Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Garp, Roger'ı Ölümün Kıyısına Getirdi Mi ?

Sengoku'da kesinleşti mi diyelim o halde? Sengoku = Roger yeni mantık. :) WB > Sengoku = Roger olsun madem.

Hadi diyelim ki VIZ ve dijital manga çevirisi yanlış, birbirlerini ölümün kıyısına getirsinler. Bu güç eşitliğini kanıtlamaz. Bu seride biz neler gördük;

- Bir karakterin, diğer karaktere yaralıyken veya yorgunken saldırması; Burgess'in Luffy'ye dalması gibi.
- 2 vs 1 dövüşlerin olması, Garp ile Sengoku aynı anda Shiki'ye dalıp, Shiki'yi marineford'un yarısını yok etmeden yenememeleri, veya Garp ile Sengoku'nun aynı anda Blackbeard'e saldırması gibi.

Böyle etkenler varken bir kişiyi ondan daha zayıf olmana rağmen ölümün kıyısına getirebilirsin, üstelik bana göre hangi çeviri kesin kez doğru kabul etmek çok zor haliyle Garp ile Roger'ın birebir dövüşünü görüp, Roger'ın tüm gücünü kullanmasına ve hiç gücünü saklamadan dövüşmesine rağmen yenemediğini görene kadar Garp ile Roger'ı bir tutmak manasız. Luffy'nin dedesi diye güçlü olacak diye bir argüman olur mu ya böyle saçma bir şey olamaz, Dragon'da babası o zaman Dragon'da Roger'a eşit olsun bari.
Eşit güçteler dediğim yeri atar mısın?

Gerisi teferruat diyorsun, daha ne diyeceksin. Roger Garp'a tek atar, Garp onunla dövüşemeyecek kadar güçsüz diyen birini göremedim burada, varsa ben kaçırmışım demek ki.
Gerisi teferruat demek; ölümün kıyısına getirdik lafını önemsemiyorum demek. Bu bölümle beraber Roger'in, Sengoku ve Garp'ı kendisine layık rakipler olarak gördüğü kesinleşti. Bundan bahsettim. Eşitler, o yener, bu yenilir falan demedim. Yazdığımdan o anlam çıkmaz. Ben Roger'i, Garp'tan güçlü görüyorum.
Biri, bir başkasına yenilirken de yenildiği kişiyi aşırı derecede zorlayabilir.

Son düzenleme:
@Erkan12 bütün konu boyunca çeviri hatasından bahsetmişsin ama üstteki mesajda 2v1 ya da yaralı falan olabilir diyorsun cidden inanılmaz. Garp ve Roger arasında saygı var, saygıya bağlı sevgide var ki oğlunu bırakmış. Kendine iki kişi saldıran bi adama birbirimizi ölüme defalarca yaklaştırdık diyip bundan saygıyla bahsetmek ilginç olurdu. Diğer opsiyon ayrı birşey zaten kim kendisine zayıfken saldıran birine saygı duyar ?

Garp ile Sengoku ne ara Teach'e iki kişi daldılar.:D

Açıkça ortada olan Roger Garp WB ve Sengoku'nun neredeyse birbirine denk karakterler oldukları.

Şahsi sıralamam ise
1-) Roger
2-) Garp
3-) WB
4-) Sengoku olurdu.

@Erkan12 bütün konu boyunca çeviri hatasından bahsetmişsin ama üstteki mesajda 2v1 ya da yaralı falan olabilir diyorsun cidden inanılmaz. Garp ve Roger arasında saygı var, saygıya bağlı sevgide var ki oğlunu bırakmış. Kendine iki kişi saldıran bi adama birbirimizi ölüme defalarca yaklaştırdık diyip bundan saygıyla bahsetmek ilginç olurdu. Diğer opsiyon ayrı birşey zaten kim kendisine zayıfken saldıran birine saygı duyar ?
Bana göre çevirisi hatası yok, çeviriyi doğru yapan birisi var siz yanlış çeviriyi kullanıyorsunuz.

Hadi diyelim ki sizin istediğiniz gibi (bana göre yanlış) olan çeviriyi kullanalım, buna rağmen oradan güç eşitliği çıkmaz. Bu Garp denen adam Shiki'ye 2 kişi dalmış, Roger'a mı 2 kişi dalmayacak?

Bana göre çevirisi hatası yok, çeviriyi doğru yapan birisi var siz yanlış çeviriyi kullanıyorsunuz.

Hadi diyelim ki sizin istediğiniz gibi bana göre yanlış olan çeviriyi kullanalım, buna rağmen oradan güç eşitliği çıkmaz. Bu Garp denen adam Shiki'ye 2 kişi dalmış, Roger'a mı dalmayacak?
Ya yapma gözünü seveyim shiki dediğin adamın ayaklarının altında bir sürü denizci askerleri Yok muydu? Adamın meyvesi tehlike zaten 2 kişi hızlıca bitirdiler adaya ve insanlara daha fazla zarar gelmeden.
Garp'ın Roger'a iki kişi dalmadığını aralarında ki saygı dan biliyoruz ayrıca Garp kendi gücünü sınamayı seven biri Chinjao'da gördük en zor meydan okuması olan Roger'a 2 kişi dalmaz. Da- la- maz.

Ya yapma gözünü seveyim shiki dediğin adamın ayaklarının altında bir sürü denizci askerleri Yok muydu? Adamın meyvesi tehlike zaten 2 kişi hızlıca bitirdiler adaya ve insanlara daha fazla zarar gelmeden.
Garp'ın Roger'a iki kişi dalmadığını aralarında ki saygı dan biliyoruz ayrıca Garp kendi gücünü sınamayı seven biri Chinjao'da gördük en zor meydan okuması olan Roger'a 2 kişi dalmaz. Da- la- maz.
Garp Roger'a ben denizciyim bana ne anlatıyorsun bunları diyor, Garp takmaz öyle 2 kişi girmiş 3 kişi girmiş, adam denizci, ona göre görevini yapar. Xebec'e karşı korsanla ittifak yaptı bu adam. 2 kişi de dalar 4 kişi de dalar. Garp eğer Roger'a denk olsa, ona istediği gibi at koşturmazdı, adam Roger'a takmış peşinde koşuyor. Ve Garp kendisi diyor Roger kimseden kaçmazdı diye, Garp'tan kaçmamış. Belki bir süre eşitlerdi, bu da olabilir. Sonra Garp'ın elinde olan denizci imkanlarına rağmen, kankası Sengoku, yaveri Aokiji vesaire olmasına rağmen Roger'ın istediklerini yapmasını engelleyememiş, Roger korsan kralken 1 sene at koşturmuş. Üstelik WB > Garp, ve Roger WB'nin kralı konumunda korsanlar kralı olarak. Çok fazla bir şey anlatmaya gerek yok.

Garp Roger'a ben denizciyim bana ne anlatıyorsun bunları diyor, Garp takmaz öyle 2 kişi girmiş 3 kişi girmiş, adam denizci, ona göre görevini yapar. Xebec'e karşı korsanla ittifak yaptı bu adam. 2 kişi de dalar 4 kişi de dalar. Garp eğer Roger'a denk olsa, ona istediği gibi at koşturmazdı, adam Roger'a takmış peşinde koşuyor. Ve Garp kendisi diyor Roger kimseden kaçmazdı diye, Garp'tan kaçmamış. Belki bir süre eşitlerdi, bu da olabilir. Sonra Garp'ın elinde olan denizci imkanlarına rağmen, kankası Sengoku, yaveri Aokiji vesaire olmasına rağmen Roger'ın istediklerini yapmasını engelleyememiş, Roger korsan kralken 1 sene at koşturmuş. Üstelik WB > Garp, ve Roger WB'nin kralı konumunda korsanlar kralı olarak. Çok fazla bir şey anlatmaya gerek yok.
Garp denizci ama op'ta kaç tane tutuklama var ki yani Garp chinjao'yu tutuklamış mıydı mesela ? Roger'ı başka hiçbir yerde bulamayacağı antrenman arkadaşı olarakta görebilir.
Benim düşüncemi söyleyeyim
Ya Roger Garp'tan da Wb'den de net şekilde güçlüdür. Ya da Üçü denk karakterlerdir.
Roger=Wb>Garp Roger>Wb>Garp Roger>Garp> Wb hiçbiri olamaz.

Garp denizci ama op'ta kaç tane tutuklama var ki yani Garp chinjao'yu tutuklamış mıydı mesela ? Roger'ı başka hiçbir yerde bulamayacağı antrenman arkadaşı olarakta görebilir.
Benim düşüncemi söyleyeyim
Ya Roger Garp'tan da Wb'den de net şekilde güçlüdür. Ya da Üçü denk karakterlerdir.
Roger=Wb>Garp Roger>Wb>Garp Roger>Garp> Wb hiçbiri olamaz.
WB > Garp'ı inkar mı ediyorsun şimdi anlamadım?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık