Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yani sizin fanlıgınız nedir acaba ??

Amac burda fanlık degilki.Sahneleri degerlendirme.Luffy acık secik kactı,gücü yetmedi vs vs.Bunlar da sonuna kadar haklısınız da sizin tam olarak derdiniz ne onu anlamadım.Oda nın yaptıgı sacmalıklardan dolayı su an bole seleri tartısmak zorunda kalıyoruz.Burda luffye atıp tutan adamların fanı oldugu kişilerin yarısı çöp oldu yarısıda mezarda.Siz neyin fanısınız...Bence tek derdiniz laf atmak yoksa yapıcı bi elestiri pesinde degilsiniz.

Katakuriyi tutan arkadaslar neden olayı dövüs sahneleri olarak degerlendiriyor acaba?
Adam zaten senelerdin yeni dünyada bas aktörlerden biri.Hakisi desen muazzam.Meyva yeneteklerini kullanmada üst sırada.
Adam capulcu dediginiz adam geliyor,ortalıgı karıstırıyor kimseye eywallahı yok.İrade tas gibi.Eksik noktaları cok ama bunlarıda iradesi ve nakamaları ile birlikte asıyor.Çöp dedikleri adama jimbei gibi bi adam emri altına girmeyi kabul ediyorda sizler kabul edemiyorsunuz.
Bundan kastım cok iyi adamlar veya luffynin vs leri cok iyi ,herkezden güçlü,hic kacmadı degil!!Siz olayı objektif degerlendirmiyorsunuz bence.

Genelleme yaparak konustum.O yüzden dediigim herseyi üstüne almak zorunda degilsin.
O konularda pek ciddiye alma.:D Bariz trol amaçlı zaten.

Zoro önce Yeti kardeşlerden tek yemesin sonra CC'yi düşünürüz.:D Bu arada CC Zoro'yu tekleyemez. Zoro oksijen alıp vermiyor çünkü.

Yani sizin fanlıgınız nedir acaba ??

Amac burda fanlık degilki.Sahneleri degerlendirme.Luffy acık secik kactı,gücü yetmedi vs vs.Bunlar da sonuna kadar haklısınız da sizin tam olarak derdiniz ne onu anlamadım.Oda nın yaptıgı sacmalıklardan dolayı su an bole seleri tartısmak zorunda kalıyoruz.Burda luffye atıp tutan adamların fanı oldugu kişilerin yarısı çöp oldu yarısıda mezarda.Siz neyin fanısınız...Bence tek derdiniz laf atmak yoksa yapıcı bi elestiri pesinde degilsiniz.

Katakuriyi tutan arkadaslar neden olayı dövüs sahneleri olarak degerlendiriyor acaba?
Adam zaten senelerdin yeni dünyada bas aktörlerden biri.Hakisi desen muazzam.Meyva yeneteklerini kullanmada üst sırada.
Adam capulcu dediginiz adam geliyor,ortalıgı karıstırıyor kimseye eywallahı yok.İrade tas gibi.Eksik noktaları cok ama bunlarıda iradesi ve nakamaları ile birlikte asıyor.Çöp dedikleri adama jimbei gibi bi adam emri altına girmeyi kabul ediyorda sizler kabul edemiyorsunuz.
Bundan kastım cok iyi adamlar veya luffynin vs leri cok iyi ,herkezden güçlü,hic kacmadı degil!!Siz olayı objektif degerlendirmiyorsunuz bence.

Genelleme yaparak konustum.O yüzden dediigim herseyi üstüne almak zorunda degilsin.
Ne dediğin hiç anlaşılmıyor. Oda saçmalıyor sana göre ve sen objektif oluyorsun. Seriyi yapan adam sana göre saçmalıyor. Lufy diğer karakterleri yenecek en iyide olacak bunu biz yani diğer karakterleri sevenler biliyor. Lufy genç işte karakteri böyle falan filan, peki ama bana ne. Ben de halısaha maçında eskisi gibi olamıyorsam rakibe ne değil mi? O eksikleri eleştiririz kimse laf diyemez. 40 yaşında Lufy uçar kaçar falan, o zaman eğitim yapıp öyle başlasın. Ayrıca konu Lufy mi? Lufy öyle bir imaj çizmişki en çöp diyeceğimiz kişiyle vs atsa rahat alır diyemiyoruz, sürünmesi gerekiyor. Mangaka böyle çiziyor, o saçmalıyor demek yerine karakteri eleştirmeyi seçiyorum. Bence doğrusu bu.

Derdim şu oluyor. Lufy gözünü kırpacak hali yokken kaçardı onun sözleri var diyenler, şimdi kaybetti diyorlar. O zaman da kaybetti saymıyorlar.

Ne dediğin hiç anlaşılmıyor. Oda saçmalıyor sana göre ve sen objektif oluyorsun. Seriyi yapan adam sana göre saçmalıyor. Lufy diğer karakterleri yenecek en iyide olacak bunu biz yani diğer karakterleri sevenler biliyor. Lufy genç işte karakteri böyle falan filan, peki ama bana ne. Ben de halısaha maçında eskisi gibi olamıyorsam rakibe ne değil mi? O eksikleri eleştiririz kimse laf diyemez. 40 yaşında Lufy uçar kaçar falan, o zaman eğitim yapıp öyle başlasın. Ayrıca konu Lufy mi? Lufy öyle bir imaj çizmişki en çöp diyeceğimiz kişiyle vs atsa rahat alır diyemiyoruz, sürünmesi gerekiyor. Mangaka böyle çiziyor, o saçmalıyor demek yerine karakteri eleştirmeyi seçiyorum. Bence doğrusu bu.

Derdim şu oluyor. Lufy gözünü kırpacak hali yokken kaçardı onun sözleri var diyenler, şimdi kaybetti diyorlar. O zaman da kaybetti saymıyorlar.
Bunu Redterore söyleyeceksin. Burda Luffy'nin lafını baz alıp Katakuri'ye yenildi diyen arkadaşımız orda Luffy'nin lafını baz alsa Dof'a yenildi diyemez.:D Ama ne hikmetse burda böyle orada öyle.

Pardon yanlış oldu sen daha farklı bir şeyden bahsediyordun.:D

Yine Ferit yine bir çelişki.:D

Bunu Redterore söyleyeceksin. Burda Luffy'nin lafını baz alıp Katakuri'ye yenildi diyen arkadaşımız orda Luffy'nin lafını baz alsa Dof'a yenildi diyemez.:D Ama ne hikmetse burda böyle orada öyle.

Pardon yanlış oldu sen daha farklı bir şeyden bahsediyordun.:D

Yine Ferit yine bir çelişki.:D
Kendi çelişkini tüm foruma atmışsın az önce yazacaktım salla dedim kendime, uzatmayalım diye. Ben her zaman tüm olaylara bakıyorum. Orda Dof'tan kaçamazdı çünkü hali yoktu bu açık ama size kalsa kaçıyor. Kata'da gene kaçamazdı çünkü Kata uyanış yaptığında bir kere zaten Luffy'i yakaladı(Yakalayabileceğini gösterdi), ikincisi Luffy kaçarken bunu açıkca bize hissettiriyor hem sözleri hem davranışlarıyla.

Yani işin özeti işinize gelince söze bakıyorsunuz, işinize gelmeyince bakmıyorsunuz.

Kendi çelişkini tüm foruma atmışsın az önce yazacaktım salla dedim kendime uzatmayalım diye. Ben her zaman tüm olaylara bakıyorum. Orda Dof'tan kaçamazdı çünkü hali yoktu bu açık ama size kalsa kaçıyor. Kata'da gene kaçamazdı çünkü Kata uyanış yaptığında bir kere zaten Luffy'i yakalıyor, ikincisi Luffy kaçarken bunu açıkca bize hissettiriyor hem sözleri hem davranışlarıyla.

Yani işin özeti işinize gelince söze bakıyorsunuz, işinize gelmeyince bakmıyorsunuz.
Onu sen yapıyorsun işte. Dof'ta kaçabilirim demiş mi? Burgess diyorsunuz da Burgess'den kaçar diyen yok. Burges ile Dof bir değil o durumda. Dof uyanış sayesinde süzülebiliyor anca havada. Adam baya kötü durumda. Sana göre bitti olması lazım. Burda da zaten hakisiz yenemeyeceğini söylemiş. Ve kaçamam dememiş. O sırada olan anlatıyor. Kaçamıyorum dediği yerde arkasına baktığını gösteriyor. Adam hala daha ardında. Normalde bu adamdan kaçamaz gibi düşünürdük. Ama bir bakıyoruz ki daha belalı bir yere gidiyor ve orada Big Mom, Peros ve diğerleri var. Ee bunlardan kaçabiliyorsa o zaman Katakuri'de de 10 dakka idare edebilirdi diyebilirsin çok açık bir şekilde.

Eee sen orda sözünü kaale almıyon. Burda alıyon. Kim çelişkide?

Tepkileri her şeyi genel olarak değerlendiriyorum diyorsun. Luffy'nin Big Mom'ın olduğu adaya gittiğindeki tepkisi daha fena. Resmen yağmur dolu muhabbeti olmuş orda.

Onu sen yapıyorsun işte. Dof'ta kaçabilirim demiş mi? Sana göre bitti olması lazım. Burda da zaten hakisiz yenemeyeceğini söylemiş. Ve kaçamam dememiş. Kaçamıyorum dediği yerde arkasına baktığını gösteriyor. Adam hala daha ardında. Normalde bu adamdan kaçamaz gibi düşünürdük. Ama bir bakıyoruz ki daha belalı bir yere gidiyor ve orada Big Mom, Peros ve diğerleri var. Ee bunlardan kaçabiliyorsa o zaman Katakuri'de de 10 dakka idare edebilirdi diyebilirsin çok açık bir şekilde.

Eee sen orda sözünü kaale almıyon. Burda alıyon. Kim çelişkide?
Luffy ''Ondan kaçamıyorum, Bu çok kötü'' bak kendi sözleri bunlar artı daha bir kaç bölüm önce Kata, uyanış yaparak Luffy'yi yakalamış. Ve verdiği tepkiler artı sözleri artı daha önceki dövüşün bize gösterdikleri Luffy'nin 10 dakika dayanamayacağını açıkca gösteriyor ama bu açıklığa gözünü kapatmak istiyorsun. Olsun kapat gözünü inkar et ama deve kuşu misalı göremediğim şey yoktur olayını bize de dayatma.

Dof olayında ise zaten taa o zamanlar o haldeki Luffy'nin bile kaçabileceğini söylüyordunuz haliyle bugünkü durum beni şaşırtmıyor.

Luffy'nin ağzından konuşmaya gelirsek daha önce çocuğun ağzından çıkanlarla yorumlar attığınız için işin o kısmından bahsettim. Ama o bile yeterli olamadı :hhh:

Sonuç, zaten elli kişi olayları anlatmışken ben tutup sözlerden bahsettim, elli kişinin anlattığı durumu önemsemiyorsunuz bari çocuğun sözlerini önemseyin dedim, olmadı-olmuyor-olmayacak :artiz:

Luffy ''Ondan kaçamıyorum, Bu çok kötü'' bak kendi sözleri bunlar artı daha bir kaç bölüm önce Kata, uyanış yaparak Luffy'yi yakalamış. Ve verdiği tepkiler artı sözleri artı daha önceki dövüşün bize gösterdikleri Luffy'nin 10 dakika dayanamayacağını açıkca gösteriyor ama bu açıklığa gözünü kapatmak istiyorsun. Olsun kapat gözünü inkar et ama deve kuşu misalı göremediğim şey yoktur olayını bize de dayatma.

Dof olayında ise zaten taa o zamanlar o haldeki Luffy'nin bile kaçabileceğini söylüyordunuz haliyle bugünkü durum beni şaşırtmıyor.

Luffy'nin ağzından konuşmaya gelirsek daha önce çocuğun ağzından çıkanlarla yorumlar attığınız için işin o kısmından bahsettim. Ama o bile yeterli olamadı :hhh:

Yani zaten elli kişi olayları anlatmışken ben tutup sözlerden bahsettim, elli kişinin anlattığı durumu önemsemiyorsunuz bari çocuğun sözlerini önemseyin dedim, olmadı-olmuyor-olmayacak :artiz:
O sözü açıklıyorum sana hacı. Kaçamam değil olay. Arkasında gördüğü için kaçamıyorum diyor bu kötü oldu diyor. Tam olarak sonrasında ne olacak belli değil. Ama net olarak söylediği bir şey var. Bu adamı hakisiz yenemem. Bu adamdan kaçamam demiyor. Kaçamıyorum dedi. Çünkü adam arkasında hemen. Olanı anlatıyor orda. Luffy'nin düşüncesi bu adamdan kaçamam değil. Luffy'nin düşündüğü net olarak bu adamı hakisiz yenemeyeceği. Eğer Brule olmasaydı neler olabileceği yoruma açık. Zira görece daha kötü bir durumda şu an. Buna nasıl tepki vereceğine bağlı olarak öncesi de şekil alır.

Sen diyorsun ki Luffy öyle düşünüyor. Hayır arkasına baktıktan sonra bunun sözü geçiyor. Tam olarak durumu anlatıyor orda. Hemen öncesinde ise düşüncesini söylüyor. Bu adamı hakisiz yenemem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık