Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Derinci iş başında. :(

Senelerdir ''Zoro saklandı, hiç işlenmiyor yoksa aslında çok güçlü'' diye diye klavye eskittin şimdi de malzeme çok diyorsun. Konu sayısı üzerinden yaptığın çıkarım zaten alakasız da saydın mı la?
Yine sığ bir bakış açısı :) Zoro'nun yeni yeni işleniyor oluşu derin olmadığını mı, hakkında malzeme olmadığını mı gösteriyor ? Bu durumda bir karakter ne kadar fazla işleniyorsa o kadar derin midir ? Ne kadar çok işleniyorsa o kadar malzemesi ve derinliği mi vardır ? O zaman sen dua et ki Zoro işlenmiyor :) İşlenmediği halde karakter hakkında bu kadar yazı yazılabiliyorsa bir de işlenirse ohooooo.

Ya ben diyorum Luffy madem o kadar derin, madem o kadar malzemesi var hakkında yazı yazın. Luffy hakkında 3-5-8-10k mesaj yazmayı Luffy fanı olmak zannedenlere söyle beyhude muhabbetti biraz bırakıp fanı oldukları karakter hakkında 1-2 nitelikli konu açsınlar da görelim biz de Luffy ne kadar derin bir karakter :rolleyes: :gamyon:Öyle boş boş "Luffy çok derin adam" demekle olmuyor bu işler ;)

Yine sığ bir bakış açısı :) Zoro'nun yeni yeni işleniyor oluşu derin olmadığını mı, hakkında malzeme olmadığını mı gösteriyor ? Bu durumda bir karakter ne kadar fazla işleniyorsa o kadar derin midir ? Ne kadar çok işleniyorsa o kadar malzemesi ve derinliği mi vardır ? O zaman sen dua et ki Zoro işlenmiyor :) İşlenmediği halde karakter hakkında bu kadar yazı yazılabiliyorsa bir de işlenirse ohooooo.

Ya ben diyorum Luffy madem o kadar derin, madem o kadar malzemesi var hakkında yazı yazın. Luffy hakkında 3-5-8-10k mesaj yazmayı Luffy fanı olmak zannedenlere söyle beyhude muhabbetti biraz bırakıp fanı oldukları karakter hakkında 1-2 nitelikli konu açsınlar da görelim biz de Luffy ne kadar derin bir karakter :rolleyes: :gamyon:Öyle boş boş "Luffy çok derin adam" demekle olmuyor bu işler ;)
Valla tayfado Zoroyla beraber sevmediğim karakter Luffy ama bu gidişle toplu teori konusu açıcam kaptana.

Sağa sola sığ sığ diye diye neyi amaçlıyorsun anlamadım. Kendi içinde bir karar mekanizması varsa onu kullanırken kelimelere dökme. Kendi kendine bir kategori belirlemişsin şu kadar konu açılıyorsa falan filan. Luffy derin değil falan filan. Luffy bir kere serinin tam merkezinde oturuyor. Bunu saf dışı etmek için kullanılan sözler pasif takılan adamı bile klavyeye itiyor.

Senin derinlikten kastın nedir? Konuların açılıp tartışılması mı? Öyleyse şu an Wb hakkında neden konu açılmadığını söylesene. Yoksa derin değil mi? Bir karakter üzerindeki sis bulutu kalkarsa konuşmaya değecek şeylerde tükenir. Luffy'nin bir tek annesi belli olmadığı için onun üzerine konuşuyorsun bunun dışında nihai amacı kaldı. Luffy'nin dedesi teorisi atamazsın ama Zoro'nun dedesi diye teori yapabilirsin. Niye çünkü bir sis var orada ve merak ediyorsun arkasında ne var. Bu böyledir. Zoro'nun vatanı, ailesi vs Luffy gibi belli olsaydı şu an neyi konuşuyor olacaktık? Yine bir bir elenecekti teoriler.
Ha edebi olarak alt metin olarak incelersek dersen, Zoro'yu seriden çıkarsan One piece evreni ne kaybeder? Kestiği adamları kesecek sıradan birini koysak Oda'nın anlatmaya 1000 bölümdür uğraştığı şeylerden neler eksilirdi? Zoro'yu bilhassa seviyorum da bu nedir yahu.

Roo güzel güzel anlatmış bak;
Senin derinlikten kastın nedir? Konuların açılıp tartışılması mı? Öyleyse şu an Wb hakkında neden konu açılmadığını söylesene. Yoksa derin değil mi? Bir karakter üzerindeki sis bulutu kalkarsa konuşmaya değecek şeylerde tükenir. Luffy'nin bir tek annesi belli olmadığı için onun üzerine konuşuyorsun bunun dışında nihai amacı kaldı. Luffy'nin dedesi teorisi atamazsın ama Zoro'nun dedesi diye teori yapabilirsin. Niye çünkü bir sis var orada ve merak ediyorsun arkasında ne var. Bu böyledir. Zoro'nun vatanı, ailesi vs Luffy gibi belli olsaydı şu an neyi konuşuyor olacaktık? Yine bir bir elenecekti teoriler.
Ha edebi olarak alt metin olarak incelersek dersen, Zoro'yu seriden çıkarsan One piece evreni ne kaybeder? Kestiği adamları kesecek sıradan birini koysak Oda'nın anlatmaya 1000 bölümdür uğraştığı şeylerden neler eksilirdi? Zoro'yu bilhassa seviyorum da bu nedir yahu.

Ayrıca Zoronun daha çok konuşulduğunu düşünmen de algıda seçiciliğin sanırım senin. Luffy hakkında neredeyse her bölüm her arc diğer tüm karakterlerden fazla yorum, tahmin, eleştiri yapılır ama bunlar karakterin derinliğinden ziyade üstlendikleri rollerle alakalı. Luffy anakarakter, işin çoğunu yapacak olan adamdır her zaman. Böyle geldi böyle de gider... Karakteri, tepkileri çoğunlukla bellidir. G4 ilk söylendiğinde bi hafta millet teori üstüne teori parçaladı, niye? Karakterle ilgili yeni bi şey vardı çünkü.
Haydi şu derinlik mevzusunda yanlış kelime seçtin diyelim ve kastının kendini daha çok merak ettirdiği gibi bi şey olduğunu düşünelim. Burada esas mesele sevenlerinin çok fazla beklentiye girip bütün güç ve rakipleri onunla eşleştirmelerinden, hikayede üstlendiği rolden fazlasını vermeye çalışmalarından doğan sanal bi durumdan ibaret. Sırf senin dediklerinden bazılarını sayayım; Shutenmaru, Jack, King, Shogun... Zoro bunların hepsiyle ölümüne savaşıp yensin sana söz 3 ay Zoro fanlığı yapacağım burada. Bi de şunu yener bunu yener Luffy'ye denktir, 'den üstündür vs diye direttiğin mevzular da var. Kendin de böyle olmadığını bilmene rağmen bu mevzularda diretiyorsun sonra birileri cevap veriyor, eski defterler açılıyor derken ortalık hep kılıç kokuyor ve sen de bunu Zoro'nun hüneri olarak algılıyorsun gördüğüm kadarıyla. Zoro uçmaz, Zorlumbuslar uçurur... :(

VARIM NEYİNE :D Bence Croco'nun soyu bile açıklanmayacak seride :D Tabi sonradan kaçırdığım bir şey yoksa.
Aklımda bir şey yok iddaa'ya girecek. Fakat neye göre soy kavramını önde tutacağımız önemli.

Mesela ünlü birinin oğlu olmak mı? Yoksa D. olmak mı daha iyi? Bunu belirleyelim.
Sonra ben ne istediğimi yazarım.

Aklımda bir şey yok iddaa'ya girecek. Fakat neye göre soy kavramını önde tutacağımız önemli.

Mesela ünlü birinin oğlu olmak mı? Yoksa D. olmak mı daha iyi? Bunu belirleyelim.
Sonra ben ne istediğimi yazarım.
O benimde aklıma geldi.Şahsen D. Olması benim için soy olarak + bir mevzu değil.Zira seride D. olmayan kalmadı.İyice şöhretini kaybetti benim gözümde.Bir çok kişi gibi oda D.'lerden biri derim.Zoro öylemi? Değil :D Seride çok fazla kılıç ustası soyu görmedik, wano falan.Yani özel bir durum olmalı croco içinde.
Geyik yapmasına girelim iddaya.Noldu bak gördün mü gibisinden, zira benimde aklıma bir şey gelmiyor :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık