Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Tartışma

Üye silindi 1004

Ben daha çok akıl oyunlarını ve entrikaları seviyordum ya. Tyrion da o zamanlar epey pov alıyordu. Bir yandan da Robb vardı. Tabii Varys ve Bealish'i de unutmamak lazım.

Son kitaplarda gittikçe görmez olduk Westeros'un 2 büyük diğmasını.
Robb bomboş bir adamdı ya. Kılıçla savaş kazanmak dışında hiçbir vasfı yoktu. Tywin çok zorlanmadan ortadan kaldırdı. Hatta Tywin değil Robb kendi kendini bitirdi. Kızın ilki olduğu için gurur yapıp evlenmek nedir? Söz bozmak nedir? Varys ve Bealish’in sonu ne olacak çok merak ediyorum? Kitapta da çok pasifize oldular dediğin gibi. Martin “diziden çok farklı olmayacak sonu” dedi. Umarım Varys ve Bealish’i pisi pisine harcamaz.

O nokta çok önemli zaten. Tywin gerçek bir yönetici ve kahramandı. Hareketleri ve yaklaşımı biraz sertti. Fakat Tywin ciddi anlamda huzuru ve düzeni korumak için mücadele eden bir adamdı.
Diyarı 20 yıl yönetti, karşılığında deli kraldan hizmetçi muamelesi gördü. Tywin gerçek kraldı aslında. 4. Aegonun kararlarını değiştirip lordların eski gücüne kavuşmasını sağladı, ticareti ve güvenliği geliştirdi. Diyarda ismi oldukça saygındır, kızkardeşlerde mahsur kalan soğan şövelyesi tywin ölmesi sayesinde gidebilmiştir. Eğer yaşasaydı kız kardeş lordu direk tywine teslim ederdi soğan şövalyesini.

Son düzenleme:
Robb bomboş bir adamdı ya. Kılıçla savaş kazanmak dışında hiçbir vasfı yoktu. Tywin çok zorlanmadan ortadan kaldırdı. Hatta Tywin değil Robb kendi kendini bitirdi. Kızın ilki olduğu için gurur yapıp evlenmek nedir? Söz bozmak nedir? Varys ve Bealish’in sonu ne olacak çok merak ediyorum? Kitapta da çok pasifize oldular dediğin gibi. Martin “diziden çok farklı olmayacak sonu” dedi. Umarım Varys ve Bealish’i pisi pisine harcamaz.
O mallıktı ama stratejik zeka vardı çocukta. Fakat yaptığı aptallıklar yüzünden çöpe gitti.
Şöyle de bir lafı vardır zaten : Mücadeleleri kazanıyorum ama savaşları kaybediyorum.

Edmure Tully malı olmasaydı Genç Kurta feci madara olacaktı Tywin. İlk kitapta kabız olmuş gibi yüzle oğlum ellerinde deyişini unutmadık. Robb'un yaptığı feci derecede mallıktır, kabul ama hemen de çöpe atılamaz. Lannisterlar için feci bir tehditti kendisi

Edmure Tully malı olmasaydı Genç Kurta feci madara olacaktı Tywin. İlk kitapta kabız olmuş gibi yüzle oğlum ellerinde deyişini unutmadık. Robb'un yaptığı feci derecede mallıktır, kabul ama hemen de çöpe atılamaz. Lannisterlar için feci bir tehditti kendisi
Red wedding gibi bir olay olmasa Greyjoy'ları bu kadar saldırgan göremezdik.

Red wedding gibi bir olay olmasa Greyjoy'ları bu kadar saldırgan göremezdik.
Yanılıyorsun, greyjoylar şeftali yerine daha rahat ulaşabilecekleri yarı kuru erikleri seçtiler, betimlemesi böyle bir şeydi. En mantıklısını yaptılar. Kış yarı prensi olmak saçmaklıktı orası ayrı zaten, yağmala geç. En rahat yağmalanıcak yer kuzeydi.

Yanılıyorsun, greyjoylar şeftali yerine daha rahat ulaşabilecekleri yarı kuru erikleri seçtiler, betimlemesi böyle bir şeydi. En mantıklısını yaptılar. Kış yarı prensi olmak saçmaklıktı orası ayrı zaten, yağmala geç. En rahat yağmalanıcak yer kuzeydi.
Robb hala hayatta olsaydı (dediğim gibi Red wedding olmayacağı için freyler de yanında olacaktı.) azımsanmayacak bir askeri güce sahip olacaktı. Greyjoy'lar saldırılarının karşılığını öderdi.

Edmure Tully hayatinda ilk defa bir halta yarayıp Tywini yenmese idi şu an Lannister diye bir hane yoktu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık