Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Busoshoku Haki vs Kenbunshoku Haki

Hangisi daha yararlı?

• Kullanılan toplam oy
    126
Kendimi düşünüyorum. Bana One piece evreninin en güçlü gözlem hakisinin on katını verseler pek bir işime yaramaz. Ama en güçlü Busoshoku hakinin on katını verseler Akainu'nun lavının içinde yüzerim. Garp yumruk attığı zaman kendi canı yanar falan.

Ek bir gücün yoksa gözlem çok işlevli değil, ama Busoshoku çok işlevli. O yüzden Busoshoku diyorum ben.

Kendimi düşünüyorum. Bana One piece evreninin en güçlü gözlem hakisinin on katını verseler pek bir işime yaramaz. Ama en güçlü Busoshoku hakinin on katını verseler Akainu'nun lavının içinde yüzerim. Garp yumruk attığı zaman kendi canı yanar falan.

Ek bir gücün yoksa gözlem çok işlevli değil, ama Busoshoku çok işlevli. O yüzden Busoshoku diyorum ben.
Aynen öyle. Hayatın boyu rakiplerden sıyrılmak mı yoksa bam bam beynine vurmak mı ?

İkisi de olmalı. Armament yoksa hasar veremezsiniz. Kenbunshoku yoksa vuramazsınız ve sürekli dayak yersiniz.

Sadece biri olacaksa kenbunshoku derim. armament kullanmadığınız sırada darbe yerseniz savunma bi işe yaramaz. 7/24 full body armament’le dolaşılmaz.

Kenbunshoku ise günlük hayatta bile kullanılıyor. Sakin olduğunuz sürece sorun yok. İkisi de tek başınaysa rakibi yenmenize yetmez ama kenbunshoku en azından sizi hayatta tutabilir.
________

Hangisi daha ağırlıklı olmalı derseniz dövüş stiline ve diğer güçlere bağlı. Zoro’nun dövüş tarzına armament daha uygunken sanji’ye kenbunshoku daha uygun.
Sanji hasar açığını dj ustalığıyla kapatabilir. Normal tekme yerine dj kullanırken dj yerine hell memories kullanır.
Zoro da kenbunshoku açığını dayanıklılığıyla kapatabilir. Çok darbe yer, az vurur ama tam vurur.

İkisi de olmalı. Armament yoksa hasar veremezsiniz. Kenbunshoku yoksa vuramazsınız ve sürekli dayak yersiniz.

Sadece biri olacaksa kenbunshoku derim. armament kullanmadığınız sırada darbe yerseniz savunma bi işe yaramaz. 7/24 full body armament’le dolaşılmaz.

Kenbunshoku ise günlük hayatta bile kullanılıyor. Sakin olduğunuz sürece sorun yok. İkisi de tek başınaysa rakibi yenmenize yetmez ama kenbunshoku en azından sizi hayatta tutabilir.
________

Hangisi daha ağırlıklı olmalı derseniz dövüş stiline ve diğer güçlere bağlı. Zoro’nun dövüş tarzına armament daha uygunken sanji’ye kenbunshoku daha uygun.
Sanji hasar açığını dj ustalığıyla kapatabilir. Normal tekme yerine dj kullanırken dj yerine hell memories kullanır.
Zoro da kenbunshoku açığını dayanıklılığıyla kapatabilir. Çok darbe yer, az vurur ama tam vurur.
:good::sapkali:

Luffy'nin iki yıllık aradan sonraki haki sürecine bakınca hakiyi geliştirme üzerine aklıma şöyle bir düşünce geldi:
Bence b.hakiyi geliştirmek, k.hakiden daha zor.

Luffy iki yıllık aradan sonra sadece Kata dövüşüyle k.hakisini çok iyi yerlere getirdi(kullanımı sınırlı olacak olsa da). Ama bu adam iki yıllık aradan sonra Hordy, Ceasar, Doflamingo, Cracker ve Katakuri ile dövüşmesine rağmen b.haki konusunda iyi bir yerlere geldi diyemiyoruz. Özellikle zorluk açısından Kata > Cracker > Dof olmasına rağmen. Rakipler zorlaşıyor, dolayısıyla da onlara zarar verebilmek için senin hakinin düzeyinin de yüksek olması lazım ki zarar verebilesin. O yüzden b.haki geliştirmek k.hakiye göre daha zor bence.

Bir de k.hakiyi geliştirmenin odak noktası odaklanmaydı. B.hakiyi geliştirmenin odak noktası bence irade olabilir. Luffy'nin ya da bir başkasının bir dövüş içerisinde b.haki geliştireceğini düşünürsek ve dövüş içerisinde bu geliştirmeyi imkan sağlayacak şey irade. Aynı yumrukları atacaksın ama yumruklarına olan inancın farklı olacak. Bu durumun bir benzerini Lucci-Luffy savaşının son anında gördük bence. Orda Luffy'nin yumrukları aynı olmasına rağmen Luffy'nin irade güci had safhadaydı ve dolayısıyla rakibe verdiği zarar da artmıştı. S

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık