Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Garp ve Emanet

Selamlar,

Yıllardır bu teoriyi yazıyorum ama yeterince kanıt olmadığı için çöpe gidiyor :) Wano arcıyla birlikte teorimin doğru çıkacağına inancım arttı. O yüzden tekrar paylaşıyorum.

Wano da küçük yaştaki momo ve ona verilen değeri hepimiz gördük. Adamlar sırf Oden'in oğlu olduğu için ondan efsanevi hareketler beklicek nerdeyse...Yani seride baba oğul kavramı biz çok bayılmasakda Oda açısından çok değerli.

Yine wano arcında toki karakteriyle geleceğe gidilebileceğini gördük. Yani zaman uyuşmazlığı konusunun çaresi var artık.

Teorime göre Luffy bizzat Roger'in oğlu olabilir. Önce bir kaç önemli kanıtı yazıcam sonrada içlerinden bir tanesini açıklıcam. Sizden ricam olmaz ama eğer Luffy Roger'in oğlu çıkarsa bu neleri açıklar diye düşünürseniz sevinirim.

Önemli Kanıtlar:

* Roger'ın tayfası Luffy'i görüp hayran kalıyor. Shanks şapkayı ve kolunu verdi, Rayleigh onu eğitti. Luffy bunlar tarafından her haliyle Roger'a benzetiliyor. Ace ve Shanks tanışmasında bile Luffy konuşuluyor.Onların geçtiği yolların hepsini Luffy yaşaya yaşaya gidiyor şu an.

* Marineford da eğer ölen gerçekten Roger'ın oğlu olsaydı, Roger hayranı Shanks'in orayı yıkması gerekirdi , o sadece efsane girişyle gelip savaşı durdurdu.

* Rayleigh? O marineforda geldi ama daha sonra ve yanında Luffy ile!

* Bu çocuk Garp gibi OP tarihinin en zirve karakterlerinden birine emanet edildi . Roger Garp'a aman ölmesine izin verme dedi yani Garp beceremedi diye öldü mü?

Monkey D. Garp bildiğiniz gibi bize Roger ile kapışabilmiş bir karakter olarak gösterildi. Tanrı vadisinde bu ikisi destan yazmışlar.Ama bizdaha Garpı tanıyoruz diyemeyiz .Sadece tam bir efsane olduğunu biliyoruz.

Şimdi marineforddaki o sahneye gidiyoruz.

Türkçesini bulma imkanım yoktu o yüzden ingilizce çevirisini ilettim. Burada Roger diyor ki eğer oğlumu bulurlarsa onu öldürecekler ama senin oğlumu koruyacağını biliyorum!

Marinefordda tam olarak ne oldu? Garp koruyamadı. Önce dağ haydutlarına verdi büyüsün diye . Sonra da Rogerin korktuğu şey oldu ve oğlunu bulup öldürdüler. Efsane denilen iki karakter WB ve Garp da sonucu değiştiremedi.

Bana kalırsa Garp gelecekte bir gün çıkıp siz yokken ben vardım diyecek. Roger'ın oğlunun aslında Ace olmadığını söyleyecek.

Ace'in idamından hemen önce Garp anlık gülüyor.

Buradaki sahnede Roger şaşırtıcı derecede kesin bir dille One Piece' i oğlum bulur diyor.

Teorimde şu ana kadar en büyük açık nokta şu bence. Ace neden yalnışlıkla öldürülsün ? Bence Ace ve WB bunu biliyordu ama ikiside artık umurlarında olmadığı için açık vermedi. Buda bir flashbackle ayarlanır Oda tarafından.

Ace, Oden flashbackindeki Roger ve animede gösterile Rogue'a benzer surat yapısına sahip. Ayrıca bu teoriye göre bir Garp Roger'ın oğlu için masum bir çocuğun ölümüne göz yummuş oluyor bu da bence Garp'ın karakterine uygun değil. Ayrıca Luffy'nin karakterinin Dragon'a benzediği de İvankov tarafından söyleniyor, onun dışında yine Dragon'un Luffy hakkında söyledikleri de var. Ancak Roger korsanlarının Ace'in intikamı için hiçbir şey yapmaması benim de kafamı kurcalıyor. Yine de teorinin doğru çıkacağını sanmıyorum.

Ace, Oden flashbackindeki Roger ve animede gösterile Rogue'a benzer surat yapısına sahip. Ayrıca bu teoriye göre bir Garp Roger'ın oğlu için masum bir çocuğun ölümüne göz yummuş oluyor bu da bence Garp'ın karakterine uygun değil. Ayrıca Luffy'nin karakterinin Dragon'a benzediği de İvankov tarafından söyleniyor, onun dışında yine Dragon'un Luffy hakkında söyledikleri de var. Ancak Roger korsanlarının Ace'in intikamı için hiçbir şey yapmaması benim de kafamı kurcalıyor. Yine de teorinin doğru çıkacağını sanmıyorum.
Roger’ın oğlu diye bir şey yapmak zorunda değiller. Ace zaten Beyazsakal’ın tayfasında ve kendi babasını inkar eden bir dümbük.

Ace’in öleceği belli olduğu için Roger korsanlarının gelip de kurtaramayacağı yani başarısız olacağı bir öykü çizmek istemez ayrıca. Roger ve tayfası bir efsane.

Luffy ve Dragon arasında da benzerlikler oldugu söylendi hatta impel down da ivankov Luffy'nin Dragon'un çocuğu olduğunu anlamasındaki bir sebepte Luffy'nin babasına çekmiş olması

Gülme sahnesinden yola çıkılamaz sonuçta orada idam sehpasinda Ace var kimin çocugu olursa olsun Garp Ace i çok seviyor zaten Ace öldügünde de baya yıkılmıştı

Bir tek Roger'ın benim oğlum one piece ı bulacak demesi düşündürdü ama yeterli degil

Açıkçası eğer bu teori tutarsa Oda'nin yapmis oldugu en büyük hatalardan biri olur

Aslında her şeyin sesini duyma gücü varken olma ihtimali vardı ama bu Oden'den Momo'ya geçtiği gibi aynı soydan değil, D.'lerden herhangi birinde rastgele vuku buluyor herhalde. Yani Luffy'nin Shirahoshi ve Momo gibi aynı soya bağlı olmasına gerek yok.

Luffy ve Dragon arasında da benzerlikler oldugu söylendi hatta impel down da ivankov Luffy'nin Dragon'un çocuğu olduğunu anlamasındaki bir sebepte Luffy'nin babasına çekmiş olması

Gülme sahnesinden yola çıkılamaz sonuçta orada idam sehpasinda Ace var kimin çocugu olursa olsun Garp Ace i çok seviyor zaten Ace öldügünde de baya yıkılmıştı

Bir tek Roger'ın benim oğlum one piece ı bulacak demesi düşündürdü ama yeterli degil

Açıkçası eğer bu teori tutarsa Oda'nin yapmis oldugu en büyük hatalardan biri olur
Bize göre hata olur ama asyalıların hayatı dram .Japonlar bayılıyor diye baştan beri bunu planlamış olabilir.

O sahne hangisi mangadaki bölümü paylaşabilirsen bakalım ? Luffy ve Roger arasında benzerlik olduğunu gösteren onlarca sahne var çünkü.

Edit: Animedeki sahneyi buldum. Sanırım aşağıdaki sahne.

Ama bunun açıklaması çok basitçe yapılabilir . Roger ve Dragon ikisi de D. soyundan olduğu için örneğin.

Peki örneğin loughtown da luffy nin ölmeden önceki gülüşünün Roger ile birebir aynı olması , Luffy'nin Roger ile tamamen aynı sözleri söylemesi bundan daha büyük bir kanıt değil mi?

Son düzenleme:
Ace BB ile kapışmadan önce BB Luffy'nin peşinden gidiyordu. Ace BB ile bir yerde Luffy için kapıştı. Yani yazımda belirttiğim gibi bence Garp herhangi bir yalnış yapmadı çünkü Ace de destek oldu. Tabi bu tahminim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık