Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dizi Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

Better call saul a basladım ama bazı şeyleri hatırlayamıyorum özellikle kartel fring tarafında.
1. Hector Salamanca neden sakat kalmıştı fringin işi miydi?
2. Hector salamancaya bakan bıyıklı uzun boylu herif ilk bölümde mike'la tanışıyor sizle tanışmayı bekliyordum diyor . Neden böyle diyor aralarında bir münasebet mi olmustu acaba ?
1. Evet. Nacho onun ilacını değiştiriyor Fring'in emri ile.
2. Lalo'nun bildiği iki isim var. Biri Werner, diğeri de Michael yani bizim Mike.

Bu arada This is Us'a başladım, ikinci sezon bitti. Gayet iyi diziymiş

Üye silindi 5781

Duygusal film sevenlere..
All The Bright Places öneririm , balık burcuyum zaten ; garip oldum iyice.

Hocam nasil gidiyor? Ben de baslamayi dusunuyordum diziye.
Ben sıfır beklenti ile başladım .. Fragmanları görmüşsündür o yüzden ama ilk sezon olduğu için bazı yerlerde çocuk olduklarından dolayı sıkılmaların olabilir, bir çok yeride tahmin edebilirsin ama sırf o anahtar muhabbeti için izle derim, çerezlik yani... Böyle fantastik bir şey arıyorsan izle yani..

1. Evet. Nacho onun ilacını değiştiriyor Fring'in emri ile.
2. Lalo'nun bildiği iki isim var. Biri Werner, diğeri de Michael yani bizim Mike.

Bu arada This is Us'a başladım, ikinci sezon bitti. Gayet iyi diziymiş
Eyvallah reis. Birşey soracağım sen cok dizi izliyorsun nasıl takip ediyorsun güncellerde ki olayları? Ben 6 ay geçince unutuyorum :D

Ben 3x17 lerdeyim dizi biraz ara verdim de bitircem ya fırsat olmuyor. This is us hakkında sevdiğim şey dizinin konusu ne diyen olursa direk hayatı anlatıyor diyebiliyorsun .

Eyvallah reis. Birşey soracağım sen cok dizi izliyorsun nasıl takip ediyorsun güncellerde ki olayları? Ben 6 ay geçince unutuyorum :D

Ben 3x17 lerdeyim dizi biraz ara verdim de bitircem ya fırsat olmuyor. This is us hakkında sevdiğim şey dizinin konusu ne diyen olursa direk hayatı anlatıyor diyebiliyorsun .
Hafızam güçlüdür. Kolay kolay unutmam.

Ben haftaya bitirmiş olurum tüm seriyi. Bu bitince Terminator: The Sarah Connor Chronicles'e başlayacağım.

Şu Cali karteli çok değişik bir kartel ya. Biraz baktım, gerçekte ilk önce Miguel yakalanıyor ondan sonra Gilberto teslim oluyordu ama filmde tam tersi olmuş. Gilberto'nun siyasi nüfuzunun onu kurtaramaması da biraz çelişkili oldu cidden. ABD elçisi bile pek üstüne gitmemişti Gilberto'nun ama...

Abd'nin anti-komunist gerillalari destekleyip ustune ustluk silah yardimi yapmasi ve bu gerillalarin normal insan dinlemeyip katletmesi de cabasi.

Benim anlamadigim şu,ABD suçlu iadesinde kolombiya vatandaşı olan kişileri dahi iadeyi talep istiyor. ABD, kartel liderlerini neden ve hangi amaçla istemektedir? Ilginc olan bir ayrinti daha Pablo'nun Goerge W.Bush'in bile bunu kullandigini soylemesi oldu.

Şu Cali karteli çok değişik bir kartel ya. Biraz baktım, gerçekte ilk önce Miguel yakalanıyor ondan sonra Gilberto teslim oluyordu ama filmde tam tersi olmuş. Gilberto'nun siyasi nüfuzunun onu kurtaramaması da biraz çelişkili oldu cidden. ABD elçisi bile pek üstüne gitmemişti Gilberto'nun ama...

Abd'nin anti-komunist gerillalari destekleyip ustune ustluk silah yardimi yapmasi ve bu gerillalarin normal insan dinlemeyip katletmesi de cabasi.

Benim anlamadigim şu,ABD suçlu iadesinde kolombiya vatandaşı olan kişileri dahi iadeyi talep istiyor. ABD, kartel liderlerini neden ve hangi amaçla istemektedir? Ilginc olan bir ayrinti daha Pablo'nun Goerge W.Bush'in bile bunu kullandigini soylemesi oldu.
ÖNEMLİ NOT: Son sezonu okumadıysan yorumumu okumanı tavsiye etmem bilmeden çok spoiler vermişim son sezonu izlediğini düşünerek ama sen galiba Cali'yi yeni bitirdin. Spoiler'ı çok önemsemezsen sorun yok zaten büyük ihtimalle olacakları bildiğin için spoiler değeri taşımıyor bunlar.
Suçlu iadesi istemelerinin sebebi Kolombiya da yada Meksikada kartel liderleri yani babalar hapse girsede lüks içinde yaşayıp işlerini içeridende yönetebiliyorlar yani kartel liderinin yakalanması karteli bitirmiyor işler aynen devam ediyor çünkü siyasette ,polis şebekesi de yozlaştığı için rüşvetle her şeye göz yumuluyor ama ABD alırsa bunları gerçekten hapis hayatı yaşıyor baba ve karteli büyük ihtimalle dağılıyor dağılan ve dolayısıyla iç savaş yaşayan kartellerle uğraşmak ta daha kolay oluyor.ABD bugün bile hala bunlarla mücadele ediyor çünkü uyuşturucudan dolayı ABD iç piyasasındaki dolardan çok fazla miktarda kartellere akıyor ve ekonomileri etkileniyor bunlar yani vatandaş uyuşturucu kullanmasın hesabı değil mücadele tamamen duygusal :) Mesela son sezonda anlatılan Meksika kartelinin konu edilmesinde bunu güzel anlatıyorlar önce tüm kartelleri bir araya getiren Felix köşeye sıkıştırılıyor siyasi gücü elinden alınıyor daha sonra kartel çözülüyor ve iç çekişmeler karteller arası savaşlar başlıyor gelecek sezon büyük ihtimalle karteller arasındaki savaş(sinoloa ve tijuana kartelleri arası savaş en bilineni) anlatılacaktır chapo namı diğer bücür ön plana çıkıyor tabi felix yakalanınca.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık