Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda Övme

Konuyu hortlatmak gibi olacak belki ama yiğidi öldürüp hakkını vermek lazım. Oda sana çok kızdım, sövdüm ama mangada 844. bölümde döktürmüşsün. Sanji'nin durumunu ve Nami'nin ve özellikle Luffy'nin tepkilerini inanılmaz yazmışsın. Kalemine sağlık :sapkali:

• Raizo-dono is safe mevzusundaki yazdığı olay.
  • Merry'nin cenazesi. Bi gemiye duygusala baglatmak. Cogusu yapamaz.
  • Zoro'nun TB'deki "nothing happened" olayı. Sanji de öne atılması falan
  • Ace öldükten sonra Dadan - Garp - Makino arasında geçen muhabbeti yazarken. Fiyuuuu. Garp'i hem suçlayan hem savunan kesimi oraya karakter bazında koyması
  • Celestial ... kişileri yüzünden yapılan Balık adam - Insan irkciliklarinin yorumlanmasi
  • One Piece'i yazması ve hâlâ devam ettirmesi :D

İyidir iyi babasını da tanırdım iyi adamdı.

Ama şu hafıza kaybetme olayını hiç yakıştıramadım. Hani yazarı Oda olmasa şaşırmazdım klasik senaryo derdim ama Oda’ya hiç yakıştıramadım nedense. Yinede bir olay yüzünden kötüleyecek değilim iyidir iyi.

Son düzenleme:
Bazı zamanlar One Piece'i, manga dünyasının ''Yaşayan efsanesi!'' gibi bir isimle anılacak bir manga yapabileceği halde bunu yapmadığı için kendisine kızıyorum, hem de baya baya kızıyorum!

Kızıyorum ama üstünkörü baktığında saçma sapan gibi duran şu yüz ifadesine, gülmekle ağlamak arasındaki telaşlı bir insanın yaşadığı şok anını öyle büyük bir ustalıkla yansıtıyor ki bu ve buna benzer çizimleri için bu adama gerçekten saygı duyuyorum.

Son düzenleme:
Oda'nın sabrına hayranım. Her şeyden önce fanların istediğini vermiyor. Çoğu Mangaka'nın bir sınırı vardır. Bir yere kadar sıkar sıkar sonra istenileni fazlasıyla verir... O ara bir heyecan yaşarsın. Vay be sonunda ana karakteriniz istediğiniz yere gelmiş amacını başarmıştır. Gelişmiştir, güçlenmiştir ya da hikaye her ne ise onda güzel bir adım atmıştır. Ama bu heyecan o bölümden sonrasında biter. OP'ta bu böyle değildir. Seriyi güncel okurken iyice sıkılırsın. Bir sürü gereksiz ayrıntı var dersin. Bu karaktere neden bu kadar yer ayırıyor, hadi olayları hızlandır, şu sahnelere geç diye istersin. Oda bir türlü geçmez. Sonrasında istediğin yerlere doğru seri yaklaşmaya başlar, sen de sevdiğin karakterden büyük şeyler beklersin. Bu beklenti içerisinde olursun çünkü serinin elbet, eninde sonunda hikayesinin o olduğunu bilirsin. Ama Oda kolaya kaçmaz... Bir hayal kırıklığı yaşarsın. 900 küsür bölüm oldu diye söversin.:D Demek istediğim şu ki Oda her zaman okuyucusunu şaşırtır. 900 küsür bölüm oldu hala daha şaşırtıyor. OP'un her bir arc'ı kendi içinde olabildiğince iyi işlenir. Yan karakterlerin, baş düşmanların hakkı verilir. Sonrasında geriye bakıp seriyi bir bütün olarak okuduğunda Oda'nın nasıl ilmek ilmek seriyi dokuduğunu anlarsın.

Demek istediğim Oda sıkar sıkar öyle bir patlar ki...:D

Bu dediğin şeye biz seriyi inek gibi sağmak diyoruz ama olsun. :hhh:
Oda'nın sabrına hayranım. Her şeyden önce fanların istediğini vermiyor. Çoğu Mangaka'nın bir sınırı vardır. Bir yere kadar sıkar sıkar sonra istenileni fazlasıyla verir... O ara bir heyecan yaşarsın. Vay be sonunda ana karakteriniz istediğiniz yere gelmiş amacını başarmıştır. Gelişmiştir, güçlenmiştir ya da hikaye her ne ise onda güzel bir adım atmıştır. Ama bu heyecan o bölümden sonrasında biter. OP'ta bu böyle değildir. Seriyi güncel okurken iyice sıkılırsın. Bir sürü gereksiz ayrıntı var dersin. Bu karaktere neden bu kadar yer ayırıyor, hadi olayları hızlandır, şu sahnelere geç diye istersin. Oda bir türlü geçmez. Sonrasında istediğin yerlere doğru seri yaklaşmaya başlar, sen de sevdiğin karakterden büyük şeyler beklersin. Bu beklenti içerisinde olursun çünkü serinin elbet, eninde sonunda hikayesinin o olduğunu bilirsin. Ama Oda kolaya kaçmaz... Bir hayal kırıklığı yaşarsın. 900 küsür bölüm oldu diye söversin.:D Demek istediğim şu ki Oda her zaman okuyucusunu şaşırtır. 900 küsür bölüm oldu hala daha şaşırtıyor. OP'un her bir arc'ı kendi içinde olabildiğince iyi işlenir. Yan karakterlerin, baş düşmanların hakkı verilir. Sonrasında geriye bakıp seriyi bir bütün olarak okuduğunda Oda'nın nasıl ilmek ilmek seriyi dokuduğunu anlarsın.

Demek istediğim Oda sıkar sıkar öyle bir patlar ki...:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık