Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy hakkında nette bulunabilecek teori ve inceleme dökümanları Zorodan fazladır zaten.
Globalde konu sayacak değiliz elbet tek tek :) O yüzden ben bu forumu ölçüt alırım. Burda da Zoro ve Zoro'yla ilgili konular Luffy'ninkinden fazla. Zaten bir karakter hakkında malzeme neyse onunla yemek yaparsın. Bu globalde ya da Turkiye'de fark etmez. Zira olmayan bir malzemeden globalde de kimse yemek yapamaz.

Hükümet ödülleri koyarken sivil halk için ne kadar tehlikeli olduğunu değerlendiriyor diye düşünüyorum. Yersiz gözüken ödüllere bakıncada gözüküyor bu durum.

B.Haki kullanıcılarına karşı şansı çok düşük olan Caribou'nun Logia meyvesi sayesinde kardeşler görece yüksek bir ödül alabiliyor.
Yonko tayfasına üye kişiler arkası pis tipler bir Ace için insanlar öldü. Yine Kaido ve oluşumu tüm bir ülkeyi ele geçirmiş.
Kesinlikle öyle bence. Eğer gidip boyna adam öldürürsen ödülün artar. Bunun en iyi ve en net örneklerinden birisi Higuma'nın 52 kişiyi katlederek 8.000.000 Beli ödül elde etmesi. Ayrıca Kid'in de ödülünün büyük bir kısmını bunun gibi sivil ve korsan katliamlarından elde ettiğini biliyoruz (gücünün etkisi de büyük elbette).

Her ne kadar sivil katliamları ödüle etki etse de, örneğin Luffy kimseyi öldürmeden 1.5 Milyar Beli ödül elde etti. Bunu da büyük isimleri devirerek yaptığını biliyoruz.

Zaten birinin ödülü onun ne kadar büyük bir tehdit olmasıyla ilişkili doğrudan. Tabii ne kadar büyük bir tehdit olduğuna karar verilirken de hem gücüne hem de yaptığı olaylara bakılıyor. Bu olaylara sivil katliamları da dahil elbette.

@Sir Crocodile
''Oda bunu çizdi işte Ünvan ona veren çizen mangaka kişiler ağzından bunu değiştirdi. Aynı Oda Wano'yu Dünyaya kapalı bir ülke olarak çiziyor. Wano'ya öyle elini kolunu sallayarak girip çıkamıyorsun bizimkilerin Wano'ya nasıl girdiğini tekrar oku istersen.

Onca yıl sonra Mangaka IM gibi bir karakter çıkarıp serinin içinden geçiyor resmen Mihawk'dan güçlü kılıç ustası çizmeyecek öyle mi? Sen eğer inanıyorsan bu dediğine bir şey diyemem. ''

WB konusunda değiştirdi ve bunu net bir şekilde gösterdi. Onda da bir anda daha güçlü biri peydah olmadı. WB güçten düştü. Mihawk'ın serideki yeri işlenmeden, bir anda daha güçlü biri çizilmez. Mihawk'ı boşa çizmiş olur. Oda'nın hikayeye ne kadar önem verdiğini biliyoruz. Karakteri çöpe atmaz. Sen hikaye açısından bunu mantıklı buluyorsan birşey diyemem. Bizim tayfanın da Wano'ya nasıl girdiğini biliyorum. Kinemon'lar da girdi, bizim tayfada girdi. Girilebiliyor sonuç olarak. Dışarıya kapalı bir ülke dendi. Ne gördük: Girmek kolay değil. İçeriye dünyadan haber gelmiyor, en azından sıradan halka. Dışarıya çıkacak her olay, söz vs kontrollü. WG'nin kontrolü dışında. CP teşkilatının büyük ihtimalle faaliyeti yok, olsa WG'nin haberi olurdu.

IM mevzusu ise bununla alakalı değil. 5 Elder'ın gücünü nereden aldığı hep merak ediliyordu. Ellerinde antik silah mı var? Nasıl bu kadar kontrol sahibiler hala? Denizcilere bu muameleyi nasıl yapıyorlar? Bu sorular hep cevapsızdı. IM'in gelmesi birilerini hikaye açısından anlamsız bırakmadı. Tüm bunların arkadasında biri varmış dedirtti. Hala da ne olduğu belli değil. 5 Elder ise görünen yüzüymüş denildi ki gayet mantıklı. Baloncukta yaşayanlar egoist embesiller genelde. Aklı başında bir heyet lazımdı. Neyse konudan sapmayalım. Sonuç olarak hikayede işlevsiz kalan biri yok.

Mihawk'tan güçlü bir kılıç ustasını şu an Wano'da peydah ederse, Mihawk'ı daha işlemeden rafa kaldırmış olur. Kutucuğa da ''World's Strongest Swordsman, this time it is for real'' yazar artık...

Kesinlikle öyle bence. Eğer gidip boyna adam öldürürsen ödülün artar. Bunun en iyi ve en net örneklerinden birisi Higuma'nın 52 kişiyi katlederek 8.000.000 Beli ödül elde etmesi. Ayrıca Kid'in de ödülünün büyük bir kısmını bunun gibi sivil ve korsan katliamlarından elde ettiğini biliyoruz (gücünün etkisi de büyük elbette).

Her ne kadar sivil katliamları ödüle etki etse de, örneğin Luffy kimseyi öldürmeden 1.5 Milyar Beli ödül elde etti. Bunu da büyük isimleri devirerek yaptığını biliyoruz.

Zaten birinin ödülü onun ne kadar büyük bir tehdit olmasıyla ilişkili doğrudan. Tabii ne kadar büyük bir tehdit olduğuna karar verilirken de hem gücüne hem de yaptığı olaylara bakılıyor. Bu olaylara sivil katliamları da dahil elbette.
Luffy'nin ödül artışında çıkan haberlerin yanında Dünya Hükümetinin politikasının da etkili olduğunu düşünüyorum. Im birilerini çağdan silmekle ilgili bir şeyler planlıyordu bu ödülle halkın gözünde de Luffy'i hedef tahtasına yerleştirdiler.

Son düzenleme:
Globalde konu sayacak değiliz elbet tek tek :) O yüzden ben bu forumu ölçüt alırım. Burda da Zoro ve Zoro'yla ilgili konular Luffy'ninkinden fazla. Zaten bir karakter hakkında malzeme neyse onunla yemek yaparsın. Bu globalde ya da Turkiye'de fark etmez. Zira olmayan bir malzemeden globalde de kimse yemek yapamaz.
Forumda Zoro ile ilgili içeriğin fazla olması Zoro'nun Luffy'den daha fazla zahmetle tasarlanmış ve üstüne düşülmüş bir karakter olması değil Zoro ile ilgili yazan üyelerin daha fazla iş çıkarmasından kaybaklanıyor.

One Piece'in hangi bölümünü açsan Luffy ile ilgili bir şeylere şahit olursun (küçük yada büyük) ister diğer karakterlerle olan ilişkisi olsun ister kendisine dair bir durum olsun. Bu eğlence için olan sahnelerden serinin en anlam yüklü sahnelerine kadar böyle ki bunu inkar edeceğini düşünmüyorum. E hal buyken üzerine de konuşulan konu One Piece ise hangi dünyada Zoro hakkındaki materyaller Luffy'ninkilerden fazla?

Forumda Zoro ile ilgili içeriğin fazla olması Zoro'nun Luffy'den daha fazla zahmetle tasarlanmış ve üstüne düşülmüş bir karakter olması değil Zoro ile ilgili yazan üyelerin daha fazla iş çıkarmasından kaybaklanıyor.

One Piece'in hangi bölümünü açsan Luffy ile ilgili bir şeylere şahit olursun (küçük yada büyük) ister diğer karakterlerle olan ilişkisi olsun ister kendisine dair bir durum olsun. Bu eğlence için olan sahnelerden serinin en anlam yüklü sahnelerine kadar böyle ki bunu inkar edeceğini düşünmüyorum. E hal buyken üzerine de konuşulan konu One Piece ise hangi dünyada Zoro hakkındaki materyaller Luffy'ninkilerden fazla?

Luffy fanları her yerde mi kısır ?

Ben youtube da bakıyorum. Luffy hakkında ne var ? Gear, annesi. Başka ? Ara ki bulasın.

Şöyle örnek vereyim daha anlaşılır olsun. Ben Luffy fanı olsaydım Luffy hakkında Zoro kadar yazı yazamazdım. Çünkü Luffy o materyali okuyucuya vermiyor ama Zoro veriyor.

Luffy fanları her yerde mi kısır ?

Ben youtube da bakıyorum. Luffy hakkında ne var ? Gear, annesi. Başka ? Ara ki bulasın.

Şöyle örnek vereyim daha anlaşılır olsun. Ben Luffy fanı olsaydım Luffy hakkında Zoro kadar yazı yazamazdım. Çünkü Luffy o materyali okuyucuya vermiyor ama Zoro veriyor.
Sen Luffy fanı olsaydın, Zoro'da yazdığından daha fazla yazı yazardın. Tabii sendeki Zoro sevdası Luffy kadar olsaydı. Ayrıca sendeki aşk Zoro'da olmayan şeyleri gördürüyor, o yüzden bu kadar şey sallıyorsun. O övdüğün materyalleri sırala desek, bir elin parmaklarını geçmez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık