Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Brook Wolfie

Harika bir yazı olmuş.Bende brook nerden geliyo felan merak ediyordum bu teori kafama yattı.Daha tayfada nerden geldigini ve tam adının ne oldugunu bilmedigimiz karakterler var bakalim onlar ne çıkcak.E. Oda yavaş yavaş bunlarıda açıklar diye düşünüyorum. Zoronun ailesini,Naminin tam adı ve gercek ailesi,usopp u biliyoz,sanjinin ogrendik,chopper ın biliyoruz,robin in babası bilinmiyor,franky nin adını biliyoruz ayrica babasının korsan oldugunu ve franky yi gemisinden attıgını biliyoruz sadece,brook da bu olabilir.

Çok teşekkürler yorumlarınız için.

Byron'a benzerliği güzel ayrıntı. Öyle bir karakterin varlığını dahi unutmuşum. Oysa oda'nın en ufak karakter için bile bir şeyler düşündüğünü unutmamalı. Bu en sevdiğim yanıdır.
İkisinin aynı köyden ve hatta aynı soydan gelme olasılığı aklıma yattı.

Oda dramatize etmeyi sever hikayeleri. Mozart'ın ölümüyle ilgili o söylenenler, dramatik Amadeus tiyatro oyunundan ve dedikodudan ileri değil diye biliyorum. Ama Oda için bu kadarı da yeter. Bahsettiğin şekilde bir esinlenme yaptıysa ve bunu bir şekilde belirtirse hikayede, ufacık da olsa tadından yenmeyecek bir detay olur.
Bakarsın Afro Mozart'ımıza bir de Salieri eklenir ileride.

Teşekkürler konu için. Güzel olmuş.

Ek: Konu adına Wolfie eklemen güzel oldu. Daha eğlenceli böylesi.
Afro Mozart derim ben hep Brook'a, her enstrümandan mucizeler yaratabildiği için. Bu yeni lakap da hoşuma gitti.
Salieri'i karakterine kafamda bir kurgu bile oluşturmuştum aslında. Brook'un savaş konvoy liderliğini yaptığı, grupta yardımcısı olarak kafamda canlanıyor. Her zaman yarım adım geride duran ve Brook'un bir korsan gemisine binmesine sebep olan kişi. Beğendiğine sevindim.

Oda'dan beklentini bu kadar büyük tutup böylesine detaylı, açıklayıcı ve bilinçli bir yazı ortaya çıkarabilmen takdire şayan. Sayende ufakta olsa yap-bozun bir parçasını daha ortaya çıkardığımızı düşünüyorum. Demem o dur ki tam anlamıyla ikna oldum yazına.

Yalnız yarıda kesmişsin teorini yahu, şu arkta kalan rolü kısmı için de fikirlerini yazsaydın. Brook'un bedeni değil ruhu kilit nokta ona ikna olduk. Tam da kısır döngüye girilen şu noktada Brook'un ruhu ne şekilde rol oynayabilir? Big Mom'ın "Soul King" dediği? Bölüm konusunda Mom'ın tepkisi üzerine bir kırılma yaşamıştık. Ruhu ne şekilde müdahil olabilir şu noktada olaylara sence?

Eline sağlık müzikle okumak ayrı bi tat verdi. Yakaladıgın ayrıntılar çok hoş, mozartla olan kıyaslamada çok ilginç olmuş. Gerçekten oda nın serinin içine tarihi işlediği her analizde görülüyor.

Brook Byron bağlantısını yabancı bir forumda da görmüştüm, burada Mozart bağlantısıyla daha da güzel oldu, tek sorunu kısa olması, biraz daha kazarsan bir şeyler daha çıkar bence bırakma burada.:respect:
Gerisi sadece spekülasyona girer. Kanıt olmadan hikaye gibi kalır. Ama ipuçları buldukça, yansıtacağım. Teşekkürler.

Oda'dan beklentini bu kadar büyük tutup böylesine detaylı, açıklayıcı ve bilinçli bir yazı ortaya çıkarabilmen takdire şayan. Sayende ufakta olsa yap-bozun bir parçasını daha ortaya çıkardığımızı düşünüyorum. Demem o dur ki tam anlamıyla ikna oldum yazına.

Yalnız yarıda kesmişsin teorini yahu, şu arkta kalan rolü kısmı için de fikirlerini yazsaydın. Brook'un bedeni değil ruhu kilit nokta ona ikna olduk. Tam da kısır döngüye girilen şu noktada Brook'un ruhu ne şekilde rol oynayabilir? Big Mom'ın "Soul King" dediği? Bölüm konusunda Mom'ın tepkisi üzerine bir kırılma yaşamıştık. Ruhu ne şekilde müdahil olabilir şu noktada olaylara sence?
Şu konunun tamamı senin alıntına mesaj olarak başlamıştı :D Baktım çok uzun oldu, teoriye çevirdim. Uzun hat müzisyeni olarak geçiyor Byron'un soyu. Ve biliyoruz ki, Brook 2 yıllık zaman atlamasında bile 10 cm boyu uzadı. Düşündüğüm kadarıyla bu müzisyen soyunun yaşları ile boyları ve uzuvları uzuyor. Bu büyümenin, çaldıkları enstürmanlara bir avantaj yada dezavantajı olabilir. Bunun dışında güncel arca gelirsek, Brook'un BM'in koynundan alındıktan sonra BM onun için öldü dedi. Ama onun içine ruh koyarak canlandırabilirdi. Diyeceğim şu ki, Brook'un eşsizliği BM için ruhunda yatıyor. Ona ruhundan dolayı sempati duyduğuna inanıyorum. Normalde korkan ruhlara hükmedebiliyorken, Brook için çok farklı şeyler hissediyor olabilir. Soul King olarak hitabı, kendi ruhuna eş olmasından kaynaklı olabilir. Soul King'e aynı sempatik zaafı, Dressrosa da Jora da göstermişti sanat anlayışından dolayı.

@Chaos Bringer
Yine çok güzel düşünmüşsün. Bence de Brook'u özel kılan iskelet bir canlı olmasındansa ruhu dediğin gibi. Türü o açıdan ilgisini çekseydi içine bir ruh koyup canlandırabilirdi. Ve bunun da en büyük etmeni meyvesinin gücünün özelliğinden kaynaklı. Sonuçta o da bir nevi ruha hükmediyor. Kendisini bir yaratıcı olarak gördüğünü düşünürsek, Brook'un ruhu onun için yarattığı ve kontrol ettiği şeyin özü. Saygı duyması ve kendine yakın görmesi çok normal. Hele kendisine Soul King gibi bir lakap takmışken Brook. Mom bu adamı cidden Soul King olarak görüyor. İşin bir ayrı noktası da kendisinin de Brook gibi müziğe fazlasıyla ilgili olması. Bu kadını ruh haline göre besteler yaparken gördük. Bu da Brook'u çok daha ilgi çekici hale getiriyor. Mom'ın meyvesiyle ilgili yapacağı saldırılarda veya olası kendinden geçme halinde meyvesinin oluşturacağı tepkiye karşı Brook'un ruh formunun ne gibi avantajlara veya dezavantajlara sahip olabileceğini düşündüm şu an.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık