Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Valla ben böyle bakıyorum olaya. Hadi Luffy'yi geçelim öyleyse. Seri başından beri sürekli rekabet halinde olan Zoro ve Sanji'yi düşün. Zoro büyük bir çoğunluğa göre Sanji'den daha güçlü değil mi? Ama biliyoruz ki o arc'ta bu ikisi dövüşseydi bir süre denk gidecekti dövüş. Buna itiraz etme bence, sen de biliyorsun böyle olacağını. :/

@Rika
O kadar ince bir şey kırılır zaten vurduğunda, kesmekten farklı bir şey olur.

Yine diyorum hacım, mevzu kalınlık ise ona göre yorum yapalım. Zoro çizik atamadı bu adama. Hani sanki kesmiş ama kalınlıktan dolayı vücuduna ulaşamamış gibi anlaşılıyor bu şekilde.

Çok daha güçlü bir çelik adam olması için o maddenin artık çelik olmaktan çıkması veya haki kullanması gerekirdi.

Lakin mangada yazanları görmezden geliyoruz. Zoro çelik kesemiyordu ama artık kesiyor. Yalın haliyle olay bundan ibaret. Farklı yorumlarda bulunmanın mantığı yok bana kalırsa.

@Densetsu no Samurai
Evet öyle. Taa Baratie'deki Don Krieg elmastan bir zırh giyseydi seri sonundaki Zoro bile yenemeyebilirdi. Daha doğrusu zırhını aşamazdı. Kesemiyor sonuçta.
Kalınlıktan değil. Daha sağlam bir çelik ürettiği için.

Peki Cracker'in bisküvi askerlerini kesemezse bisküvi kesemeyen adam mı olacak? Buna ne diyorsun :(

Kalınlıktan değil. Daha sağlam bir çelik ürettiği için.

Peki Cracker'in bisküvi askerlerini kesemezse bisküvi kesemeyen adam mı olacak? Buna ne diyorsun :(
Ahaha yapma gözünü seveyim. :D Mangada belirtiliyor zaten bunlar özel diye. Normalden çok daha sert bir bisküvi olduğunu özellikle belirtiyor mangaka zaten. Daz'da ise böyle bir şey duyduk mu? Hayır. "Öpözel bir çelik var bende olm! " :D

Yani yokuşa sürüyorsun resmen ha. :(

He sen dersen ki burası yer altı değil dur sana yer altında ki sahnesini atayım üstelik duvar değil direk sert olarak nitelendirilen yerdeki aşağıda ki çelik kapı
Müslüm babadan paramparça şarkısı eşliğinde bakabilirsiniz resimlere :D
Zoro özel duvara denk gelmiş. :( Luffy'ninki küflü dandik duvar.

Ahaha yapma gözünü seveyim. :D Mangada belirtiliyor zaten bunlar özel diye. Normalden çok daha sert bir bisküvi olduğunu özellikle belirtiyor mangaka zaten. Daz'da ise böyle bir şey duyduk mu? Hayır. Yani yokuşa sürüyorsun resmen ha. :(
Kullanıcıya göre değişiyor diyorum işte :/ Cracker çelik üretse daha mı kolay kıracaktı Luffy? Helvasını yiyor olurduk bence. Neyse anlaşamayacağız sanırsam :sapkali:

Kullanıcıya göre değişiyor diyorum işte :/ Cracker çelik üretse daha mı kolay kıracaktı Luffy? Helvasını yiyor olurduk bence. Neyse anlaşamayacağız sanırsam :sapkali:
O bisküvi çok daha sert zaten çelikten.

Bak ana mesajı kaçırıyorsun. Olay tamamen Zoro'nun bir maddeyi kesebilmesiyle alakalı. Zoro çeliği kesmek için güçlenmem gerek derken özel çelik, çelik adam, şöyle çelik böyle çelik demiyor. Sade bir şekilde çelik diyor işte. Bir süre sonra da karşısına böyle bir rakip çıkıyor ve işi bittiğinde de çeliği kesebilen birisi oluyor artık. Olay bundan ibaret niye başka yerlere çekiliyor? :/ Bu rakipten önce çeliği zaten kesebiliyor olsaydı derdik ki haa bu adamın çeliği farklıymış. Ama senaryo böyle işlemedi işte.

Neyse benden bu kadar. Kapatalım bence de artık bu konuyu. :/

Valla ben böyle bakıyorum olaya. Hadi Luffy'yi geçelim öyleyse. Seri başından beri sürekli rekabet halinde olan Zoro ve Sanji'yi düşün. Zoro büyük bir çoğunluğa göre Sanji'den daha güçlü değil mi? Ama biliyoruz ki o arc'ta bu ikisi dövüşseydi bir süre denk gidecekti dövüş. Buna itiraz etme bence, sen de biliyorsun böyle olacağını. :/

@Densetsu no Samurai
Evet öyle. Taa Baratie'deki Don Krieg elmastan bir zırh giyseydi seri sonundaki Zoro bile yenemeyebilirdi. Daha doğrusu zırhını aşamazdı. Kesemiyor sonuçta.
İkisi de ciddi başladılar dövüşe ve alınan darbe sayısına kadar her şey eşitti. Sanji söz konusu olsaydı yediği darbeler daha fazla olurdu Sanji'nin.

360'lı bölümlere kadar kimse Zoro-Luffy denkliğini bozacak ya da çürütecek bir argüman sunamaz. 360'lardan sonra douriki muhabbetine olaylar değişti diye düşünen varsa koskocaman konu açtım o konu hakkında; buyursun.. Aynı şekilde Sanji-Zoro arasındaki denklik muhabbeti de 360'tan sonra çıkan birşey. O konu zaten iki yıl sonrasında tarih oldu.

Elmas muhabbeti farklı. Luffy'nin elektrik olayı gibi birşey o. O yüzden sağlıklı bir güç göstergesi olamaz.

Ayrıca çeliği kesmek farklı şey çelik adamı kesmek farklı şey.

Karakterlerden biri Doğu Mavide, diğeri Grande Line'da. Her konuda farkı olan iki karakteri taşıdığ materyalden ötürü eşit görmek hatalı olur.

İkisi de ciddi başladılar dövüşe ve alınan darbe sayısına kadar her şey eşitti. Sanji söz konusu olsaydı yediği darbeler daha fazla olurdu Sanji'nin.

360'lı bölümlere kadar kimse Zoro-Luffy denkliğini bozacak ya da çürütecek bir argüman sunamaz. 360'lardan sonra douriki muhabbetine olaylar değişti diye düşünen varsa koskocaman konu açtım o konu hakkında; buyursun.. Aynı şekilde Sanji-Zoro arasındaki denklik muhabbeti de 360'tan sonra çıkan birşey. O konu zaten iki yıl sonrasında tarih oldu.

Elmas muhabbeti farklı. Luffy'nin elektrik olayı gibi birşey o. O yüzden sağlıklı bir güç göstergesi olamaz.

Ayrıca çeliği kesmek farklı şey çelik adamı kesmek farklı şey.

Karakterlerden biri Doğu Mavide, diğeri Grande Line'da. Her konuda farkı olan iki karakteri taşıdığ materyalden ötürü eşit görmek hatalı olur.
Luffy-Zoro muhabbeti de tarih oldu da neyse bakalım.

"Ayrıca çeliği kesmek farklı şey çelik adamı kesmek farklı şey."

Saatlerdir boşuna yazıyormuşum resmen, küfür ha şu yazdığın. Sabırla son bir kez daha yazıyorum. :( Zoro normalde çeliği kesebiliyormuş da Daz'a gelince takılmış gibi yazmaktan vazgeçin artık. :S İşi bitince çelik adamı değil, çeliği kesebilen adam oldu. Mangada yazıyor bunlar ben uydurmuyorum. Nasıl farklı oluyor ona da bir argüman yok, paso aynı şey değil deniliyor. Nereye değil yahu? Basbayağı aynı şey işte.

Elmas da işin örneği sadece. Elmasa yakın başka bir madde olduğunu hayal et. Aynı kapıya çıkıyor.

Farkında değilsin ama Zoro o kuleyi kesen saldırıyı halledip Kaku'yu teklemişti. Yani o kuleye zarar veremiyor gibi bir durum söz konusu değil o kuleyi duvarı yada her neyse orayı halleden saldırıyı bile umursamadan hallediyor.
Elinde isimli çok özel kılıçlar var. Duvarı kesen saldırı o kılıçları da mı kesseydi ne istiyorsun Reddi? :artiz: Bir zahmet durdursun.

Elinde isimli çok özel kılıçlar var. Duvarı kesen saldırı o kılıçları da mı kesseydi ne istiyorsun Reddi? :artiz: Bir zahmet durdursun.
Luffy kafeste tıkış tüküş olmuş diyen arkadaş değil misin sen :gamyon:

Ashura ile o kuleyi kesen saldırıdan çok daha iyisini yapabilir, 20 saniye falan sürdü Kaku'yu indirmesi ha sen dersen ki Asura yapıp kuleyi kesemez, o zaman sana bir şey diyemem çünkü biraz önce de bahsettiğim gibi lastik adam tıkış tüküş olmuş diyen birisin :oleyo2:

Luffy kafeste tıkış tüküş olmuş diyen arkadaş değil misin sen :gamyon:

Ashura ile o kuleyi kesen saldırıdan çok daha iyisini yapabilir, 20 saniye falan sürdü Kaku'yu indirmesi ha sen dersen ki Asura yapıp kuleyi kesemez, o zaman sana bir şey diyemem çünkü biraz önce de bahsettiğim gibi lastik adam tıkış tüküş olmuş diyen birisin :oleyo2:
Evet benim. Anlayabilenler için Bilal'e anlatır gibi anlattım. Anlayamayan varsa otursun ağlasın haline Bilal kadar olamadığı için. :(

Yoo ashura ile her türlü keser.(Diyeyim de sus bari xD) Benden öyle absürt mantıksız açıklamalar göremezsin. :artiz: O sahnede ise kesememiş ama. Olay bundan ibaret. Ashura bilmiyordu demek ki o zaman, bir anda vahiyle geldi ashura biliyorsun xd

Son düzenleme:
Evet benim. Anlayabilenler için Bilal'e anlatır gibi anlattım. Anlayamayan varsa otursun ağlasın haline Bilal kadar olamadığı için. :(

Yoo ashura ile her türlü keser. Benden öyle absürt mantıksız açıklamalar göremezsin. :artiz: O sahnede ise kesememiş ama. Olay bundan ibaret. Ashura bilmiyordu demek ki o zaman, bir anda vahiyle geldi ashura biliyorsun xd
Bak bilalcim madem bilalleştik o zaman öyle devam edelim eğer sen g3 ile bir etki gösteriyorsan bunun karşılığı olarak Zoro'nun Ashura ile yaptığını koyarsın sıradan bir kılıç savurmasıyla o iş olmuyor. Adamın o arc en güçlü tekniği ne Ashura, Luffy'nin gösterilen tekniği en güçlü tekniği değil mi evet öyle o zaman bilal olarak neyi anlamıyoruz burada :bilmem:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık