Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En iyi Mentor

En İyi Mentor/ Usta Kim?

• Kullanılan toplam oy
    181
Zeff i eklersem o zaman Zoro nun Dojoda ki hocasını da ekleyeyim.. Herkesin serinin başında birilerinden bir şey öğrendiği biliniyor zaten Sanji konusunda o zaman Vinsmokelere kadar gider yani .. En son eğiteni almak daha mantıklı değil mi?
Haklısın bir bakıma. Ama Zeff bu konuda çok daha ön plana çıkıyor. Zoro'nun hocası onla özel olarak ilgilenmiyordu, yığınla öğrencisiyle topluca uğraşıyordu. Zoro da daha çok kendi çabasıyla gelişiyordu gibi.
Ama Zeff, şahsen ilgilenip tamamen kişisel şeyler öğretiyor ve sahipleniyordu Sanji'yi. Aşçılık ve dövüş, adap ve nezakete kadar her şeyi öğretiyordu.
Bence eklenmesi gerek. Yine de sen bilirsin, konu senin. :D

Zeff nasıl olmaz bu konuda :( Sanji'yi her konuda adam etmek için canını dişine takmış adam.

Aynı şekilde Hiruluk'u da unutmamak gerek.

Reyli hakisi çıkmaya yer arayan bir adama haki öğretmiştir. 1.5 yılda temelleri öğrettiğini söylüyor. Luffy 3 hakiyi de ''orta'' diyebileceğimiz halde kullanıyordu eğitimi bittiğinde. Gördüğümüze göre gearları falan da kendisi bulmuş zaten. Ama girerken de söylediğim gibi Luffyninn hakisi zaten çıkmaya yer arıyordu bu yüzden puanını bir miktar kırıyor ve ortalama üstü bir haki hocası diyorum.

Garp 2 çöpü (gerçi Coby de haki konusunda ciddi potansiyelliymiş) kısa sürede adam edebilmiş. Ama o ilk sıçrama devam edememiş, yavaşlamaya başlamış gibi duruyor. Garpı iyi bir fiziksel eğitmen olarak sınıflandırabiliriz.

An itibarı ile Mihawk bu listedeki en kötülerden sanırsam. Zoro ortalama bir b.haki ve kötü bir k.haki kullanıcısı. Yeni bir kılıç tekniği de henüz bulunmuyor. Sadece olanların geliştiğini görebiliyoruz. Mihawk sadece haki öğretebilmiş gibi. Tabi bu ilerleyen zamanda değişebilir. Ama kötü bir hoca diyerek Mihawkı geçeceğim.

İvankov gene kötülerden. Sanji 2 yıl aradan sonra en çok geride kalan karakter. Ortalama bir k.haki ve gerçekten kötü bir b.hakisi var. Yemek konusunda da bir numarasını göremedik farklı olarak. Korkularından geppo öğrenebilmiş. İvankovu da es geçiyorum.

Dragon listedeki eğitmenler içinde kafası en meşgul olan adam. Diğerlerinin aksine yönetmesi gereken koca bir ordu da var. Diğer yandan ise en çok süre zarfı da kendisine ait. (bunun ne kadarlık kısmı eğitim bilinmese de) Gene potansiyelli birini çok küçük yaşta almış ve gerçekten iyi diyebileceğimiz bir fiziksel yeterlilik ve b.hakiye ulaştırmış. Zira Sabo seride hala kimseden lafını bile duymadığımız değişik b.haki yeteneklerine sahip. Öz möz adam haki felsefesi yapar olmuş. Diğer haki türlerine hakimiyeti ise henüz bir muamma. Bunun yanında iyi bir lider ve kişilik olarak serideki belki en onurlu diyebileceğimiz adama evrilmiş durumda. Dragona çok iyi bir zihinsel - fiziksek ve haki öğretmeni diyebiliriz. Ama en uzun zamana sahip daha önce dediğim gibi o yüzden her puanını biraz kırarak hepsini iyiye çekersem makul olur sanırsam.

Usopp çöptü, hala çöp. Sadece bitkiler konusunda uzman bir çöp olabilmiş. Ve kas yapmış. Onun dışında kendisinde ilerme göremiyorum. Heraclese övecek çok bir şey bulamadığım için onu da sınıfta bırakacağım.

Sıralama yapacak olursam

Garp
Dragon
Rayleigh
Mihawk
İvankov
Heracles

derim. İlk 3 baya yakın yerleri değişebilir.

Abi garp tamam çöpleri adam etmişte şöyle bir durum var. 0 olan birini 5 e getirmek kolaydır. Ama 5 olan birini 6 ya getirmek çok çok daha zor ve meşakkatlidir. Fitness gibi düşünün ilk 1 kaç ay baya gelişirsin ama sonra gelişme baya yavaşlamaya başlar ilerleme fazla olmaz. O yüzden ben garpın en iyi hoca olduğunu düşünmüyorum. Ray biraz daha ağır basıyor. Çünkü o luffyi sadece geliştirmedi. Luffy nin kendini keşfetmesini potansiyalini ortaya çıkarmasına da baya katkı sağladı. Aynı şey zoro içinde geçerli. Bu ikisi dövüş sırasında hafızalarını kurcalayıp hocalarının onlara verdiği tavsiyeleri düşünerek power up kazanıyorlar. Aynı jashuo nın belgeselinde dediği gibi. Hocam bana her şeyi öğretmişti fakat eline bir beyzbol sopası alıp çeneme vurmamıştı ve yerden kalkmamı beklememişti dedi. Yani bazı şeyleri öğretemezsin onu sadece o an yaşarsın ve öğrenirsin. Fakat bazıları hiç bir zaman öğrenemez. İşte bu da eğitimle alakalı. Luffy de zoro da salaktır ama iş savaşmaya geldiğinde analitik düşünüp + içgüdüsel olarak geçmişte öğrendikleri şeyleri kullanmayı ve onu geliştirmeyi iyi beceriyorlar.

Burada olay gelişmesini istemekten geçiyor bence. Bizimkiler gelişmeliydi, gelişti işte kim denk geldiyse. Yer değiştirsek de aynı olurdu.

Shounenleri bazı açılardan günlük hayat gibi düşünemeyiz bu da onlardan birisi. Ama eğer düşünseydik en faydalı olabilecek hoca Mihawk olurdu. Kılıç ustası kılıç ustasını eğitiyor.

Haklısın bir bakıma. Ama Zeff bu konuda çok daha ön plana çıkıyor. Zoro'nun hocası onla özel olarak ilgilenmiyordu, yığınla öğrencisiyle topluca uğraşıyordu. Zoro da daha çok kendi çabasıyla gelişiyordu gibi.
Ama Zeff, şahsen ilgilenip tamamen kişisel şeyler öğretiyor ve sahipleniyordu Sanji'yi. Aşçılık ve dövüş, adap ve nezakete kadar her şeyi öğretiyordu.
Bence eklenmesi gerek. Yine de sen bilirsin, konu senin. :D
Yok canım ekleriz ne olacak :D

Reyli hakisi çıkmaya yer arayan bir adama haki öğretmiştir. 1.5 yılda temelleri öğrettiğini söylüyor. Luffy 3 hakiyi de ''orta'' diyebileceğimiz halde kullanıyordu eğitimi bittiğinde. Gördüğümüze göre gearları falan da kendisi bulmuş zaten. Ama girerken de söylediğim gibi Luffyninn hakisi zaten çıkmaya yer arıyordu bu yüzden puanını bir miktar kırıyor ve ortalama üstü bir haki hocası diyorum.

Garp 2 çöpü (gerçi Coby de haki konusunda ciddi potansiyelliymiş) kısa sürede adam edebilmiş. Ama o ilk sıçrama devam edememiş, yavaşlamaya başlamış gibi duruyor. Garpı iyi bir fiziksel eğitmen olarak sınıflandırabiliriz.

An itibarı ile Mihawk bu listedeki en kötülerden sanırsam. Zoro ortalama bir b.haki ve kötü bir k.haki kullanıcısı. Yeni bir kılıç tekniği de henüz bulunmuyor. Sadece olanların geliştiğini görebiliyoruz. Mihawk sadece haki öğretebilmiş gibi. Tabi bu ilerleyen zamanda değişebilir. Ama kötü bir hoca diyerek Mihawkı geçeceğim.

İvankov gene kötülerden. Sanji 2 yıl aradan sonra en çok geride kalan karakter. Ortalama bir k.haki ve gerçekten kötü bir b.hakisi var. Yemek konusunda da bir numarasını göremedik farklı olarak. Korkularından geppo öğrenebilmiş. İvankovu da es geçiyorum.

Dragon listedeki eğitmenler içinde kafası en meşgul olan adam. Diğerlerinin aksine yönetmesi gereken koca bir ordu da var. Diğer yandan ise en çok süre zarfı da kendisine ait. (bunun ne kadarlık kısmı eğitim bilinmese de) Gene potansiyelli birini çok küçük yaşta almış ve gerçekten iyi diyebileceğimiz bir fiziksel yeterlilik ve b.hakiye ulaştırmış. Zira Sabo seride hala kimseden lafını bile duymadığımız değişik b.haki yeteneklerine sahip. Öz möz adam haki felsefesi yapar olmuş. Diğer haki türlerine hakimiyeti ise henüz bir muamma. Bunun yanında iyi bir lider ve kişilik olarak serideki belki en onurlu diyebileceğimiz adama evrilmiş durumda. Dragona çok iyi bir zihinsel - fiziksek ve haki öğretmeni diyebiliriz. Ama en uzun zamana sahip daha önce dediğim gibi o yüzden her puanını biraz kırarak hepsini iyiye çekersem makul olur sanırsam.

Usopp çöptü, hala çöp. Sadece bitkiler konusunda uzman bir çöp olabilmiş. Ve kas yapmış. Onun dışında kendisinde ilerme göremiyorum. Heraclese övecek çok bir şey bulamadığım için onu da sınıfta bırakacağım.

Sıralama yapacak olursam

Garp
Dragon
Rayleigh
Mihawk
İvankov
Heracles

derim. İlk 3 baya yakın yerleri değişebilir.
Heracles'n dışında objektif bir yorum. Heracles'n üstadın öğretileri sayesinde haki açabildi Usopp. :(

Çöpten çöp öğütücü çıkardı adam. Kömürü sıkıştırıp elmas yaptı!

Yok canım ekleriz ne olacak :D
Çok kibarsın bakıyorum. :d

Ekle bari hareke gelsin. Sonra da "Kureha nerde, Hiluluk nerde, Zephyr Sensei NERDE?" diyenler gelmeye başlar. :D

Heracles'n dışında objektif bir yorum. Heracles'n üstadın öğretileri sayesinde haki açabildi Usopp. :(

Çöpten çöp öğütücü çıkardı adam. Kömürü sıkıştırıp elmas yaptı!

Çok kibarsın bakıyorum. :d

Ekle bari hareke gelsin. Sonra da "Kureha nerde, Hiluluk nerde, Zephyr Sensei NERDE?" diyenler gelmeye başlar. :D
Işte ondan dolayı eklemeyelim, sonu gelmez böyle iyi diğer seçeneği koyayım oraya şey etsinler..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık