Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] EMS Madara vs. EMS Itachi

Madara vs İtachi kim alır?

• Madara

Kullanılan: 88 79.3%
  • İtachi

Kullanılan: 23 20.7%

• Kullanılan toplam oy
    111
Düşman olurlardı.

Birisi klanını Konoha'dan ön planda tutuyor,diğeri ise tam tersi.
Vallaha,uchihalar zetsu tarafından kandırılıkdıkları için hepsinin amacı çöp oldu bence.

Yani kim haklı,kim haksız çok bakamıyorum.

Evet,Birbirlerine düşman olurlardı muhtemelen.

Hala bilgisizliğinle konuşmaya çalışıyorsun.Gerçi bu doğru olmadı.Çok bildiğin için yanılıyorsun.Susano formunun Ems veya MS ile alakası yok.Gözsüz Madara susano açıyordu.Klonları ikinci seviye susano kullanabiliyordu.Perfect sussanoyu ise sadece kendisi kullanabiliyordu.Ha söylediğin şeyin mangadan doğruluğunu teyit eden bir manga sayfası varsa at kabul edelim.

İtaçi çakrasız değil tabiki fakat bu adamların yanında bildiğin çakra fakiri.Yukarıda teknik farkını atmış birisi.Katon boyutları ile bile fark belli oluyor.Yaş mevzusundan gideceksen şaringansız kakaşi var ortada.Bir de şaringanı olsa kim bilir neler olacak.

Nidaime kendisinin nasıl yenilecegini salağa anlatır gibi anlattı.Ha Madara anlatsa bile İtaçi yenemez.O kudreti yok çünkü.

Hakkaten okuduğunu anlayamıyormuşsun.Bir tarafta rakibinin tüm gücünü ve yeteneğini bilen ve ona göre plan yapan Şikamaru var.Diğer tarafta ise Madarayı tanımayan,yeteneklerini bilmeyen İtaçi var.Obito itaçi için beni Madara sandığından yanıma yaklaşmıyordu diyor.Batman olan itaçi değil burada.Şu iki durumu mantık çerçevesinde karşılaştır diyeceğim ama senin için zor olacak.
Öncelikle susanoo'yı aktive etmek için ms ve ems gerekiyor. Susanoo üçüncü göz görevi görüyor. Madara kendi bedeninde o gücü aktive etmiş biri. Madem gözle alakası yok önüne gelen herkes Susanoo açsın öyleyse.

Kakashi'nin Sharingan'ı kullanınca Susanoo açması da sana örnek olarak yeter. Perfect Susanoo açması dediğim gibi Rikudou Sennin'in saf çakrasıyla alakalı. Buraya resim atamıyorum, bilmiyorum nasıl atıldığını. Video ve sayfa paylaşabiliyorum ama şu anda iş yerindeyim. Sasuke vs İtachi mücadelesinde bununla alakalı bir resim var ama şu anda ona giremiyorum. Susanoo'nun aktive olması için Mangekyou Sharingan'ın aynı bedende olması lazım yani onca zaman zarfında Obito ve Kakashi o yüzden Susanoo kullanamadılar. MS açtığın zaman Susanoo'nun küçük formu ortaya çıkıyor EMS açtığın zaman büyük formu ortaya çıkıyor. Sasuke ve Madara bu yüzden açabildiler. Madara'nın gözler olmadan Susanoo kullanması da zaten bu yüzden. Susanoo üçüncü göz. Ms açtığın anda bu aktive oluyor ems olduğu zaman sonsuz ışığı yakalıyor Susanoo. Sasuke vs İtachi mücadelesinde İtachi sonsuz ışığım olacaksın dediği sahnede arkasında Susanoo beliriyor. Susanoo'da 4 göz var. İkisi boş duruyor ikisi dolu. Eğer ms açmış başka bir gözü aynı kandan olmak şartıyla takacak olursa Full Susanoo aktive oluyor. Göz böylelikle ışığını da kaybetmiyor.

İtachi'in kullandığı Katon'la, Madara'nın kullandığı Katon aynı Katon değil ki! İtachi, Katon Goukakiyuu No Jutsu kullanıyor. Madara'ysa Katon Goukamekyakuu kullanıyor. Katon'un büyüklüğüne göre mi aralarındaki güç farkını ölçüyorsun. Aynı sahnede Obito'da, Katon Bakufu Rambu yapıyor. Madara'nın tekniği kadar büyük. Şimdi Obito, Madara ayarında mı oldu o zaman. Kakashi'nin o yaşta o kadar yükselme sebebini Hiruzen kendisi söyledi savaşın içindeydik o yüzden o kadar çabuk yükselmesine izin verdik diye. Ne alakası var. İtachi akademiden mezun olduğunda henüz Sharingan'ını aktive etmemişti ne alaka Sharingan'ı olsa daha neler olacaktı demişsin. Kakashi bir efsanenin, Hatake Sokumo'nun evladı zaten. Beyaz diş klanına mensup olduğu için zaten babası gibi elit bir ninja.

Ne fark eder aradaki güç farkına rağmen yine de Nidaime Mizukage'yi yenmeyi başardı. Halen İtachi'nin kudreti yok diyorsun. İtachi serinin zirvesini elinin tersiyle itmiş biri. Gücün insanı nasıl yozlaştırdığını kavramış ve güç peşinde koşmamıştır. Susanoo'sundaki Yata aynası bütün taijutsuları ve ninjutsuları geri teptirecek bir Sakegari Silahı ya da kalkanı, her iki görevi de görüyor zaten. Aynı şekilde Totsuka kılıcı da delip geçtiği her şeyi mühürleme yeteneğine sahip.

Bana diyene bak, okuduğunu anlamayan sensin. Shikamaru'nun düşmanını analiz ettiğini ve yeteneklerini bildiğini söylüyorsun. Bende seri boyunca İtachi'nin de rakiplerini analiz etmeden savaşmadığını söylüyorum ama dinlemiyorsun bile. İtachi, Madara'nın yeteneklerini bilmeden öylece bodoslama dalacak biri değil. Aristo'ya felsefe dersi verecek kadar da yetkin ve hayatı gözlemlemiş biri. Ayrıca nereden uyduruyorsunuz bilmiyorum ama Obito'nun, İtachi için böyle bir sözüne ben şahit olmadım seri boyunca. Şu sözünü iyi hatırlıyorum; "İtachi, kendisi hakkında bu kadar bilgi sahibi olduğumu bilseydi şimdiye çoktan ölmüştüm" demişti. Batman ile ilgili verilen örneğin Süpermen'le aralarında boyutlar arası fark olsuğu halde düşmanını analiz edip Süpermen'e kök söktürmesiydi.

Söylediklerimi mantık çerçevesinde karşılaştır diyeceğim ama altında ezilmenden korkuyorum.

Vallaha,uchihalar zetsu tarafından kandırılıkdıkları için hepsinin amacı çöp oldu bence.

Yani kim haklı,kim haksız çok bakamıyorum.

Evet,Birbirlerine düşman olurlardı muhtemelen.
Zetsu olayı olmasaydı da bence uchihalar haksızdı.

Madara'nın derdi kendi klanın Konoha'yı yönetmesiydi.

Köydeki diğer klanlarda uchiha'yı sevmediği için Madara hokage seçilmedi.

Sonra zaten Hashirama ile savaştı vs...

Itachi değil de Obito bence Madara'yı yenebilirdi, Obito'nun Itachi için benim yeteneğimin sırrını bilse beni öldürebilirdi demesi de bence alt yapısı olmayan o sahnede Itachi de çok büyük adammış dememiz için yazılmış bir söz.

Obito’nun gücünü bilince konan öldürüyordu nerdeyse.

İtachi orda yaşamıyor bile. 1 vs 1 gücüyle alakalı değil. Amaterasu öldürür sanıp amaterasu koymuş ama obito ölmedi. Amaterasu’dan kurtulabildiğini bilse başka bişey koyarmış demek ki.

Ne koysa obito yermiş o net. Sadece obito’yu öldürecek bişey koyması gerekiyordu. Yerde halsiz yatan sasuke’den bi dojutsu yemek aklının ucundan geçmemiş.

Obito’nun gücünü bilince konan öldürüyordu nerdeyse.
Sadece gücünü bilmek değil.

Gücünü yıllardır biliyor, yıllarca süren hazırlık yapıyor. Hazırlığı kendi topraklarında devasa bir alanda yapıyor .600 Milyar Patlayıcı Kağıt (600 Milyar El Bombası işte) yığıyor denize ve Obito da o denizin üzerine geliyor da anca o neredeyse öldürme senaryosu yaşanabiliyor :D :D

Gücünü bildi diye değil yani.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık