Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Güçlü Espada Kimdir?

En Güçlü Espada Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    132
@Koca Ana

Sadece grimmjow ve ulqi değil. Harribel’le 1 ve 2 no arasındaki fark da öyle. Byakuya’nın rakibiyle grimmjow ve nnoitra arasındaki fark da öyle. Salınımsız yammyle grimmjow ve nnoitra arasındaki fark da öyle. Çok uçuk.

VL olmasının farkı elbette var. Yazmayı unutmuşum sanırım da iyileşmeyi feda ettiğini düşünürsen baya baya uçuk bi fark olurdu. O zaman vl ve adjuchas arasındaki farkı görmüş olurduk. Ama iyileşme gücünü vermemesine rağmen 2 numara arasındaki fark çok fazla. Yani iyileşme gücünü hiç düşünmesek grimmjow ve ilk salınım ulqi arasındaki farka baksak starrk’la ilk salınım arasında da o kadar fark vardır muhtemelen. Ama burdan sağlıklı bi hesap çıkmaz tabi neyse.

maskeliden kastım maskeli ichigo. Bildiğin hollow maskesi takan. O vaizardlar ichigo gücündeydi muhtemelen. Kaptan ligi karakterler sadece shikai’deyken bile bankai ichigo’dan iyi performans gösteriyorlar çünkü:

-byakuya zommari’yi salınıma zorlarken bankai kullanmadı. Bankaisi salınımlı halini yendi direk.

-zaraki göz bandını çıkarmamışken bile salınımsız nnoitrayı alıyordu.

-toushiro ciddileşmemiş harribel’e karşı shikaide dövüşüyordu (ichigo ciddileşmemiş ulqiyle bankaide dövüşüyor). Harribel ciddileşince toushiro bankai açarken ichigo ciddileşen ulqiye maske takıyor.
Daha sonra harribel buz dağından zayıf bi şekilde çıkınca shikaisiz teğmenler çarpıştı kadınla. Toushiro da bankaisiz dövüştü.

-shunsui salınım bile kullanmadı 1 no’ya karşı ama starrk ciddiyetsiz olduğundan bişey demiyorum ona.
Starrk’ın dövüştüğü adamın shikaisi de tabancalı starrk’a karşı iyiydi.

Tüm kaptan ligi karakterler shikaideyken bankai ichigo seviyesi performans gösterdi yani en az. Starrk’ın dövüştüğü rakipler kaptan ligiydi ve ikisi de shikai’nin üstüne bi de maske taktı. Bu yüzden maskeli ichigo gücünde iki kişi aldı dedim. Shikai=bankai ichigo ise shikai+maske=bankai+maskeli ichigo olur doğal olarak.

İkisini tüm gücüyle yense neyse. Eller cepte bekledi adam. Kendi gücüne baksan yine dediğim gibi salınımsızken bile ichigo’yu şoka sokan hıza sahip. Yani basit bi summoner değil.
________

ulqi bence de ayrı güçte bi varlıktır. Ama bu zafere yetiyor olsa espadalar savaşı kaybetmezdi. Harribel toushiro’dan reiatsu açısından açık ara güçlü bi varlıktı ama yenildi. Toushiro'nun bankai yetenekleri iyiydi.

starrk summoner bi tip olduğu için kendisi zayıf olsa neyse. Ama kendisi de güçlü o yüzden teke tek dövüşte daha iyi göründü bana.

Bu kurtlar 2 vaizardla uğraşacak şekilde dağıldı. Buna rağmen vaizardlar dönüp starrk’a bakamadı bile. “sen kurtları tut ben bu adamı alayım” bi bi fikir atabilen de olmadı. Teke tek dövüşte tüm kurtlar bi kişiye gidecek. Bi de starrk’ın kendisi de çok güçlü. İlk salınımdaki ulqi’den altta değildi kesinlikle (ichigo’nun o hıza verdiği tepkiye bakarsak).
Starrk en azından azcık ulqiyle çarpışabilirse ve bi yandan kurtlar gelip ulqinin kolunu bacağını ısırsa starrk ordan çekilip patlatır zaten kurtları. Üstte yazdığım gibi o kurtlar 2 kişiye dağıldığı halde 2 patlamada mahvettiler vaizardları. Ulqi tek başına yediğinde iyileştiremeyeceği yaralar alacaktır azar azar.

Karakterin özelliği kurt değil. Reiatsuya şekil vermek. Shunsui’ye salladığı kılıcı da reiatsusuna şekil vererek yarattı. Tabi shunsui’nin shikai gücü yüzünden kesme gücünü göremedik de starrk daha neler yaratabilirdi, yarattığı şeyler ne kadar güçlü olurdu hiç bilmiyoruz. Gücünün potansiyeli yüksek. O kılıçlar süper keskindi belki de haberimiz yok.
_________

ulqi’nin farklı güçte varlık olması konusunda sana katılmıyor değilim. Ama o “özel gücü yok” demekten kastım dövüş tarzının basit olması. Gidip statlarına güvenerek dalıyor. İyileşme ona destek sadece.
starrk’ı alırken bi yandan kurtlarla uğraşabilmesi için baya ezici üstünlük kuracak kadar ayrı bi ligde olması lazım. Yani tüm kurtları sallamadan gidip ichigo’ya yaptığı gibi bi vurup uçuracak güçte olsa neyse ama o kadar da ayrı ligde gözükmedi bana. Zaten eşitlerken bi salınım daha açsa anca olur bence o.

Kurtlar Barragana yaklaştığında Barraganın gücü sayesinde yok olabilirse 1. sırada Barragan vardır, yoksa Starrk vardır.
Ulqiorra 2. salınım olmadan mücadele bile edemeyebilir bu ikisiyle.
Ayrıca İchigonun hollow halinin dangai halinden bariz bir şekilde güçsüz olduğunu düşünüyorum. Bana o formdayken starrk la kapışsaydı ulqiorra gibi ezemezdi gibi geliyor. Hatta Barragan için de geçerli o hali. Zaten kontrolden çıkmıştı akıl edip sadece uzaktan cero atıp barraganla arasındaki mesafeyi korumaya çalışacağını hiç zannetmiyorum, ne starrk ı ne de barraganı alamama ihtimali var.
Ulqiorra 2. salınımıyla 3. sırada yer alır ama daha fazlası olamaz heralde. Karizmasının yeri baki tabi :)

Yav neyse birşey demiyorum :D yüz kere anlattık bunları.İsteyen Bleach alternatif mangasını kendisi çizip öyle kabul edebilir.Daha önce net kaynak ile tasdik edemediğim için paylaşmamıştım ama Kubo röportajda okuyucularının Shunsui'nin bankai ile Base Aizen'i sanırım mağlup edebileceğini düşünmelerine izin verdiğini söylemiş.Farklı platformlarda geçen bir iddia tartışılan bir konu.Yani adamın ne kadar güçlü olduğunu anlamıyorsunuz Starrk bu adama karşı dövüştü.

Abi cahilliğimi maruz görün ben Espadalarin VL'den evrildiğini burada öğrendim. Hatta seride tek görülen VL'nin Ulqi'nin Ichigo'yu öldürdükten sonra Ichigo'nun büründüğü yaratık zannediyordum. O zaman bu yaratık ne oluyor ve güç bakımından ne seviye de?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık