Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Garp, Roger'ı Ölümün Kıyısına Getirdi Mi ?

Wb haoshoku salamıyorken bile en güçlü adam deniyordu h. Haki la h. Haki. Bunu salamayan adamın tartışmasız en güçlü olduğunu savunmak komik. Wb kendisi demedi mi Mf'de hep en güçlü kalamam diye?
Yazdığım şeyi anlamaya çalış biraz. :/ Mf'deki son halinin ne olduğu ile benim söylediğim şeyin zerre alakası yok yalnız. Kaldı ki ben de Mf'deki haliyle en güçlü olamayacağını düşünenlerdenim.

Yazdığım şeyi anlamaya çalış biraz. :/ Mf'deki son halinin ne olduğu ile benim söylediğim şeyin zerre alakası yok yalnız. Kaldı ki ben de Mf'deki haliyle en güçlü olamayacağını düşünenlerdenim.
Ee yine de Mf'de dünyanın en güçlü adamı oldugu söylenmedi mi defalarca?

Ee yine de Mf'de dünyanın en güçlü adamı oldugu söylenmedi mi defalarca?
O unvanı 'zamanında' elde eden birisi olarak geldi Mf'ye. Yalnız senin de söylediğin gibi Mf'de defalarca kez en güçlü olduğu söylendi. Niye Garp değil de Wb peki? Var mantıklı bir argümanın?

O unvanı 'zamanında' elde eden birisi olarak geldi Mf'ye. Yalnız senin de söylediğin gibi Mf'de defalarca kez en güçlü olduğu söylendi. Niye Garp değil de Wb peki? Var mantıklı bir argümanın?
1. Si adam korsan. Yıllarca denizlerde terör estirmiş ve Roger'dan sonra yaşayan en büyük korsan. Seri korsanları anlatan bir seri iki tane denk karakterden biri denizci diğeri korsansa korsan olan kişinin bu ünvanı takdir edersin ki alması daha kolaydır
2. Si Wb'nin meyvesi çok güçlü Sengoku'nun tabiriyle dünyayı yok edebilecek bir meyve. O yüzden de bu ünvan Wb'ye yakışıyor.

Bu adamlar subway surf'te yarışmıyor dövüşüyorlar yani hassas bir güç seviyesi yok. Bence denk karakterler bu kadar basit. Çekişmeli futbol takımlarının kendi aralarında yaptıkları maç gibi ikisinin de birbirlerine kazanma ihtimallerini eşit görüyorum.

1. Si adam korsan. Yıllarca denizlerde terör estirmiş ve Roger'dan sonra yaşayan en büyük korsan. Seri korsanları anlatan bir seri iki tane denk karakterden biri denizci diğeri korsansa korsan olan kişinin bu ünvanı takdir edersin ki alması daha kolaydır
2. Si Wb'nin meyvesi çok güçlü Sengoku'nun tabiriyle dünyayı yok edebilecek bir meyve. O yüzden de bu ünvan Wb'ye yakışıyor.

Bu adamlar subway surf'te yarışmıyor dövüşüyorlar yani hassas bir güç seviyesi yok. Bence denk karakterler bu kadar basit. Çekişmeli futbol takımlarının kendi aralarında yaptıkları maç gibi ikisinin de birbirlerine kazanma ihtimallerini eşit görüyorum.
Kutucuk içerisinde mangaka tarafından verilen bir bilgi olmasaydı hak verirdim sana. Kaido'nun unvanı Wb'ninki gibi net ve kesin değil mesela. Kaido'nun tanımı için halk tarafından şöyle bilinir, böyle kabul edilir tarzı şeyler yazıldı. Wb'de ise yoruma kapalı olarak açık ve net en güçlü olduğu söylendi. Bu yüzden farklı. Ben de Garp'ı Wb ile denk görmek isterdim ama mangadan öyle bir anlam çıkarmam mümkün görünmüyor.

Kuro reyiz bunu japoncadan çevirdi zaten :/ ölümün kıyısı olayı doğru işte
Benim o durumdan şüphem yok zaten. Garpı kesinlikle Luffy'nin Smokeri gibi görmüyorum. Görmem de, ölümün kıyısına getirmiş, denk veya eşitte dövüşmüştür.

Adam Monkey D. Soyundan nasıl yakıştırılıyor onu anlamıyorum. Luffy'nin dedesi, Dragonun babası, Xebecin rakibi adam.

Çok saçma geliyor bana artık şu kelimeleri eğip bükme muhabbeti.Okuduğun basit şunen serisi anlatılmak istenen ilk okuduğunda aklına getirdiği şeydir.Bi zahmet artık şu zamanlardan sonra bazı şeyleri kabul edin.

Bu bölümden sonra Garp'ın, Roger ile ciddi ciddi 1vs1 yapabileceği kesinleşti. Gerisi teferruat.
Sengoku'da kesinleşti mi diyelim o halde? Sengoku = Roger yeni mantık. :) WB > Sengoku = Roger olsun madem.

Hadi diyelim ki VIZ ve dijital manga çevirisi yanlış, birbirlerini ölümün kıyısına getirsinler. Bu güç eşitliğini kanıtlamaz. Bu seride biz neler gördük;

- Bir karakterin, diğer karaktere yaralıyken veya yorgunken saldırması; Burgess'in Luffy'ye dalması gibi, WB'nin Squardo tarafından yaralanması gibi gibi...
- 2 vs 1 dövüşlerin olması, Garp ile Sengoku aynı anda Shiki'ye dalıp, Shiki'yi marineford'un yarısını yok etmeden yenememeleri, veya Garp ile Sengoku'nun aynı anda Blackbeard'e saldırması gibi.

Böyle etkenler varken bir kişiyi ondan daha zayıf olmana rağmen ölümün kıyısına getirebilirsin, üstelik bana göre hangi çeviri kesin kez doğru kabul etmek çok zor haliyle Garp ile Roger'ın birebir dövüşünü görüp, Roger'ın tüm gücünü kullanmasına ve hiç gücünü saklamadan dövüşmesine rağmen Garp'ı yenemediğini görene kadar Garp ile Roger'ı bir tutmak manasız. Luffy'nin dedesi diye güçlü olacak diye bir argüman olur mu ya böyle saçma bir şey olamaz, Dragon'da babası o zaman Dragon'da Roger'a eşit olsun bari.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık