Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Sevdiğiniz Başlangıç Pokemonu

En sevdiğiniz başlangıç Pokémonu Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    77
@Res; ne ara çıktı o oyun?Red, blue, green var da yellowu ilk defa görüyorum, hikayesi nasıl?1-2 yıldır pek takip etmesem de pokemon oyunları üzerine epey ihtisas yaptım.
1998 yılında çıktı.
Renkleri ilk kullanan oyun bildiğim kadarıyla.
Red ve Blue'dan farkları şunlarmış.
Pokémon (anime)ye göre hazırlanmıştır. ( Bu oyunda Lt.Surge'nin bize karşı sadece Raichu kullanması gibi... )
Pikachu ile pokemon eğitmenliğine başlanılır. Üstelik Pikachu oyunda bizi poketopunun dışında bulunmuş halde takip eder. Bu oyunda bizimle aynı yerde pokemon macerasına başlayan rakibimizde ( Bu oyunun anime çeviriminde adı Gary Oak ) Eevee ile pokemon eğitmenliğine başlar.
Bu oyunda 10.seviye Bulbasaur, 10.seviye Charmender ve 10.seviye Squirtle hediye olarak alınır.
Bu oyunda, oyunun anime çeviriminde roket takımının en çok görülen kişileri olan James ve Jessie'de anime çevirimindeki pokemonları ( Koffing, Ekans, Meowth ) ile rastlanır.
Pokemon Red ve Blue'e göre Pokemon, alan çizimleri daha güzel - daha çözünürlüklü haldedir.

Yani firered, leafgreen, heartgold, soulsilver gibi yeniden çekim oyunlardandır ve orijinaldir bildiğin.

Unknown

Animesinden nefret ediyorum ama oyununun hastasıyımdır.

Bulbasaur : Severim de o kadar değil..
Charmander : Charizard dan dolayı hafif bir sevgim var ama artık gına geldi göre göre..
Squirtle : İlk nesilde en sevdiğim pokemondur..

Chikorita : Tiskiniyorum..
Cyndaquil : Aynı şekilde tiskiniyorum.Ama son evrimiyle birazcık olsun tipten kurtarıyorum..
Totodile : Yine bu nesilde en sevdiğim pokemondur..

Trecko : Bu nesilde en severim ama Torchic, Mudkip olduğu için biraz geriye düşüyor.
Torchic : Bu nesilde en sevdiğim pokemondur kendisi..
Mudkip : En şirin başlangıçlardan son evrimide ayrı bir şekil..Torchic le nerdeyse aynıdır benim için..

Chimchar/Piplup/Turtwig : 4. nesil en sevdiğim nesildir.Ayrım yok benim için bu başlangıçların seçimimi bunlardan yapıcam.

Snivy:O kadar sevmem..
Tepig:Son evrimi en itici pokemonlar arasındadır.
Oshawott:Bu nesilde favorimdir..

6. Nesil oynamadığım için yorum yok !!

Seçimim Turtwig den yana..Son evrimi baya etkileyici oluyor ama favorilerim benim için ayrımı yok..

Forumda X&Y oynayan var mı ki? Ben firered'e kadar oynadığım için Charmender dedim. Başlarda ateş tipi bulma yok o yüzden en mantıklı seçime de dönüşüyor ateş tipleri.:)
X&Y oynayabilmek için konsolunun olması lazım daha HeartGold ve SoulSilver bile düzgün çalışmıyor bilgisayarda. Bu arada ateş tipi en kötü başlangıç pokemonu. Başlamak için iyi pokemon Bulbasaur'dır red-blue-green türlerinde. Charmender oynamak daha çok bir zevk meselesidir çünkü sana hiçbir şey katmaz kolaylık olarak. Pokemon liginde bile ilk 3 pokemondan en güçsüz kalanıdır.

Ah Gnc burada olacaktı :/

Croco-Boy

SAYDEK !

Şaka bir yana squirtle candır. Diğerleri bildiğin pokemon yani oyuncak :D

Unknown

X&Y oynayabilmek için konsolunun olması lazım daha HeartGold ve SoulSilver bile düzgün çalışmıyor bilgisayarda. Bu arada ateş tipi en kötü başlangıç pokemonu. Başlamak için iyi pokemon Bulbasaur'dır red-blue-green türlerinde. Charmender oynamak daha çok bir zevk meselesidir çünkü sana hiçbir şey katmaz kolaylık olarak. Pokemon liginde bile ilk 3 pokemondan en güçsüz kalanıdır.

Ah Gnc burada olacaktı :/
Charmander oynayacaksan ilk Gym e kadar Metal Claw açıcaksın..2. Gym de zaten tamamen işe yaramaz oluyor..Bulbasaur da ormanda zorluyor heryer böcek pokemonu kasması zor oluyor orda..Gym yönünden fazla kolaylaşıyor ama normal vslerde zorluyor..Squirtle ilk Gym de rahat 2. gym için bir çimen ayarlıcan yada ormandan Pikachu yakalayacaksın.Hatırladığıma göre Pikachu yakalasak bile o levellerde elektrik saldırısı olmuyordu :D

Charizard a gelince oyunda çok nadir oluyor 2 türe sahip pokemonların avantajlı olduğu. Elektrik/Su gibi..Charizard ın uçan türü olması elektrikten 2x yemesini sağlıyor o kadar başka bir olayı yok..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık