Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Donquixote Rosinante †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 223 81.1%
  • Sevmem

Kullanılan: 52 18.9%

• Kullanılan toplam oy
    275
Şu konudaki mesajları hayretle okuyorum vallahi. OP evreninin en büyük hainini el üstünde tutuyorlar ya dilim tutuldu resmen. Rosi öyle bir haindir ki, Tarkan Rosi'nin yaptıklarını görse Kostok'un elini öper, kıymetini bilememişiz derdi. Dressrosa bölümlerini Atatürk zamanına ışınlasak Vahdettin'i sürgün etmezlerdi, o derece büyük haindir Rosi. :)

Babasını gözünü kırpmadan vuran adama az yapmış diyebilir miyiz ? Dof babasını öldürmüş olmasa sana hak vericem ama yok.
Babası anasını öldürdüğü için iyi yapmıştır Doflamingo sama. Bir kere daha olsa bir daha yapar. :)

Dof'un babasına laf ediliyor görüyorum. :S

Orada ki olaylar bile Dof'un salaklığı yüzünden başlıyor, millete ''ben kutsalım, şöyleyim, böyleyim, önümde eğilin, saygı duyun'' gibi boş beleş şeyler söylüyor. Millet de zaten kutsallara gıcık yürüyorlar bunların üzerine sonra. O noktadan önce böyle bir şey var mı? Adam zaten iyi düşüncede olan, çocuklarını da bu mertebede yetiştiriyor ki Rosinante'nin iyi olduğu gerçeği de ortada. Fakat Dof tamamen farklı bir yapıda geliyor, bu noktada da olaylar patlak veriyor.

Yani aile aslında normal hayatında bile zenginlik, rahat içinde yaşayacakken yine Dof'un andavallığı sebebiyle kaçak, kötü bir hayat sürmek zorunda kalıyorlar. O kadar değerli eşyaları altınları bile gösterdiler buna vutgu yaptılar. Görende Mariejois'den elleri boş gelmişler çöplükte yaşamaya başlamışlar sanır, dünya zenginlik içinde geldiler aşağıya zaten. Fakat sonrasında olan şeyler durumları bozdu...
Peki bunlar Dof'un çocuk olmasından dolayı olmasın. :) Adam o sırada çocuk yahu, her lafı eder, Dof bebekken aşağı inseler tamam ama Dof o yaşına kadar zenginlik ve kutsallık içinde büyümüş, kutsalım der tabi, öyle yetiştirmişler öyle diyor. :)

Peki bunlar Dof'un çocuk olmasından dolayı olmasın. :) Adam o sırada çocuk yahu, her lafı eder, Dof bebekken aşağı inseler tamam ama Dof o yaşına kadar zenginlik ve kutsallık içinde büyümüş, kutsalım der tabi, öyle yetiştirmişler öyle diyor. :)
Bak bu da Dofcularin güzel bir bahanesi... :D

Sen "Ben kutsalım, özelim" diyecek kadar kendinin ne olduğunu bilen, babanın kellesini Mariejois'e kadar kesip götürüp af dileyen birisin. Fakat diğer noktalara gelince fanların "Dof çocuktu o yüzden öyle yaptı" diyor. :S

Dof'un bebekken inmesinin bir alakası yok. Dof'a babası bunları söylüyor zaten, yani hayatta her şeyi sen bebekken mi öğreniyorsun? Aksine Dof'un yaşında sana denilen şeyleri yaparsın ya da yapmazsın. Dof'a da babası bunları diyor ama umursamıyor, sonucu da sonrasında geliyor zaten.

Yani babasının kellesini alıp Mariejois'e götürüp af dileyen biri için "Çocuktu aklı etmiyordu" gibi boş bahanelere gerek yok.

Sen "Ben kutsalım, özelim" diyecek kadar kendinin ne olduğunu bilen, babanın kellesini Mariejois'e kadar kesip götürüp af dileyen birisin. Fakat diğer noktalara gelince fanların "Dof çocuktu o yüzden öyle yaptı" diyor. :S

Dof'un bebekken inmesinin bir alakası yok. Dof'a babası bunları söylüyor zaten, yani hayatta her şeyi sen bebekken mi öğreniyorsun? Aksine Dof'un yaşında sana denilen şeyleri yaparsın ya da yapmazsın. Dof'a da babası bunları diyor ama umursamıyor, sonucu da sonrasında geliyor zaten.

Yani babasının kellesini alıp Mariejois'e götürüp af dileyen biri için "Çocuktu aklı etmiyordu" gibi boş bahanelere gerek yok.
Doffycilerin Doffy'yi savunma şekilleri şaşırtmıyor.
Adam ailesinden iki kişiyi keyfen öldürüyor. Haklıydı diyorlar.
Başkalarını kurtarmaya çalışan insanları ise aileye ihanet etmekle suçluyorlar.
E aile o kadar dokunulmaz madem adam ailesinden iki kişiyi öldürmüş.
Onlarda adam haklı.
Bu böyle döne döne gidiyor.
Doffy'nin aksiyonlarında Doffy önemli.
Doffy'ye karşı aksiyonlarda aile önemli.

Çocuğa 12 yaşına kadar sen kutsalsın, özelsin, diğerleri köle demişler, çocuk tabi ki bunları söyleyecek. Bunları söylemesi o bilinçte olduğunu göstermiyor.

Diğer hususta bu çocuk babasını öldürdüğünde yanında trebol, pika gibi yetişkinler var. Mariejoise gitme fikrini onlardan da almış olabilir. Olmasa dahi mantık gayet bir çocuğun düşünebileceği kadar basit. Size ihanet eden babamdı, öldürdüm statümü geri verin diyor.

Dof eğer kutsal olarak büyümese kutsalım ben diyerek gezmez. Bu kadar basit yani. Bebekken babası aşağı inse normal bir çocuk olarak büyüyecekti. Sen kutsal olarak büyütürsen öyle devam ettirmen gerekir. İstediği kadar laf anlatsın Homin, o çocuk babasının salakligi yüzünden statü kaybettiğini görüyor, eskiden hükmederken aşağıladıklarıyla yaşamaya zorlandığını görüyor, annesinin babası yüzünden öldüğünü görüyor. Sonra niye babasını öldürdü, he canım. :)

Çocuğa 12 yaşına kadar sen kutsalsın, özelsin, diğerleri köle demişler, çocuk tabi ki bunları söyleyecek. Bunları söylemesi o bilinçte olduğunu göstermiyor.

Diğer hususta bu çocuk babasını öldürdüğünde yanında trebol, pika gibi yetişkinler var. Mariejoise gitme fikrini onlardan da almış olabilir. Olmasa dahi mantık gayet bir çocuğun düşünebileceği kadar basit. Size ihanet eden babamdı, öldürdüm statümü geri verin diyor.

Dof eğer kutsal olarak büyümese kutsalım ben diyerek gezmez. Bu kadar basit yani. Bebekken babası aşağı inse normal bir çocuk olarak büyüyecekti. Sen kutsal olarak büyütürsen öyle devam ettirmen gerekir. İstediği kadar laf anlatsın Homin, o çocuk babasının salakligi yüzünden statü kaybettiğini görüyor, eskiden hükmederken aşağıladıklarıyla yaşamaya zorlandığını görüyor, annesinin babası yüzünden öldüğünü görüyor. Sonra niye babasını öldürdü, he canım. :)
Babası böyle mi demiş sence yoksa öyle olduklarını kendi mi düşünmüş? Adam eskiden buyana normal oldukları düşündüğünü bile söyledi yahu. Sizde ''Dof'a öyle öğretmişler öyle olmuş'' demeye getiriyorsunuz. Rosinante niye öyle olmamış? Dof benzer yaşlarda aynı düşüncelere varırken Rosinante varmıyor ne hikmetse? :D

Babası Dof'u ''Sen kutsalsın, özelsin'' diye yetiştirmiyor. Adam ayrılırken bile Mariejois'den normal biri olduğunu düşündüğünü söylüyor, fb'lerde bile Dof'a bu konuda söylemleri var adamın...

Bak sen ihtimallere giriyorsun onlarla olabilir diye. Adam bunu ''Yaptık, götürdük'' diye söylemiyor ''Yaptım, götürdüm'' diye söylüyor. Yani olayı yine Dof tayfasının üstüne atıyorsunuz ya farklı konularda... :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık