Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sadece güç üzerinden değerlendirmek yanlış. Kaido denen adam sadece bilmem kaç defa Denizciler ile yüzyüze gelmiş birisi. Bu bile adamın ödülünün diğerlerinden yüksek olması için yeterli sebep. Aynı Kid gibi.
Tamam bu dediğin doğru olabilir fakat yine buna rağmen büyük bir etki var gözüküyor.Şu söylediğin olaya girişiyor diye ödülü 900 küsür olsa kaptan yüzünden 1 milyar olmuş gibi.Malum kraker 862 falandı ödülü arada atar giderle katliam yapmayla oluşturulamayacak bir fark var gibi gözüküyor.Bana kalırsa tamamen bu bilgi yüzünden yani Kaido kaynaklı.Zaten gidip şimdi tam yerinde bu açıklamayı yapıyor top kek arcında yapmadı.

Big Mom daha eski korsan bir de sanırım. Ama orada çıkarttıkları sorun falan da etkiliyor. Katliamlar falan işte. Onları da bilmek lazım. En düşük BB'dir ama Shanks'ın da düşüktür bence.

Doğru da, Dressrosa'da Luffy'nin ödülü 100 milyon arttı; Zoro'nun 200 milyon arttı. Usopp'un yine 100 milyondan fazla arttı. Geri kalanlar da dediğin gibi en az 50 arttı.

Yani Luffy 100, orada olmayan tayfa üyesi 50.
100'e karşı 50.
WCI'dan sonra Luffy 1 milyar, Sanji hariç orada bulunan tayfa üyeleri bile 0.
1.000.000.000'a karşı 0.

Mantıklı mı sence?
Ödülün zaten güce göre verilmediği net bir şey. Pek çok yerde bu olay dağıldı hele de saçma sapan kişilerin ödülünün yüksek olması vb.

Mangaka'nın da bunu pek umursadığını sanmıyorum açıkcası. Yani ödülü veriyor, yüksek tutuyor ama kendisi de sorgulamıyordur bunu. Mesela Dressrosa da Zoro'nun 200 M arttı Luffy ile beraberken, Sonra Luffy ile Sanji oldu BM arc da Sanji'nin 200 arttı. Yani normal bu bence çok düşündüğünü sanmıyorum bunlar için.

Ödülün zaten güce göre verilmediği net bir şey. Pek çok yerde bu olay dağıldı hele de saçma sapan kişilerin ödülünün yüksek olması vb.

Mangaka'nın da bunu pek umursadığını sanmıyorum açıkcası. Yani ödülü veriyor, yüksek tutuyor ama kendisi de sorgulamıyordur bunu. Mesela Dressrosa da Zoro'nun 200 M arttı Luffy ile beraberken, Sonra Luffy ile Sanji oldu BM arc da Sanji'nin 200 arttı. Yani normal bu bence çok düşündüğünü sanmıyorum bunlar için.
Yani ben de onu diyorum işte. Fazla düşünmüyor. Hikayeye odaklanmış adam. Bunları bizi gazlamak için kullanıyor sadece.

Doğru da, Dressrosa'da Luffy'nin ödülü 100 milyon arttı; Zoro'nun 200 milyon arttı. Usopp'un yine 100 milyondan fazla arttı. Geri kalanlar da dediğin gibi en az 50 arttı.

Yani Luffy 100, orada olmayan tayfa üyesi 50.
100.000.000'a karşı 50.000.000.
WCI'dan sonra Luffy 1 milyar, Sanji hariç orada bulunan tayfa üyeleri bile 0.
1.000.000.000'a karşı 0.

Mantıklı mı sence?
Morgans'dan dolayı olabilir mi? Luffy ve Sanji de haberlerle falan isim yaptılar o yüzden arttı yoksa kimsenin haberi olmazdı. Diye düşündüm.

Yani ben de onu diyorum işte. Fazla düşünmüyor. Hikayeye odaklanmış adam. Bunları bizi gazlamak için kullanıyor sadece.
Yahu kaç kere ödülü şuymuş ne kadar güçlü bak ödülü bundan daha yüksek daha güçlü diye örnekler verdi daha ne yapsın bu adam ?

Dresrrosada aileye karşı galibiyetler almak az iş değildi çoğunluk ana karakter gözünden çöp olarak görse de yeni dünya için oldukça güçlüydüler.Barto mesela yumrukla yıktı adamı yere 50 milyon alması normal.Diğerleri de sırf ölmediler hayatta kaldılar diye ödül verilmiş olabilir bu da güç göstergesidir.Robin ölmedi mesela Hakuba karşısında ölebilirdi ama adamı tuttu.Elbette istisnalar olabilir de kafadan ödül attığını sanmıyorum.Ödüllerin karakterlere hep hakettiğinden az verildiğini düşünmüşümdür.Yani 200 milyonluk adam en az 200 alacak biridir daha üstü güçte de olabilir gibi.Bence asıl karmaşa bu durumdan kaynaklanıyor.

Sana göre Luffy ve Zoronun güç dengesi nasıl?
En kötü ihtimalle denkler.

Yazılan yazının adetine takılıp üstüne benim düşünceme sığ diyorsun. Evet yazılan yazı belirleyici olabilir ancak özgün ve tutarlı olması kaydı ile fazla olması şartıyla değil.

Zoro ve Luffy destekçileri forum içinde eşit dağılmış şekilde yani bizim forumda arada fark olmaması da çok doğal.
Bir karakterin kaliteli olduğunu nasıl anlarsın ? Ana karakter olduğunu bilmemiz yeterli, başka bir şeye ihtiyacımız yok diyerek mi yoksa o karakter hakkında teoriler üretilebiliyor mu, analizler yapılabiliyor mu buna mı bakarsın ? Benim yazılan konu sayısıyla kast etmek istediğim şey bu.

Ödülü yüksek olan daha güçlüdür diyemiyorum ama tamamen güçle alakası yok da değil.Güçsüz olan biri çok çok yüksek ödül alamaz mesela.

Ödülü yüksek olan daha güçlüdür diyemiyorum ama tamamen güçle alakası yok da değil.Güçsüz olan biri çok çok yüksek ödül alamaz mesela.
O durum şöyle.Perospero 700 milyon 380 ödüllü adamı ayak altına alıp sen kimsin çekiyor.

Yani arada bu şekilde ciddi farklar olduğu zaman ödülün güç farkını gösterdiği açıkça belli oluyor.Fakat Tamago vs Pedro dövüşü öyle değildi Tamago daha yüksek ödülde olmasına rağmen yakındı mesela güçler ödüller de yakın olduğu için.Pedro daha güçlü denebilir örneğin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık