Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doflamingo'nun dışarı çıkmasına pek ihtimal vermiyorum. Sebeplerine gelecek olursak Kutsal ejderlerin gözünden zaten düşmüştü hatta öldürülme riski var. Kaido ise BM ile ittifak kuracak ve Doflamingo'ya güçsüzsün diye laf söylemiş ve onu kurtaracak kadar değer düşünmüyorum. Yani ona değer verip umursamaz onu kurtarma zahmetine girmez.

Devrimcilere gelecek olursak kendilerine tehlike oluşturacak birini kurtarmazlar. Sabo,Koala,Hack gibi isimler Doflamingo'nun nasıl bir kişilikte olduğunu gördüler. Bu yüzden yapacakları planı riske atıp ona yardım etmezler, edemezler. Size şaşırtıcı gelebilir ama Doflamingo'ya yardım edebilecek tek kişi var o da Crocodile. Geçmişte bu adamların MF de ki hallerine göre biraz daha iyi anlaştığını düşünüyorum. Hatta bir kaç konuda geçmişte birlikte çalışmış bile olabilirler fakat Crocodile'ın kişiliği buna müsade etmemiş olabilir. Çünkü kendisi tek başına karar almayı seviyor. Bir nevi Luffy-Law ittifakının Luffysi diyebiliriz kendisine tabi biraz daha kötü düşünceli olanından.

Crocodile'ın insanları kurtarmada ki durumunu biliyorsunuz bir MF de bir çok kişiyi ölümden veya saldırıdan kurtarmıştır. Ondan öncesinde ise Daz Bones'ı hapisten çıkarmıştır. Şuan da duyduk ki Doflamingo öldürülebilir durumda onu kurtarsa kurtarsa Crocodile kurtarır ki bunun içinde Devrimcilerin ortalığı bayağı bir karıştırması gibi ÖRN: Luffy'nin ID'yi karıştırması ve sonucunda BB'nin mahkumları kurtarması gibi.

Şunu da atayım dursun burada.
Gün olur devran döner hesabı :oleyo2:

Güzel bir nokta gibi
Size şaşırtıcı gelebilir ama Doflamingo'ya yardım edebilecek tek kişi var o da Crocodile.
Crocodile'dan daha mantıklı bir şey söyleyeyim , tabi bana göre. Bon Clay'in kaçıncı seviyede tutulduğunu bilmiyoruz. Bence çok yakınındadır. Arbede esnasında güç birliği yapabilirler. Ortak noktaları Luffy. Eğer gazete alıyorsa bol bol yorum yapmış ve Bon Clay'in dikkatini çekmiş olabilir.
Crocodile'ın insan kurtarma olayını biraz daha açıklarsan iyi olur. Benim bildiğim bir çok kişiden vaz geçmiş bir şahıs. Sadece güçlülerin yanında durmasına izin veren bir kişiliği olduğunu düşünüyorum.

Vagabond, Berserk ve Tower of God'a başlamayı düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz? ToG'u zaman atlamasında bırakmıştım.
Başka tavsiyelere de açığım.

Doffy'de mi Croco'yu övmüş?
Aynen kardeş aynen. :artiz:
Gün olur devran döner hesabı :oleyo2:
Olur mu olur aklıma geldi yazayım dedim. :D

Güzel bir nokta gibi

Crocodile'dan daha mantıklı bir şey söyleyeyim , tabi bana göre. Bon Clay'in kaçıncı seviyede tutulduğunu bilmiyoruz. Bence çok yakınındadır. Arbede esnasında güç birliği yapabilirler. Ortak noktaları Luffy. Eğer gazete alıyorsa bol bol yorum yapmış ve Bon Clay'in dikkatini çekmiş olabilir.
Crocodile'ın insan kurtarma olayını biraz daha açıklarsan iyi olur. Benim bildiğim bir çok kişiden vaz geçmiş bir şahıs. Sadece güçlülerin yanında durmasına izin veren bir kişiliği olduğunu düşünüyorum.
Bon Clay seviye 5.5 da şuan Ivankov'un yerini almış durumda.

Mangada bulmak ile uğraşmayayım sana animede kişileri kurtardığı sahneleri atayım.

Mangada bulmak ile uğraşmayayım sana animede kişileri kurtardığı sahneleri atayım.
Hükümetle olan savaşma şeklini ve Mr 1'i kurtarmasını Doffy'i kurtarmakla bir tutuyorsan başka sorum yok hakim bey.Çünkü İmpel Down orası.
Edit: 5.5 da olduğunu nerden biliyorsun ? Yaşadığını bile bilmiyoruz diye sanıyorum da ben. Kaçırmışım bir şeyleri sanırım.

Hükümetle olan savaşma şeklini ve Mr 1'i kurtarmasını Doffy'i kurtarmakla bir tutuyorsan başka sorum yok hakim bey.Çünkü İmpel Down orası.
Hükümerle olan savaşma şekliyle ne alakası var? Attığım sahnelerde Ace dışında hükümete ters gidecek hiç bir sahne yok. Hepsini kendi istediği için yapıyor Ace'i kurtarma sebebi de kendi isteği ama onu birazda adamların erken zafer kazanmalarını istememesi için yapıyor.

Bunun dışında Ace ve Jinbei'yi kurtarıyor. Ardından Luffy'i Mihawk'dan kurtarıyor. Daz'ı ise kendisine sadık olduğu için ve güçlü adamlara değer verdiği için tekrardan çıkarıyor. Orası ID diyorsun ID normal zamanda aşılmaz fakat bir hengame de bir çaylak tarafından nasıl aşıldığını gördük. Öyle bir hengame yine kapıda Devrim ordusu Mariejois'e kadar sızabiliyorken böyle bir şeyin olması da gayet mümkün.

@Sir Crocodile Doffy'i allah kurtarsın, Croco karışmaz.
Belli olmaz iki karakterde hükümete düşman şuan için. Crocodile'ın ''Kendini benimle aynı seviyede tutman ne büyük küstahlık'' lafının altında sadece güç değil de başka şeyler olduğunu da düşünüyorum. Doflamingo'nun başka şekilde oradan çıkabileceğini sanmıyorum nereden tutsan elinde kalıyor adam. Çıkmasıda gerekmiyor ama herkes çıkabilir deyince böyle bir şey geldi aklıma :D

Not: Bence çıkamayacak. :D

@Sir Crocodile Gardaşım sen bence pek umutlanma. Crocodile reyisimizi biz de severiz ama o kadar çapı yok bence. Yine de bakarsın çıkar .
Sen dedin diye umutlanmayacağım evet haklısın.

"One Piece karakterleri hakkında kötü konuşanları duyunca rahatsız oluyorum. Mesela "düşman çok zayıftı" denildiği zaman onu nasıl daha güçlü hale getirebileceğimi düşünmeden edemiyorum!" Color Walk 6 (2014)

Bu kadar iyi çap ölçüyorsan başka alanlara yönel bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık