Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Charlotte Katakuri

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim.

Kullanılan: 356 95.4%
  • Sevmem

Kullanılan: 17 4.6%

• Kullanılan toplam oy
    373
King'i görmedik, Beckman, Shiryu ve iki yıl sonraki Marco'yu görmedik. Nerden biliyorsun ? Ödülü 2 milyara kadar olan sağ kol çıkacak %99. Ve bu ödülün büyük kısmı güç. Luffy'nin ödülünün ise 500 milyonu tıraş. Plot armor'suz Luffy sağ kol seviyesi değil. Nitekim Kata'yı nasıl aldığını(!) da gördük. Arc sonu Luffy ileri düzey bir sağ kol eder ki o da amiral seviyesi demek zaten.
Plot armorsuz Luffy tüm kekte sağ kol değildi.Şu an sağ kollardan güçlüdür rahatlıkla.Adam k.hakisini daha da geliştirip üzerine b.haki geliştiriyor.Luffy'nin ödülünün 500 milyonu tıraş ise canavar korsanları camdan falan atlasın.İnu ve Neko'yu bile doğru dürüst yenemeyen,abilerinden azar yiyen adamın bile 1 milyar ödülü var o tayfada sonuçta.

Kata'nın emeklerinin boşa gitmesi hariç. Dövüşü hep sıfırlanıyor maşallah ama gerçekte işler hiç öyle değil. Adam Luffy'i yanına bile yaklaştırmayarak dövüyor, en güçlü formlarından birini uzaktan tanklıyor. Sonra tam meyvesini alacağı zaman adam hop bir portalla dışarı. Luffy Kata'yı yenmek için 10 dakika hakisiz kalmayı göze alacak şekilde bir forma giriyor da Luffy'nin hakisiz kaldığı o bölüm neden dövüşün içi sayılmıyor? Adam bütün mermilerini boşaltsın, mermisi kalmayınca mangaka yardımıyla toparlanacağı bir mekana gitsin toparlasın sonra. Dövüş baştan. Ne güzel sistem bu:confused:. Kata'nın da dinleniyor olması şartları hiç de eşitlemiyor, Kata'nın o 10 dakikada zaferi kesin çünkü, bizzat Luffy'nin sözüyle bile belli bu. Dövüş baştan sona aynalar dünyasında kalsaydı kim kazanacaktı? Kaçma aletini bile kendi bulmuyor, Oda efsanevi bir tesadüfle Luffy'nin önüne seriyor. Ben böyle dövüş içi torpilini, tesadüfünü hiç görmedim şahsen.

Kaldı ki efsanevi dövüş bölümünde bile Kata ile Luffy bayağı eşit gidiyorlar, Luffy'nin Kata'ya üstün gittiğini hiç görmüyoruz. En son sayfada mangaka karşılıklı bir son vuruş belirliyor ve dövüş bitti deyip geçiyor.

Sağ Kol ağırlığını vermek için Luffy'i akılalmaz tesadüflerle, torpillerle kuşatacaksan bunun eleştirilmesini göze almışsındır demektir. Namiler için de aynı şeyler söylenmişti, ne yapsaydı, öldürse miydi Koca Ana bunları falan filan. En başta o duruma düşürme o zaman derim ben de.
Eleştirisel tutum her zaman gereklidir. Yani aksini iddia ettigim anlasilmasin. Elestirilecek cokca nokta da mevcut ama eger o durum degerlendiriliyorsa durumu kurtarmak icin yapilan seylerde goz ardi edilmemeli.

Dovus ici sayiliyor zaten. Luffy kactiktan sonra zaten o dovus orda bitiyor ve Katakuri galibiyetini aliyor. Yani soyle dusunelim vs'yi: luffy her vs sonrasi yenilgiyle maglup oldu, evine gitti ve tekrar gelip bu sefer denk sekilde yendi. Katakuri vs Luffy dovusunu tek vs gibi dusunup yorumlarsak 2 galibiyet alan Katakuri zaten bu vs'yi kazanmis demektir. 3 vs oldu Luffy biraz daha guclendi ve kazandi. Dressrosa'dan ayrildiktan sonra ki seviyesi "Sag kolu" tek seferde alacak bir durumda degildi ve Oda da buna cozum onerisi olarak yenilgiye ugratti. Acikcasi tek seferde alsa idi ben Oda'nin tamamiyla sacmaladigini dusunurdum. Simdi buna ek olarak bu dediklerime karsin "Bir arc daha koyup tek seferde alma(Luffy'i guclendirip) durumuna getirebilirdi Oda" diye bir yorum da yapilirsa da daha mantikli oldugu icin hak verebilirim elbet. Katakuri dinlenme suresi boyunca tabiri caizse "gozlemini tazeliyor". Belki bir ihtimal esit kosul iddia edilemez ama Kata'da daha uzun surede "gozlemini kullanacak" hale geliyor. Tabi Luffy biraz daha fazla avantajli cikiyor ama bu durum Kata'nin leyhine de olmuyor.

Çekemeyenler yine buralarda. Olum sizin dededen/babadan miras kalan şeylerle övünmeniz gerekmiyor muydu? Hatları karıştırdınız galiba. Burası emekçilerin konusu, beleşçilerin değil.:hhh:

Plot armorsuz Luffy tüm kekte sağ kol değildi.Şu an sağ kollardan güçlüdür rahatlıkla.Adam k.hakisini daha da geliştirip üzerine b.haki geliştiriyor.Luffy'nin ödülünün 500 milyonu tıraş ise canavar korsanları camdan falan atlasın.İnu ve Neko'yu bile doğru dürüst yenemeyen,abilerinden azar yiyen adamın bile 1 milyar ödülü var o tayfada sonuçta.
Canavar Korsanları'ndan Jack özelinde konuşmak gerekirse bu adam haşere. Oraya buraya salça olup sürekli bela çıkarmasından dolayı ödülü bir parça yüksek olabilir. Lakin bunun yanında Luffy'ye yapılan yalan haberleri, plotla rakip aldırmalarını çıkarırsan Jack'in ödülünün çok daha temiz, tabiri caizse "dobingsiz ve hormonsuz" olduğunu görür bana hak verirsin diye düşünüyorum.

Katakuri Hasırşapkalı Luffy'i net şekilde yenmiştir. Yenildiğini söyleyen mangaka ne çizdiğini bilmeyen meczubun biridir, ki Katakuri'yi kendisi yaratmamıştır, Katakuri annelerin hamur yoğurduktan sonra ellerine yapışmış hamur zerreciklerinden kendi imkanlarıyla oluşmuştur.

Katakuri Hasırşapkalı Luffy'i net şekilde yenmiştir. Yenildiğini söyleyen mangaka ne çizdiğini bilmeyen meczubun biridir, ki Katakuri'yi kendisi yaratmamıştır, Katakuri annelerin hamur yoğurduktan sonra ellerine yapışmış hamur zerreciklerinden kendi imkanlarıyla oluşmuştur.
¿

Yalnız boyutlara çok aldanmamak lazım. G4 Modu olsa olsa anca Kata kadar büyüklüğe sahiptir ya da daha aşağıdır. Doflamingo'dan biraz daha büyük oluyordu. G4'e 4 metre desen bile Katakuri 5 Metre adam. Sol üst köşede senin savunduğun gibi Katakuri'den bile daha büyük duruyor ama aynı yumruğu G4'e vurduğunda öyle çok da aşırı büyük durmuyor. Sonuçta g4'ün her yerini kaplaması gerekirken sadece gövdesinin belli bir kısmına yerleşiyor. Luffy'nin atlatmaya başlayıp, savundukları olsun olsun biraz daha küçük olsun hadi seni kırmayak ama öyle aşırı fark var diyemezsin.

Zaten hakisinin topyekün geliştiğini söylemek pek de yanlış sayılmaz, zira Rayleigh flashback'i geçip hakinin tam da böyle ölümüne savaşlarda gerçek anlamda ilerlediğini söyleyen bir panelimiz oldu.
Şimdi o konu şöyle.Güçlü mochiye bakarsan avcunun içinden gerisine doğru gitgide kalınlaştığını göreceksin.O yüzden sol üstte çizdiği boyutlar normal.Portalı omzu varsayarsak güçlü mochinin kolu çok kalın yani omza doğru kalınlaşıyor resimde görüldüğü gibi.

Yumruğun çok büyük olmaması birşey ifade etmiyor yani,kolun kalınlığı Kata'nın bedeni genişliğinde çünkü.Zaten o yüzden güçlü vuruyor adı da güçlü mochi oluyor.

Sonuçta bir adam yumruk atsa kolunun genişliği,kaslarının büyüklüğü etkili olur vuruş gücünde.Elleri aynı büyüklükte değil diye etkisiz olmaz vurduğu noktaya aynı şekilde etki eder.Zaten Boundman formunda da Luffy'nin gövdesi büyük orjinal hali gibi değil goril gibi geniş bir göğse sahip şişiyor çünkü kas olarak.

Şimdi o konu şöyle.Güçlü mochiye bakarsan avcunun içinden gerisine doğru gitgide kalınlaştığını göreceksin.O yüzden sol üstte çizdiği boyutlar normal.Portalı omzu varsayarsak güçlü mochinin kolu çok kalın yani omza doğru kalınlaşıyor resimde görüldüğü gibi.

Yumruğun çok büyük olmaması birşey ifade etmiyor yani,kolun kalınlığı Kata'nın bedeni genişliğinde çünkü.Zaten o yüzden güçlü vuruyor adı da güçlü mochi oluyor.

Sonuçta bir adam yumruk atsa kolunun genişliği,kaslarının büyüklüğü etkili olur vuruş gücünde.Elleri aynı büyüklükte değil diye etkisiz olmaz vurduğu noktaya aynı şekilde etki eder.Zaten Boundman formunda da Luffy'nin gövdesi büyük orjinal hali gibi değil goril gibi geniş bir göğse sahip şişiyor çünkü kas olarak.
Emre ne diyon Allah aşkına hiçbir şey anlamadım. Sadece ' sol üst köşe' diye söylediğin yerdeki teknikte yumruklar bile Kata'dan büyük duruyor. Katakuri'de G4'den büyük. Eee mantıken yumruğun tüm g4 kapsaması gerekir ama bunun yerine g4'teki Luffy'nin gövde kısmının belli bir yerine oturuyor sadece.

Buradan da 'sol üst köşede' olarak bahsettiğin yerdeki görselin yanlış olabileceği ortaya çıkıyor. Eee seri zaten bu tarz boyut çizimleri ile bilinen bir seri.

Yani kendi sonucuna ulaşmak için o kadar taraflı bakılmaz olaya. Rayleigh diyor zaten böyle savaşlarda haki çicek açar diye. Luffy'nin b.hakisinin Katakuri dövüşü ile ilerleme kadetmiş olması saçma olmaz. Dof'tan bu yana çok gelişti. Bu net yani.

Emre ne diyon Allah aşkına hiçbir şey anlamadım. Sadece ' sol üst köşe' diye söylediğin yerdeki teknikte yumruklar bile Kata'dan büyük duruyor. Katakuri'de G4'den büyük. Eee mantıken yumruğun tüm g4 kapsaması gerekir ama bunun yerine g4'teki Luffy'nin gövde kısmının belli bir yerine oturuyor sadece.

Buradan da 'sol üst köşede' olarak bahsettiğin yerdeki görselin yanlış olabileceği ortaya çıkıyor. Eee seri zaten bu tarz boyut çizimleri ile bilinen bir seri.

Yani kendi sonucuna ulaşmak için o kadar taraflı bakılmaz olaya. Rayleigh diyor zaten böyle savaşlarda haki çicek açar diye. Luffy'nin b.hakisinin Katakuri dövüşü ile ilerleme kadetmiş olması saçma olmaz. Dof'tan bu yana çok gelişti. Bu net yani.
Yani cidden anlamıyorum bu kadar zor olmamalı.Adam çizmiş oraya 2 tane de portal açmış sadece g3 gibi düşün en güçlü tekniklerinden birisi bu.Bana şunu çizdirdin ya ne desem boş.

Bak çizdim uzaktan verilen gösterimde kolun kalınlığı gövdesinin kalınlığını geçiyor adamın.Gerçi yakından da görebilirsin. Ve güçlü mochide yumruktan itibaren sürekli koni gibi genişleyen bir mochi var.O yumruk nasıl öyle etkili oldu sanıyorsun.Çünkü portal büyük mochi büyük haliyle daha sert vuruyor.Elinin boyutu g3 gibi devasa değil diye aynı etkiye sahip yumruklar değiller böyle birşey imkansız.Arkasındakini de mi görmüyorsun.Var mı tekme tokat giriştiklerinde bu kadar kalın bir kol.Olması da zaten mümkün değil.5 tane küçük portal açacağına 2 tane devasa portal açıyor tekniğin güç farkını buradan bile anlayabilirsin.

O yumruğun geri planına bak bir önce.Bu saldırı boundman formunu sektirerek uçuruyor şuna Base Luffy'nin ayakta sabit kalıp direndiğini mi sanıyorsun nedir ki.Gelişmenin bokunu çıkardı yani boundman ötesinde dirence sahip olacak şekilde bitirdi yani dövüşü.Anlıyorum.

Yani cidden anlamıyorum bu kadar zor olmamalı.Adam çizmiş oraya 2 tane de portal açmış sadece g3 gibi düşün en güçlü tekniklerinden birisi bu.Bana şunu çizdirdin ya ne desem boş.

Bak çizdim uzaktan verilen gösterimde kolun kalınlığı gövdesinin kalınlığını geçiyor adamın.Gerçi yakından da görebilirsin. Ve güçlü mochide yumruktan itibaren sürekli koni gibi genişleyen bir mochi var.O yumruk nasıl öyle etkili oldu sanıyorsun.Çünkü portal büyük mochi büyük haliyle daha sert vuruyor.Elinin boyutu g3 gibi devasa değil diye aynı etkiye sahip yumruklar değiller böyle birşey imkansız.Arkasındakini de mi görmüyorsun.Var mı tekme tokat giriştiklerinde bu kadar kalın bir kol.Olması da zaten mümkün değil.5 tane küçük portal açacağına 2 tane devasa portal açıyor tekniğin güç farkını buradan bile anlayabilirsin.

O yumruğun geri planına bak bir önce.Bu saldırı boundman formunu sektirerek uçuruyor şuna Base Luffy'nin ayakta sabit kalıp direndiğini mi sanıyorsun nedir ki.Gelişmenin bokunu çıkardı yani boundman ötesinde dirence sahip olacak şekilde bitirdi yani dövüşü.Anlıyorum.
Öncelikle Oda'nın çizimlerine pek güvenmemek gerek. Perspektif ayağına mı bu kadar değişken oluyor bilmiyorum ama elindeki baloncuk varken portallardan çıkardığı teknikler arasında aşırı bir fark olduğunu düşünmüyorum. Evet, Rayleigh'nin haki üzerine o bölümlerde paneli olduğu dövüşte haki bu şekilde asıl gelişimi sağlar diye bir ibare varsa tabiki de Luffy'nin b.hakisi çok gelişti dememiz gerekir.

Bu sahneler üzerine yorum yapmayacağım. Ama son görselde yerde açılan göçükten her halükarda büyük oldukları sonucunu çıkarırsın bence.

Luffy'nin yumruğu ve kolunun ne kadar küçük kaldığını görebiliyoruz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık