Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Etkileşimli Çizgi Roman (Spoiler) Sohbet

Esasında bu tarz yapımların piyasada olduğu Telltale buna daha farklı yorum getirip oyunculara daha fazla sevdirdiği bir tarz oldu bu oyun türü.Bu tür için net bir tanımlama bulamadı aslında Point&Click sınıfına giriyor bu oyunlar. Fakat hem grafik tarzıyla hemde var olan serilere dayandırılmasıyla bende bu oyun türüne ''Etkileşimli Çizgi Roman'' demeyi uygun gördüm.

Peki benim bu Etkileşimli Çizgi Roman dediğim nedir diye soracak olursanız açıklayayım. Etkileşimli Çizgi Roman adından da anlayabileceğiniz gibi Cell-Shaded tarzı grafiklere sahip olan yani yumuşak bir çizimden ziyade daha katı pürüzlü ve çizgi film vari grafik tarzına sahip var olan bir çizgi roman evreninden yola çıkılarak tasarlanan bir kurguya sahip olan hikaye gidişatını oyuncunun seçtiği seçenekler ile şekillenen oyun türüdür.

Etkileşimli Çizgi Roman olarak tanımladığım oyunlarda RPG oyunlarındaki gibi anlık bir aksiyon yoktur. Adından da anlayacağınız üzere oyun bir çizgi roman havasında ilerlemekte, sizde senaryo gereği olayları anlayıp verilen yerlerde aksiyona girersiniz.

Biraz uzun oldu lakin bu türe ayrı bir başlık gerekiyordu çünkü bu tür diğer oyunların stilinden çok daha farklı hemde bu tür tam olarak normal bir oyun sınıfına girmemektedir. Bu başlık altında The Walking Dead ve The Wolf Among Us sohbet ve teorilerini sürdürebiliriz.
Bu türe mensup olan oyunlar

-The Walking Dead game
-The Wolf Among Us
-Broken Age
-Game of thrones(Yakın zamanda çıkacak)
-Back to the Future: The Game
-Jurassic Park: The Game
-Sam & Max
-Law & Order: Legacies
-CSI: Crime Scene Investigation™: Hard Evidence

Aslında bu tür oyunculuk adına farklı bir atılım.Saf aksiyondan ziyade oyuncuya daha çok hikaye içine sokup atmosferi daha fazla hissettiren oyundan ziyade daha çok gözünüzün önünde canlandırdığınız bir kitap gibi işleyen yapıya sahip bu oyunlar.Şu an listede vermiş olduğum The Walking Dead game,The Wolf Among Us,Back to the Future: The Game serileri'nin türkçe yamaları mevcuttur en azından bu türkçe yaması olan serilerden 1 tanesini oymanızı kesinlikle tavsiye ederim.

ikiside çok güzel oyunlardı ikisini de zevkle oynadım bitirdim devamı çıkar umarım. oyun hakkında sonu falan olsun yazarken spoiler butonuna mı almak gerekiyor

ikiside çok güzel oyunlardı ikisini de zevkle oynadım bitirdim devamı çıkar umarım. oyun hakkında sonu falan olsun yazarken spoiler butonuna mı almak gerekiyor
Eh yani oynamamış olanlar için oyun keyfini baltalamıyalım.Açık şekilde yazıcaklarınızı hikayeye dair açık vermiyecek şekilde belirtirseniz sorun olmaz.Geri kalanı için spoiler içinde tartışmamız daha uygun olur diye düşünüyorum.

the walking dead
the walking dead sezon 1 oynuyordum tam Carley'den hoşlandım serefsiz lilly öldürdü pislik karı çok pis üzüntüdeyim
Öyle ama malesef yapıcak birşey yok oyun ilk zamanlarda tasarlanırken senaryoyu fazla budaklandırmamışlar sonraki sezonda daha fazla seçenek olasılık var.Karakter isimleri spoiler sayılmaz vaziyetleri bilinmiyor nede olsa :D christa ve omid'i sevmemiştim zaten sağlam pabuç olmadıklarını belli ediyolardı.İkinci sezonda tercihlerinizi daha dikkatli yapmanızı tavsiye ederim olaylar baya bi değişiyor çünki.Önceki sezona nazaran daha vahşi bir twd(the walking dead) dünyası var ikinci sezonda.

The Wolf Among Us en iyisi bence yani çok sevdim ben hem içeriğini hem fableleri hemde BigB'yi ve ayrıca sonuda çok merak uyandırıyor. 2. Sezonu bekliyoruz :D

The walking dead anlatılmaz yaşanır. Dizisine bir türlü ısınamadım lakin bu etkileşimli çizgi roman tadındaki oyunu harikuladedir. En az spoiler içeren bulabildiğin video bu :)
[YOUTUBE]0FqaCN2aiD0[/YOUTUBE]

Twd candır.
Spoiler içerir.Uyarmadı demeyin.
Cleimenin son sahnede zombilerle mücadelesi ve bizim onu öylece izlememiz.Çok garip duygular yaşadım o sahnede :D.Karakterim ölüyor ben sanki benim cocuğummuş gibi tek başına nasıl mücadele edecek diye düşünüyorum.

The walking dead 1.sezon

Bugün twdnin 1.sezonunu bitirdim ağlattı.Leenin ölmemesi lazımdı...

The walking dead 2.sezon

Kenny reisi seçtim her zaman onun yanındayım gene sonu kötü bitti keşke alsaydılar.

Teori

3.sezonda garanti 3 ay sonra başlar o kadın boşuna 3 ay sonra gelin demedi, kennyle clem oraya 3 ay sonra gider.Belki o 3 ayda olanlarıda yaşayabiliriz.

Teori 2

3. sezonda bizi almayan yer (adını unuttum) harab olmuş bir şekilde bulabiliriz ordan ileriye gitmeye çalışırız büyük bi ihtimal.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık