Dof naptı önce Law'ı sonra Luffy'i aldı.Luffy önce Law'ı yenip ondan sonra Dof'u yenebilir miydi bence imkansız.

Eğer Dof ilk vs yi Law'la değilde Luffy'le yapsaydı durum Law'ınkinden pek farklı olmazdı bence.Bu adam Law'ı aldı eğer millet müdahale etmeseydi Luffy'i de alıyordu hemde eşşek kadar kafesi kontrol ederken yaptı bunları.Fuji araya girmese o kadar adam durduramıyordu kafesi.Bildiğin adamı bütün ada birleşip aldılar.Aslında Dof'un yerine Luffy'i koyduğunda aradaki güç farkı daha net ortaya çıkıyor.Dof naptı önce Law'ı sonra Luffy'i aldı.Luffy önce Law'ı yenip ondan sonra Dof'u yenebilir miydi bence imkansız.
Tekrar diyorumki;
Luffy gearları açmadan da eşit dövüşüyordu zaten. G2 yi adamakıllı kullanmadı bile. Direkt g4 gösterdi bize Oda ve g4 ile 10 Dof olsa Luffyye bir şey yapamazdı. Yani Dof= gearları az kullanan Luffy.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık