Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Dereyi Görmeden Paçaları Sıvamak

Öncelikle şunu belirteyim bu Nika savunma yazısı değildir. Nika'yı saçma bulabilirsiniz, sevmeyebilirsiniz, "Luffy'e böyle bir power up verilmemeliydi." diyebilirsiniz veya "Güç çok ciddiyetsiz abi." diye düşünebilirsiniz sonuçta herkes aynı şeyleri sevecek diye bir kural yok. Burada biraz Oda savunuculuğu yapacağım.
Özet geçmeyeceğim zaten herkes konuyu biliyor. Oda çok fazla foreshadow yapan bir karakter. Birçok olayı önden düşünmüş bir yazar. Birkaç örnek vermem gerekirse:
Sanji'nin geçmişi

Oden fbsi

Bu tarz örnekler Oda'nın foreshadow konusundaki başarılarını kanıtlayacağını düşünüyorum. Oda bazı bizim gözden kaçırdığımız noktalara anlamlar veren bir yazar. Ve eğer Nika'yı Skypiea'dan beri planlıyorsa bunun arka planını hazırlamıştır.

"Nereye varmaya çalışıyorsun?" diye soruyorsanız hemen söyleyeyim, çok hızlı yargılıyoruz. Daha bilmediğimiz çok fazla gizem var. Örneğin:
Im nasıl birisi? Bu olayın ana karakterlerinden birisi olarak düşündüğümüz Im belki Enel gibi son derece kaygısız birisi çıkabilir.
Nika'yı kimler biliyor?
800 yıllık süreçte meyveyi başka kimse kullandı mı? Kullandılarsa onlara ne oldu? Luffy dışında kimler uyandırdı?
Luffy'nin zıttı dediğimiz Karasakal'da bu tip bir meyve var mı?
Sadece 4 bölüm gördük Nika'yı 4 bölüm. Bu kadar az bir zamanda doğru yorum yapılabileceğini düşünmüyorum. Bu saatten sonra Oda vezirde rezilde olabilir. Berbat bir nedene bağlayıp boşlukları kapatmayadabilir veya "Aslında belliymiş." de dedirtebilir.

Beş kadim Luffy'i niye yakalamaya çalışmadı? Bu sorunun cevabı verilmeli lakin verilecek mi? Tabii ki hayir.

Ayrıca tek bir kare üstünden bir şey deniliyor lakin yazarın da karakterin kendisi de lastik meyvesi diye belirtmiş. Üzgünüm dostum . Oda batırdı...

Bu tarz bir konu açılmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Sıvamaya gerek batırdı oda, ha yine de vezir olacak Korsanfan dışındaki kitle pek bayıldı Nika'ya.

Son düzenleme:
Artı olarak şu gözden çıkma mevzusu olsun yumruğun içinden geçme kısmı olsun mantıklı bir açıklama yapmaz ise bu form kimsenin içine sinmeyecek.

Luffy'nin belki de özel olmayan tek yanı lastik meyvesiydi. Bunu bile değiştirmesi başlı başına rezalet.

Şöyle Luffy'nin ilerideki potansiyel rakiplerine göz atacak olursak bunlar:

Dünyanın en güçlü 2 meyvesine sahip Karasakal,

3 Amiral(Kizaru,Fujitora,Ryokugyu), bir baş amiral(Akainu), 2 tane efsanevi denizci(Garp ve Sengoku) ve daha sayamadığım koramirallere sahip olan Denizciler,

Tüm CP ajanlarına sahip olmak yetmezmiş gibi Vegapunk gibi bir dahiye sahip olan ve aynı zamanda denizcileri de yeri geldiğinde görevlendirebilen, başlarının (Im-Sama) ne kadar güçlü olduğu bilinmeyen Dünya Hükümeti,

Son villian olması ihtimaller arasında olan ve hükümetle ilişkili olması beklenen dünyanın en güçlü korsanlarından biri Shanks.

Benim tarafımdan Luffy'nin aldığı bu güçlendirme serinin gidişatı için gerekli bir şeydi.Çünkü Luffy bu gibi bir güçlendirmeyle bu saydıklarımla başedebilir konuma şuanda geldi.

Beş kadim Luffy'i niye yakalamaya çalışmadı? Bu sorunun cevabı verilmeli lakin verilecek mi? Tabii ki hayir.

Ayrıca tek bir kare üstünden bir şey deniliyor lakin yazarın da karakterin kendisi de lastik meyvesi diye belirtmiş. Üzgünüm dostum . Oda batırdı...
O konu ile ilgili geçen gün şunu fark ettim zaten o yüzden bu yazıyı yazdım: Goroseiler karar merkezinden ziyade elçi olabilir.

Burada "Kim olduğuna karar verdiniz mi?" diye soruyor. Im Goroseileri perde olarak kullanıyor olabilir. Kesin konuşamam o yüzden yazımda yer vermedim.

O konu ile ilgili geçen gün şunu fark ettim zaten o yüzden bu yazıyı yazdım: Goroseiler karar merkezinden ziyade elçi olabilir.

Burada "Kim olduğuna karar verdiniz mi?" diye soruyor. Im Goroseileri perde olarak kullanıyor olabilir. Kesin konuşamam o yüzden yazımda yer vermedim.
Bu adamlar o veya bu şekilde yönetici mi evet. Bunun açıklaması olamaz gibi geliyor bana...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık