Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Edward Newgate †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 402 88.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 51 11.3%

• Kullanılan toplam oy
    453
Mangada veya SBS'de bu konu açığa kavuşsun da öyle bakalım. Diğer yerlere güven olmuyor.
Sen bilirsin tabiki, Oda tayfalarını ve Rogerla kendisini denk çizmişken, Denk deyip geçmek daha mantıklı geliyor bana. Benim uzun zamandır bildiğim bilgiydi de bu kadar karşı çıkılması da garibime gitti. Ben hiçbir manga serisinde "En Güçlü" ünvanına sahip birini "En Güçlü" görülmediğini görmemiştim. Çok garip geliyor bana

Newgate en güçlü, biri çıkıp diyor Roger ve Newgate'in denklikleri bozulacaksa üstün gelen taraf Roger olur. :D

Kaido yaşayan en güçlü Korsan
Yoo Şenks :d

Vivre cardlar da "canon" değil mi?
Daha önce yanlış bilgi verdiği olmuştu ama.
Sen bilirsin tabiki, Oda tayfalarını ve Rogerla kendisini denk çizmişken, Denk deyip geçmek daha mantıklı geliyor bana. Benim uzun zamandır bildiğim bilgiydi de bu kadar karşı çıkılması da garibime gitti. Ben hiçbir manga serisinde "En Güçlü" ünvanına sahip birini "En Güçlü" görülmediğini görmemiştim. Çok garip geliyor bana

Newgate en güçlü, biri çıkıp diyor Roger ve Newgate'in denklikleri bozulacaksa üstün gelen taraf Roger olur. :D

Kaido yaşayan en güçlü Korsan
Yoo Şenks :d
Aşağı yukarı denktirler bence zaten. Roger az bir farkla öne geçiyordur. (Vivre Card'ı canon saymıyorum dediğim gibi.)
Bir de Oda'ya güven olmadığı için insanlar unvanları bir yere kadar ciddiye alıyor. Kutucukta yanlış bilgi verdiğini hiç görmemiş değiliz sonuçta.

Adamın övülme sebebi bile Roger ile dövüşüb hayatta kalması. Roger'dan güçlü olamaz.
Roger=Garp=>Wb=Sengoku'dur efsanelerin güç dengesi.
Wb=Roger>Garp, Garp niye bu kadar seviliyor veya övülüyor cidden anlamıyorum. en büyük ideali Rogar'ın peşinden koşmak olan Rogar ölünce amacı veya bir gayesi kalmamış avel avel dolaşan bir karakter. kaldı ki dediğin gibi Wb'den güçlü olsaydı Mf savaşında torunun ölümüne yol açan adamı (Teach'i) ya tek yumrlukta yakalar veya öldürürdü, kaldı ki O Güçsüz dediğin wb'nin %99 ölüsü iki vurdu Teach'e, Shanks geldi diye bizim şanlı garp'ımız Teach'e dokanmadı diyorlar ona daha çok gülüyorum, Teach Sengoku ve Garp'ın önünde show yaptı resmen sonra elini kolunu sallaya sallaya gitti.

Wb=Roger>Garp, Garp niye bu kadar seviliyor veya övülüyor cidden anlamıyorum. en büyük ideali Rogar'ın peşinden koşmak olan Rogar ölünce amacı veya bir gayesi kalmamış avel avel dolaşan bir karakter. kaldı ki dediğin gibi Wb'den güçlü olsaydı Mf savaşında torunun ölümüne yol açan adamı (Teach'i) ya tek yumrlukta yakalar veya öldürürdü, kaldı ki O Güçsüz dediğin wb'nin %99 ölüsü iki vurdu Teach'e, Shanks geldi diye bizim şanlı garp'ımız Teach'e dokanmadı diyorlar ona daha çok gülüyorum, Teach Sengoku ve Garp'ın önünde show yaptı resmen sonra elini kolunu sallaya sallaya gitti.
- Gücünden dolayı Hükümet bile sesini çıkaramamış.
- Roger ile gelmiş geçmiş en güçlü Korsan tayfasını yok etmiş sen hala Teach diyorsun hikaye olarak Teachin yaşaması gerekiyordu öyle oldu.
- Roger, sen ve ben bir çok kez birbirimizi ölümün kıyısına getirdik diyor.
- Beyazsakal, Roger, Shiki, Garp, Sengokuyu dönemin zirvelerinden sayıyor

Bir denizcinin en tepe karakterler arasında sayılması için Mangakanın daha ne çizmesi gerekiyor.

- Gücünden dolayı Hükümet bile sesini çıkaramamış.
- Roger ile gelmiş geçmiş en güçlü Korsan tayfasını yok etmiş sen hala Teach diyorsun hikaye olarak Teachin yaşaması gerekiyordu öyle oldu.
- Roger, sen ve ben bir çok kez birbirimizi ölümün kıyısına getirdik diyor.
- Beyazsakal, Roger, Shiki, Garp, Sengokuyu dönemin zirvelerinden sayıyor

Bir denizcinin en tepe karakterler arasında sayılması için Mangakanın daha ne çizmesi gerekiyor.
Ben gücüne bir şey demiyorum, Güçlü ama Wb'den daha güçlü değil bu bir gerçek Wb'nin gücü hakkında senin yazdığın maddelerden daha fazla somut kanıt var Mangaka'nın kendi verdiği ünvan var Roger yaşadığı zamanda bile, ona rağmen Wb'den güçlü deniyor ben ona değiniyorum.

Wb'den güçlü olsaydı Mf savaşında torunun ölümüne yol açan adamı (Teach'i) ya tek yumrlukta yakalar veya öldürürdü
Aynen reis Teachi MF de öldürsün istiyorsan seriyide 700. chapterı göremeden bitirelim.
Şu güç üçlüsünede ayrı bir tilt olurum her zaman, Roger bile adamın gücünü kabul ediyor nerdeyse birbirimizi öldürücektik diyor. Neden yakalamadı edebiyatlarını bir kenera bırakalım Garpın Rogerı yakalaması için Rogerla ölümüne bi dövüşe girmeleri ve günlerce süren dövüşüsün sonunda kazanması gerekiyor. Bu kadar ağır bir dövüşe girselerdi kazananda kaybedende zaten sakat kalırdı. Sadece Garpın vücudunda ciddi bir yarasının olmamasından (aynı argüman Roger içinde geçerli) birbirleriyle ölümüne kapışmadıklarını söyliyebilirz muhtemelen WB gibi 2 çakışıp geçiştirmişlerdir. Son olarak aga Garp kendi döneminin en zirve marinesi e o dönemde Roger ve WB tek zirve adam değildi (Xebec,Shiki) bu kadar zirve güçte korsan varken aynı onların seviyesinde bir zirve marinenin olmaması ne kadar mantıklı?

Aynen reis Teachi MF de öldürsün istiyorsan seriyide 700. chapterı göremeden bitirelim.

Şu güç üçlüsünede ayrı bir tilt olurum her zaman, Roger bile adamın gücünü kabul ediyor nerdeyse birbirimizi öldürücektik diyor. Neden yakalamadı edebiyatlarını bir kenera bırakalım Garpın Rogerı yakalaması için Rogerla ölümüne bi dövüşe girmeleri ve günlerce süren dövüşüsün sonunda kazanması gerekiyor. Bu kadar ağır bir dövüşe girselerdi kazananda kaybedende zaten sakat kalırdı. Sadece Garpın vücudunda ciddi bir yarasının olmamasından (aynı argüman Roger içinde geçerli) zirve seviye güçte birileriyle ölümüne kapışmadılarını söyliyebilirz muhtemelen WB gibi 2 çakışıp geçiştirmişlerdir. Son olarak aga Garp kendi döneminin en zirve marinesi e o dönemde Roger ve WB tek zirve adam değildi (Xebec,Shiki) bu kadar zirve güçte korsan varken aynı onların seviyesinde bir zirve marinenin olmaması ne kadar mantıklı?
Siz mangada'ki olayları kendini istedeğiniz yöne çekiyorsunuz bende kendi istediğim yöne çekiyorum, o zaman hikaye biter moduna giresek daha neleri tartışırız burada herkes istediği şekilde yorumlar biri çıkıp der o zaman hikaye gereği Rogar, Garp'a o sözleri söyledi kaldı ki daha aralarındaki savaştan hiç bir şey görmedik hangi şartlar'da ne zaman, nasııl oldu, ben garp güçsüz demiyorum kesinlikle zirve 5 de, ama Garp > Wb denilmesine karşıyım

Ben gücüne bir şey demiyorum, Güçlü ama Wb'den daha güçlü değil bu bir gerçek Wb'nin gücü hakkında senin yazdığın maddelerden daha fazla somut kanıt var Mangaka'nın kendi verdiği ünvan var Roger yaşadığı zamanda bile, ona rağmen Wb'den güçlü deniyor ben ona değiniyorum.
Ha anladım. Roger, Xebec, Garp, Newgate kafa kafaya karakterler insanlar birini birinden üstün görebilir.

*He garned the title "Strongest Man in the World" before even the late Pirate King Gol D. Roger's Death.*

Wiki'nin kaynağı;
Vivre Card - One Piece Visual Dictionary (Card #0270), Information about Whitebeard is revealed.
@Solid Snake reis sence, One Piece Fandom'un canon olarak saydığı Vivre Cardları ne kadar ciddiye almalıyız ? Ben Manga ve Sbs dışında kaynaklara çok hakim olmadığım için daha önce yanlış bilgi verip vermediği hakkında bir bilgimde yok. Bu konuda bir fikrin var mı

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık