Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yo adamın ateşi Jinbei'nin ki gibi de değil. Bildiğin püskürtüyor ateşi. Ace ateş bildiğin. Jinbei ise sadece suyu kullanıyor. Ace bu konuda daha da avantajlı. Muhtemelen ile olmuyor işte bu işler. Luffy 6 ayda yaptı o yaptıklarını. Ace yola çıktıktan ne kadar süre sonra Jinbei ile dövüştü belli değil. Kısacası kıyaslamak zor.
İki karekterin yeni dünyaya girmek için geldikleri anları hesaba katarsak(Ki bence yaş ve zaman olarak aynı anlara denk geliyor) Ace, Luffy'den daha güçlü bi şekilde gelmiş :artiz: Artı Croc kum olmasına rağmen Luffy su ile dokunabildiğinde avantajın kime geçtiğini gördük. Ace Logia ama karşısında hakiyi geçtim dirak Ateşin en büyük antisi Su ile efektif dövüşen bi eleman var artı hayvan gibi de fiziksel gücü var yani işin özeti ordaki avanj durumu Jimbei'de bence.

İki karekterin yeni dünyaya girmek için geldikleri anları hesaba katarsak(Ki bence yaş ve zaman olarak aynı anlara denk geliyor) Ace, Luffy'den daha güçlü bi şekilde gelmiş :artiz: Artı Croc kum olmasına rağmen Luffy su ile dokunabildiğinde avantajın kime geçtiğini gördük. Ace Logia ama karşısında hakiyi geçtim dirak Ateşin en büyük antisi Su ile efektif dövüşen bi eleman var artı hayvan gibi de fiziksel gücü var yani işin özeti ordaki avanj durumu Jimbei'de bence.
Jinbei meyve kullanıcılarının hepsine karşı neredeyse avantajlı. Ama Ace bu noktada adamın suyunu etkisiz hale getirebilecek bir meyveye sahip ki üstüne bir de bu adam logia. Ace'in ateşinin Aokiji'nin buzu ile nasıl etkileşime girdiğini gördük. Jinbei atağını direk buhar edebilecek bir meyveye sahip. Yani bunu açıklamam mı gerekiyor? Luffy dövüştüğü zaman suyu ne yapacak? Bir şey yapamaz. Ya atlatır ya da yer. Yok etme şansı yok.

Aynı yaşta giriyorlar. Ama Ace'in başarısı olarak gösterilen Jinbei ile olan dövüşünün yola çıktıklarından ne kadar sonra gerçekleştiğine dair bir bilgi yok diyorum. Hala daha hesaba katarsak diyorsun.

Croco'da suyu buhar edecek bir meyve yok. Eli ile dokunabiliyorsa çeker. Ace ise kendisi ile temas etmeden bile buhar edebilir suyu.

Senin anlamadığın nokta Jinbei karşısında lastiğin mi yoksa ateşin mi daha avantajlı olacağı. Yoksa Crocodile ile felan bir alakası yok bu işin.

Jinbei meyve kullanıcılarının hepsine karşı neredeyse avantajlı. Ama Ace bu noktada adamın suyunu etkisiz hale getirebilecek bir meyveye sahip ki üstüne bir de bu adam logia. Ace'in ateşinin Aokiji'nin buzu ile nasıl etkileşime girdiğini gördük. Jinbei atağını direk buhar edebilecek bir meyveye sahip. Yani bunu açıklamam mı gerekiyor? Luffy dövüştüğü zaman suyu ne yapacak? Bir şey yapamaz. Ya atlatır ya da yer. Yok etme şansı yok.

Aynı yaşta giriyorlar. Ama Ace'in başarısı olarak gösterilen Jinbei ile olan dövüşünün yola çıktıklarından ne kadar sonra gerçekleştiğine dair bir bilgi yok diyorum. Hala daha hesaba katarsak diyorsun.

Croco'da suyu buhar edecek bir meyve yok. Eli ile dokunabiliyorsa çeker. Ace ise kendisi ile temas etmeden bile buhar edebilir suyu.

Senin anlamadığın nokta Jinbei karşısında lastiğin mi yoksa ateşin mi daha avantajlı olacağı. Yoksa Crocodile ile felan bir alakası yok bu işin.
Lastik, ateş olayına gireceksek herkesin kendine özel durumu var, o zaman kimseyi kimse ile kıyaslamayalım :bilmem:

Ben diyorumki aşağı yukarı beş yıl önce oldu Jimbei vs Ace ve o zamanlar Ace iki yıl önceki Luffy'nin yaşındaydı buna rağmen Luffy'nin iki yıl önce hiçbir şekilde eşleşemeyeceği biri ile beş gün dövüşüp adamdan sonra yere düştü, Luffy daima kazandı diye bakılan hali ile aynı durum neredeyse :bilmem:

Neyse bence diyorum tekrar Ace ve Luffy'nin yeni dünyaya girmek için geldikleri zamanı kıyaslarsak hemen hemen aynı yaşlarda olmalarına rağmen Ace çok daha güçlü görünüyor :a:

Lastik, ateş olayına gireceksek herkesin kendine özel durumu var, o zaman kimseyi kimse ile kıyaslamayalım :bilmem:

Ben diyorumki aşağı yukarı beş yıl önce oldu Jimbei vs Ace ve o zamanlar Ace iki yıl önceki Luffy'nin yaşındaydı buna rağmen Luffy'nin iki yıl önce hiçbir şekilde eşleşemeyeceği biri ile beş gün dövüşüp adamdan sonra yere düştü, Luffy daima kazandı diye bakılan hali ile aynı durum neredeyse :bilmem:

Neyse bence diyorum tekrar Ace ve Luffy'nin yeni dünyaya girmek için geldikleri zamanı kıyaslarsak hemen hemen aynı yaşlarda olmalarına rağmen Ace çok daha güçlü görünüyor :a:
Kardeş bir iki gün olmasına rağmen arada Luffy'nin Lucci ile olan savaşları arasındaki farkı görüyoruz. Kararlılıktan tut tekniğe kadar bir iki günde neler değişiyor. Adam 6 ay içerisinde hükümetin 3 kurumuna dalmış sağ çıkmış. G3-G2 bulmuş. Bunlar 6 ay içerisinde gerçekleşen şeyler. Ace'in hala daha bunu 6 ay içerisinde yaptığını savunuyorsun. Ben diyorum ki bunu 7.ayda bile yapmış olsa aynı şey olmuyor. Ki bunu böyle düşünmek baya olumlu bir bakış açısı olur. Yani yola çıktıktan 1 yıl sonra Jinbei ile o dövüş gerçekleşmiş olsa 6 ay daha fark oluyor. Ki bana böylesi daha mantıklı geliyor. Çünkü WB'ye saldırmaya gidiyor o yüzden karşısına Jinbei çıkıyor. Direk yola çıkar çıkmaz ya da ilk aylar içerisinde WB'ye ulaşmış olması sıkıntı. Bir sürü yol var arada sonuçta. Neyse bunlar işte bilinmeyen tarafları.

Bir de ortada olan avantaj durumu var. Jinbei ile daha rahat savaşır Ace Luffy'e göre. Diğer taraftan Luffy yenemese bile Jinbei'ye kolayca yenilmezde.

Garp'a her fırsatta bok atıp Ace savunan mı tutarlı. Anlıyorum.
Garp'la ne alakası var durumun ? Bak ben sana durum anlatıyorum, Ace'nin Akainu'dan hızlı olduğunu görüyoruz ve Akainu'nun Ace'yi nasıl öldürdüğünü de ama kalkıp yok beş dakikada alırdı yok böyle şöyle diyen sensin, artı attığın yorumlarda kullandığın kelimelere az özen göster insanların midesini bulandırmana gerek yok.

Ace vasıfsızını 5 dakkada alabilecek bir sürü adam sayabilirim sana. O acenin noobluğu. O örneğe göre Akainu ile aynı kefeye koyman bile trajikomik. Yazarken bile Sakazuki ile Dof'u aynı kefeye koymak tuhafıma gidiyor. Neyse Dof'u aşar zaten Saka konumuz o değil. Verdiğim örnek ace vasıfsızı içindi, yanlış yönlere çekme hemen.
Bu olmadı işte.Bir sürü adam sayarım diyorsun o zaman o saydığın adamlar da Akainuya denk olmak zorunda.Akainudan daha güçlü adamlar iki yada tek atar daha zayıf adamlarda 10 dakika yarım saat yada gün boyu dövüşerek kazanabilir.Kendince bir güç skalası belirlemişsen böyle olması gerekir.

Yani aynı mantıkla Akainu 5 dakikada alır Cracker da 5 dakikada alır diyemezsin.

Ace'in ezik bir tarafı yok ayrıca.Hani mermiye kafa atmak denir ya adam aynısını yaptı.Magmaya kafa attı resmen Marco gibi bir meyvesi olmadan.Hafif ıskaladı işte gövdeye denk geldi ve öldü.Bir fark yok.Bu yüzden ezik olarak algılanması yanlış.

Marco ve Katakuri'yi karşılaştırmak hiç içime sinmiyor.. Tamam Katakuri de çok iyi bir savaşçı ama Marco'nun ondan bariz daha üstün olduğunu düşünüyorum.

Bu kafanda bıraktığı imaj yüzünden bence.Sana Marco görsel olarak daha güçlü gözükmüş.Ben arada belirgin bir fark olduğunu sanmıyorum.Belki çok az vardır.Eğer en güçlü sağ kol olduğundan Shanks tayfaya çağırdıysa o zaman bende öyle düşünebilirim gerçi ama o konu belirsiz şu an.

Bu kafanda bıraktığı imaj yüzünden bence.Sana Marco görsel olarak daha güçlü gözükmüş.Ben arada belirgin bir fark olduğunu sanmıyorum.Belki çok az vardır.Eğer en güçlü sağ kol olduğundan Shanks tayfaya çağırdıysa o zaman bende öyle düşünebilirim gerçi ama o konu belirsiz şu an.
Karasakal'ın Marco ve ekibini yendikten sonra imparator olarak anılması, bir de Karasakal'ı yenebilecekler arasında yonkoudan sonra Marco'nun sayılması, bu adamın diğer bütün sağ kollardan daha güçlü olduğunu düşünmeme sebep oluyor.

Bu arada geçenlerde okuduğum bir yorumdan sonra kafama dank etti.Ace ölürken meyveyi kapattı deniyordu.Olabilir diye düşünüyorum.

Yani sizce de mantıklı değil mi adam luffyi korumaya çalışıyor ama meyve açık olsa magma içinden geçip luffye ulaşacak.Meyveyi kapatarak tamamen karşılarsa saldırı luffye hiç ulaşamamış olur.

O kadar böyle şey mi olur denilen magmanın ateşi yakması olayı da böylece açıklanmış olur.Akainu net olarak ben seni yakarım daha sıcağım mı demişti yoksa ben senden hiyerarşik olarak üstünüm mü demişti onu hatırlayamadım gerçi.Net olarak sıcak olduğundan logian bana işlemez vücuduna ulaşırım dediyse şaibeli kalır ama böyle bir durum yoksa kapatmış olması çok daha mantıklı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık