Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Güçlü Espada Kimdir?

En Güçlü Espada Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    132
Vaste Lorde'dan Espada olanlardan birisi Grimmijow'dan güçsüz ki. :D Direkt olarak olaya öyle bakmamak gerek.
Neil'i diyorsan o olayı pek hatırlamamakla birlikte sanırım 5 numaralı Espada yenmişti. 5 numaranın ne olduğunu bilmiyorum fakat bu demektir ki numaralar gücü temsil etmiyor. Zaten yanlışım yoksa Cero ile ilgili bir şeye göre numaralıydılar.

@Starrk Ne yazık ki bu konudaki fikrim değişmedi. Önceki yazdıklarımın hala arkasındayım. :)

@Millennium Wizard ben de o zaman şunu sorayım neden Aizen ile savaşırlarken bankai açmadı. Bu söz bizzat Kubo'dan duymadan inanamayacağım bir şey. Hee, bankai açsa ilizyondan dolayı başkalarına zarar verebilirdi dersen yine Aizen ondan daha güçlü olduğunu söylemek mümkün. Bununla birlikte Aizen büyük ihtimalle sıfırıncı takıma kadar evrimleşeceğine inandığı için onlara karşı önlem almadı. Önlem aldığı tek isim Yamajii. Geri kalan herkese Espada gönderdi, Espadalar işe yaramayınca defterini dürdü. Bu adam her şeyi o kadar planlarken Shunsui'yi tehdit olarak görmemiş olacak ki umursamadı. Ayrıca Ichigo'nun o zebellah hali farklı bir seviyeydi. Shinigami zirvesi ve Hollow zirvesi olmasından yola çıkarsak Aizen'in son halinden bir önceki hali yani dangai Icgiho ile savaşırken ki haline denk bile olabilir.

@Kara Kral Büyük ihtimalle Barrangan yıkıcı bir güçle de öldürülebiliyor. İkinci takım kaptanının saldırısından kaçınması ve Aizen'in karşısında pısmasından böyle bir yorum çıkarıyorum. Yıkıcılıkta Lanzadan daha yıkıcı bir cero görmedik. Ayrıca bu adam bunu yaparken görünürde belli bir sınırı da yoktu.

Son düzenleme:
Ulqi farklı seviyede değil.Ulqi vs İçhigo At kral vs Toriko gibi bir şey.At kral Jirounun karşısına çıksa bu kadar rahat yenebilir miydi ?
Toriko o adaya vardığında level 1000 civarıydı. At kral 6000 seviye farkı çok uçuktu. Burada öyle değil ki. İçigo kaptanlardan daha yüksek reiatsuya sahip. Ulqi ise onunla top gibi oynuyor.

Bir de 2. Salınım tüm denklemi bozuyor. Bak yami yapınca 10dan 0 a yükseliyor. En güçlü oluyor. Aizen Ulqinin 2. Salınımını bilse kesin 0 Ulqi olurdu bence.

Starrk tokat manyağı yapar Ulqi'yi.
Starrk önce önündeki kaptanı yensin. :)

Toriko o adaya vardığında level 1000 civarıydı. At kral 6000 seviye farkı çok uçuktu. Burada öyle değil ki. İçigo kaptanlardan daha yüksek reiatsuya sahip. Ulqi ise onunla top gibi oynuyor.

Bir de 2. Salınım tüm denklemi bozuyor. Bak yami yapınca 10dan 0 a yükseliyor. En güçlü oluyor. Aizen Ulqinin 2. Salınımını bilse kesin 0 Ulqi olurdu bence.

Starrk'ın orda herkese solo giriştiğini bilmesem inanırdım :D

Abi cahilliğimi maruz görün ben Espadalarin VL'den evrildiğini burada öğrendim. Hatta seride tek görülen VL'nin Ulqi'nin Ichigo'yu öldürdükten sonra Ichigo'nun büründüğü yaratık zannediyordum. O zaman bu yaratık ne oluyor ve güç bakımından ne seviye de?
Salınımlar önemli. Bu yüzden Ulquiorra ötekilerden farklı gördüğüm bir Espada. Ichıgo'nun o hali Vizardların ulaşamadı bir hollowlaşma. Yani bankaiye sahip ve bununla birlikte hollowlaşmanın zirvesinde. Yani Aizen son hallerine benzer bir noktada. Bu seviyede olan bir kişiye bi zahmet Ulqiorra kaybetsin. Geri kalan hiçbir Espada veya kaptan o haliyle baş edemez bile.
Fakat tam kesişmeyi yani mükemmel birleşmeyi son savaşta Bach ile mücadele ederken yaptı.

İçhigonun reiatsusunun yüksek olması bir şey ifade etmiyor ki kullanamadıktan sonra.Torikonun içinde beyaz şeytan var ama ortaya çıkmaya çalışsa toriko ölür.İçhigonun durumu da bunun gibi bir şey.Hayvan gibi gücü var ama tam efektif kullanamıyor.

Maskeli ve şikai içhigo salınımsız grimmijow ile anca dövüşüyordu.Reiatsusu İçhigodan düşük Şinji ise o grimmijow ile oynadı nerdeyse.Üstelik grimmijowun kolu yoktu.Daha sonra ise içhigo bankai ve maske ile salınımlı ve sağlam bir grimmijow ile anca dövüştü.Grimmijowdan 2 rütbe daha üstün Ulqiorranın İçhigo ile oynaması çok normal.2.salınımında ise yeteneklerinde değişme oluyor gücünde değil.Yani bu şuna benziyor.At kral torkiya hönkürmedi de tükürerek tek attı gibi.Değişen şey saldırının şekli,gücü değil.

Starrk Ukitake,Shinsui ve iki tane eski kaptan ve hollow maskeli adamla dövüştü.Eski iki kaptanı elleri cebinde yendi.

Starkın kapıştığı kaptanlar çerezlikti hiçbirisi bankai bile açmadı.Cerolarını çocuk oyuncağı gibi durduruyorlardı,kurtlarıda hemen öldü.

Neil'i diyorsan o olayı pek hatırlamamakla birlikte sanırım 5 numaralı Espada yenmişti. 5 numaranın ne olduğunu bilmiyorum fakat bu demektir ki numaralar gücü temsil etmiyor. Zaten yanlışım yoksa Cero ile ilgili bir şeye göre numaralıydılar.

@Starrk Ne yazık ki bu konudaki fikrim değişmedi. Önceki yazdıklarımın hala arkasındayım. :)

@Millennium Wizard ben de o zaman şunu sorayım neden Aizen ile savaşırlarken bankai açmadı. Bu söz bizzat Kubo'dan duymadan inanamayacağım bir şey. Hee, bankai açsa ilizyondan dolayı başkalarına zarar verebilirdi dersen yine Aizen ondan daha güçlü olduğunu söylemek mümkün. Bununla birlikte Aizen büyük ihtimalle sıfırıncı takıma kadar evrimleşeceğine inandığı için onlara karşı önlem almadı. Önlem aldığı tek isim Yamajii. Geri kalan herkese Espada gönderdi, Espadalar işe yaramayınca defterini dürdü. Bu adam her şeyi o kadar planlarken Shunsui'yi tehdit olarak görmemiş olacak ki umursamadı. Ayrıca Ichigo'nun o zebellah hali farklı bir seviyeydi. Shinigami zirvesi ve Hollow zirvesi olmasından yola çıkarsak Aizen'in son halinden bir önceki hali yani dangai Icgiho ile savaşırken ki haline denk bile olabilir.

@Kara Kral Büyük ihtimalle Barrangan yıkıcı bir güçle de öldürülebiliyor. İkinci takım kaptanının saldırısından kaçınması ve Aizen'in karşısında pısmasından böyle bir yorum çıkarıyorum. Yıkıcılıkta Lanzadan daha yıkıcı bir cero görmedik. Ayrıca bu adam bunu yaparken görünürde belli bir sınırı da yoktu.
Önceki röportajlara çok eskiden bakmıştım çok önemli şeyler yoktu.Bu röportaj biraz daha yakın tarihli sanırım.Bu bilgiyi duymuştum ama baktığım zaman kaynak bulamamıştım.Şimdi aklıma gelmişken tekrar araştıracağım.Soru cevabın şu şekilde olduğu söyleniyor sen buna bakarak yorumlarsın artık.Neden açmadı dersen sebepleri olabilir.Shunsui'nin bankaisi çevresini de etkiliyor dost-düşman ayrımı yok.Bu yüzden kullanırken etrafta kimse olmamasına dikkat ediyor.Son arcta bunu görebilirsin.Karakura savaşı ise tam bir meydan savaşıydı. Ukitake bankai açmasına da savaşta engel olmuştu.Yani bununla alakalı olabilir hatta bana göre öyle.
Soru - cevap ise şu şekilde :

Kubo answering a fan question as to why Shunsui didn't go Bankai.

Q. Why Kyouraku didn't go Bankai? If he get serious he might defeat Aizen!
A. Shunsui's appeal is not to defeat Aizen. But I let the readers think that 「If he goes Bankai he might be stronger than Aizen」

Çerezlik dediğiniz, ichigo’dan zayıf dediğiniz adamlar shikai’deyken espadalarla çarpışıyor. İchigo bankaide 6’nolu espadanın salınımsız haliyle dövüşemeyen biri.
reiatsu’su bol ama mal. Kontrol edemedikten sonra bi işe yaramaz. Mangada ichigo haricinde hierro’yu kesememe problemi yaşayan kaptan ligi biri olmadı. Zaraki nnoitra’yı başta kesememişti sonra o da ikiye böldü.

@Koca Ana

hollow ichigo o kadar da güçlü değildi. Hougyoku aizen ve dangai ichigo bildiğin tanrılar. Reiatsuları hissedilmiyor. Hollow ichigo o boyuta hala çıkmamıştı. O ligde olsaydı hem ulqiorra hem de diğer karakterler ichigo’nun reiatsusunu hissedemezlerdi.
Onu geçtim o boyuttan biri hala hollow/shinigami boyutundan olan birine cero atmaz.

Ulqiorra base aizen’den güçsüz biri. Aizen’i temel yetenekleri ayrı ligde diye takip etti espadalar.
Dünyada ichigo’nun max gücü için “beni geçiyor olabilir ama aizen-sama’ya tehdit değil” diyordu. Hollow ichigo en fazla base aizen’i alırdı. hougyoku falan çok uçuk bi lig.

Aizen urahara-isshin-yoruichi üçlüsünün saldırılarını bilerek yiyor umutları yok olsun diye. O kadar ayrı ligde ki bişey olmuyor. Bunun üstüne 3-4 kere daha evrimleşti ve sen hollow ichigo o güçtedir diyorsun. Öyle olsa bi hollow’un mızrağıyla boynuzu kırılmazdı ve bayılmazdı.

edit: bu arada cero’ya göre numara verildiği söylenmedi diye biliyorum. Bi forumda falan okumuş olabilirsin. Bu numaraların neye göre verildiği baya tartışılan ve forumlarda karar verilememiş bi konu. Mangada açıklanmamış olması lazım.

Nel yüzyıldan uzun süredir sabit güçteyken diğer espadalar güçlendi. Nnoitra kendi söylüyor bunu. Zamanında nel açık arayla güçlüymüş nnoitra’dan. Double cero’dan tek yemedi diye şaşırıyor. Nnoitra da orda açıklıyor sen yokken ben güçlendim diye. O yüzden 5 nolu espada 3 nolu nel’i alıyordu nerdeyse. Ama grimmjow’dan da güçsüz değildi. Net ichigo’dan daha güçlüydü nel.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık