Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Busoshoku Haki vs Kenbunshoku Haki

Hangisi daha yararlı?

• Kullanılan toplam oy
    126
Selamlar olsun..
H.haki'nin ardından gelen bu iki hakiden hangisi daha yararlıdır sizce?
Bu iki hakiyi bir inceleyecek olursak;

Busoshu haki
Kullanıcısına etrafını saran görünmez bir güç veren haki türüdür.Bu güç seviyesine bağlı olarak saldırı ve savunmada kullanıcısına çok yararlıdır.
Bir diğer özelliği ise Logia kullanıcılarına dokunabilmeye olanak sağlamasıdır.Ve de Şeytan meyvesi kullanıcılarının defansını aşmada çok yardımcı olur.
Bir silahada aktarılabilir.Kuja korsanları ve Ben beckman'ın yaptığı gibi..
Beyazsakal ve Shanks'inde busoshulu saldırıları sonucu göğün yarıldığı düşünülmektedir.

Magmaya karşı Shanks;
Rayleigh'in Kizaru'ya dokunubilmesi;
Garp Luffy'nin canını çok rahat yakarken;

Kenbunshoku Haki
Kullanıcılarına saldırıları önceden sezmesine yarayarak saldırılara karşı önlem alınabilmesini sağlar.
Bu güç geliştirildiğinde düşmanın kaç kişi olacağını/planlarını veya bir yerde neler olduğunu hissetmeyi sağlar.Rayleigh Kenbunshokusu sayesinde bulundukları adada Luffy'den güçlü en az 500 canlı olduğunu belirtmiştir.Bu güç geliştirilerek ortaya çıkarılabilmesinin yanı sıra doğuştan geldiğide görülmüştür(otohime ve aisa)Bir şok geçirerekte ortaya çıkarıldığı görülmüştür(Coby)
Enel bu gücü meyvesiyle kombine ederek skypiea'daki canlıların konuşmalarını dahi hissedebilmiştir.
Luffy'i Mihawk ile karşı karşıya;
Enel'in Kenbunshokusu;
Sandersonia'nın Kenbunshokusu;

Evet arkadaşlar sizce hangi haki türü daha yararlıdır?

Güç olmadıktan sonra sezginin pek bir önemi yok diye düşünüyorum.
Logia'ya karşı sadece sezgi gücü ile ne yapıcaksın ? :)

Güç olmadıktan sonra sezginin pek bir önemi yok diye düşünüyorum.
Logia'ya karşı sadece sezgi gücü ile ne yapıcaksın ? :)
Sezgi gücü kendi başına etkisiz destekleyecek güce ve hıza da ihtiyacın var dediğin gibi.

Belirli şartlar sağlanmadan ikisi düz olarak karşılaştıralamaz diye düşünüyorum.

Busoshu Hak. benim nezlimde bir adım daha önde.Seri başından beri en bela meyve kullanıcıları hep logia lar oldu.Bunun yanı sıra zehir saldırıları gibi saldırılarında asıl bedene ulaşmasını engelliyor.Bu yüzden Kenbunshoku haki den dönüş esnasında daha çok işe yarıyolar.Kenbunshoku haki bir nevi destek kuvvet asıl savaş silahı busoshu haki.

Kendi başına da etkili olur. Aisa'nın K.si olmasa Luffy Enel'i bulamayacaktı. Nami de pisi pisine gidecekti aya:D

Otohime hiç bir fiziksel güce ve hıza sahip olmamasına rağmen kurşunlardan çok rahat kaçıyordu.

K.siz B yada B.siz K. olmaz demek mantıklı olmaz. Her ikisininde, diğerine ihtiyaç duymadan yararlı olabilecek durumları oldukça fazla. Bana göre de K.nin yararı daha fazladır.
Kurşunlardan Usoppuda kaçıyor pek önemli değil o ya :/
Bir Magmayı durdurmak var , birde onun geldiğini hissetmek ?
Sana gelen bir saldırıyı durduramadıktan sonra hissetsen ne olur ? :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık