Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Dereyi Görmeden Paçaları Sıvamak

Sorun Luffy'nin aldığı gücün çok fazla olması falan değil, hatta ciddiyetsiz olması da değil. Zaten aşağı yukarı bu kadar ciddiyetsizdi lütfü, aldığı güce gelirsek 4 bölümdür dayak yiyor hala.

Sorun serinin retcondan geçilmiyor oluşu adam her şeye çaktı retcon.

Im, Şebek, Joyboy, Nika, Roger, WB, Oden

Hepsi retcon bazıları sonradan yedi bazıları baştan aşağı retcon.

Sorun Luffy'nin nika olması değil. Mesele bizzat yazar tarafından meyvenin basit , sıradan denilip sonra buna dönüşmesi. Seri hakkında bilgi verip aslında böyleydi derse olur mu ? Hangi dediğine inanacağız bundan sonra. Daha önce çok kez konuşuldu bu konu , Oda sıvadı bu bir gerçek. Yoksa mantık hatası her zaman vardı. Absürtlükler hep vardı.

Birde art niyet olmadan bir şey söylemek istiyorum. Konulara yazılanlar , atılan manga sayfaları Türkçe olsa daha iyi olmaz mı ? Kendim dahil yazıyı iyi kullanamıyoruz bari okuduğumuzu anlayalım.

Sorun Luffy'nin nika olması değil. Mesele bizzat yazar tarafından meyvenin basit , sıradan denilip sonra buna dönüşmesi. Seri hakkında bilgi verip aslında böyleydi derse olur mu ? Hangi dediğine inanacağız bundan sonra. Daha önce çok kez konuşuldu bu konu , Oda sıvadı bu bir gerçek. Yoksa mantık hatası her zaman vardı. Absürtlükler hep vardı.

Birde art niyet olmadan bir şey söylemek istiyorum. Konulara yazılanlar , atılan manga sayfaları Türkçe olsa daha iyi olmaz mı ? Kendim dahil yazıyı iyi kullanamıyoruz bari okuduğumuzu anlayalım.
bir daha böyle birşey atarsam dikkat ederim 😀 👍

Sorun Luffy'nin aldığı gücün çok fazla olması falan değil, hatta ciddiyetsiz olması da değil. Zaten aşağı yukarı bu kadar ciddiyetsizdi lütfü, aldığı güce gelirsek 4 bölümdür dayak yiyor hala.
Aga Luffy önceden de ciddiyetsizdi evet ama anlık ve komik olan şeylerdi onlar da. Dövüşü etkileyen şeyler değillerdi. Mesela Enel dövüşünde kendini kağıt yapması ya da kafasını şişirmesi. Bunlar da saçma ve anlamsızdı ama anlık gülüp geçebiliyordun seriyi etkileyen şeyler değillerdi. Bir de şimdiye bak kalbe at diyor atıyor 0dan kendini yeniliyor gülerek. Yani daha diyecek bir şey yok.

Bence foreshadowing olacaksa 297. bölümün son sayfaları olabilir. Gökyüzü sakinlerinin tanrıya dua ettikleri sahne. O da tam sayılır mı bilmem?

Gerçekten foreshadowing olsaydı bu kadar zorlamaya gerek olmazdı. Anlaşılır olurdu. Herkes olduğunda hemfikir olurdu. Hep birlikte vay be olurduk. Sadece önceden çizdiğine bakıp alakalı bir şeyler uydurmaya çalışıyor. Skypia çizimine bakıp benzer bir şey çizmiş işte.

Son bölümlerde yaşanan mevzuları ucundan kıyısından savunan kimin yorumlarını okusam aklıma malum parti seçmeni geliyor. Kaldı ki sen de nickten foreshadowingi vermişsin.
İlk olarak her koyun sandığın gibi değildir(örn Anadolu Yaban Koyunu yada Amerika Yaban Koyunu.)

İkinci olarak ben bu son olaya diyorum ki şu an az bilgimiz var. İşler biraz netliğe kavuşsun o zaman eleştirelim diyorum bu kadar basit.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık