Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Sıkıcı Ark

En Sıkıcı Arc?

• Kullanılan toplam oy
    247
Thriller Bark ta mangaya geçtim. Tee o zamandan beri Balıkadam adası kadar tırt bir arc okumadım.

Skypiea ve Dressrosa...

BAA zaman atlaması sonrasına denk geldiği için çok da sıkmadı beni, tayfadan biri iki kelam etse yükseliyorduk. Daha önce veya daha sonra olsaydı aşırı sıkardı.

Hakkını vermek lazım ki Skypea hayal gücü yanı kuvvetli bir arctı ve bir daha öylesi gelmedi. Ama onun dışında düz yani.

Skypea diyenleri anlarım da Davul adası diyenler olmuş. Duygusuz musunuz anlamadım ki. Hiç mi etkilenmediniz Tanuki-chanımızın hikayesinden?
Nasıl düz la. Poneglyfler var, ağır dram var, komedi var, arc içinde güzel karakterler düşmanlar var. One Piece deki en iyi karakter tasarımına sahip düşmanlardan biri var. Ne bileyim karakter gelişimi var mesela Zoro ilk slashini orada atıyordu. Yada yeni güç var mantra mesela o zaman kadar görmemiştik. Hatta sonradan adının k.haki olduğunu öğrendik başka adalarda farklı adlandırıldığını öğrendik gibi küçük güzel detaylar var. Var oğlu var yani.
Skypia uzunluğu yüzünden insanları sıkmış olabilir.Animeyi izlediğim zaman Skypia'ya geldiğimde bırakmayı düşünmüştüm.
İlginçmiş o kadar uzun bir arc değil aslında. Bence tam One Piece arcı ya, sevdiğim her şey var için de.

Nasıl düz la. Poneglyfler var, ağır dram var, komedi var, arc içinde güzel karakterler düşmanlar var. One Piece deki en iyi karakter tasarımına sahip düşmanlardan biri var. Ne bileyim karakter gelişimi var mesela Zoro ilk slashini orada atıyordu. Yada yeni güç var mantra mesela o zaman kadar görmemiştik. Hatta sonradan adının k.haki olduğunu öğrendik başka adalarda farklı adlandırıldığını öğrendik gibi küçük güzel detaylar var. Var oğlu var yani.
Ya şöyle söyleyim Skypea Oda'nın kullanmaktan bıkmadığı şablonu tekrar ettirdiği ilk arctı. Yani bir diktatör vardır, yıllar ömce çok iyi lideri dövüp yerine geçmiştir falan filan gibisinden.

Thriller Bark de benzer şekilde. Ama Thriller Bark ilginç ve kısa olmasıyla kurtaran bir arc biraz.
Dressrossa da ise aynı şablon kullanılsa da serinin genel akışına dair merak ettiğimiz şeylerle ilgili olarak bayağı gelişme yaşandı. Şuanda millet artık sıkıldığı için Wano'ya sövüyor ama Wano da aynı şekilde.

Bunlara karşın Skypea biraz bağımsız bir konuya sahipti evrenden.

Sıkıcı olmak ile kaliteli olmak kavramları karışmış bence burada. Skypeia sıkıcıydı benim için. Ama neden? Ne güzel arc başlamış, bulutlar kadranlar sonra hop attı tayfayı ormana, garip garip muhabbetler yok Kamiymiş, mantraymış. Arc sonuna her şey açıklandı ama bu o bölümlerde sıkıldığım gerçeğini değiştirmiyor.

Mesela tam tersi en dandik arc olan Balıkadam aracı aslında sıkıcı değil. Zaman atlaması yeni olmuş, tayfanın yeni özelliklerini görüyorsun, Balıkadamlarla muhatap olma falan derken aslında hiç sıkmadı. Ama klişenin dibine vurma, Luffy'ler kahraman tiyatrosu falan filan derken Fisher Tiger da olmasa cidden çok kötü bir arc.

Wano Yonkou Oda'nın yükselttiği beklenti yüzünden sıkıcı görünüyor, bir de karakterleri toplayınca kime ne yaptıracağını bilememesinden can sıkan durumlara girme muhabbetinden. Linlin'in şamar oğlanı olması, Kaidou'nun astlarının aşırı derecede sönük kalması, Koca Ana tayfasının da acaba ne olacak derken hiçbir şey yapmaması vs. Yoksa fena değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık