Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Dokuz Kızıl Kın'a Kim Liderlik Edecek?

Sizce kim?

• Kullanılan toplam oy
    136
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Uyduruktan görüntü icabı Luffy’e kılıç vererek aha peşinden gidilecek samuray bu derse Oda’ya laflar hazırlarım yalnız.Luffy kılıcı vermemişti inşallah bu yüzden değildir ben samuray oldum artık diyip ashura da samuraysa peşinden gideriz demez umarım.Peşinden gideceklerse yine gitsinler de o lafı çiğnememek için Luffy’i 2 günde samuray ilan etmesin....
O kılıç Zoro'ya gider muhtemelen. Malum Shusuui yok. Yakın zamanda alacak mı emin de değiliz.

Sadece Luffy'nin ön planda olduğu, diğer tayfa üyelerinin itin bir taraflarına sokulduğu günler beni çok baydı.

Ana karakter Luffy olabilir, ama bir seriyi seri yapan ana karakterden çok yan karakterlerdir. Seride de çok güzel yan karakterler var.

Zoro, Sanji, Choppi, Franky, Nami, Brook dururken Perospero, Smoothie filan savaşı görmek istemiyorum açıkçası.

Bunun için kafamda bir şeyler kuruyor olacaksam sorun değil. Ben kuruyor olayım varsın.

Günümüz Türkiyesin de bile duyduğunu yazamayan okuyamayan milyonlarca insan var .d

Dediğin gibi coğrafi konumları olasılığı epey azaltıyor. Tabi yolculuğu tamamladıkları için imkansız değil aslında.

En güçsüz denizden korsanlar kralı çıkmış ve gene kk adayı çıkmış devrimci lideri çıkmış denizci kahramanı çıkmış :D Yeni dünyadaki efsanevi bir ülkede ve bu ülke ponegliflere ev sahipliği yapan geçmişi çok eskilere dayanan hakiyi hemen hemen herkesin bildiği bir ülke. Niye burada güçlü biri çıkmasın ki.

Tabi ben her ülkede mızmız ağlak kurtarılmayı bekleyen güçsüz karakterler gördüğüm için artık tam tersini görmek istiyorum.
Yalnız bu her şeyin sesi muhabbetinde iki tarafın da karşılıklı etkileşimi var. Zunisha Momo'yu duyuyor/konuşuyor, Momo da Zunihsha'yı duyuyor/konuşuyor. Keza aynı şekilde BAA'da Luffy'de de böyle oldu. Zaten ingilizcesi ''Voice Of All Things''. Voice diye çevrilmesinin sebebi de bu gibi bir şey. İngilizce de hem ''sound'' hem de ''voice'' ''ses anlamına geliyor misal. Fakat aralarında şöyle bir ayrım var. ‘’Sound’’ kulak yoluyla duyulan her şey manasına gelirken ‘’voice’’ kelimesi gırtlaktan çıkan sesi de kapsıyor. Yani ‘’sound’ ’da sadece dıştan gelen sesi duyuyorsun ama ‘’voice’’ de kendin de ses çıkarabiliyorsun. Bu yüzden ‘’voice off all things-her şeyin sesi’’ derken her şeyin sesini duyma ve onlarla konuşabilme anlamı çıkıyor. Eğer ‘’sound off all things’’ denseydi bu yeteneğe sahip kişi her şeyin sesini duyabilecek fakat onlarla konuşamayacaktı. Tabi orjinaline bakmak lazım.

Sadece Luffy'nin ön planda olduğu, diğer tayfa üyelerinin itin bir taraflarına sokulduğu günler beni çok baydı.

Ana karakter Luffy olabilir, ama bir seriyi seri yapan ana karakterden çok yan karakterlerdir. Seride de çok güzel yan karakterler var.

Zoro, Sanji, Choppi, Franky, Nami, Brook dururken Perospero, Smoothie filan savaşı görmek istemiyorum açıkçası.

Bunun için kafamda bir şeyler kuruyor olacaksam sorun değil. Ben kuruyor olayım varsın.
Nerde o herkesin rakibi olduğu günler. :(

Yalnız bu her şeyin sesi muhabbetinde iki tarafın da karşılıklı etkileşimi var. Zunisha Momo'yu duyuyor/konuşuyor, Momo da Zunihsha'yı duyuyor/konuşuyor. Keza aynı şekilde BAA'da Luffy'de de böyle oldu. Zaten ingilizcesi ''Voice Of All Things''. Voice diye çevrilmesinin sebebi de bu gibi bir şey. İngilizce de hem ''sound'' hem de ''voice'' ''ses anlamına geliyor misal. Fakat aralarında şöyle bir ayrım var. ‘’Sound’’ kulak yoluyla duyulan her şey manasına gelirken ‘’voice’’ kelimesi gırtlaktan çıkan sesi de kapsıyor. Yani ‘’sound’ ’da sadece dıştan gelen sesi duyuyorsun ama ‘’voice’’ de kendin de ses çıkarabiliyorsun. Bu yüzden ‘’voice off all things-her şeyin sesi’’ derken her şeyin sesini duyma ve onlarla konuşabilme anlamı çıkıyor. Eğer ‘’sound off all things’’ denseydi bu yeteneğe sahip kişi her şeyin sesini duyabilecek fakat onlarla konuşamayacaktı. Tabi orjinaline bakmak lazım.
Aslında voice denen şey benim bildiğim canlılara özgü bir ifadedir. İletişim için kullandığımız ses.
Yani mesela ayak sesinden bahsediyorsak "sound"
Bir aslanın kükremesinden bahsediyorsak "voice"
söz konusudur.

Zunisha olayında ise Luffy'nin değil de Momonosuke'nin iletişim kurabilmesi önemliydi
Luffy duymuştu ama iletişim kuramamıştı

Zorolar Sanjiler dururken Marineford izlemek baydi mı?

Yonko BM ile Kaido vs'si izlemek Zoronun savaşından daha çok isterim. Queen vs Smo da. Raizo vs Fukuro izlemektense Franky isterim de senin saydiklarin komutan adamlar

Luffy yeni Oden olur büyük ihtimal. Zoro'nun olması kesin olurdu gözümde ama Luffy mangaka için farklı bi yerde. 9'un 8'i de baya etkilendi Luffyden. Burada da Luffy. Yapacak bir şey yok.:bilmem:
Teach var, Perospero var. Ne alaka kardeş

Aslında voice denen şey benim bildiğim canlılara özgü bir ifadedir. İletişim için kullandığımız ses.
Yani mesela ayak sesinden bahsediyorsak "sound"
Bir aslanın kükremesinden bahsediyorsak "voice"
söz konusudur.

Zunisha olayında ise Luffy'nin değil de Momonosuke'nin iletişim kurabilmesi önemliydi
Luffy duymuştu ama iletişim kuramamıştı
Öyle bir ayrım da olabilir. Ben çok hakim değilim ingilizceye. Sadece bu konuyu araştırırken böyle bir ayrım okumuştum.

Momo olayında dediğin gibi sadece duymuştu Luffy. Ama orda Zunisha direkt Momo'ya bağlıydı zaten. Artık neden lanetlendiyse o ilk olaya bakmak lazım. Lanetleyen kişi sebebiyle sadece o kandan gelenlerin emirlerine uyuyordur büyük ihtimal. Zaten Luffy'yi dinleseydi bile yine de o konuşma olmazdı gibi. Yeni bir şey ya, o yüzden Luffy anlamazdı bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık