Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Eski Savaş Lordları'nın Ödülleri Ne Olur

Shichibukai sistemi kalkınca toplam ödül ne olur?

• Kullanılan toplam oy
    180
  • Anket kapatılmış .
Baron Tamago ile Pekoms ödülünü haketmiyor falan demiyorum. Ne zaman dedim ben böyle birşey?

Sai'nin ödülü 220 değil, Vivre Card'ın verdiği şeyi Canon mu kabul edelim? Vivre Card'a göre Oven 300 milyon. Mangada açıklanmamış veriler üzerinden gitmişsin.

Ayrıca ödül yerinde duran birşey değil her an artabilir yani ( Bege buna bir örnek, Bege 350 milyon diye gerçek seviyesi o diyemeyiz, kendisiyle aynı ödüldeki Pekoms'a 5 para etmez çekip aradan çıkarıyor hemencecik ) , ben bir yonkou tayfasında Jinbe'yi Perospero'dan güçlü görüyorum bu yüzden 800 milyon alabilir dedim, Perospero Bm'ye hiçbirşey yapamazdı, ama Jinbe kodumu gemiden dışarı uçurdu adam bariz güçlü. Peros'un şansı yok Jinbe'ye.

Sai'nin madem ödülü var, niye Marijoes'a kafasına göre giriyor? Sai'nin ödülü yoktur gerçekte, vivre card'ın sallaması o.

Canon olmayan bilgilerle gelip Sai'ye Caribou muamelesi çekmende ilginç olmuş kusura bakma.

Diğer yazdıklarına birşey demiyorum senin düşüncen sonuçta. Croco'nun 400 civarları geleceğini düşünüyorum zaten bende, Kuma için birşey demedim zaten. Hancock'ta hemfikiriz.Weevil donmuş ödül ve Law'ın ödülünün artmayacağı ne malum?
Vivre card muhabbeti hakkında cidden ne diyeceğimi bilmiyorum sabo muhabbetinden sonra. Hakim değilim. O yüzden birşey diyemem.
Takıldığım nokta var bir tane sadece. Saiyi ne ara ben Caribou ile denk tuttum :D. Birdr wewil ve lawın ödülü değişebilir Fakat güncelleri böyle yani onu demek istedim. Kaldı ki Lawın şuana kadar gösterdiklerinin ederi bu gibi

O vivre cardların ödül konusunda faklı olduğunu görmedim ama olabilirde bilemiyorum madde madde cevaplayacağım benim çıkarımlarım çok farklı.
1.Pekoms Tamago gibi adamlar o ödülü hakediyor. O seviyede elemanlar. Seri genel olarak çok güçlendi. Cariboudan sırf pekoms o ödülğ hakeder derim.
2.Germada gayet güçlü. Kaldı ki o prospero hepsini aynı anda yokediyor. Meyvesi sizi aldatmasın. Bm tayfasının 5 numarası eleman yani en azından öyle gözüküyor.Kaldı ki gemmayı düşüren şu Sanjinin küçük kardeşi dışında hiç bir feat yok.
3.Seride artık bazı şeyler geride kaldı. Shichiler kaptanlar ve cidden zeki elemanlar. Croco, Dofly falan planları muazzam insanlar. Diğer tarafta Jack gibi çomarlar dümdüz giriyorlar. O yüzden shichiler genel olarak daha tehlikeli olabilirler.
4.Ödül mevzusu spesifik novalarda ciddiye alınmaması gereken bir konu. Kid, Zoro, Law falan cidden bu ödülü haketmiyor. Potansiyellerini hayata geçirememişler.
5.Seride marinefordda ycler direk amiraller ile muhatap oldu. O sırada 11. Tümenle falan kapışıyordu shichiler. Bu elemanlar korsan olarak varabileceği yere kadar varmış kişiler. Bak misal bir yonko olan Bbnin tayfasında İmpel downdan çıkardıkları aynı jimbei gibi 5 kişi var. Üstüne oranın müdürü var.
6.Ace bile aynı güçte olmasına rağmen ve Kk oğlu olmasına rağmen 550 m ödül almışsa Jimbei daha düşük ödülü hakediyor.
7.Sadece Luffy muazzam bir iş yaptı o yüzden o ödülü hakediyor. Baksana Lawın ödülü 500,Begenin ödülü 300den 350ye çıktı. Bmnin darbesini tanklamasına rağmen. Sai chinjaoya tek sttı ödülü 220 falan.
8.Sonuç ycler güçlüler ve seviye olarak bariz üstler o yüzden ödülü hakediyorlar. Yonkolar, Novalarda aynı şekilde. Fakat hiç bir shichinin ödülünün öyle muazzam çıkacağını sanmıyorum. Sabonun devrimci sağ kolunun ödülü bile 670 m.
Benim tahminim şu yönde:
Hancock:600m
Croco:400 m
Jimbei:550 m
Moriah aynıdır.
Buggy bazı nedenlerden dolayı inanılmaz yüksek
Mihawk 3 milyar
Kuma 700 m
Doflamingo 850 m
Wewil zaten 480, lawda 500

Mihawkın kılıcını karşılamak, Dağları yarmak, arkadan saldırmak, yere düşürmek feat değildir. Ya birini yenmiş olacaksın yada atıyorum saldırınla kan getireceksin.
yalnız şu 5. madde de belirtme ihtiyacı duydum, 11. tümen demişsin de ilk 5 tümen komutanı ile karşılaştılar savaşta bi marco var karşılaşmadıkları galiba, vista v mihawk, jozu v croco , jozu v doffy v croco 16 tümenin ilk 5inden sonrası çok iş yapmaz lordlara karşı bence ki lordların hepsinin odak noktası farklıydı tek tük komutanlarla savaşanlar oldu. geri kalan komutanlar denizcilere karşıydı yeni dünya korsanları gibi

Jinbei ve hancock a çok haksızlık etmişsin:(
Bak emin ol burda Jimbeiyi herkesin çöp dediği zamanda deliler gibi savundum. Hakkını yedirmedim :D Ama fazlasınıda vermemek lazım.
Big Moma da en çok gömüldüğünde yapıyordum. Kadın şuan değerini buldu.
Sırada Urouge, Cracker ve Marcoyu hakettiği değere kazandırmak var.

yalnız şu 5. madde de belirtme ihtiyacı duydum, 11. tümen demişsin de ilk 5 tümen komutanı ile karşılaştılar savaşta bi marco var karşılaşmadıkları galiba jinbei v mihawk, vista v mihawk, jozu v croco , jozu v doffy v croco 16 tümenin ilk 5inden sonrası çok iş yapmaz lordlara karşı bence ki lordların hepsinin odak noktası farklıydı tek tük komutanlarla savaşanlar oldu. geri kalan komutanlar denizcilere karşıydı yeni dünya korsanları gibi
Jimbei vs Mihawk filler yani mangada yok.Anime uydurması.

yalnız şu 5. madde de belirtme ihtiyacı duydum, 11. tümen demişsin de ilk 5 tümen komutanı ile karşılaştılar savaşta bi marco var karşılaşmadıkları galiba jinbei v mihawk, vista v mihawk, jozu v croco , jozu v doffy v croco 16 tümenin ilk 5inden sonrası çok iş yapmaz lordlara karşı bence ki lordların hepsinin odak noktası farklıydı tek tük komutanlarla savaşanlar oldu. geri kalan komutanlar denizcilere karşıydı yeni dünya korsanları gibi
Onlar cidden karşılaşma falan değiller. İki kılıç tokuşturup dağaldılar. Yada hep arkadab müdahale geldi. Dofly 8. Tümeni mesela eze eze yeniyordu onlardan bahsetmek istedim. Yoksa Shichibukailer arasında en aşağı yonko 5. Elemanı falan olamayacak kimse yok moriah ve buggt dışında

Onlar cidden karşılaşma falan değiller. İki kılıç tokuşturup dağaldılar. Yada hep arkadab müdahale geldi. Dofly 8. Tümeni mesela eze eze yeniyordu onlardan bahsetmek istedim. Yoksa Shichibukailer arasında en aşağı yonko 5. Elemanı falan olamayacak kimse yok moriah ve buggt dışında
katılıyorum

Lobiler tekrar açıldığında katıl da beraber shichi savunuruz:D
hay hay

Son düzenleme:
Doflamingo temizinden bir 3.komutan veya 2. ile 3.komutan arası bir seviye ( Cracker yanıltıcı olabilir, lakin Jozu'yu önden kolaylıkla kilitlemeside var güle oynaya, Luffy'nin dövüşlerine bakıp karar vermek doğru değil her zaman )
Jinbei bana göre yonkou 3. ve 4.komutan arası bir seviye, tam ortasında ( Bunu rahatça söyleyebilirim )
Hancock temizinden Yonkou 5.adamı ( Perospero ya da Snack seviyesi )
Kuma gene yonkou 3. komutanından hemen sonraki güç, lakin Jinbe'den daha güçlü olan ve 3.komutana daha yakın bir seviye diye düşünüyorum.
Crocodile'ın güncel halinin Baron Tamago'dan üstte, Oven-Daifuku gibi adamlara denk veya 1 tık aşağısında olduğunu düşünüyorum, olmayacak iş değil yani olabilir gayet.
Weevil'i genç Beyazsakal'ı andırıyor dediler çok güçlü birisi bence bu adam rahat Katakuri üstüdür. Balon olacağını düşünmüyorum, o kadar övdü çünkü Kizaru.
Moria zayıf gibi gözükebilir ama o bile yonkou 6. veya 7.adamı eder zaten ( Oven-Daifuku etmesin, hatta Tamago'da etmesin, ama en azından bir Pekoms eder Moria bence )
Buggy'i salla zaten.
Mihawk'ıda amiralden aşağı düşünmüyorum şahsen, en azından Fujitora seviyesi vardır.

Öyle övme gibi bir şey yok ortada.İlk çevirilerde öyle idi ama çeviri hatası oralar.Al resmi çeviri

Bu da aşağı yukarı doğru kabul edilebilecek çeviri

Yalnız buradaki “even” sonucu değiştirir. Hancocktan bile daha sıra dışı biri demesi diğer lordları saymayıp onu anması genel olarak iki türlü değerlendirilebilir. Bir; Hancock da bir ülkenin lideri ama Dofun bağlantıları, geçmişi vs onu daha büyük tehdit yapar. İki; savaş lordları arasında Hancock da ayrı bir yerde.

Yoksa buradan Hancock güçsüz manası çıkarmak biraz zorlama olur. Aokijiye göre Dof Hancocktan bile daha tehlikeli bir korsan deriz işte.

Yalnız buradaki “even” sonucu değiştirir. Hancocktan bile daha sıra dışı biri demesi diğer lordları saymayıp onu anması genel olarak iki türlü değerlendirilebilir. Bir; Hancock da bir ülkenin lideri ama Dofun bağlantıları, geçmişi vs onu daha büyük tehdit yapar. İki; savaş lordları arasında Hancock da ayrı bir yerde.

Yoksa buradan Hancock güçsüz manası çıkarmak biraz zorlama olur. Aokijiye göre Dof Hancocktan bile daha tehlikeli bir korsan deriz işte.
güçlü güçsüz çıkarımı yapılmadı orda, farklı bir anlamdan söylenilenden bahsediyordum arkadaşta varsayılan bu olarak attı. güçlü konusu çevirmiyorduk yani bir şey ima ederek atılmadı

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık