Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Brook Wolfie

@Chaos Bringer
Yine çok güzel düşünmüşsün. Bence de Brook'u özel kılan iskelet bir canlı olmasındansa ruhu dediğin gibi. Türü o açıdan ilgisini çekseydi içine bir ruh koyup canlandırabilirdi. Ve bunun da en büyük etmeni meyvesinin gücünün özelliğinden kaynaklı. Sonuçta o da bir nevi ruha hükmediyor. Kendisini bir yaratıcı olarak gördüğünü düşünürsek, Brook'un ruhu onun için yarattığı ve kontrol ettiği şeyin özü. Saygı duyması ve kendine yakın görmesi çok normal. Hele kendisine Soul King gibi bir lakap takmışken Brook. Mom bu adamı cidden Soul King olarak görüyor. İşin bir ayrı noktası da kendisinin de Brook gibi müziğe fazlasıyla ilgili olması. Bu kadını ruh haline göre besteler yaparken gördük. Bu da Brook'u çok daha ilgi çekici hale getiriyor. Mom'ın meyvesiyle ilgili yapacağı saldırılarda veya olası kendinden geçme halinde meyvesinin oluşturacağı tepkiye karşı Brook'un ruh formunun ne gibi avantajlara veya dezavantajlara sahip olabileceğini düşündüm şu an.
Şöyle ki, BM'in Elbaf devleri ile ilgili tamamen spekülasyon olan bir teorisini bir yorumda Neko'ya atmıştım. Ateş bulutu ve Fırtına bulutunu, Elbaf'tan içlerine ruh koyarak çaldığı söyleniyor. Çünkü bu ikili, tamamı ile BM'in ruh meyvesine bağlı çalışsaydı, bu bulutları açıp kapayabilirdi. Lakin onlarda diğer ruh konulmuş canlılar gibi daimi olarak BM'in yanındalar. BM'in Elbaf'ta, sevdiği bir adam tarafından bekletilip, ekildiğini anlatan bir hikayeydi. Ve BM'i terk etme sebebinin, Elbaf Devi ile arasındaki boy farkından olduğunu yazmıştı. Bu da BM'in yalan söyleyen insanlardan ve verdikleri sözleri tutmayanlardan nefret etmesinin sebebi'imiş. Ve Elbaf'tan çaldığı kutsal sayılan ve içlerine ruh koyduğu iki bulut ile birlikte, o günün ve öfkenin anısı olarak, 3. nesne olan şapkasına da kendi ruhundan koyuyor. Ve terk edilme sebebi olan, Napolyon kompleksini de şapkasına isim veriyor. Psikolojik olarak görülen Napolyon kompleksinin bir şapka olarak kafasında durması ve bir Elbaf savaşçısının kılıcının aynısından kullanması da örnek gösteriliyor. Bu benim çok sevdiğim bir teoridir. Bunu şundan dolayı anlattım, Brook, BM için gerçek anlamda 2. ruh eşi olabilir mi? Hatta dünyada BM'e meyvesel anlamda ruh eşi olabilecek biri var mı Brook'tan başka? Şimdi yazarken düşündüm de, Brook'un soyu itibari ile boyu hala uzamaya devam ediyorsa, bu onu BM için daha da mükemmel bir eş yapmaz mı? Yani BM balataları sıyırdığında, Brook tarafından kandırılabilir.

Ekleme yapıyım şimdi şimşekler çaktı kafamda: BM, Brook soyundan çıkmasın? Uzun hatlı müzisyenler soyundan? Gerçi şöyle bir noksan oluşuyor, BM 68 yaşına kadar, o büyüklüğe ulaşmış ise, Brook neden 90 yaşında bu boyda.
Birde başka bir ayrıntı fark ettim yazarken,
Byron iyi şarap yapabiliyormuş
Brook ise çay kokuyor ve kahve içiyor
BM ise şekerleme manyağı. Bu 3'lünün şarkı söylemeleri dışında farklı bir ortak özelliği olabilir. Bilemiyorum :D

Son düzenleme:
Çok güzel teori ayrıca insanların içindeki brook fikirlerini çıkarması sebebiyle bir başka güzel. Herkes brook hakkında fikirlerini dile getirmeye başlamış

Şöyle ki, BM'in Elbaf devleri ile ilgili tamamen spekülasyon olan bir teorisini bir yorumda Neko'ya atmıştım. Ateş bulutu ve Fırtına bulutunu, Elbaf'tan içlerine ruh koyarak çaldığı söyleniyor. Çünkü bu ikili, tamamı ile BM'in ruh meyvesine bağlı çalışsaydı, bu bulutları açıp kapayabilirdi. Lakin onlarda diğer ruh konulmuş canlılar gibi daimi olarak BM'in yanındalar. BM'in Elbaf'ta, sevdiği bir adam tarafından bekletilip, ekildiğini anlatan bir hikayeydi. Ve BM'i terk etme sebebinin, Elbaf Devi ile arasındaki boy farkından olduğunu yazmıştı. Bu da BM'in yalan söyleyen insanlardan ve verdikleri sözleri tutmayanlardan nefret etmesinin sebebi'imiş. Ve Elbaf'tan çaldığı kutsal sayılan ve içlerine ruh koyduğu iki bulut ile birlikte, o günün ve öfkenin anısı olarak, 3. nesne olan şapkasına da kendi ruhundan koyuyor. Ve terk edilme sebebi olan, Napolyon kompleksini de şapkasına isim veriyor. Psikolojik olarak görülen Napolyon kompleksinin bir şapka olarak kafasında durması ve bir Elbaf savaşçısının kılıcının aynısından kullanması da örnek gösteriliyor. Bu benim çok sevdiğim bir teoridir. Bunu şundan dolayı anlattım, Brook, BM için gerçek anlamda 2. ruh eşi olabilir mi? Hatta dünyada BM'e meyvesel anlamda ruh eşi olabilecek biri var mı Brook'tan başka? Şimdi yazarken düşündüm de, Brook'un soyu itibari ile boyu hala uzamaya devam ediyorsa, bu onu BM için daha da mükemmel bir eş yapmaz mı? Yani BM balataları sıyırdığında, Brook tarafından kandırılabilir.
Olabilir.
Yok bence de.
Yapar.
Kandırılabilir. Brook eline gitar alıp Big Mom'ı sakinleştirebilir bile ihtimal veriyorum ben niyeyse. Bakalım neler olacak.

Bravo, gerçekten çok güzel yazı olmuş. Mozart kısmı harika, Byron benzerliği de bariz; iyi yakalamışın.

Ekleme yapıyım şimdi şimşekler çaktı kafamda: BM, Brook soyundan çıkmasın? Uzun hatlı müzisyenler soyundan? Gerçi şöyle bir noksan oluşuyor, BM 68 yaşına kadar, o büyüklüğe ulaşmış ise, Brook neden 90 yaşında bu boyda.
Birde başka bir ayrıntı fark ettim yazarken,
Byron iyi şarap yapabiliyormuş
Brook ise çay kokuyor ve kahve içiyor
BM ise şekerleme manyağı. Bu 3'lünün şarkı söylemeleri dışında farklı bir ortak özelliği olabilir. Bilemiyorum :D
Döktürmeye devam ediyorsun valla. BM o soydan çıkmış olabilir, bahsettiğin noksanı biraz zorlamayla şu şekilde yorumlayabildim. Brook erken ölmeseydi boyu daha hızlı uzayacaktı belki de. Öldüğü için yavaşlamış olabilir. 50 sene tek başına yaşadığından öldüğünde 40 yaşlarında olduğunu düşünebiliriz.
Çay partisinde çay kokulu Brook'un rolü ne olabilir? Soru kendi içinde cevabı saklıyor gibi.

Döktürmeye devam ediyorsun valla. BM o soydan çıkmış olabilir, bahsettiğin noksanı biraz zorlamayla şu şekilde yorumlayabildim. Brook erken ölmeseydi boyu daha hızlı uzayacaktı belki de. Öldüğü için yavaşlamış olabilir. 50 sene tek başına yaşadığından öldüğünde 40 yaşlarında olduğunu düşünebiliriz.
Çay partisinde çay kokulu Brook'un rolü ne olabilir? Soru kendi içinde cevabı saklıyor gibi.
Hmm, buna şöyle bir destekte bulunabilirim, gölgesi alındığı için, tayfaya katılana kadar ayna veya cam da yansıması olmadığından, boyunun büyüdüğünü fark etmemiş olabilir.Ve tayfaya katıldığında boyunun uzadığı anlamamış olması mümkün. Yada yaşarken boyu, soyundan dolayı hızla uzarken, kemik olduktan sonra sadece süt ile uzayabilir. Açıkçası bu bana daha mantıklı geldi çünkü, 2 yıllık arada, 10 cm olarak yaşadığı boy artışında. Konser verirken bile başından aşağı süt döker hale gelmişti Brook. Bu onun soyundan gelen ve fiziksel olarak sadece kemikten oluşmasından dolayı, Oda'nın onu şuan sadece süt ile uzatması bana çok muhtemel geldi. Tam onun troll tarzı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık