Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi
Ezilenlerin pedagojisi
Kitabı beğendim fakat dilini beğenmedim. Çok basit şeyleri bile karmaşık anlatmış bir süre sonra bayıyorsunuz özellikle ilk bölümünde onun haricinde içeriği baya dolu ve faydalı okuyabilirsiniz.

Roger Ackroyd Cinayeti

Aklıma ilk gelen kişi katil çıktı, dolayısıyla şaşırmadım.

Agatha'nın tüm karakterleri yalan söyleyip ortalığı karıştırmaktan başka bir şey yapmıyor. Okuyucuya bu şekilde zorluk yaratmak hiç adil değil. Diğer yandan okuyucunun imkânı olmayan nüfuzu sayesinde bilhassa sonlara doğru edindiği bilgiler aracılığıyla belirli bir noktaya kadar (neredeyse çözüm anına dek) okuyucunun net bir şekilde demek ki katil şu demesi mümkün değil. Çözüm anının başından itibarense denilebilir lakin insanlar demiş midir bilmiyorum. Benim aklıma intihar olma olasılığı da gelmişti ama motivasyon sıkıntısı vardı orada da. İnsanlar apışıp kalmışlar, neden bilmiyorum. Gerçi yazarın da tek amacı buymuş gibi yazmış. Boş işler.

Okuyucuya adil olmamak da ne bileyim. :/ Neyse.
Kitabın adını hatırlıyorum. Ama yıllar önce okuduğumdan ve aklımda Agatha'nın diğer kitapları arasında kaldığından herhalde hatırlayamadım hikayeyi.
Azıcık hatırlatsana.

Okumadıysan açma.
Katil hikayeyi anlatan kişi.
Böyle iki kitabını okudum. Hangisi olduğuna emin olamadım. Biri kesin Roger Acroyd cinayeti de hangisi emin olamadım.

Yolda arabasıyla kalan adamla başlayan hikaye mi yoksa evinde sırtından bıçaklanmış halde bulunan adamın olduğu hikaye mi?

Kitabın adını hatırlıyorum. Ama yıllar önce okuduğumdan ve aklımda Agatha'nın diğer kitapları arasında kaldığından herhalde hatırlayamadım hikayeyi.
Azıcık hatırlatsana.
Tek bir şey söylesem direkt hatırlarsın ama daha usturuplu anlatayım istersen?

Not: İkinci dediğin.

Tek bir şey söylesem direkt hatırlarsın ama daha usturuplu anlatayım istersen?

Not: İkinci dediğin.
Zaten ben de onun çıkacağını tahmin ettiydim.
Bu kitabın peşinden "Elmayı yılan ısırdı" kitabını da okumanı tavsiye ederim.
Ben tam tersi sırayla okumuş, bir karakterin yalanını o şekilde yakalamıştım. Belki sen de benzerini yaşarsın.

Zaten ben de onun çıkacağını tahmin ettiydim.
Bu kitabın peşinden "Elmayı yılan ısırdı" kitabını da okumanı tavsiye ederim.
Ben tam tersi sırayla okumuş, bir karakterin yalanını o şekilde yakalamıştım. Belki sen de benzerini yaşarsın.
Umarım az önce söylediğin diğer kitap değildir. :oleyo2:

Kitap: The Alchemist / Simyacı
Yazar: Paulo Coelho

Şarkılarda, filmlerde, dizilerde, tiyatrolarda ve kitaplarda geçen sözleri ezberleme huyum çoktur. Bu kitap benim için dünyanın en büyük kaynağı oldu.

Ufak bir kısmı anlatmak isterim;

Simyacı ve delikanlı savaşçılar tarafından yakalanır. Simyacı üç gün içerisinde savaşçılar için rüzgara dönüşebileceğini ve düşmanı yenebileceğini vaat eder. Kral kabul eder ve üç gün süre tanır delikanlı ve Simyacı'ya. Üçüncü gün delikanlı, Simyacı'nın eğitim yapmayıp şahinini beslediğini görünce şaşırır. Simyacı'ya "Rüzgara dönüşmeyi başaramazsan öleceğiz" der. "Şahini beslemek neye yarar? diye ekler. Simyacı ise soğuk kanlı bir şekilde "Sen öleceksin, ben rüzgara dönüşmeyi biliyorum." diye yanıtlar.

Altını çizdiğim bazı sözler;

• Dünyanın ruhu insanların mutluluğu ile beslenir. Ya da mutsuzluklarıyla, arzuyla, kıskançlıkla... Her şey bir ve tek şeydir. Ve bir şey istediğin zaman, bütün evren arzunun gerçekleşmesi için işbirliği yapar.
  • Gizin kökü şimdidedir, şimdiye dikkat edecek olursan onu iyileştirebilirsin ve şimdiyi değiştirebilirsen daha sonra olan da iyi olacaktır.
  • Aşk, sevilen nesnenin yanında bulunmayı zorunlu kılar.

O kadar çok var ki. Biraz daha buna benzer cümle isterseniz ekleyebilirim. Okumak isteyenleri müthiş şeyler bekliyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık