Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ülkeler bağımsız diye biliyorum ben de. DH'nin üst kademesi yürütme organı gibi çalışıyor yani icracı kısım 5 dede. Diğer ülkeler de karar alma organı. Diğer ülkeler ile DH ayrı ama diğer ülkeler olmadan da DH olamazdı bence. Mesela DH çıkıp Alabasta hainsiniz dese diğer ülkelerin onay vermesi lazım DH'den çıkarılması için benim anladığıma göre.

Koyulaştırdığım kısma da katılmıyorum. DH'ye insan kaynağını sağlayanlar bu diğer ülkeler, kalkıp hepsini karşısına alsa, büyük oranda ortada Denizci de kalmaz DH'nin safında savaşacak insan da. Çünkü bu insanlar gökten inmiyor, DH üyesi ülkelerin vatandaşı ya da öyle bir şey hepsi.

Hani dünyayı yönetiyordan kastım tek başına yapıyor değil, dünyayı yöneten gücün bir parçası ve karar almasında da etkin rol oynuyor. Savaş Lordları sisteminin kaldırılması ve yine o toplantıda DH'nin gelecek toplantıya kadar ki politikalarının ana hattlarının belirleniyor olması bana böyle bir izlenim bırakıyor.
Valla başkan ben DH nin diğer ülkeleri iplediğini sanmıyorum :D neyse bakalım işler biraz daha derinleşsin.

Ağa babasına çatır çutur zarar veriyor bu adamlar.Marco kim ? Farkı görmeme gerek yok.Mantık çok açık bir farkla Amiraller güçlü diyor.Katakuriyi bulunduğu seviyeye çıkaran en önemli faktörü amiraller kullanabiliyor,fiziksel güç olarak daha güçlüler,meyve faktörü desen açık fark var ama bu adamlar birbirine yakın.Mantıksız.
Katılmıyorum.Marineford'daki beyazsakala çer çöp bile zarar verebiliyordu,adamın handikapları çok fazlaydı bu bir şeyi değiştirmez.Katakuri'yi bulunduğu seviyeye çıkaran en büyük özelliği k.hakisi ama diğer amirallerde Kata kadar k.haki olduğunu gösteren bir şey yok.Kata'nın k.hakisi gözükene göre amirallerinkinden çok daha iyi.Fiziksel güç demişsin.Fiziksel güç olarak daha güçlü değil bir kere amiraller.Katakuri Snakeman ile denk gidebilecek bir fiziksel güce sahip,Marco amiralleri sıradan bir tekmeyle bile uçurarak onlardan fiziksel olarak çok daha güçlü olduğunu zaten gösterdi.Meyveler konusunda katılabilirim ama Marco'nun meyvesi bence amirallerin meyvelerinden daha iyi.B.haki desen Katakuri Luffy'nin elini şişirecek kadar b.hakiye sahip.Hız konusunda desen Katakuri Snakeman kadar hızlı bir adam nerdeyse.Marco'da ne kadar hızlı olduğunu Kizaru'yu durdururken gösterdi zaten.Özelliklere bakıldığında bu adamlarda en az amiraller kadar donanımlı adamlar.

Katılmıyorum.Marineford'daki beyazsakala çer çöp bile zarar verebiliyordu,adamın handikapları çok fazlaydı bu bir şeyi değiştirmez.Katakuri'yi bulunduğu seviyeye çıkaran en büyük özelliği k.hakisi ama diğer amirallerde Kata kadar k.haki olduğunu gösteren bir şey yok.Kata'nın k.hakisi gözükene göre amirallerinkinden çok daha iyi.Fiziksel güç demişsin.Fiziksel güç olarak daha güçlü değil bir kere amiraller.Katakuri Snakeman ile denk gidebilecek bir fiziksel güce sahip,Marco amiralleri sıradan bir tekmeyle bile uçurarak onlardan fiziksel olarak çok daha güçlü olduğunu zaten gösterdi.Meyveler konusunda katılabilirim ama Marco'nun meyvesi bence amirallerin meyvelerinden daha iyi.B.haki desen Katakuri Luffy'nin elini şişirecek kadar b.hakiye sahip.Hız konusunda desen Katakuri Snakeman kadar hızlı bir adam nerdeyse.Marco'da ne kadar hızlı olduğunu Kizaru'yu durdururken gösterdi zaten.Özelliklere bakıldığında bu adamlarda en az amiraller kadar donanımlı adamlar.
Kata dövüşünde p-up almış Luffy sence sağ kol eder mi ?

Luffy de Teachi uçurdu o zaman Luffynin fiziksel gücü > Teachin fiziksel gücü mü diyeceğiz ? Talihsiz bir yorum olmuş.Bir tarafta uçarak gelen bir adam diğer tarafta havada asılı duran bir adam var.Cidden talihsiz bir yorum olmuş.

Snakeman fiziksel olarak Bound-man etmiyor bu bariz.Neye göre ortaya sundun bunu anlamadım.Sadece daha hızlı.Hız konusunda da Kizaruyu ayrı tutmakla beraber amirallerin dehşet hızlı oldukları gösterildi Mfde.Ne olduğunu bile anlamadan tepende bitiyor adamlar.Meyve olarak karşılaştırma bile yapılmaz.Net serinin en iyi meyveleri bu adamlarda.Koy Marcoyu Wbnin karşisına ne yapabilir ? Bu adamlardan birisi boncuk gibi deliyor,diğeri kafa alıp yeni bir soluk borusu açıyor.Meyvesel olarak karşılaştırmak bile abes bence.

Katakurinin k.hakiyi daha iyi kullandığını nasıl ortaya çikardın ? Karşilıklı sahne mi var ki bunu sav olarak ortaya atabiliyorsun.Ortada komple bir savaş var iken Akainu marco+vistadan sıyrılıyor.Bu sahne bile katakuri+dır k.haki kullanım bazında.Katakuri bir tek Luffye odaklanıyorken Akainu komple bir savaş alanında.

Fiziksel güç olarak amiraller çok daha iyi.Hangi sağ kol Wbden iki tane hayvan gibi yüklü saldırı yiyip de 2 dakika sonra geri kalan tüm tayfaya solo dalabilir ? Aradan çok az zaman geçmesine rağmen Teach ve tayfasına solo gider ?.Belki Marco ayağa kalkar o da meyvesel faktör. Yok öyle bir dünya kardeş.Amiraller çok çok üstün bu adamlardan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık