Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Denizciler

Bu Oluşum Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 77 45.3%
  • Sevmem

Kullanılan: 93 54.7%

• Kullanılan toplam oy
    170
Tabi ama buna ''neden'' diye sorulur.Neden karaktersiz ?
Bunun Kızıl Köpke'nin konusunda bol bol tartışmıştık olaylar trole dönmeden önce ama kısaca özetleyecek olursa adalet duygusu berbat. Amacı iyiyi korumaktan çok kötüyü yok etmeye kaymış ama arada yok olan iyileri düşünmeyen bir canavara dönüşmüş bir tip. Bu adam korsan olsaydı sempati bile besleyebilirdim hatta ama sözde adalet uygulayıcısı kendisi.

Dedim ya kabak akainu ya patladı.Devlet o gemiyi zaten patlatacaktı.Aokiji nin getirdiği gemilerde bombaladı ohara yı.Saul'u öldüren de kendisi ama akainu sivil öldürdü.İnsanlar günah keçisi arıyor ya da dediğim gibi fanı karakterine karşı tutumuna.
Akainu seviyorum oyları %51, Aokiji seviyorum oyları %92. Burada bir terslik olduğunu anlamak zor değil söylemlerle icraat arasında...

Bunun Kızıl Köpke'nin konusunda bol bol tartışmıştık olaylar trole dönmeden önce ama kısaca özetleyecek olursa adalet duygusu berbat. Amacı iyiyi korumaktan çok kötüyü yok etmeye kaymış ama arada yok olan iyileri düşünmeyen bir canavara dönüşmüş bir tip. Bu adam korsan olsaydı sempati bile besleyebilirdim hatta ama sözde adalet uygulayıcısı kendisi.
Çoğunluğun iyiliği için azınlığı feda edebilecek kadar güçlü bir adalet duygusu var Reyizin.

Warcraft da illidan karakteri var.1 şehir kurtarılacaksa 100 kişiyi gözünü kırpmadan öldürür ki öldürdü.O şehir kurtuldu ama.Ölenleri gören halkı ona kin güttü aralarında istemediler.Adam tek başına kurtardığı halde 10000 kişiyi kurtardığı halde 100 kişiden sevilmedi.O zaman için sevmedik bunu.Şimdi arkasında ki gerçeği amacı anladık herkes hayranı oldu :D Bazı karakterler böyle.1 için ama o 1 her şeye değecek ise 100 ü öldürür acımaz.Düşüncelerine saygım sonsuz bir de yazdığımı düşün.

Warcraft da illidan karakteri var.1 şehir kurtarılacaksa 100 kişiyi gözünü kırpmadan öldürür ki öldürdü.O şehir kurtuldu ama.Ölenleri gören halkı ona kin güttü aralarında istemediler.Adam tek başına kurtardığı halde 10000 kişiyi kurtardığı halde 100 kişiden sevilmedi.O zaman için sevmedik bunu.Şimdi arkasında ki gerçeği amacı anladık herkes hayranı oldu :D Bazı karakterler böyle.1 için ama o 1 her şeye değecek ise 100 ü öldürür acımaz.Düşüncelerine saygım sonsuz bir de yazdığımı düşün.
Bu karakterin derin bir amacı yada ahlakının olmadığını, olmayacağını hepimiz biliyoruz burada kandırmayalım birbirimizi. Beyni "korsanı öldür, sivil ve erlerim var attığım saldırı onlara denk gelirse kendi hataları, ejderler var pati vereyim" şeklinde çalışan bir karakter bu. :D

Diğer bir yandan senin verdiğin örnek en büyük ahlaki çıkmazlardan biridir. 1 kişinin hayatını feda ederek 8'i kurtarmak gibi örneklerle. İki karara da ayrı şekilde saygı duyulabilir ama bu karakterin öyle bir sorgulaması yok. Yukarıda dediğim gibi beyni sadece kötüyü yok etmeye odaklanmış. Aradaki iyi kurtarılabilir mi bile diye düşünmüyor. Savaş bitmiş, yaraların sarılması gerekiyor. Daha fazla kan dökülmesine gerek ama hala birilerini öldürme peşinde. Ben saygı duymam hatta nefret ederim kendi adıma böyle karakterden. Sevene de diyecek lafım yok. :D

Çoğunluğun iyiliği için azınlığı feda edebilecek kadar güçlü bir adalet duygusu var Reyizin.
Bu dünyada gördüğüm en kötü adalet uygulama sistemi ne yazık ki. Köpke'den daha fazla beyni olan biri zaten ayırt edebiliyor kimin gerçekten de tehlike yarattığını kimin öldürülmesi gerektiğini veya kimin kurtarılabilir olduğunu. Eğer kurtarmaya ihtiyaç duymuyorsa gidip korsan olsun dilediğince öldürsün.

4 yonkouya karşı 4 amiral dengesi kurmuş mangaka kendince.Eskilerden de Roger-Wb ikilisine karşı Garp-Sengoku ikilisi vardı.Keşke şu dışardan amiral alma saçmalığı olmasaydı da g5 gibi yeni dünyada olan bir kurumdan çıksaydı o amiraller.Yeni dünyada kalması lazımdı o yüzden Mfye gelmedi der biz de çok güzel yerdik.
Valla Garp ve Sengoku'nun aktif olduğu dönemde denizciler net 2 yonko oluşumu eder ve fişlerini çekebilirlerdi ama üçüncüde pertleri çıkardı. Arada dengeyi sağlayan bir şey varsa bu Wg'nin bilinmeyen gücüdür. Tak diye 2 amiral 2 tane de amiral adayı çıkartabilmeleri bunları tehlikeli yapıyor.
Reis biz yetkinliği olan insan olmadığı için mi kuvvet komutanlarını 3'de tutuyoruz?
Dostum rütbe sistemine hakim değilim ama OP evreninde bu adamlar güçlerine göre o rütbeye getiriliyorlar amaç savaşmak. Denizcilerin en büyük savaş gücü olarak geçmelerinin yanında aynı zamanda kutsal köpeklerin de özel koruması oluyorlar. Fazla mal göz çıkarmaz kenarda amiral seviyesi adam bekletme lüksü yok denizcilerin. Garp Sengoku emekli olmasa adamlar belki de hiç çağırmayacaklar Fuji ve diğer amirali.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık