Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Sevdiğiniz Başlangıç Pokemonu

En sevdiğiniz başlangıç Pokémonu Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    77
ilk 150küsür pokemondan sonrası, çok çocukca çizilmiş geldiği için hiç izlemedim. Bence onlar Pokemon değil :D

Bulb, Char, Squi. üçlüsünden herhangi biri olabilir. Yürür hepsi.

Bulbasaur, Charlmender, Treecko(asıl sebebi Sceptile, acayip severdim), Chimchar(yine aynı durum, Infernape manyak bir şeydi) ve tabi Squirtle. İlk seride evrimleşmemiş halleri daha iyi tasarlanmışken(Charizard tek istisna denebilir) seri ilerledikçe durum terse dönüyor. Tasarlarkenki düşünceleri değişiyor tabi artık.

Bir de yaygın bir kanı vardır, ilk seriden sonra bozdu falan denir ama aslında Diamond and Pearl dahil baştan oraya kadar hepsi çok iyiydi. Black and White ile biraz düşüşe geçti, X and Y'de de zaten artık tadı kaçtı.

Son düzenleme:
1. Gen Charmander, diğerlerine nazar oyun sonunda katkısı çok daha fazla oluyor, tam bir late game pokémonu ve oyunda düzgün ateş türü olmadığı için biraz da mecburi, Bulbasaur ve Squirtle'ın yeri çok kolay doluyor.

2. Gen Cyndaquil, kendisi ilk oynadığım oyun olan Crystal'da seçtiğim başlangıç. Diğerilerini düşünmedim hiç bile. Yeri ayrı seviyoruz.

3. Gen Mudkip, kesinlikle diğer ikisine göre daha avantajlı hele bir de yanına Shroomish alıp Breelom'a evrimleştirirsek yeme de yanında yat.

4. Gen Chimchar, net aralarındaki en doğru tercih. Diğer iki başlangıcı çok da rahat yenebilir oyun sonu.

5. Gen Oshawott, diğerlerini bir türlü sevemedim.

6. Gen Froakie, fazla söze gerek yok, şekil.

7. Gen Rowlet, 7 gen sonra oyun sonunda sevebildiğim bir çimen başlangıcı çıkarmayı başardı, yaşasın.

Direkt en sevdiğime gelir isek, Cyndaquil dışında bir seçenek yok.

1. Gen Charmander, diğerlerine nazar oyun sonunda katkısı çok daha fazla oluyor, tam bir late game pokémonu ve oyunda düzgün ateş türü olmadığı için biraz da mecburi, Bulbasaur ve Squirtle'ın yeri çok kolay doluyor.

2. Gen Cyndaquil, kendisi ilk oynadığım oyun olan Crystal'da seçtiğim başlangıç. Diğerilerini düşünmedim hiç bile. Yeri ayrı seviyoruz.

3. Gen Mudkip, kesinlikle diğer ikisine göre daha avantajlı hele bir de yanına Shroomish alıp Breelom'a evrimleştirirsek yeme de yanında yat.

4. Gen Chimchar, net aralarındaki en doğru tercih. Diğer iki başlangıcı çok da rahat yenebilir oyun sonu.

5. Gen Oshawott, diğerlerini bir türlü sevemedim.

6. Gen Froakie, fazla söze gerek yok, şekil.

7. Gen Rowlet, 7 gen sonra oyun sonunda sevebildiğim bir çimen başlangıcı çıkarmayı başardı, yaşasın.

Direkt en sevdiğime gelir isek, Cyndaquil dışında bir seçenek yok.
Yalnız asıl ot pokemonu yok ya balbazar dışında. Ateş türü olarak Arcanine, Ninetales ve Şu at iyi sayılabilir. Arcanine zaten baya güçlü.

Suda zaten Gyrados var. Poliwag in gelişmişi var. Baya var ya. Say say bitmez.

Fakat ot yok. Balbazar dışında ilk 6 ya konulacak başka ot pokemonu yok. Oddish in 3. Hali baya zayıf.

@Kuroro
Where is my anket? :( :( :(

Yalnız asıl ot pokemonu yok ya balbazar dışında. Ateş türü olarak Arcanine, Ninetales ve Şu at iyi sayılabilir. Arcanine zaten baya güçlü.

Suda zaten Gyrados var. Poliwag in gelişmişi var. Baya var ya. Say say bitmez.

Fakat ot yok. Balbazar dışında ilk 6 ya konulacak başka ot pokemonu yok. Oddish in 3. Hali baya zayıf.

@Kuroro
Where is my anket? :( :( :(
Valla Oddish alıp kasarak birebir aynı verimi almak mümkün. Vulpix ve Growlithe'ı 45 olana kadar evrimleştirmek olmaz çünkü evrimleşince saldırı öğrenemiyorlar ve evrimleşmemiş hallerinin de starları düşük doğal olarak.

Bulbasaurdır. Venusaur ile vileplume arasındaki en net ayrım frenzy plant. Ayrıca genel olarak bir bitki pokemonu sadece bir düşmanı direkt olarak öldürme üzerine kullanılmaz. Yenemeyeceğin bir düşman olsa bile uyutur zehirler canını çeker kendine alırsın.

Squirtle su özellikleri olarak güçlü olsa da buz anlamında nispeten zayıf bir pokemondur. Zayıf demeyelim ya da su özelliği baskındır. Bu anlamda iki özelliği de barındıran bir lapras daha çok iş görür.

Charmender en güçlü ateşlerden biri kabul. Yalnız ona gelen saldırılar da çok güçlü değildir. İlk ateş saldırısı 5 levelde falan gelen 40 vuran ember. Bir sonraki ateş saldırısı 36 da gelen 90 vuruşlu flamethrower. Fire blast doğal olarak gelmez ateş rozetini aldığın yerde gelir. Bunu başka bir ateş pokemonu da alabilir. Ayrıca flamethrower da coin case Ile alınabilir. Charizardı özel kılan iki özelliği ise blast burn saldırı ve uçma özelliği. Bu sayede daha hızlıdır savaş türüne karşı uçuş özellikleri ile avantaj sağlar. Öte yandan uçuş özelliğine sahip olduğu için örneğin elektrik saldırılarından da hayli zarar görür. Ve bence en önemli kısım ise ateş ile başladığınız zaman önce kaya sonra su sonra da elektrik rozetini almanız çok zor olur. Brook ile karşılaştığınız da habire tek yersiniz geliştirmek için gereken levele sahip pokemonlar da henüz olmadığından uğraşır durursunuz. Starmie meselesine ise hiç girmeyelim adamı canından bezdirir. Alternatifi arcaninedir. En komple pokemonlardan biri. Dezavantajı neredeyse yok gibi.

Here is your anket.

Ya oyunda bile kara kara düşünmeme sebep olan bir şey bunun seçimini yapmak. Şimdi ise tüm jenerasyonların starterlarından birini seçmemiz isteniyor. Eyvah eyvah. Neyse ilk önce oyunlardaki favorilerimi söyleyeyim. :oleyo:

İlk jenerasyonu tüm starterlarla bitirmişliğim vardır. Fakat ilk kez oynadığımda Charmander'ı seçmiştim. İlk GYM lideri Brock olduğu için ateş tipiyle sıkıntı yaşayacağımı zannederken, Charmender level atlayınca bir anda çelik tipi Metal Claw saldırısı açılmış ve içime su serpilmişti. Tabi biraz da animenin etkisiyle duygusal yaklaşıyor olabilirim ama Charmander varken diğerlerini seçesim gelmemişti. :oleyo:

İkinci oyunu da üç starter ile de bitirmiştim sanırım. Fakat her ne kadar güçsüz olsa bile Chikorita bu üçlü arasında en sevdiğim.

Gelelim Hoenn'e. En sevdiğim jenerasyon olur kendileri. O yaşlarda çat pat İngilizce'den anlamaya başladığım için hikayesini de anlayarak, bilinçli bir şekilde bitirdiğim ilk Pokémon oyunuydu. (Ruby'yi bitirmiştim galiba.) Bu oyun çocukken oynadığım oyunlar arasında bana en çok zevk vereni olabilir. Starterlardan Mudkip'in son hali görünüş olarak berbat bence. Fakat Blaziken ve Sceptile ise tam tersine dehşet tasarımlara sahipti. Blaziken her zaman Sceptile'dan daha yakın gelmiştir bana. Hele Speed Boost abilitysi olan bir tane denk gelirse efsane oluyordu. :at:

4. jenerasyonda Chimchar rakipsizdir benim için. Diğer iki pokémonun tasarımları hoşuma gitmiyor. Zaten Chimchar'ın son hali de tam benlik. :oleyo:

5, 6 ve 7. jenerasyonlardan eski oyunlardaki kadar zevk alamadım ben. 5 starterlar konusunda en başarısız oyun bence. Birini seçmem gerekirse Snivy derdim. 6 ve 7'de sırasıyla Greninja ve Decidueye harika tasarımlara sahip. Fakat dediğim gibi oyunlar pek içine çekemedi beni. Bu yüzden bu ikisini seçmeyeceğim. Oyum Blaziken(Torchic)'e. :good:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık