Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Vallahi ben sosyal adalet avcısı değilim, yüzyıllık deyimi değiştirmek de planlarımda yok. Moralen üstün bulduğum kadına da "kadın gibi kadın" ifadesini kullanırken hele.Bana bunun kullanmanın uygunsuz olduğu söylediği an benim siteyi bırakmış olacağım andır. Siteyi de toptan Tumblr'a yönlendirirsiniz artık.
Sanji dibine kadar homofobik, üstüne de cinsiyetçi. Bunu inkar eden kördür.
Uygunsuz degil ki kullanabiliyorsun zaten. Bu anlamda 'adam' kullanilan yuzyillik bir deyim bilmiyorum. Olsaydi bile deyim diye yanlisi savunamam ki hayatimda bazen ben de kullaniyorum istemeden.
Bu konuda tartisma gibi bir amacim yoktu sadece dusuncemi belirttim. Homofobinin tanimini yaptim. Sanji'ninki bana nefretten cok ona hoslanmadigi bir sey yapildiginda vermis oldugu asiri tepki olarak geliyor. Sen nefret olarak goruyorsan evet homofobik. Cinsiyetci kismina katiliyorum.

Adam değilsin Sanji.
Zengin,fakir,iyi kötü ayırt etmeksizin insanların karnını karşılık beklemeden doyurduğun için.
Adam değilsin Sanji gözünü kırpmadan kendini nakamaların için feda edebileceğin için.
Adam değilsin Sanji baba gibi gördüğün belki daha ileri gördüğün adamdan aldığın mirası devam ettirdiğin için.
Adam değilsin Sanji düşmanın bile olsa insanları ölüme terketmediğin için.
Adam değilsin Sanji girdiğin psilojik baskı nedeniyle hatalı kararlar verdiğin için.Çünkü bizler arkadaşlarımızı yaptığı ilk hatada silen insanlarız.
Adam değilsin Sanji çünkü hangimiz adamız ki!!!!

Ben de az eleştirmedim.:D Ama Oda bu arc baya kötü işledi karakterleri.
Valla Luffy'le Sanji'nin durumu bir değil. Sanji'nin en başından beri olayları idrak etmeye, tepkilerini karakteri doğrultusunda yansıtmaya bol bol fırsatı oldu, yansıttı da. Ve son derece yanlıştı. Sanji'nin en başından beri kadınlara düşkünlüğü vardı. Bu ark bunu nakamasının, kaptanının önüne koyup koyamayacağını görmüş olduk. Yani Sanji, karakterine çok ters bir şekilde gelişmiş bir şekilde çizilmedi aslında. Bu hareketler Sanji'ye tamamen ters olan hareketler değil, serinin en başından yansıtılan profili düşündüğünde. 2y aradan sonra zaten zıvanadan çıkmış bir Sanji gördük, bu yüzden beklenebilecek hareketler. Ha ama bunu mu istiyorduk? Hayır, Sanji yapmaz diyorduk. Lakin yapabilirmiş, Sanji böyle biriymiş. Ki yaptığı tercihi ve Luffy'e vurmasını bile tolere edebilmişken bir şekilde. Sadece zekası belki çizilen doğrultusunda yetersiz kaldı denilebilir.

Uygunsuz degil ki kullanabiliyorsun zaten. Bu anlamda 'adam' kullanilan yuzyillik bir deyim bilmiyorum. Olsaydi bile deyim diye yanlisi savunamam ki hayatimda bazen ben de kullaniyorum istemeden.
Bu konuda tartisma gibi bir amacim yoktu sadece dusuncemi belirttim. Homofobinin tanimini yaptim. Sanji'ninki bana nefretten cok ona hoslanmadigi bir sey yapildiginda vermis oldugu asiri tepki olarak geliyor. Sen nefret olarak goruyorsan evet homofobik. Cinsiyetci kismina katiliyorum.
Kanıtlanmamış sosyal teoremler üzerinden insanların kendini ifade etme ve düşünce hakkına müdaheleye ne deniyor biliyor musun? Faşizm. Sana faşizmin tanımını yaptım. Mussolini bayağı ünlüdür bu konuda.
Şimdi gelelim homofobik kısmına:
Harbiden bunu açıklamama gerek yok.

Valla Luffy'le Sanji'nin durumu bir değil. Sanji'nin en başından beri olayları idrak etmeye, tepkilerini karakteri doğrultusunda yansıtmaya bol bol fırsatı oldu, yansıttı da. Ve son derece yanlıştı. Sanji'nin en başından beri kadınlara düşkünlüğü vardı. Bu ark bunu nakamasının, kaptanının önüne koyup koyamayacağını görmüş olduk. Yani Sanji, karakterine çok ters bir şekilde çizilmedi aslında. Bu hareketler Sanji'ye tamamen ters olan hareketler değil, serinin en başından yansıtılan profili düşündüğünde. 2y aradan sonra zaten zıvanadan çıkmış bir Sanji gördük, bu yüzden beklenebilecek hareketler. Ha ama bunu mu istiyorduk? Hayır, Sanji yapmaz diyorduk. Lakin yapabilirmiş, Sanji böyle biriymiş. Ki yaptığı tercihi, Luffy'e vurmasını bile tolere edebilmişken bir şekilde. Sadece zekası belki çizilen doğrultusunda yetersiz kaldı denilebilir.
Kim Luffy için Bege gibi biriyle ittifak kurabilir derdi ki? Mangaka resmen alay etti. Luffy Bege'nin Pekoms'a ne ettiğini duyunca öfkeden kudurdu. Ama sonrasında bunu unuttu? Yine kurduğu kimseden kaçmayacağım dediği sözü de unuttu. Hiçbir şey yok gibi he hehe diyip gülerek geriye tek kaçmak kaldı diyor.

Sanji için ben o arada dedim. Kendinde değil. Ağır bir bunalıma girmiş. Ne yaptığının bilincinde değil adam. Yaptıkları kesinlikle yanlıştı. Orasını zaten belirttim. Mangaka onu az çok çocukluğunda yaşadığı trajedinin bir dışa vurumu olarak gösterdi. Ama Luffy'nin yaptıkları hiç de ona uyan şeyler değil...

Bege de sözünde duran biri çıktı. Yaptıkları takdire şayandı. Ama Luffy'nin öfkesini çok çabuk kenara attırdı Mangaka. İşleyemedi.

Kanıtlanmamış sosyal teoremler üzerinden insanların kendini ifade etme ve düşünce hakkına müdaheleye ne deniyor biliyor musun? Faşizm. Sana faşizmin tanımını yaptım. Mussolini bayağı ünlüdür bu konuda.
Şimdi gelelim homofobik kısmına:
Harbiden bunu açıklamama gerek yok.
Yalnız Sanji'ye homofobik denilemez tam anlamıyla. O ada da Sanji yerine Zoro'yu da koysan, Luffy'i de koysan aynı tepkiyi verirlerdi. Adamın üstüne yürüyorlar sürekli.

Kim Luffy için Bege gibi biriyle ittifak kurabilir derdi ki? Mangaka resmen alay etti. Luffy Bege'nin Pekoms'a ne ettiğini duyunca öfkeden kudurdu. Ama sonrasında bunu unuttu? Yine kurduğu kimseden kaçmayacağım dediği sözü de unuttu. Hiçbir şey yok gibi he hehe diyip gülerek geriye tek kaçmak kaldı diyor.

Sanji için ben o arada dedim. Kendinde değil. Ağır bir bunalıma girmiş. Ne yaptığının bilincinde değil adam. Yaptıkları kesinlikle yanlıştı. Orasını zaten belirttim. Mangaka onu az çok çocukluğunda yaşadığı trajedinin bir dışa vurumu olarak gösterdi. Ama Luffy'nin yaptıkları hiç de ona uyan şeyler değil...

Bege de sözünde duran biri çıktı. Yaptıkları takdire şayandı. Ama Luffy'nin öfkesini çok çabuk kenara attırdı Mangaka. İşleyemedi.
Sanji küçücük hasta çocukları terketmeye çalışırken de mi bunalımdaydı? O kız çocukları 10 yaş daha büyük olsa, kalçaları kıvrım kazanmış olsa kulu köpeği olurdu. Herif 2 yıl aradan sonra tam bir Meriç oldu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık