Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Eski Savaş Lordları'nın Ödülleri Ne Olur

Shichibukai sistemi kalkınca toplam ödül ne olur?

• Kullanılan toplam oy
    180
  • Anket kapatılmış .
çoktan bulmuştum, ufak bir işim vardı. ingiliz bir arkadaşıma sorucaktım bir çok farklı çeviri geçiyor temel olarak ne söylediğini çözmeye uğraşıcam. yabancıların bir çoğu bahsettiğim daha tehlikeli kısmını argüman olarak kullanıyor. ve 1 2 kişiden bahsetmiyorum farklı platformlarda sürekli farklı şahsiyetler bunu dillendirdi. onun eminliğinden yana bahsediyorum lakin kafa karışıklığı yaşadığım için şuan emin konuşamıyorum. temel de öyle dememiş olsa bu kadar insan bundan bahsetmez ve türk değiller. kendi açımdan emin olamadığımdan bişey diyemiyorum
Çeviri ortada.Daha tehlikeli diye bir şey demiyor.Hancock ve Doffy,ikisi de kral buradan benzerlik kurup Doffynin daha farklı özellikleri de vara getiriyor işi.

O vivre cardların ödül konusunda faklı olduğunu görmedim ama olabilirde bilemiyorum madde madde cevaplayacağım benim çıkarımlarım çok farklı.
1.Pekoms Tamago gibi adamlar o ödülü hakediyor. O seviyede elemanlar. Seri genel olarak çok güçlendi. Cariboudan sırf pekoms o ödülğ hakeder derim.
2.Germada gayet güçlü. Kaldı ki o prospero hepsini aynı anda yokediyor. Meyvesi sizi aldatmasın. Bm tayfasının 5 numarası eleman yani en azından öyle gözüküyor.Kaldı ki gemmayı düşüren şu Sanjinin küçük kardeşi dışında hiç bir feat yok.
3.Seride artık bazı şeyler geride kaldı. Shichiler kaptanlar ve cidden zeki elemanlar. Croco, Dofly falan planları muazzam insanlar. Diğer tarafta Jack gibi çomarlar dümdüz giriyorlar. O yüzden shichiler genel olarak daha tehlikeli olabilirler.
4.Ödül mevzusu spesifik novalarda ciddiye alınmaması gereken bir konu. Kid, Zoro, Law falan cidden bu ödülü haketmiyor. Potansiyellerini hayata geçirememişler.
5.Seride marinefordda ycler direk amiraller ile muhatap oldu. O sırada 11. Tümenle falan kapışıyordu shichiler. Bu elemanlar korsan olarak varabileceği yere kadar varmış kişiler. Bak misal bir yonko olan Bbnin tayfasında İmpel downdan çıkardıkları aynı jimbei gibi 5 kişi var. Üstüne oranın müdürü var.
6.Ace bile aynı güçte olmasına rağmen ve Kk oğlu olmasına rağmen 550 m ödül almışsa Jimbei daha düşük ödülü hakediyor.
7.Sadece Luffy muazzam bir iş yaptı o yüzden o ödülü hakediyor. Baksana Lawın ödülü 500,Begenin ödülü 300den 350ye çıktı. Bmnin darbesini tanklamasına rağmen. Sai chinjaoya tek sttı ödülü 220 falan.
8.Sonuç ycler güçlüler ve seviye olarak bariz üstler o yüzden ödülü hakediyorlar. Yonkolar, Novalarda aynı şekilde. Fakat hiç bir shichinin ödülünün öyle muazzam çıkacağını sanmıyorum. Sabonun devrimci sağ kolunun ödülü bile 670 m.
Benim tahminim şu yönde:
Hancock:600m
Croco:400 m
Jimbei:550 m
Moriah aynıdır.
Buggy bazı nedenlerden dolayı inanılmaz yüksek
Mihawk 3 milyar
Kuma 700 m
Doflamingo 850 m
Wewil zaten 480, lawda 500

Mihawkın kılıcını karşılamak, Dağları yarmak, arkadan saldırmak, yere düşürmek feat değildir. Ya birini yenmiş olacaksın yada atıyorum saldırınla kan getireceksin.
Jinbei ve hancock a çok haksızlık etmişsin:(

Çeviri ortada.Daha tehlikeli diye bir şey demiyor.Hancock ve Doffy,ikisi de kral buradan benzerlik kurup Doffynin daha farklı özellikleri de vara getiriyor işi.
oladabilir, dediğim gibi tek tük denk gelmedim dolaylı şekilde bir çok farklı yerde bahsi geçti. birşey diyemiyorum şuan buna

Elemanın biri Mihawk 7 milyar dedi ben ona takıldım. Ayrıca şıklara baktım şıklar bir kere yanlış. 1 milyardan az ve 1 milyar - 1.5 milyar şıklarının olmasından dolayı ödüllerinin toplam aralığı o iki ödül arası anlamını çıkardım. Shichibukai sistemi kurulurken başına ödül konmuş elemanlar gelmiş üye olmuşlar bu adamların en basiti Moria ve Buggy onların bile hakiki ödülü en aşağı 500 milyon beriden başlar. Bu sistem Yonkou-Denizci-Shichibukai dengeleyici güçler. Bu adamlara verilecek ödül her halde bu kadar az olmaz. Yani şıklardaki 5 adamın toplamı 1 milyardan az olacaksa Mihawk'ın en güçlü kılıç ustası statüsünün içi demek oluyor. Ödülleri görünce kişi başı diye düşündüm. Arkadaşın biri sırf Mihawk 7 milyar demiş senin bana yazdığın yorumdan bir önceki sayfa ya da aynı sayfa olabilir.
ve bu adamların geneli yıllar yıllar boyunca shichibukai idi, ödülleri hep donmuş vaziyetteydi 3 süper güçten biri deniyor. her ne hikmetse küçümseniyorlar yakında gözükür ödüller zaten

O yonkouyla is birligi yaptigi icin boyle soyluyor. Gücle alakali bir vurgu değil
güçle alakalı tartışmıyoruz zaten, konu farklı anlamı olan bir cümlenin geçtiğiydi

oladabilir, dediğim gibi tek tük denk gelmedim dolaylı şekilde bir çok farklı yerde bahsi geçti. birşey diyemiyorum şuan buna

ve bu adamların geneli yıllar yıllar boyunca shichibukai idi, ödülleri hep donmuş vaziyetteydi 3 süper güçten biri deniyor. her ne hikmetse küçümseniyorlar yakında gözükür ödüller zaten

güçle alakalı tartışmıyoruz zaten, konu farklı bir cümlenin geçtiğiydi
O çok bayıldıkları akainu bile en son fuji ye ağlıyordu. Gücumuz kalmadi ne etcez yonkoulara karsi diye. Bu adamlari fb sonrasi kimse ezemiyecek

Bu adam 5.Yonkou'lugu Haşir Şapka Filosu ilan edildiğinde almadı yalnız dediğin gibi birşey olsaydı o zamanda 5.Yonkou unvanı verilirdi. Luffy nerede ise tek başına Yonkou adası bastı. Ve iki komutan indirerek (biri sağ kol) canlı cıktı. Bunun üzerine en güçlü 5. Korsan oldu. Hadi Müttefikleri ile beraber 1.500.000 ödül aldı. Dediğin gibi Luffy aynı zamanda büyük bir örgütün lideri ve hatrı sayılır bir gücü var tek başına olan Mihawk böyle bir guce karşı nasıl daha yüksek ödüle sahip olabilir. Mihawk'a Ve sağkollar da dahil Liffy'i geçecek tek Korsanlar Yonkoulardir bu saaten sonra. Shici ödülünü ona gore düşünün bence
Demek ki tek başına filo yetmemiş biraz da güçlenmesi gerekmiş. Luffyden filoyu çıkar kimse 5. yonkou demez.

O vivre cardların ödül konusunda faklı olduğunu görmedim ama olabilirde bilemiyorum madde madde cevaplayacağım benim çıkarımlarım çok farklı.
1.Pekoms Tamago gibi adamlar o ödülü hakediyor. O seviyede elemanlar. Seri genel olarak çok güçlendi. Cariboudan sırf pekoms o ödülğ hakeder derim.
2.Germada gayet güçlü. Kaldı ki o prospero hepsini aynı anda yokediyor. Meyvesi sizi aldatmasın. Bm tayfasının 5 numarası eleman yani en azından öyle gözüküyor.Kaldı ki gemmayı düşüren şu Sanjinin küçük kardeşi dışında hiç bir feat yok.
3.Seride artık bazı şeyler geride kaldı. Shichiler kaptanlar ve cidden zeki elemanlar. Croco, Dofly falan planları muazzam insanlar. Diğer tarafta Jack gibi çomarlar dümdüz giriyorlar. O yüzden shichiler genel olarak daha tehlikeli olabilirler.
4.Ödül mevzusu spesifik novalarda ciddiye alınmaması gereken bir konu. Kid, Zoro, Law falan cidden bu ödülü haketmiyor. Potansiyellerini hayata geçirememişler.
5.Seride marinefordda ycler direk amiraller ile muhatap oldu. O sırada 11. Tümenle falan kapışıyordu shichiler. Bu elemanlar korsan olarak varabileceği yere kadar varmış kişiler. Bak misal bir yonko olan Bbnin tayfasında İmpel downdan çıkardıkları aynı jimbei gibi 5 kişi var. Üstüne oranın müdürü var.
6.Ace bile aynı güçte olmasına rağmen ve Kk oğlu olmasına rağmen 550 m ödül almışsa Jimbei daha düşük ödülü hakediyor.
7.Sadece Luffy muazzam bir iş yaptı o yüzden o ödülü hakediyor. Baksana Lawın ödülü 500,Begenin ödülü 300den 350ye çıktı. Bmnin darbesini tanklamasına rağmen. Sai chinjaoya tek sttı ödülü 220 falan.
8.Sonuç ycler güçlüler ve seviye olarak bariz üstler o yüzden ödülü hakediyorlar. Yonkolar, Novalarda aynı şekilde. Fakat hiç bir shichinin ödülünün öyle muazzam çıkacağını sanmıyorum. Sabonun devrimci sağ kolunun ödülü bile 670 m.
Benim tahminim şu yönde:
Hancock:600m
Croco:400 m
Jimbei:550 m
Moriah aynıdır.
Buggy bazı nedenlerden dolayı inanılmaz yüksek
Mihawk 3 milyar
Kuma 700 m
Doflamingo 850 m
Wewil zaten 480, lawda 500

Mihawkın kılıcını karşılamak, Dağları yarmak, arkadan saldırmak, yere düşürmek feat değildir. Ya birini yenmiş olacaksın yada atıyorum saldırınla kan getireceksin.
Baron Tamago ile Pekoms ödülünü haketmiyor falan demiyorum. Ne zaman dedim ben böyle birşey?

Sai'nin ödülü 220 değil, Vivre Card'ın verdiği şeyi Canon mu kabul edelim? Vivre Card'a göre Oven 300 milyon. Mangada açıklanmamış veriler üzerinden gitmişsin.

Ayrıca ödül yerinde duran birşey değil her an artabilir yani ( Bege buna bir örnek, Bege 350 milyon diye gerçek seviyesi o diyemeyiz, kendisiyle aynı ödüldeki Pekoms'a 5 para etmez çekip aradan çıkarıyor hemencecik ) , ben bir yonkou tayfasında Jinbe'yi Perospero'dan güçlü görüyorum bu yüzden 800 milyon alabilir dedim, Perospero Bm'ye hiçbirşey yapamazdı, ama Jinbe kodumu gemiden dışarı uçurdu adam bariz güçlü. Peros'un şansı yok Jinbe'ye.

Sai'nin madem ödülü var, niye Marijoes'a kafasına göre giriyor? Sai'nin ödülü yoktur gerçekte, vivre card'ın sallaması o.

Canon olmayan bilgilerle gelip Sai'ye Caribou muamelesi çekmende ilginç olmuş kusura bakma.

Diğer yazdıklarına birşey demiyorum senin düşüncen sonuçta. Croco'nun 400 civarları geleceğini düşünüyorum zaten bende, Kuma için birşey demedim zaten. Hancock'ta hemfikiriz.Weevil donmuş ödül ve Law'ın ödülünün artmayacağı ne malum?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık